kybuck 2014 júl. 17. - 07:23:12
(461/481)
Tipikus nyári popcornfilm, kiszámítható cselekménnyel, nagyrészt papírmasé figurákkal, de a poénos szösszenetek valóban jók voltak, ennyi azonban kevés, hogy kiemelkedjen az egynyári látványfilmek sorából.
sznúp 2014 júl. 13. - 01:29:37
(460/481)
Áááá imádtam a film humorát.

SPOILERes

Amikor Thor bemegy a lakásba és felakasztja a pörölyét a fogasra, Thor és Natalie Portman beülnek egy rozzant kocsiba, Thor a legnagyobb harc közepette metróra száll, A rossz tündeelfmanó hiába olyan erõs, ha egy londoni felhõkarcoló üveges plafonján kell landolnia, stb. :D

Pár fennakadásom viszont: -Natalie "meglepõdése", amikor egy számára ismeretlen, mesevilágba kerül. Az ilyeneket valahogy sose értem, mintha tök természetes lenne. Olyan, mint a King Kongban, amikor elõször látnak dinót :D
- Amikor megszöknek Asgardról, elõször persze milyen jó ötlet a láthatatlanná válni tudó ûrhajóval menni, de neeem, ez csak trükk és menjünk egy másikkal, ami látható :) - A film végi wtf, még a felíratok elõtt. Szerintem tök logikátlanság. Aztán meg azt hittem mekkora baki lesz, hogy egy olyan 4 lábú szörny elszaladt a városban, de nem, nem hagyták annyiban a dolgot :)

SPOILER vége

Valamint, ami még zavart kicsit, hogy eltûnt Thorból, Odinból, a kapuõrbõl, az az attitûd, nemes kisugárzás, viselkedés, beszéd, ami jellemzõ volt rájuk. Úgy beszéltek, mint egy sima amcsi :D
Mindent egybevetve jó szórakozás volt. 10/9
9/10
Kolókapitány 2014 júl. 10. - 12:29:02 9/10
(459/481)
SPOILER:
Én emiatt a 3 perc miatt adtam rá plusz pontot: https://www.youtube.com/watch?v=0g1um446Bis
Zseniális látvány, gyönyörû vágások, a zene tökéletes, Odin arca és a végén Loki..
SPOILER VÉGE

Az ,hogy azonos pontszámmal áll az elsõ résszel, szerintem amiatt van, hogy fõleg azok nézték meg a 2. részt , akiknek az elsõ tetszett. Nekem az annyira nem jött be, de egynek elment úgyhogy megnéztem ezt is. Viszont volt csomó ismerõsöm , aki az egyet bugyutának tartotta(szerintem is sok helyen az volt) csak sokszori unszolásra tudtam velük megnézetni, de utána azt mondták, hogy igen , na ez jobb volt tényleg.
1/10
filmessrác 2014 ápr. 12. - 19:41:05 1/10
(458/481)
Spoiler:
Nekem az nem tetszett, hogy ebben a részben Thor kalapácsát eléggé semmitmondóvá csinálták meg. A fõgonosz szörnye ellen semmit sem ért, aztán a végén mi öli meg? Egy szimpla "gránát".
7/10
Viktor6665 2014 márc. 31. - 16:21:41 7/10
(457/481)
Nem gondoltam volna, hogy sikerül az elsõ részt logikában alulmúlni, de úgy látszik a semmi sem lehetetlen.
Thor ötletét egyszerûen nem hittem el. Hogy lehet valaki ennyire zakkant? Már nagyon sok filmen túl vagyok, de esküszöm ez az egyik legrosszabb terv, amit valaha kitaláltak:D

