domo.robi 2013 nov. 20. - 00:17:53
(401/481)
--- SPOILER ---

Megjött, itt van, és benne van mind a 9 világ. Már nem Jöttünhejmre, Midgardra és a többi kamunevû bolygóra gondolok, hanem arra a 9 alapfilmre, amelybõl össze lett gyúrva a Thor2 világa. Lássuk, melyik az a 9 világ, amelyet összehozott a "konvergencia", a stúdió és a filmrendezõ kaotikus akarata, úgy, hogy oda-vissza potyognak az egyes világok elemei a film közben a "vágás" és a "forgatõkönyv" féregjáratain:
1. Világ: Thor 1. Méltatlan volna kihagynunk a mixbõl a fõ alkotóelemet, azért a Thor 2 leginkább a Thor 1. világára épít, amely elég szépen ki lett dolgozva az északi mitológia alapján.
2. Világ: Star Wars. Úgy kergetõznek egymással az ûrhajók, hogy egy pillanatra azt hittem: Lucas bácsi tréfált meg minket, és már kijött a hetes epizód.
3. Világ: Hegylakó. Kb. 5000 évig élsz, a csaj max. 100 évig. Biztos, hogy ilyen fájdalomnak akarod kitenni magadat? Hát nem hallottál még a Meklód klánról?
4. Világ: Pókember 3. Kaotikus és agresszív (éterszerû) trutyi kerül fõhõsünk közelébe, megtámadja, és keményen elkezdi befolyásolni, gazdatestként használni. De sebaj, mert jön a fõgonosz, aki még inkább vágyja az agresszív anyagot, ezért végül nála köt ki, de nem sok örömét leli benne, mert a vég közel...
5. Világ: Fantasztikus négyes, ezüst utazó. Az erõk hatalmasak (konvergencia vagy ezüstdeszka - egyre megy), de a jók csapatában focizó tudós simán megoldja 4 csodakütyüvel a hatalmas erõ befolyásolását. Persze úgy, hogy ez a jó gyõzelmét segítse elõ. Ja, és Londont kötelezõen le kell amortizálni.
6. Világ: A szikla. Végveszély fenyeget, rengetegen meghalhatnak, és már nem segíthet más, csak a bebörtönzött, szuperveszélyes bûnözõ. Aki persze az elsõ adandó alkalommal lelép. Vagy nem, mert mégis segít. De a végén okosan kikerül a fókuszból, mert mindenki azt hiszi, hogy meghalt.
7. Világ: Transformers. A fõgonosz valahol pihen, egészen addig, míg a hatalmas erõ - melynek segítségévek uralkodni szeretne - fel nem ébreszti.
8. Világ: Gyûrúk ura (vagy hobbit, watever). A fõhõs és harcos barátai szépren körbekalandozzák a lakott világot, és minden csatát megnyernek. Mindezt középkori szerkóban és fegyverekkel.
9. Világ: Thor 2. Ez más, mint a Thor 1, mert itt más jellegû a kapcsolat és a konfliktus. Leginkább a családi dráma adja az egyediségét a filmnek (anyukát kinyírják, két tesó összefog, aztán bosszút állnak, miközben ezt apuci finoman szólva sem helyesli, de aztán kiederül, hogy a fiúknak volt igazuk). OK, ennek elemeit láttuk már más filmekben is, de Loki szövevényes jelleme tényleg jól színesíti a film történetét.

