csancsy 2012 okt. 15. - 15:03:52
(119/1599)
Hát, igen, sztem is Caramel a legjobb zsûritag. Sztem Miki is jó (és sztem nem beképzelt, ahogy mások állítják) bár igaz, néha túlzásba esik. Ha picit visszafogja magát, megtartva a humort nem lesz gond. Nekem tetszik a versengése Caramellel, jókat mosolyogtam az õ párbeszédjükön. Somló-nak olyan szakmai zenei múltja van, ami nem vitatható, de nem biztos, hogy tévés showba való, egyelõre ebbõl a szempontból unalmas (aztán majd meglátjuk, mikor meglesz a csapata, ott milyen "mentor" lesz, talán akkor lehet érdekes). Malek Andrea nagyon aranyos és szakmailag is kifogástalan, viszont úgy érzem róla is, hogy unalmas. DE sztem ez változni fog, mert testvérénél Mikinél is így éreztem 1. évadban hogy jószívû, unalmas, de aztán nagyon jól felengedett, lazább lett, persze úgy hogy pozítiv tulajdonságait (mint pl. jószívûség, kritikusság) megtartotta. Amúgy belsõ tulajdonságokban le se tagadhatnák, hogy tesók (kultúráltak mind a ketten), látszik a jó nevelés rajtuk.
wert22 2012 okt. 15. - 14:17:54
(118/1599)
Korábban elõttem már leírta valaki, azt másolom most be:

Meghallgatások
Az elõválogatók során a jelentkezõk közül a mûsor készítõi kiválasztják a legjobb 150 énekest, akik bekerülhetnek a meghallgatásokra.
A válogatók különlegessége, hogy az énekesnek háttal foglalnak helyet a mesterek, és csak akkor fordulnak meg, ha az aktuális énekes hangja megtetszik nekik. Egy mester megfordulása is elegendõ, hogy valaki továbbjusson a válogatóról. A mesterek ülõhelye alatt ledfal található, ahol a külföldi verzióban az "I want you", magyar verzióban a "Kellesz" felirat található.
Ha az versenyzõ éneklése közben csak egy mester fordul meg, akkor automatikusan a megfordult mester csapatába kerül, ha többen, esetleg mind a négy ítész megfordul, akkor a versenyzõ maga választja ki, hogy mely mester csapatába szeretne kerülni.

Párbajkörök
A párbajkörökhöz érve már mindegyik mesternek megvan a maga csapata. A mester maga osztja párba versenyzõit és saját maga dönt arról, mi legyen a párbajdal. A párbaj után a zsûritag maga dönti el, hogy kit juttat tovább az élõ show-ba az adott párbajról.

Élõ mûsorok
Az élõ mûsorok alatt az énekesek úgy mérettetnek meg egymással, hogy egy adásban csak két mester csapata vesz részt. A két mester beosztása, azaz, hogy mely mester csapata kinek a csapatával fog egy adásban szerepelni állandó párosítás lesz. Minden élõ mûsor végén négy ember sorsáról fognak dönteni, mind két adásban szereplõ mester egy embere megmenekül, míg a másik kiesik. Ezt addig folytatják, míg mind a négy mesternek két darab versenyzõje marad csak, õk vesznek részt a 8-as döntõben, ahol mindegyik mester egy versenyzõje (aki kevesebb összesített szavazattal (nézõi + zsûri) rendelkezik) kiesik. A fennmaradt egy-egy énekes vesz részt a négyes döntõben, a fináléban (ahol mind a négy mester egy-egy, a legjobb emberével vesz részt).
horipapa. 2012 okt. 15. - 13:13:40
(117/1599)
Sikerült megnéznem eme gyöngyszemet.

Úgy gondolom, az alapötlet jó és jól is van megvalósítva.
Végre egy olyan mûsor ahol a hang számít. Mondhatnánk. De azért ne túlozzunk, eleinte számít csak a hang, hiszen a késõbbiekben már ismerik a versenyzõket, ugyanolyan show mûsor lesz mint az X-factor például, csak itt a válogatás máshogy zajlik.
Kezdeném a zsûrivel:

Mezõ Misi iszonyatosan ellenszenves karakter, mindig a középpontban akar lenni, azt hiszi magáról humoros, pedig inkább sok és fárasztó, az öltözködése csapnivaló (nem is értem ezt hogyan engedhették, vagy hogy, hogy lehet ilyen stylistja).

