tompika74 2012 okt. 13. - 06:37:05
(99/1599)
Azt hittem, hogy egy csomó ronda, kancsal, kövér embert fogunk látni majd a mûsorban. De az elõválogatón kiszûrhették ezeket, mert csupa jó kinézetû énekest láthattunk :) Kivéve a két celebet - Fatima nem szépség, de profi énekes, Wonder Tracy pedig extra kövér, de vannak kiemelkedõ elõnyei ;) DD
A zsûrivel eddig nagyon elégedett vagyok. Malek Andreát nem szimpi nekem. Nem tudom, hogy miért nem, és nem is értem a saját nem tetszésemet. Szimpatikus kellene, hogy legyen, és mégsem az.
Visszatérve : tényleg a legjobbak jutnak tovább, eddig semmi bundagyanú nincs a mûsorban. Ha ezt tartani tudják, akkor sokkal hitelesebbek lesznek a többi tehetségkutatónál. Nagy csoda lenne, ha a TV2 lenyomná nézettségben az RTL klubot, de én úgy érzem, hogy ezzel a mûsorral lesz rá esélyük.
Fõleg, hogy az X-faktor folytatta a hagyományt. A szitálásnál a zsák búzát "feljavította" pár lapát ocsúval :)
mmBálint 2012 okt. 13. - 01:45:14
(98/1599)
Lehet hogy félreértetted - kimondott szándék volt hogy PROFI, akár ismert, minél gyakorlottabb hangok kerüljenek be. (persze nem 10/9 az arány :-) )
olahmiki1959 2012 okt. 13. - 00:41:07
(97/1599)
Akkor csináljunk egy kis számvetést, így hirtelen.

Azt hiszem, én érthettem félre valamit, vagy az idõ túlhaladt az én hagyományos gondolkodásomon.
Az még oké, hogy amint elhangzott, profik IS jelentkezhettek a Voice-ba. Más tehetségkutatóknál is rendszeressé vált ez a gyakorlat, ezen tehát már nem kell fennakadnom sem nekem, sem másnak.
De az azért egy kicsit erõs, hogy gyakorlatilag 10-bõl 9 versenyzõ már jól ismert a nézõk számára, egy népszerû embernek, zenésznek, színésznek a gyermeke, esetleg évek, évtizedek óta zenekara van, egyébként meg más mûsorokból már jól ismerjük, ha jól belegondolunk, a mai adásban szinte nem is szerepelt más.
Mintha az "utcáról jövõ", valóban ismeretlen, teljesen amatõr, de csodálatos tehetségeknek leáldozott volna.
Nem kellenek, nem kerülnek be, akit az elõválogatók során nem ismert fel valaki, az már csomagolhatott is. (Kis túlzással, persze.)
Biztosan nem így volt, de az embernek az volt a benyomása, mintha egy abszolút bennfentesek számára fenntartott, "egymás között" elintézendõ versenyt látna, ahol mindenki ismer mindenkit, és ahol majd "a mi kutyánk kölyke" fog nyerni.

Pleszkán Écska, - az édesapja, Pleszkán Frigyes a világ egyik legvirtuózabb dzsesszzongoristája volt, - jogosan jutott tovább,

Hollai Ádám - édesapja Hollai Kálmán, a kitûnõ színmûvész, - kiesett, pedig a srác szerintem megütötte azt a színvonalat, hogy továbbjusson, legalábbis egy darabig,

Mohamed Fatima, - a Fekete Vonat egyébként valóban kitûnõ énekesnõje, klipekkel, lemezekkel, és kissé a fiatal Whoopy Goldbergre emlékeztetõ külsõvel - nála nem volt kétséges, hogy továbbjut,

a Wonder Tracy mûvésznevû hölgy, - akit az Esti Frizbíbõl is ismerhetünk, és akivel néhány percre a nyolcadik kerület légköre is beköltözött a stúdióba, és akinek a mûvészi munkásságáról azért nem linkelek be semmit, mert nem szeretném a porton kívül találni magam, - kiesett, egyébként meglepõen jól, tisztán énekelt, ha egy ritmusosabb, "dögösebb" számot választott volna, szerintem simán továbbjut...