Nekem a "9 világ" közül a hamisítatlan Thor részletek tetszettek. A többi elem már nagyon, de nagyon unalmasnak hatott, annyiszor találkoztam vele más filmekben.
9/10
Tebby21 2013 nov. 19. - 12:11:41 9/10
(400/481)
Most már legalább ezt is tudom. :D
KurtWagner 2013 nov. 19. - 06:29:07
(399/481)
De ez a Marvel studio és nem a Disney, még akkor se, ha a Disney a tulajdonos. A Miramax is a Disney tulajdona volt, még is gyártott Horror filmeket. Nem hiába nem Disney név alatt fut.
7/10
cardas 2013 nov. 19. - 00:19:10 7/10
(398/481)
Hát, ezzel nem tudok egyet érteni. Az Avengers szerintem nagyon jó lett, a Vasember 3 így utólag megnézve nekem nagyon bejött, a Karib-tenger kalózai is Disney. Meg az egész Marvel Cinematic Universe elsõ fázisa tetszett a vasember 2 kivételével. Pedig engem nehéz meggyõzni szuperhõs film téren. Bár feltételezem, hogy a képregényes dolgokba azért nem mertek nagyon belenyúlni és módosítani, mert azzal elképesztõ méretû rajongó tábort haragítottak volna magukra, és nagy veszteséggel járt volna. Lehet hogy az SW esetében is inkább SW irányba akarják vinni majd a filmet ebbõl kifolyólag, de majd meglátjuk. Az, hogy egy rosszul sikerült film kijött a kezük alól marvel témában, még nem jelenti azt, hogy a többi is rossz lesz.
Szerintem nem a disney tehet arról ,hogy rossz lesz egy film. Az X-Men szériából is jött ki rossz, és F4 is, meg az SW második trilógiája sem az igazi, még sincs benne a Disney keze.
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 23:20:14 9/10
(397/481)
Én Disney filmtõl sose vártam sokat :D
De ha nem lenne, a Disney a képbe lefogadom, hogy 100x jobbak lennének a Marvel filmek. :)
Pl a Star Warst imádom, de a Disney tuti el fogja rontani a 7-ik részt :/
7/10
cardas 2013 nov. 18. - 23:10:58 7/10
(396/481)
Igen! Lehet emiatt nem tudtam élvezni a filmet. Nem éreztem egésznek. Ha kijön, mindenképp megnézem úgy, és lehet, akkor megváltozik a filmrõl a véleményem :)
7/10
cardas 2013 nov. 18. - 23:09:23 7/10
(395/481)
SPOILER

Ja, akkor bocsánat. Ott tényleg nem értettem, hogy miért nem ismerték fel. Hiszen állítólag segített a világot megmenteni... most meg veszélyesnek titulálták. :D

SPOILER
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 22:35:09 9/10
(394/481)
SPOILER!!!

Akkor rosszul írtam le :D
Én az elejére értettem mikor lejött Jane-ért akkor a rendõrök nem ismerték meg! A végén tudom, hogy tudták ki õ, mert kamerázta a telójával. :D

SPOILER VÉGE!!!
7/10
cardas 2013 nov. 18. - 22:28:10 7/10
(393/481)
SPOILER

De megismerték Thort. Mikor Jane mondta, hogy mindenki tûnjön el innen, ahogy rakták le Selving doki gépeit, valaki visszaszólt, hogy elment az eszed? Az ott Thor a pörölyével! (és elkezdte venni mobillal, vagy a mellette lévõ, már nem emlékszek)

SPOILER
10/10
filmimádóó 2013 nov. 18. - 21:51:32 10/10
(392/481)
Pedig szivesen megnéztem volna Lokit abban a kékes bundában :D
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 20:40:28 9/10
(391/481)
Kivágott jelenetek! :D
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 20:16:41 9/10
(390/481)
Egész biztos sok kivágott jelenet lesz! :D
Most néztem meg megint az összes bemutatóját kivágtak jó pár dolgot :/
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 20:06:40 9/10
(389/481)
SPOILER!
Malekith-et talán nem de a hajó roncsot igen. :D
De igazából mind1 is a lényeg hogy vagy benne lesz kivágott jelenetbe hogy zárják el az étert vagy nem. Ha nem akkor ez megmagyarázatlan dolog lesz a filmben. :D
SPOILER VÉGE!
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 19:57:07 9/10
(388/481)
SPOILER!


Majd a kivágott jelenetekben biztos benne lesz!
Heimdall szeme mindent lát ez pl egy megoldás a sok közül.

SPOILER VÉGE!
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 19:45:02 9/10
(387/481)
SPOILER!

Én inkább azon csodálkoztam, hogy Londonban nem ismerték meg Thort xÐ

SPOILER VÉGE!
9/10
Tebby21 2013 nov. 18. - 19:13:42 9/10
(386/481)
SPOILER!