Malek Andrea képviselõ az intelligenciát, a tudást, az õszinteséget és a boldogságot (amikor mutatták mindig nevetett, akkor is mikor indokolatlan volt, kicsit erõltetett is volt szerintem), mindenesetre nagyon örülök, hogy õ elvállalta, emeli a mûsor (és a zsûri) színvonalát.

Caramel nagyon szimpatikus volt nekem, szerény, visszahúzódó tagja a zsûrinek, aki szintén elismert énekes és nem mellékesen értékeket képvisel, hiszen udvarias, nem vág társa szavába, ami alap dolog de Misi nem sokszor tartotta be.

Somló Tamás is ott van, aki a múltja miatt lehet ott, szerintem helyette más kellene, nem sokat tud hozzáadni a mûsorhoz, a tudását mindenki elismeri, hangsúlyozom szerintem õ rossz választás volt.

Az énekes felhozatal teljesen más mint a factorban. Itt ugyanis a szereplõknek már van énekes múltjuk.
Ezért is nehéz megítélni, mert nem ehhez vagyunk szokva.
Én például úgy gondolom, ha azt vesszük alapul, hogy itt már befutott vagy már nem pályakezdõ énekesek vannak, nem kiemelkedõen jók. Itt sem hallottunk szerintem annyira jó produkciókat.
A rocker csaj kifejezetten rossz volt szerintem, rengetegszer kiabált. Volt egy furcsa hajú srác, õt pedig a hangja alapján továbbengedtem volna, de senki sem fordult meg.
A Rúzsa Magdi rokona story nem tetszett, nagyon idegesítenek már ezek, hogy van egy ember, akivel drámát vagy komédiát csinálok és felhúzom rá a mûsort. De hát ez is a modern média, show része.

Összességében a zsûri vegyes, Somlói és Misi helyett mások kellenének, Caramel és Andrea személye viszont nagyon pozitív.
A versenyzõk jók, tehát elég színvonalas, sokkal jobb mint a factor, de itt már énekesek vannak, befutottak nem úgy mint a többiben, ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni.
A mûsor menetét nem ismerem, valaki le tudná írni normálisan hogy fog ez kinézni?
Hány ilyen válogató szerûség lesz még? Utána hogy megvan mindenkinek a saját csapata (xfõ?) hogyan tovább?
Egyesével kiesnek? Innentõl ugyanaz mint az X-factor?
Elõre is köszönöm, annak aki leírná nekem.
mulao 2012 okt. 15. - 12:56:21
(116/1599)
Szerintem jobb lett, mint az X-fakort, persze lehet, hogy ez még csak "az újdonság varázsának" hatása. Meg kell még látni milyen lesz a folytatása. Egyedül Mezõ Misi játssza túl magát szerintem, nem tudom ezt elõre megírták-e vagy csak magától játssza magát túl.
10/10
beszelo86 2012 okt. 14. - 19:30:32 10/10 Előzmény Dius
(115/1599)
Szerintem egyáltalán nem felfuvalkodott vagy beképzelt. Nekem legalábbis nagyon szimpatikus.
xzibit2010 2012 okt. 13. - 15:39:21 Előzmény Vilora
(114/1599)
külföldi verzióban lehet "lopni" is.
a párbajrésznél ha valamelyiket választja a "Mentor" és a másikat kiejti, azt el lehet lopni a másik három mentornak.
és ha jól tudom akkor 2 "lopási lehetõség" van.

