Waikato 2016 ápr. 05. - 20:06:00
(835/915)
Negan az "új Kormányzó", sztem végig lesz a következõ szezonban vagy félszezonban. Ebbõl az évadból már nem is néztem a legutóbbi 5-6 részt, csak beletekertem mert tényleg leginkább már ismétlõdnek a cselekmények, meg a cliffhangerek is.

**** SZPOJLER *********

Ráadásul Negan baseballütõs mutatványát a képregény alapján rendesen leszpojlerezték mindenfelé a neten amikor Glennt majdnem, de csak majdnem megették a zombik, a jólértesültek megírták hogy mi lesz.
Ibolya Takács 2016 márc. 16. - 09:17:05
(834/915)
Nagyon szeretem a sorozatot, mindig megnézem a következõ rész tartalmát, de sajnos többször ugyanaz a tartalom van fenn. Miért?
6/10
sawyerx 2016 márc. 09. - 13:16:04 6/10 Előzmény Fõnixmadár 10
(833/915)
Angolul még nagyobb ökörség, én már inkább magyarul nézem, nem vesztek vele semmit.
Fõnixmadár 10 2016 márc. 03. - 18:13:43
(832/915)
Magyarul néztem, óriási hiba volt! Érdektelen, bárgyú, irritáló, közhelyekkel és klisékkel felvértezett dialógusok. Eredeti nyelven is ennyire gagyi v. így félrefordították?
Waikato 2016 febr. 23. - 20:17:12
(831/915)
A dráma megint a tetõfokára hág...
A s06e10 tartalma:

SZPOJLER !
******************************
Daryl és Rick futnak egy nagyot.
A nap végén Rick megdugja Michonne-t.
******************************
SZPOJLER VÉGE

Na kb ennyi történt összvissz.
10/10
Marcipáncica_ 2016 febr. 15. - 20:30:26 10/10
(830/915)
Az új rész az valami szenzációs volt!!! Visszatért valami a régi fénykorból! Juhujj!!
6/10
sawyerx 2016 jan. 04. - 20:38:18 6/10
(829/915)
6. évad elsõ fele, spoiler lehet:

Na egy jó évad után megint egy kalap sz*r. Egy idõhúzás, semmi más. Különbözõ karakterek szemszögébõl ugyanazt a tölteléket bemutatni, ami eddig is ment, csak most rekord számú a zombi, hát nem valami izgalmas. A várost ebben a pár részben annyian lerohanták, hogy már vártam, mikor jönnek a gonosz erdei állatkák erõszakolni South Park erdeibõl. A 8. rész végi cliffhanger is "elég" volt ahhoz, hogy tökre ne várjam a folytatást. És jó lenne már leakadni a sok hülyeségrõl (az öreg fûnyíró Sanchez bácsiról nem is beszélve), mint például, hogy az elõzõ évadban a viharban hogy a rákba került fel az a zombi arra a fára?

Eddig 3/10
6/10
sawyerx 2015 dec. 22. - 19:24:39 6/10
(828/915)
Ja és azt kihagytam, hogy a 3. évadban elég érdekes volt, hogy a börtönös részeknél olyan idõ volt, mint Mordorban, pár kilométerrel arrébb a kormányzóéknál meg tûzõ nap, idilli családi környezetben.
És azért az olyan sok "de", mert egyensúlyozni akarom, miért sz*r és miért nem olyan rossz a sorozat.
6/10
sawyerx 2015 dec. 21. - 18:18:05 6/10
(827/915)
5. évad, spoiler lehet:

Végre valahára úgy érzem, hogy vége a felvezetésnek, és innentõl lesz igazi sztori. A bûn rossz 4. évad után anno ennek az évadnak az elején kaszáltam a sorozatot, de nem bántam meg, hogy most újrakezdtem, mert sokkal összeszedettebb és jobban lekötött, mint a 3.-4. Jót tett, hogy a szereplõk nem külön utakon jártak, hanem 10-15 fõs csoportba verõdtek, bár azt még mindig nem értem, hogy ha több néger elhullik, akkor miért kötelezõ hirtelen más négereket bevonniuk, biztos politikailag így korrekt az usában. A templom tetszett, a kaja nélküli menetelés szintén, végre rátértek arra is, hogy nem csak a zombik jelentenek veszélyt, de az élelemhiány is, a félévadzáró utáni új közösség pedig egyenesen felüdülés volt, valahogy "stabilizálta" a történetet.

