10/10
bluebird 2012 jan. 26. - 07:22:30 10/10
(5/5)
Nagy rendezõ volt-(nehéz még a múlt idõ használata)
A filmjei a jelenben varázsolnak el, s hozzák kitapintható közelségbe a múltat. Köszönjük, Theo.
Nyugodjék békében.
RiP
verdeleth 2008 dec. 08. - 09:41:01
(4/5)
na végre valaki Már kezdtem elkeseredni, hogy egyedül maradok az imádatommal
Redfield 2008 dec. 08. - 08:57:27 Előzmény verdeleth
(3/5)
Na pajtás... azt hiszem hamarosan lesz kivel elbeszélgetned róla, mert tegnap hallottam róla elõször egy külföldi fórumon, és készülök megnézni a filmjeit... :)
verdeleth 2007 szept. 10. - 06:33:41 Előzmény verdeleth
(2/5)
Egy valamit kifelejtettem Legtöbb filmjének zeneszerzõje Elein Karaindrou mûvésznõ, aki hol komolyzenével hol tradicionális görög nézelõvel varázsolja el a nézõt az amúgy is felejthetetlen film nézése közben Már ezért is külön érdemes megnézni egy egy Angelopoulos filmet.És persze azért mert talán a világ leggyönyörûbb filmjeit csinálja
verdeleth 2007 jún. 28. - 02:46:33
(1/5)
Nemrég ismertem meg Göröghon leghiresebb filmrendezõjét és bizony azóta sem tudom elfeledni filmjeinek egyetlen képkockáját Bár még csak 3 filmet láttam tõle nagyon érdekelne az összes, mert bizony nem mindennapi rendezõ Filmjeit átjárja a melankólia, vágyódás, nosztalgia, a mélyben húzódó feszültségek, az öregedés és a változás traumája és még sorolhatnám Aki a hasonló stilusú filmekre vevõ annnak garantálom hogy Angelopoulosz filmjeit imádni fogja És a filmbeli képekrõl nem is beszéltem Csodálatosak De inkább nézze meg mindenki valamelyik filmjét Magukért beszélnek Nagyon remélem vannak még akik ismerik ezen filmeket, szivesen venném hozzászólásaikat