tehát a 20 ember párbajozik, lesz 10 és 2 lopott = 12
Dius 2012 okt. 13. - 15:23:14
(113/1599)
Összességében, az egyik legnagyobb csalódás Mezõ Misi (MCL).
Anno egész szimpi volt az együttes élén, szerettem a hangját, míg tavaly télen el nem mentem egy koncertjükre, azán most itt is látom, milyen egy felfuvalkodott, beképzelt kis pasi, (a kis tömzsi agyontetovált testével) - kár érte! :(
Dius 2012 okt. 13. - 15:18:14
(112/1599)
Igen, ez a szilikon-jelzõ nagyon találó! :)
7/10
András1992 2012 okt. 13. - 14:56:46 7/10
(111/1599)
az elsõ mondatból kimaradt egy t :) szóval alázza az X-Faktor-t eléggé :)
7/10
András1992 2012 okt. 13. - 14:54:22 7/10
(110/1599)
Szerintem alázza az X-faktor eléggé. Igaz abból csak az elsõ évadot néztem, mert újdonság volt és kíváncsi voltam rá. A Voice-t is ezért kezdtem el, külföldi verziókat nem láttam belõle. Annyira nem érzõdik még rajta, hogy megtervezett lenne és megírt szövegeket mondana a zsûri, és más, mint az eddig haza tehetségkutatók. Nagyon tetszik benne, hogy látatlanban kell dönteni a zsûrinek. És nagyon színvonalas volt az összes produkció, bár ízlések és pofonok. Nekem is Karai Anna tetszett a legjobban, de Fatima is nagyon jó volt. Egy-két évadot fog szerintem megérni, ha tartják ezt a színvonalat. Kíváncsi vagyok milyen irányba fog elmenni, az elsõ évadra megfogtak!
Towner 2012 okt. 13. - 14:34:34
(109/1599)
"Schwartz Dávid, - aki végre továbbjutott egy versenyben, kristálytisztán énekel, és egy régebbi Fábry showban egyedül elénekelte a "We are the World" címû számot, az összes abban szereplõ énekes hangján, elképesztõen jól, ami számomra azóta is egyfajta, túlszárnyalhatatlan csúcsteljesítmény, és amivel nagyjából fel is adta a leckét az egész magyar énekes szakmának, kíváncsi vagyok, most meddig engedik majd..."
Köszi végre beugrott. Soroksáron néhány hete Vastag CS elõtt néztem egy zenekart, két lány énekelt egy nagyon ismerõs arcú fiúval, nagyon jó színvonalon. Azonnal ráismertem most Dávidra, és most már az is tiszta hogy elõtte a Fábryból volt ismerõs, ahol csodát tett. Megjegyzem azon a Soroksári fellépésen mindenféle hangszínt produkált,mondtam is az asszonynak, ez a krapek indulhatna az X-ben..Ami érdekes hogy egy bevágásban ott is láttam. Lehet hogy csak kísért valakit.
4/10
kazsagx 2012 okt. 13. - 14:04:20 4/10
(108/1599)
Egyet kell hogy értsek, viszont még annyival kiegészíteném az írásodat, hogy nem tudom, hogy hogyan szavaznak az efféle mûsorokra is az emberek! (pl:hogy van pénzük ilyen borsos árú smsk-re, mikor mindenki panaszkodik,hogy szarság van, plusz még nem jöttek rá,hogy elõre megvannak a nyertesek) Üdv! :)
Dius 2012 okt. 13. - 13:31:30
(107/1599)
Olvastam a hozzászólásaitok, ill. két konkurens mûsor hasonlítgatását.
Egyet kell tudomásul venni:
mindkét mûsor már meglévõ (külföldön évek óta futó) széria magyar kópiája.
A zsûritagok figurája elõre kitalált, (Malek An. - az anyáskodó, Caramell - a kedves és tehetséges (bár szerintem még nem túl tapasztalt), Somló - a "vén róka", és a Magna Cum-os srác, a vagány rocker(bár ha a zenéjére gondolok, nem jutna eszembe az elõzõ jelzõ, inkább a tingli-tangli, - és bár valóban szép bársonyos a hangja, a zenéjében nagy kreativitás nem jelenik meg ... most a mûsorra kicsit hátrazselézte a haját, és ráadták a rocker hacukát, de attól még nem lesz tehetségesebb zenész a szememben...). Mesterek, mi...?
Szóval, ne várjon itt senki eredetiséget, az egész egy rendkívül hatásvadász módon felépített mûsor, a végtelenségig elhúzott ismertetõkkel-kommentekkel-zenei aláfestésekkel a drámaibb hatás eléréséhez. Profi, ámde rettentõ sablonos az egész. Ugyanúgy, mint a másik csatornán futó, épp csak ez kissé eltérõ sablonokat használ...