Végre a karakterekrõl sem a felszínességet kapargatják, bár a pap karakterét egyáltalán nem értem, õ volt az egyik évadlehúzó, a fiatal Barack Obama eleinte ellenszenves volt, aztán megkedveltem (de hát nem sokáig), aki miatt erõs a mínusz, az Carol, akirõl rögtön a nyitóban kiderül, hogy száz méterrõl méterre pontosan tud lõdözni tûzijátékkal, aki 10 másodperc alatt lemossa magáról a csurom zombivért, aki meglát az egész kihalt nagyvárosban egy rendõrautót, aki elõl a teljes biztonságot nyújtó irodaépületbõl menekülni akar (WTF???), erre éppenséggel richtig kirohan elé, így az elüti... A Daryl-Carol kalandjai-epizód volt a legrosszabb, nem elég, hogy egy olcsó filler volt, de az évad legszembetûnõbb bakiját is itt lõtték el: a furgonnal leugranak a hídról, két szögbõl is mutatják, hogy az autó már orral teljesen elõre áll a földnek, erre mégis 4 kerékre érkeznek. Ha helyszínen nem is veszik észre, hogy "ó b+, ezt elcsesztük", akkor legalább a vágószobában oldják meg a hülyeséget, vagy hagyják ki a részbõl. Ja, és a fû még mindig vágva van, az öreg Sanchez báttya' úgy látszik, még mindig aktív. A pap ajtó "benemcsukása" olcsó húzás volt, voltak még hasonlók, de abba most nem megyek bele.

A kórház elég érdekes volt, de sajnálom, hogy csak pár rész erejéig mutatták. Beth halála számomra váratlan és katartikus volt, akkorát lestem és úgy kirázott a hideg, mint amikor a 2. évadban a kiscsaj kimászott a pajtából. Nem csípem a szerencsétlen erõltetett kockákat a filmekben, de jelenleg az egyik kedvencem Judzsin, annyira aranyosan szerencsétlen :D A másik vörös bajusz úr, õt néha hiányolom fellépni az olyan gebaszoknál, mint ami párszor volt az új közösségben, például Rick és a doki "nézeteltérése". Ezt sajna már az elején tudtam, mikor megismerte a nõjét, egyszerûen lerítt, hogy a hapsi álszent lesz és Rick ezért lovagiaskodik, de például Glenn és az alamuszi támadója végkifejletét nem gondoltam volna, hogy így történik. A készítõk kezdenek a részekben rájönni, mi az a cliffhanger, de ilyen sz*r évadzárót produkálni nem tudom, hogy voltak képesek. Ha a néger fickót korábban nem mutatják, akkor még azt mondom: jééé, az a néger fickó! De így csak egy néger fickó jé nélkül.

Na, összességében nagyon bejött az évad, a 2. áll nálam az elsõ helyen, ez egy közepes 7-est érdemel, de azt a furgonleesést nem tudom megbocsátani.
6/10
sawyerx 2015 dec. 12. - 17:38:40 6/10
(826/915)
4. évad, spoiler lehet:

Nagyon sok idõ eltelt már a világvége kezdete óta, de hála a jó égnek, az öreg Sanchez bácsi továbbra is vágja a füvet, mindenhol alig pár centis csak. Hershel apó felcsapott törpapának, ami eleinte idegesített, de inkább legyen kisgazda, mint halott. A szereplõk továbbra sem olyan húde erõsek, de az új börtönlakók eléggé szimpatikusak, valahogy jobban tetszik ez a sokemberes felállás. Az elsõ 4-5 rész egész jó volt, de a kormányzó szerepe annyira leamortizálódott, annyira elhúzták és unalmas, semmitmondó fosra sikerült, hogy legszívesebben átpörgettem volna. Az õ szála nagyot húzott az évadon, és még a Ben Nichols - The Last Pale Light in The West c. szám sem mentette, pedig remek kis muzsika. Itt szerintem nem az írókkal volt a gond, hanem a rendezõvel, elég pocsék munkát végzett. A börtön lerohanása és Hershel megölése volt az utolsó szép emlék az évadból, a szétszéledés után nagyon unalmas lett, rétestészta, teli hülyeségekkel és erõltetett drámával.