Igen és a végén abba a kõbe zárták bele az étert. :D

SPOILER VÉGE!
7/10
cardas 2013 nov. 18. - 15:49:25 7/10
(385/481)
Abban, hogy komolyabb, nem tudok egyetérteni, mert minden komoly jelenetet (SPOILER kivéve Frigga és az elesettek gyászát, az volt az egyetlen értékelhetõ jelenet, de az viszont nagyon szomorúra sikerült, és tetszett SPOILER VÉGE) elszúrtak egy poénnal. Fõleg, mikor dr. Selving Loki után érdeklõdik -.-
A Vasember sokkal komolyabb, akárhogy is nézzük. Ott alkoholproblémái és pánikrohamai vannak, kísérti a múlt, paranoiás, egy repeszdarab a szívéhez közeledik, a szerkezet ami visszatartja, mérgezi a szervezetét, kormányt egy terrorista fenyegeti és embereket mészárol. Ezzel szembe a Thor 2-be egy középszerû ellenség, akirõl azt se tudjuk meg, hogy mit akar a világ elpusztítása után kezdeni, és a legkomorabb jelenet London látványa. A Vasembernél a Thor sokkal gyerekesebb.

SPOILER És minden komolyabb fordulat, mint például Loki halála, vagy Thor levágott keze, csak kamu és illúzió. Be voltak rezelve a rendezõk, hogy bármit is megtegyenek, az egész egy nagy átverés is viccsorozat volt. SPOILER VÉGE

Az elsõt véleményem szerint nem üti meg. Ott volt karakterfejlõdés, a fõgonosz nem csak annyit motyogott, hogy mindenkit elpusztítok, és volt rendes célja is. Volt karakterfejlõdés és családi dráma, itt viszont ezeket az elemeket csak beleerõszakolták szerintem, hogy pár drámainak tûnõ jelenettel mutasson színvonalat.

SPOILER ha a Thor levágott kezes trükkjét a végén vetették volna be, és úgy gyõzik le Malekithet, sokkal jobb lett volna, mert azt nagoyn jól kitalálták, és igazából a semmiért, mert kudarcot vallottak. A végsõ leszámolás laposabb volt. SPOILER VÉGE
6/10
Gregorius Pilosus 2013 nov. 18. - 12:14:18 6/10
(384/481)
Látványos, és van benne néhány nagyon jó poén, de összességében unalmas, nyálas, kiszámítható, feledhetõ alkotás.

*** SPOILER! ***
A lézerfegyverekkel lövöldözõ istenségek elég röhejesek. No meg hogyan halhat meg egy isten? (Míg pl. mikor a szörny a földbe döngöli Thort, a haja szála sem görbül.)
*** SPOILER VÉGE ***
9/10
Kolókapitány 2013 nov. 18. - 11:24:08 9/10
(383/481)
Alan Taylor keze munkája nagyon meglátszik a filmen. Ugye õ olyan nagyszerû HBO sorozatokban rendez/ett, mint a Róma, a Maffiózók és a Trónok harca. A Sötét világ sokkal jobb lett , mint az elsõ rész. Drámaibb, fordulatosabb, komolyabb hangvételû lett, bár a humor ,azért itt is feltûnik, de az is nagyon jól mûködött. A Vasemberes bugyutább Marvel filmeket nálam veri és igazából, nagyon jól érezhetõ a kettõ közötti kontraszt. Bár ez is egy fantasy, de a drámai részek és a fondorlatok miatt ez inkább az idõsebb 20-49 korosztálynak ajánlott. Egy egyszerû látványfilmet vártam, de többet kaptam annál. Kategóriáját tekintve egy remek alkotás.

Nálam 8,5.

SPOILER
Frigga halála(és elõtte a kis párbaja Malekith-tel) és az utána következõ szertartás stb. egy Gyûrûk urában is kiemelkedõ jelenet lehetne olyan gyönyörûen volt az egész megkomponálva. És a "Sötét világ" látványa is lenyûgözõ volt.
7/10
cardas 2013 nov. 17. - 18:43:15 7/10
(382/481)
Nálam egyáltalán nem volt jó, mintha nem is létezne, olyannak tûnt, és akik velem voltak, mindenki megerõsítette ezt.