Schwartz Dávid, - aki végre továbbjutott egy versenyben, kristálytisztán énekel, és egy régebbi Fábry showban egyedül elénekelte a "We are the World" címû számot, az összes abban szereplõ énekes hangján, elképesztõen jól, ami számomra azóta is egyfajta, túlszárnyalhatatlan csúcsteljesítmény, és amivel nagyjából fel is adta a leckét az egész magyar énekes szakmának, kíváncsi vagyok, most meddig engedik majd...

Gájer Bálint - énekes, énektanár, több zsûritag évek óta ismeri, egyébként tényleg nagyon jól énekel, a hangszíne kissé a fiatal Frank Sinatráéra emlékeztet,

majdnem elfelejtettem:
Rúzsa Magdi testvére, - akinél helyesen döntött a zsûri, nem volt annyira jó, hogy továbbmenjen,

Karai Anna, a szõke vadóc rockerlány - jó alapanyag, kérdés, hogy más mûfajokban mit lehet vele kezdeni.

Ezek valamilyen szinten egytõl-egyig bennfentes indulók voltak.
A többiek közül Bakonyi Zsolt jól elindította a versenyt, jó hangja van, érzi a zenét, teljesen rendben van, az ikerlányok szerintem a határon egyensúlyoznak, tehetségesek, de a hangjuk még kiforratlan, idõnként kissé még bizonytalan, sokat kell dolgozni velük ahhoz, hogy valóban jó, megbízható, egyenletesen magas színvonalon teljesítõ énekesek legyenek.
A zsûri eddig nagy melléfogást nem csinált, bár szerintem Hollai Ádám egy fordulót, egy próbálkozást még megérdemelt volna.
Mezõ Misi színt visz a mûsorba, nagyon "gógyisan" úgy öltözött fel egy sötét atlétatrikóba, - gondolom, teljesen véletlenül, - hogy az egész felsõtestét beborító tetoválások minél jobban érvényesülhessenek a tv-ben, de egyébként van humora, jó meglátásai is vannak, idõnként egy nagyon picit nekem azért sok volt az áradozása, amivel a különbözõ produkciókat fogadta.
Somló Tamás nyugodt, szarkasztikus humora megfelelõen ellensúlyozza a fiatalok harsányabb megnyilvánulásait, nála inkább arra leszek kíváncsi, hogy az általa segített versenyzõket milyen szakmai tanácsokkal fogja ellátni.
Malek Andrea gyakorlatilag mindent tud, amit énekesként tudni lehet a szakmában, kedves, elegáns, kulturált, érezhetõ rajta, hogy sok évet töltött Nyugat-Európában, profi módon nyilvánít véleményt, egyelõre rokonszenves, szakmailag pedig kifogástalan.
Talán Caramel volt számomra a legszimpatikusabb ma este, õrajta érezni, hogy halálosan komolyan veszi a feladatát, nagyon meggondoltan, jó meglátásokkal nyilatkozik, a negatív véleményt is megpróbálja bántás nélkül, segítõ szándékkal megfogalmazni, amellett nekem õ "az énekes", aki minden szempontból, ritmusérzékben, hangszínben, tisztaságban, improvizációs készségben megkérdõjelezhetetlen.
Az X Faktorral összehasonlítva, nekem jóval színvonalasabbnak tûnik ez a mûsor, bár ez lehet a jól, ügyesen összevágott produkciók, és zsûri-megnyilvánulások összhatása is.
Az biztos, hogy közönséges, alpári beszólások, amelyek például Nagy Feró idõnkénti megnyilvánulásaira jellemzõek, itt nem fognak megtörténni. Ennek a zsûrinek az összeállítása ezt kizárja, szerintem.
Arra kíváncsi vagyok, hogy a további selejtezõkben, ahol talán már kevesebb lesz a bennfentes induló, és több a valóban ismeretlen jelentkezõ, - remélhetõleg, - kiket engednek tovább, és kiket tanácsolnak el.
Egyébként az azért megmosolyogtató, hogy a selejtezõk befejeztével a nagy szenzáció, a látatlanban való döntés, a "beforduló székek" szerepe véget is ér.
Ettõl kezdve a mûsor menete valószínûleg ugyanolyan lesz, mint bármelyik másik tehetségkutatóé.
Az igazi verseny akkor kezdõdik...
1/10
nish0209 2012 okt. 12. - 23:36:13 1/10
(96/1599)
úJRA


ezt valaki nézni is fogja??? :D :D

na de a tv2 már régóta nem konkurens csatorna
ez lesz majd a szuperTv2-vel is :D :D :D :D""""" vicc