Baromságból és logikátlanságból eddig talán ez az évad vizsgázott legjobban. Itt már eszembe jutott az elsõ évad végi "agy okozza az egészet"-oktatás, ami itt megbukik a lefejezéseknél és a víz alatt "élõ" hulláknál. Zseniális, hogy Darly egy gránáttal fel tud robbantani egy tankot, hogy a kormányzó a rossz, leragasztott szemével céloz, bár õ már korábban is tehetséges volt, amikor gépfegyverrel egykézzel, mindenféle célzás nélkül lövöldözött 100-200 méterrõl. Olcsó húzás volt a tudós uraság is, aki persze, hogy az újabb bonyodalomért kilövi a benzintankot, ami azonban nálam viszi a pálmát: a kormányzó nõje az évadban kétszer is akkora bénagéza, hogy egyszer egy sima lépéstõl kifordul a bokája, másszor meg egy kis lökéstõl úgy bevágja a térdét, hogy alig bír járni, viszont mikor a kormányzó a kislánnyal beleesik a 2 méteres gödörbe (oldalasan!), semmi bajuk nem lesz. Esztétikailag a részek nem voltak jól felépítve, hozták a szokásos zombis sablonokat, de végre el tudtak sütni egy cliffhangert az évad végén - taps.

4/10
6/10
sawyerx 2015 dec. 11. - 18:13:46 6/10
(825/915)
3. évad, spoiler lehet:

No aztán már majdnem 1 év eltelt az apokalipszis kezdete óta, de valaki még mindig vágja a füvet a kertvárosokban, és igazából mindenhol. Talán az öreg mexikói Sanchez bácsinak kevés a nyugdíj és besegít a túlélõknek éjszakánként a fûkaszájával. Hõseink rátalálnak a börtönre, ahol a túlélõ rabok 8 hónapja egy fény nélküli kis szobában laknak, de persze olyan fittek, mint a Norbi... Mindegy, 3. évad, a hülyeségeket és nemtörõdömséget már megszoktam, de azt meg a 2. évados hsz-ból kihagytami: ez a retkes vírus mégis hogy pusztít? A 2. évad elején azok a halottak az autópályán csak úgy ültek, és kussban várták, míg meghalnak, majd mégsem támadtak fel? És megkapták a teleportálás képességét?

A 3. évadban ugyanis jópárszor úgy jelennek meg, hogy elõtte pár másodperccel ugyanabból a szögbõl még sehol nincsenek, vagy például mikor Andrea az erdõbe fut az útról a kormányzó elõl, egyszer csak kussban mögé lopózik egy, odafogja a fához, majd még jó néhány szembõl is hirtelen elõtte van. Érdekes, Wattson, felettébb érdekes.
Annak nagyon örülök, hogy a picsogó Lorit végre eltávolították hivatalából, de hogy a négereket miért kell cserélgetni, azt nem tudom. T-Dog karaktere sem volt erõs és semmit nem tudtunk róla -ahogy mondjuk Ricken kívül kábé senkirõl sem-, Tyresee és a négerei pedig aztán végképp nem. Inkább maradt volna még Shane vagy a családverõ Ed gonoszkodni még néhány évadot, de itt a szereplõhullásokkal eléggé lelombozódott az eddigi túlélõk gárdája.

Merle és a kormányzó uraság a kis okoskájával dobott egyet az évadon, de azzal megint sikerült melléfogni, hogy az egész évad a két csoport konfliktusaira volt kihegyezve, végül aztán egy nagy semmit kaptunk. Merle-t sajnálom, vitte a hátán a dolgokat rendesen, a kormányzó egész jó kis gonosz volt, Michonne viszont végképp kipipálta a tényt, hogy ez egy képregény adaptáció, és nem egy önálló sorozat. Ez meglátszik azon is, hogy a készítõk nem tudnak rendes kerek epizódokat írni, cliffhangerrõl meg ne is beszéljünk...