Mindamellett nem hiszem, hogy egy 10 milliós országnak szüksége lenne évente kb. 4 ilyen - és ehhez hasonló - tehetségkutató mûsorra, mert ugyan tényleg vannak nálunk tehetséges emberkék, de nincs akkora piac, akinek énekelhetnének... (max. addig, míg a mûsor futtatja õket, de lemezeladásból már a jobbak sem élnek meg).
Amerikában, ahol ezt az egészet kitalálták, ott van piac, ott tudnak a tehetségek a mûsor lefuása után is az álmuk beteljesítésével foglalkozni, lemezeket készíteni, koncerteket adni... ez az egész itt nálunk csak egy álom elhitetése a jónéppel.
4/10
kazsagx 2012 okt. 13. - 13:27:27 4/10
(106/1599)
Vontatott és unalmas! :S
9/10
CsizmásPandúr 2012 okt. 13. - 13:03:19 9/10
(105/1599)
" Az X faktor valahogy sokkal igazibb, õszintébb. "

Csak ezt ne mondtad volna:D Pont, hogy az X zsûrinek és fellépõknek van elõírva -szinte- szó szerint, hogy mit mondjanak. Arról nem is beszélve, hogy playback a fellépések túlnyomó része. Olvass utána a neten, mielõtt ilyet mondanál bárkinek :)

Szerintem ebben a topikban zárjuk le az X-et, mert a Voice mûsorral nem említeném egy lapon...
stalone 2012 okt. 13. - 12:47:17
(104/1599)
Nekem az egész mûsor olyan mesterkélt, megjátszós . Nem sok természetességet fedeztem még fel benne. A zsûri ajnározása unalmas. Azt hiszik, hogy ha hanyatesnek egy amatõrtõl akkor az olyan szimpatikussá teszi õket. A tetovált fickó közönségesen viselkedik/ Magna Cum .../ Somló és Caramel talán akik nem akarnak túl cukrosak lenni.Kicsit , nagyon émelygett a gyomrom a sok nyálcsobogástól.Ez a TV2 már soha nem fog normális mûsort csinálni. Az X faktor valahogy sokkal igazibb, õszintébb. Az egész mûsor izzadtság szagú erölködés. Félidõben elkapcsoltam, pedig Megasztár Fan voltam sokáig.
8/10
szõnyegtáska 2012 okt. 13. - 11:20:58 8/10
(103/1599)
Szerintem jó húzás volt a TV2-tõl ez a The Voice. Ez nem tehetségkutató (meg ugye senki nem gondolja azt, hogy az X-Faktor az lenne),és nem is mondták, hogy az. Voltak direkt castingok is, ebbõl sem csinálnak titkot. Nem is mutogatnak fahangú, utcáról betérõ szerencsétleneket, mert ezt meghagyják az X-Faktornak. A zsûri is jó, mert 4 zenész/énekes ül ott, nem marketing szakember, rádiós mûsorvezetõ, vagyis ez is egy féle elkötelezetség a "hang" iránt.
oldbone 2012 okt. 13. - 10:27:09
(102/1599)
Nem lesz már túl sok belõlük? Hogy miért? Pl.:
Balhés Hangfoglalás (Érdemes belenézni):
http://www.pecsistop.hu/foto-video/balhes-hangfoglalas/1089115/
A Prognózisos Vörös István alaposan kiosztotta a közrádiót a Hangfoglaláson, vagyis a legnagyobb hazai könnyûzenével kapcsolatos kiállításon.
(Egyébként a focit néztem.)
9/10
CsizmásPandúr 2012 okt. 13. - 09:09:19 9/10
(101/1599)
Hát ezt rohadt jól összehozta a tv2:) A zsûri fergeteges.