ez egy MEGASZTÁR ,,,,,,


HÁTTAL!!!!
Vilora 2012 okt. 12. - 23:30:44
(95/1599)
Dicséretes amúgy, hogy habár Magdi nõvérérõl lerí, hogy kicsoda, kire hasonlít külsõleg, hangilag, beszédileg (nekünk, nézõknek ugye be is mutatták, a mestereknek elvileg nem), mégis csak annyit mondott, mikor kérdezték ki õ, hogy Annamari (Marcsi), és nem jött a híres felmenõm van: Bodnár Attila, illetve legutóbb Zámbó Krisztián-féle, igen Jimmy fia vagyok szöveggel, akirõl ráadásul már az elején, éneklés elõtt megtudták kicsoda, majd mindegy volt hogy énekelt, rögtön nyomták a show-ba. Szerencséjükre egész hallgatható néha a sok erölködés ellenére, úgyhogy a céljukat elérték, õ lesz a legnagyobb szavazatmágnes. Kíváncsi vagyok, mit produkálnak holnap a többi megosztó emberkével egyetemben.
Vilora 2012 okt. 12. - 23:13:15
(94/1599)
Tessék, a találgatások helyett:

Meghallgatások
Az elõválogatók során a jelentkezõk közül a mûsor készítõi kiválasztják a legjobb 150 énekest, akik bekerülhetnek a meghallgatásokra.
A válogatók különlegessége, hogy az énekesnek háttal foglalnak helyet a mesterek, és csak akkor fordulnak meg, ha az aktuális énekes hangja megtetszik nekik. Egy mester megfordulása is elegendõ, hogy valaki továbbjusson a válogatóról. A mesterek ülõhelye alatt ledfal található, ahol a külföldi verzióban az "I want you", magyar verzióban a "Kellesz" felirat található.
Ha az versenyzõ éneklése közben csak egy mester fordul meg, akkor automatikusan a megfordult mester csapatába kerül, ha többen, esetleg mind a négy ítész megfordul, akkor a versenyzõ maga választja ki, hogy mely mester csapatába szeretne kerülni.

Párbajkörök
A párbajkörökhöz érve már mindegyik mesternek megvan a maga csapata. A mester maga osztja párba versenyzõit és saját maga dönt arról, mi legyen a párbajdal. A párbaj után a zsûritag maga dönti el, hogy kit juttat tovább az élõ show-ba az adott párbajról.