Most már nagyon idegesít, hogy annyira nem képesek, hogy a fegyverek visszarúgásának akár látszatát is keltsék, hogy Daryl tetoválása egyszer jobb oldalt van, egyszer bal, vagy hogy 2010-ben 2013-as autóval járnak... Annyira fos munkát végez a rendezõ, hogy hihetetlen, és sokan úgy gondolják, hogy ez a világ legjobb sorozata.

Ha nagyon, de nagyon eltekintünk a sok marhaságtól, akkor 5/10 megy az évadra. Voltak jó részek, de ami az elõzõ évadokban volt úgymond "vicces & epic" vonala a sorozatnak, na az kezd teljesen kiveszni.
6/10
sawyerx 2015 dec. 11. - 16:32:28 6/10
(824/915)
Itt van Hershel részegen kirakott táblája.
6/10
sawyerx 2015 dec. 11. - 16:31:37 6/10
(823/915)
2. évad, spoiler lehet:

Részemrõl a 2. évad volt a legjobb évad. Hangulatos tájak, hangulatos farm, minden hangulatos, még Dale is, aki millió autóból, sõt tankból választhatna, de azt a sz*ros lakókocsit erõlteti, ami egy csavar híján ócskavasnak számít. De Dale-nek biztos van valami baja, mert egy akkora lejtõn nem észrevenni a lakókocsi tetejérõl egy horda zombit, na az vagy rövidlátás, vagy szemétkedés. De T-Dog is egy böhöm nagy állat, ennek ellenére egy mozdulattal artériás sebet ejt saját magán bujkálás közben... Na ezek azok a dolgok, amit nem értek: komolyan gondolják a készítõk, vagy direkt tesznek bele ilyen nevetséges dolgokat?

Nagyot dobott viszont az évadon a kiscsaj eltûnése, és a csattanó, hogy idõpazarlás volt, végül is végig ott morgott a pajtában. Komolyan mondom, az a rész, amikor Shane kitárta a pajta ajtaját, végül Sophia is kisétál, na az valami hatalmas katarzis élmény volt. Mivel az évad többnyire a farmon játszódott, annyi ostoba húzást nem tudtak elsütni, mint az elsõben, de azt megjegyezném, hogy hónapok teltek el a járvány kitörése óta, a fû pedig egyáltalán nem nõ sehol. A másik két dolog, hogy Hershel cheatel, mert sotival 25-öt tud lõni töltés és visszarúgás nélkül, a vicces rész pedig, hogy amikor a zombik áttörik az évad végén a kerítést, a figyelmeztetõ tábla a kerítés rossz oldalára van feltéve xD Nem hiszem el, hogy a készítõk ekkora marhák, de rá lehet fogni, hogy Hershel még abban az idõben verte fel, amikor még tintázott, és talán akkor is be volt nyesve.

Összességében nagyon tetszett az évad, szépen volt vezetve, a végén jó kis fordulattal.

8/10
6/10
sawyerx 2015 dec. 11. - 16:16:29 6/10
(822/915)
1. évad, spoiler lehet:

Simán egy B kategóriás horror, semmi újat nem tud mutatni, mint amit már millió hasonló témájú film elsütött. Ostobán viselkedõ karakterek, az elsõ részben elköltenek minden költségvetést tankokra meg CGI-ra, az évad végére meg elgagyul a látvány. Tagadni sem lehetne, hogy képregényen alapszik, ugyanis annyi eszük nem volt az íróknak, hogy ami képregényben egy képen reális lehet, az filmen már nem annyira.

No, de Rick fiú már önmagában egy csodagyermek, hogy túlélte azt a heteken át tartó kómát mindenféle élelempótlás nélkül, fogjuk rá, hogy a szervezete abban az állapotban nem kívánt annyi tápanyagot. Persze, a világnak vége, találkozok két emberrel, nem kérdezem meg egybõl, hogy mi történt, ááá, minek? Az elsõ rész ezeket leszámítva egésznek korrekt, de aztán a többi szereplõ eléggé hozza a már említett B kategóriát, ráadásul senki olyan nincs, akinek érdekelne a sorsa, mert ugyan szereplõ-centrikus a sorozat, de mégsem. Talán Shane karaktere a legerõsebb, akibõl persze mindig minden hasonló témában kell egy. Lori szerepére nem tudom, ki választotta Tancredi doktornõt, de nagy melléfogás volt. Sajna Merle megfogónak ígérkezett, de nem sokáig.