Caramel - Hihetetlenül értelmes(en) beszél, nem véletlenül van Õ ott.
Misi - Kellett 1 zsûritag, aki fiatalosan õrült, és színt visz közéjük.
Andi - Elképesztõ a csaj:D Nevetgél, vigyorog ... nagyon aranyos :)
Somló - Jelenlétével emeli a mûsor színvonalát-

Egyelõre nagyon jól felépített mûsor, ami negatívnak mondanék el, hogy 1 adásban kevés énekest mutatnak be :/
Én kíváncsi lennék a sok kiesõre, és nem feltétlenül érdekel a rokonságuk.
Vinogradov 2012 okt. 13. - 08:43:46
(100/1599)
Kedves Miki!

Nekem kicsit illúzióromboló volt az "igazi" elõválogatás hiánya. Tudom, hogy a mûsor hasonló formában fut Angliában, vagy most már az USA-ban is. S ez része is annak a "The Voice licenc-csomagnak", amit a tv2 megvett. De ez mégis azt a benyomást kelti, hogy tényleg kicsit "kitaláltabbak" itt a dolgok, mint ahogy más tehetségkutató mûsoroknál ezt már megszokhattuk.

Ezt a benyomást még két dolog is növeli: az egyik az, hogy a kiválasztottak nagy része - legalábbis egyenlõre - zenei téren nem képzetlen, felmenõi vagy saját korábbi önálló ténykedése folytán néhányukat akár profinak is tekinthetjük. Akárhogyan is van, arányuk - legalábbis egyenlõre - igen nagy a többi versenyzõéhez képest.

Másrészt a The Voice egyik lényege az volna, hogy a döntés pillanatában csak és kizárólag a hang érvényesüljön. Viszont itt nem feltétlenül ez történik, hiszen a hanggal együtt zenei kíséret is érkezik, mindjárt, az elsõ pillanattól fogva. Elismerem, hogy ennek a jelentõssége nem olyan nagy, de azért az adott döntés pillanatában rosszabb befolyásoló tényezõ is lehet. (Bár egyenlõre ebbõl semmi nem látszik.)

Mindezek, összességében jobban növelhetik a sterilség érzetét, mint bármely más eddigi zenei tehetségkutató esetében. Remélem nem így lesz, mindenesetre ez az elsõ adás kicsit megerõsítette ezeket az aggályaimat.

Egyébként az énekesek, és nemcsak a profi múltúak, hanem az amatõrök is, elég jók. Sok jó produkciót lehetett ma hallani, alig volt pár kivétel, és senki nem jutott be, aki nem érdemelte volna ki a teljesítményével. Szóval ebbõl következik, hogy a zsûri is jól vizsgázott.

Mezõ Miki jó gyerek - nekem õ a kedvencem, mert õ benyomások, impressziók alapján dönt és jók az ösztönös megérzései. Malek Andrea aranyos, az õ értékítéletében is meg lehet bízni. Somló Tamás az Isten, szóval õt kár is lenne fényezni, mert a legjobb boroknak csak árt a cégér.

Viszont bevallom, a Caramell iránti ellenszenvemen ma sem tudtam túltenni magam. Kétségtelen, hogy jó hangi adottságokkal bíró énekes, és azt sem vitatom, hogy látszott rajta, hogy lelkiismeretesen próbál dönteni, de ennek ellenére olyan énekeseknél úgymond "nem fordult meg" (majd ki kell erre találni egy jobb szót), hogy csak néztem. Ráadásul nekem alapból unszimpatikus a stílusa és a megnyilvánulásait sem csípem annyira. A profizmusát, a tudását persze elismerem, és nyolc év tapasztalat sem smafu ebben a szakmában - de akkor sem csipázom a tagot.

Összességében a magyarországi The Voice erõs, profi produkciónak tûnik, van benne még lehetõség és lehetnek még meg nem csillogtatott erényei is. Ugyanakkor attól is mentsen meg az isten, hogy az egész valami túlsteril, túlprofi valamivé váljon (az X-faktort egyébként sokszor éppen az általam szintén nagy mértékben respektált Feró menti meg, pont azzal, hogy õszinte és mélyrõl jövõ reakciókkal dolgozik). Ennek a lehetõsége is meg van benne. Sajnos.


Egy azonban biztos, amíg ilyen szórakoztató és színes hsz-ekkel lepsz majd meg minket az egyes adások kapcsán, addig osztatlan figyelmemet élvezi majd. :)