Élõ mûsorok
Az élõ mûsorok alatt az énekesek úgy mérettetnek meg egymással, hogy egy adásban csak két mester csapata vesz részt. A két mester beosztása, azaz, hogy mely mester csapata kinek a csapatával fog egy adásban szerepelni állandó párosítás lesz. Minden élõ mûsor végén négy ember sorsáról fognak dönteni, mind két adásban szereplõ mester egy embere megmenekül, míg a másik kiesik. Ezt addig folytatják, míg mind a négy mesternek két darab versenyzõje marad csak, õk vesznek részt a 8-as döntõben, ahol mindegyik mester egy versenyzõje (aki kevesebb összesített szavazattal (nézõi + zsûri) rendelkezik) kiesik. A fennmaradt egy-egy énekes vesz részt a négyes döntõben, a fináléban (ahol mind a négy mester egy-egy, a legjobb emberével vesz részt).
Vilora 2012 okt. 12. - 23:06:07
(93/1599)
Ha a höbörgésen kívül a többség elolvasná mirõl szól ez a mûsor, akkor tudná, arról, hogy akár jöhetne Baby Gaby is, Betty Love is, meg az atyaúristen is énekelni, mivel profik, régen elfeledett, egyslágeres elõadók is bekerülhetnek, vagy akiknek nem megy mostanság a szekér, esetleg lassan döcög, hiszen tudjuk, hogy a tv a legnagyobb sztárcsináló, nem pedig a saját erõbõl nehezen feltörekvés, még ha az is a legdicséretesebb.
Szal tök mindegy mit értek el eddig az életben, a kezdõnek is lehet kiforrott hangja, és a profi is búcsúzhat, ahogy hallhattuk, és szerintem hallani is fogjuk jó pár esetben. Nika is valószínûleg a tényleg szuper hangjával ki akar törni a vokalista szerepbõl, és mi más esély lehetne neki erre, mint ez a mûsor? Hiába látták az 56 csepp vérben fõszerepet játszani, Király Viktor, Wolf Kati mögött énekelgetni, az eurovíziós dalfesztiválon indulni, és még sorolhatnám, mégsem emlékeznek rá sokan, én drukkolok neki, hogy sikerüljön kitörnie, hiszen hihetetlen hangja van.
Nyilván tele van utasításokkal a szerkesztõk részérõl, ahogy bármely más mûsor is, de higgyük azt, hogy tényleg a hang számít, eddig az elsõ mûsort elnézvén valóban úgy tûnt, még ha a megfordulás után rá is tértek a külsõre. Válogatott énekesek kerülnek ide, nem a bénázók, azokat már kiszûrték az elõzõ körökben.
2/10
-greghouse- 2012 okt. 12. - 23:02:00 2/10
(92/1599)
Elõször is, továbbra sem hiszem el, hogy nem tudják, ki énekel.
Másodszor, be van az osztva, hogy ki kit válasszon, nem fogják a véletlenre bízni, hogy egy mester (apropó, ki a bánat az a tetovált pasas) senkit ne kapjon, a Somló meg mindet...be van osztva.
Harmadszor, mi értelme van az egész ál-láthatatlanságnak, mikor csak az elsõ körben mûködik, a továbbiakban már mindent látnak, akkor miben is különbözik az X faktortól vagy a többi hasonló szeméttõl?
Negyeddszer, még mûsorvezetõ sincs, csak narrátor, Ördög Nóra legalább szép látvány volt, itt meg bámuljuk a semmibe meredõ, vihogó négy arcot, mert néha még az énekest is kitakarják, mit is nézünk?
Én a magam részérõl a továbbiakban semmit ebbõl a primitív parasztvakításból.
doritasmile 2012 okt. 12. - 22:45:16
(91/1599)
Szerintem ott már nem fordulhatnak meg csak az akinek még nincs meg mind a 12
1/10
nish0209 2012 okt. 12. - 22:24:00 1/10
(90/1599)
nézd majd meg az rtl moston... ja ez nem az a csatorna :D :D :D :D
Csepeli Szilvia 2012 okt. 12. - 22:20:38
(89/1599)
Nem tudja valaki mi szólt, míg a Fatimát dicsérték? Köszi :)
jdjlui 2012 okt. 12. - 22:18:37
(88/1599)
Ez nagyon gáz...
A mesterek is a fellépõk is és a "mûsorvezetõ" is...
nofrit 2012 okt. 12. - 22:15:22
(87/1599)
Nekem bejött...
1/10
nish0209 2012 okt. 12. - 22:11:49 1/10
(86/1599)
ezt valaki nézni is fogja??? :D :D


ezt a részt néztem meg és hát...

az xfaktorban'' az elsõ néhány részen még röhögni is lehetett :D



na de a tv2 már régóta nem konkurens csatorna
ez lesz majd a szuperTv2-vel is :D :D :D :D""""" vicc
Castia 2012 okt. 12. - 22:11:22
(85/1599)
Most is volt olyan ha jól láttam, hogy csak ketten nyomtak.
Inkább az a necces, hogy ha még van teszem azt 5 hátralévõ versenyzõ, és csak egy szabad hely. Akkor mi van, megvárja az utolsót, hátha az lesz a legjobb, vagy nyom a harmadiknál, és az utolsó kettõnek már nem marad hely, tehát esélye sincs?
Na itt lépnek közbe a szerkesztõk, bizonyára.
Castia 2012 okt. 12. - 22:07:41
(84/1599)
12
1/10
kis_emese 2012 okt. 12. - 22:07:40 1/10
(83/1599)
Tényleg. :) De itt nem úgy van, hogy 3-nak nyomnia kell? 1 is elég?
fo.ma 2012 okt. 12. - 22:06:50
(82/1599)
Hány ember lesz egy csapatban?
1/10
kis_emese 2012 okt. 12. - 22:06:12 1/10
(81/1599)
Nika? Aki a Szeretlek Hun-ban háttér énekel? Akkor õ is nagy kezdõ lehet. :D

Megj.: És még csodálkozunk, hogy az emberek nem látnak át a szitán, és megszívatják õket az Ezo TV-vel, az SMS-küldésekkel.
Castia 2012 okt. 12. - 22:04:20
(80/1599)
Nem olyan bonyolult ez. Akinél már betelt a létszám, az nem nyom gombot.