Igazából ez a hat rész arra volt elég, hogy eldöntesse a nézõvel, meg lesz-e elégedve a továbbiakban a színvonallal, vagy nem, számomra egy erõs 6/10-re sikeredett, volt benn annyi potenciál, hogy folytassam, mindazok ellenére, hogy mi a fenéért üldögél egy zombi, miért iszik vizet flakonból egy zombi, vagy ha a tudós gagyi is mondandóját vesszük, a késõbbiekben miért "mûködnek" a hetek óta levágott fejek, ha az agy a mozgatórugója mindennek? Glenn honnan tudja egy tank frekvenciáját? A szereplõk viselkedésébe nem megyek bele, de nagyon irritál, hogy egy 6 éves szintjén gondolkodnak.
"Ott egy kib*szott gomb, ami azóta villog és számol vissza, amióta megjöttünk, de minek megkérdezni, majd megkérdezzük, ha majd csak pár perc van hátra belõle..."

Összességében 6/10 ;-)
Shadowgirl 2015 dec. 03. - 22:44:52 Előzmény Csizinszky Attila
(821/915)
Sajnos nem az amit én keresek. De azért köszi!
Csizinszky Attila 2015 nov. 30. - 00:43:00
(820/915)
A zene a másik ami nagyon zseniális a walking deadben. Adja a hangulatot rendesen. Valami rodrigo Garcia :)
Shadowgirl 2015 nov. 29. - 17:11:55
(819/915)
Sziasztok! Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi a film ajánloja közben hallható zene címe, elõadója? Köszi!
Csizinszky Attila 2015 nov. 29. - 16:14:17
(818/915)
Hát amikor Megérkeztek a közösségbe fõszereplõink, volt egy közös est amelyen jobbára mindenki résztevett aki nem azt meg mutatták miért. Aztán ott volt az ítélkezés azon is nagyjából mindenki megjelent. Láttuk a 3 embert akik pár héttel ezelúõtt portyázni mentek. Ennek ellenére új arcokat látok megjelenni a háttérben.Tudod nem rossz az arcmemóriám. Ilyenkor pedig egy zavaró gondolat furakszik belém. Na nagyapa had legyek bent a walking deadben stb...
Sz Peter 2015 nov. 29. - 09:43:53
(817/915)
"innen onnan feltûnõ sosem látott emberek"?

Miért hihetetlen, hogy rajtuk kívül is léteznek még emberek?
Ha meg csak abból állna a sorozat, hogy állandóan a zombikat ölik, hamar unalomba fulladna az egész.
Csizinszky Attila 2015 nov. 29. - 03:26:43
(816/915)
Spoiler: Még csak az ötösnél tartok. Bõven tetszett a negyedik rész is. Azért volt egy nem kicsit fontos mondanivalója. Az ötödik évad szintjét valóban nehéz lesz tartania. Hiszen az egy remekmû úgy ahogy van. Engem ami eddig zavar az innen onnan feltûnõ sosem látott emberek. A Lost-ba is ezt eljátszották ott se jött be. Plusz a kerítés tetejérõl pár tonnányi összeszedett kõvel igencsak meg lehetne ritkítani ezt a zombicsapatot.Glenn elvileg túlélhette volna ha a csávó direkt úgy esik hogy maga alá gyûri. Bár valljuk be úgy is csak igen nagy szerencsével. Viszont Ennek még a látszata se volt. Ha most élve elõkerülne a srác az sajnos valóban kicsit gyenguska húzás volna. Bevallom a trónok harcába pont azt imádtam, hogy mindenki meghal. :) Most meg hallom ott is fel akarják ébreszteni az amúgy igencsak színpatikus John snow-t. Lécci.Ne!