Pedig az Amerikai kapitány és a Bosszúállók jók lettek.
9/10
Semprini 2014 márc. 30. - 19:15:04 9/10
(456/481)
Bár elég nehezen szántam rá magam, hogy megnézzem, a Thor elsõ része nagyon tetszett, úgyhogy másodikat már vártam, és reménykedtem, hogy nem fogják elszúrni és szerencsére nem is szúrták el. Ahogy azt már megszokhattuk az ilyen blockbuster-folytatásoknál, alaposan rápakoltak, igyekeztek mindenben felülmúlni az elsõ részt, ami sikerült is: még több, és még ütõsebb akciók, több és nagyobb fõellenség, sõt, ami már az elsõ résznek is a sava-borsát adta: még több humoros beszólás. Ami viszont a legritkább esetben fordul elõ: ezúttal a forgatókönyv sem lett rosszabb az elsõnél, sõt, nekem talán még jobban is tetszett.
A szereposztás hozza a szokásos elvárhatót: Chris Hemsworth elképesztõen nulla színész, de Thor szerepe valahogy mégis remekül áll neki (hogy analóg példával világítsam meg a dolgot: Schwarzeneggert se a sokrétû színészi eszköztára miatt szereti, aki szereti de Conan vagy a Terminátor szerepében ikonikus figura lett). Natalie Portman jóval drámaibb színésznõ annál, mint hogy ilyen képregény-adaptációkban bohóckodjon, néha mintha kissé nehezen találná a helyét a nagy CGI-forgatagban, de összességében jól helytáll, Kat Dennings viszont egyértelmûen ellopja elõle a show-t pörgõsen vicces karakterével. A legtöbb kritika valóságos dicshimnuszokat zeng Tom Hiddleston Lokijáról, de bevallom, én ezzel a nyálasan tenyérbemászó, feminin figurával továbbra sem tudok megbarátkozni, és nem igazán tetszik a szinkronhangja sem, azt azonban nem lehet róla mondani, hogy kiszámítható lenne. Viszont a másik fõgonosz, Malekith elég ütõs lett. Mellékszerepekben ezúttal is tiszteletét teszi még Anthony Hopkins, Renée Russo és Stellan Skarsgard is, de igazából nem sok vizet zavarnak. A látványra nem lehet panasz, szemkápráztató vizuális orgia tombol szinte az elsõ kockától az utolsóig, túlzás nélkül állíthatom, hogy a Hellboy 2. óta nem tetszett ennyire képregényfilm (a Sötét lovag - Felemelkedést és a Bosszúállókat is beleértve, bár az utóbbival azért majdnem partiban van). Pont megfelelõ arányban találja el az akciót, humort, románcot, patetikusságot, és mindezeket cseppet sem izzadságszagúan ötvözi, a végeredmény pedig lehengerlõ.
Mindent összevetve remek szórakozás, a magam részérõl várom a következõ részt!
9,5/10
zegorias 2014 márc. 30. - 17:48:26
(455/481)
Nekem jobban tetszett mint az elsõ rész. Egységesen mozgalmas látványos itt-ott mosolyogtató...nem unatkoztam. Pontosan azt kaptam amit ettõl a filmtõl el lehetett várni.
4/10
fraktál 2014 márc. 29. - 13:59:20 4/10
(454/481)
Ez annyira rossz volt és unalmas, hogy 1 óra után kikapcsoltam.
3/10
Viki1080 2014 márc. 23. - 17:34:41 3/10
(453/481)
Filóztam rajta,hogy moziba nézzem e meg,hisz az elsõ rész nagyon tetszett.Hál isten hogy nem tettem,drága alvás lett volna..Ez valami rettenet az elsõhöz képest,meg simán filmhez képest is.Nálam az sosem volt nyerõ,ha egy film tele van "húúúdejóóóó"trükkökkel de a sztorija egy kupac kaki.Ez se fogott meg magának.3/10
4/10
csanyi82 2014 márc. 22. - 10:32:14 4/10
(452/481)
Nem volt nagy durranás. Az elsõ része jobban lekötött, ez már csak puszta CGI-orgia volt sztori nélkül. Ha a gyerekem 5 éves lesz, biztos élvezni fogja,
7/10
Rahar 2014 márc. 17. - 21:11:46 7/10
(451/481)
Jó volt megtekinteni, végig lekötött. Látványos, szórakoztató. Igyekszek elvonatkoztatni az általam eddig látott egyéb alkotásoktól.
***SPOILER***
A sötét elfek, illetve elnézést tündék megjelenése rendkívül egyedi, alig lehet találkozni velük fantasy regényekben. A láthatatlan ûrhajó a hangeffektjével pedig kimondottan Star wars-os. A végtelen univerzumot pedig kemény 9 világ jelenti. Az antihõs el akarja pusztítani azt az univerzumot, melynek õ is a részese, hogy visszaállítsa a fény elõtti idõket, amikor nem volt semmi. De akkor õk hogy léteztek, honnét volt technológiájuk, egyáltalán matériájuk amivel például ûrhajókat építettek?
***SPOILER VÉGE***
Többek között az elõbb leírt gondolatok tudják tönkretenni egy film élményét. Ezért úgy állok hozzá, hogy ez egy fantasy, egy mese, melyet igyekeztek nagyon látványosan megfilmesíteni. Annyira nem tetszik, mint a Bosszúállók és nem is nézném meg a közeljövõben, de egyszer mindenképp jó volt látni.
tobywong 2014 márc. 16. - 18:27:33
(450/481)
Olyan, mint az elsõ rész. Van ezekre a filmekre egy szakkifejezés: SZ@R! :):):)
Véleményem szerint õ az elsõ szuperhõs, akit nem kellett volna filmre vinni. Nagyon gáz mindkét film.
7/10
rob83 2014 márc. 16. - 18:20:36 7/10 Előzmény Bob19
(449/481)
Én is mindenevõ vagyok és van hozzá fantáziám,de akkor is túlértékeltnek tartom.

Nézhetõ film,kikapcsolódásnak jó,de vannak benne erõs túlzások.

Ma megint megnéztem a Bosszúállókat és sok összefüggés most ismét eszembe jutott!

Várom a folytatást mindkét filmnél!
9/10
Bob19 2014 márc. 15. - 18:22:51 9/10
(448/481)
Pedig nem volt rossz.
Miért ne telefonálhatna, ha egyszer nyitva volt az átjáró? (én eltudom képzelni, csak egy kis fantázia kell hozzá) Nekem meg pont a világok közötti esések tetszettek a legjobban, fõleg mikor Thor felszállt a metróra.:D
Ezt a filmet nem kell komolyan venni és akkor nem lesz probléma vele.:)
7/10
rob83 2014 márc. 15. - 18:15:45 7/10
(447/481)
Egy kicsit túlértékelt a film!

Sokkal jobbra fordulatosabbra számítottam!Kiszámítható és egysíkú.

A telefonálás a bolygóról és a világok közötti "esések" meg vicc!



http://kepkezelo.com/images/i4y808k9bniz79rf1unb.jpg
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 14. - 17:12:38 7/10
(446/481)
azt írtam, hogy: SZÓRA a szóra nem emlékeztem, hogy volt ilyen de elhiszem neked, Kingsley mondjuk jó Mandarin lenne
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 14. - 16:53:14 7/10
(445/481)
Erre az átplasztikáztatta szóra nem emlékszem, de ha így van elhiszem neked. És lehet, hogy van benne valami amit mondasz. De majd meglátjuk.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 14. - 16:42:12 7/10
(444/481)
az lehet, hogy egyszerre írta,de néhány hónapja forgatták csak le, hogy a sok felháborodó kicsit választ kapjon, hogy Trevor tényleg csak egy színész volt aki eljátszotta Mandarint, csak nem tudom miért kellett egyáltalán szóbahozni, ha az igazi meg sem jelent, de én reménykedek benne, hogy lesz 4. rész! És tuti nem Kingsley játsza majd Mandarint, ha lesz. Ezt az ütõkártyát már eljátszották.
Sadenal 2014 febr. 14. - 01:21:40
(443/481)
Teljesen rendben volt nekem, bár azért Lokit ebben a filmben kifejezetten szerettem, az õ vicces részei nagyot dobtak a film hangulatán. És a végén a csattanó is nagyon adta. :)


7/10
7/10
_Freddy_ 2014 febr. 13. - 22:09:35 7/10
(442/481)
én most néztem meg a One Shot-ot

SPOILER

A végén ment az igazi Mandarin Trevor-ért, hogy megfizessen amiért kölcsönvette a nevét. Szóval van igazi, Trevor tényleg csak egy piti színész. Csak nem tudom, miért nem tudtak inkább a 3. részben elrugaszkodni a "valóságtól" és szerepeltették volna az igazi Mandarin-t és egy nagy ütközetben megküzdött volna vele Iron Man és társai. Csalódott vagyok, hogy ha tényleg létezett akkor miért pont csak a One Shot-ban lett szó róla. Akkor leszek csak elégedett ha elkészül egy 4. rész ahol már tényleg az igazival méri össze az erejét Vasember. Csak úgysem fog ez megtörténni. :S
De legalább most már tisztázták a dolgot. :)