Téma: Thor

10/10
MeeÉn 2012 szept. 27. - 15:55:50 10/10
(259/299)
Tetszett :)Sokat nevettem rajta :D
Nálam 10. :)
8/10
Nyúlós lónyál 2012 szept. 22. - 13:19:53 8/10
(258/299)
Röviden és tömören: kellemes csalódás volt.
9/10
Kulcskészítõ 2012 szept. 05. - 12:13:46 9/10
(257/299)
Ha a Bosszúállók-féle csapatot vesszük alapul, akkor Vasember mellett számomra Thor a legszórakoztatóbb figura. Maga a film nagyon látványos esti mese, a hangulata pedig magával ragadó, az idegen világok megjelenítése zseniális. A történet persze nem tud kikerülni néhány sablont, mint a kötelezõ szerelmi szál, meg hogy az utolsó pillanatban lövik le a rosszfiút, de ezek még emészthetõek. Egyszerûen nehéz elhinni, hogy Kenneth Branagh vitte ezt az egészet a vászonra, mivel abszolút nem a mûfaja, habár azért egy adag shakespeare-i királydráma természetesen belefért :-)
10/10
zsu-zsu 2012 aug. 29. - 17:42:25 10/10
(256/299)
Látványos és rendkívül szórakoztató film. Loki karaktere egyszerûen zseniális, teljesen magával ragad Tom színészi játéka. Egyedül a kötelezõ hõs-szerelmi szál az ami a Marvel filmekben nálam már negatívum, lehetnének ezen a téren kreatívabbak. Remélem jobban rámennek majd a testvéri kapcsolat boncolgatására:D Alig várom a folytatást:) I'm in Loki's army:D
G-x 2012 aug. 26. - 20:09:09
(255/299)
Mese! De annak jó. A látványvilága nagyon szép, talán még a Bosszúállók-nál is. Hemsworth tényleg úgy néz ki, mint egy félisten:D kb. ilyen mitológiai könyvekben láttam hasonló,amikor alsó tagozatosként bújtam õket. A Bosszúállókban viszont kicsit össze volt esve:D Amúgy el lehet nézegetni teljesen jó, fõleg Portman kisasszony, na nem a szerep miatt. 7/10
7/10
Matrixfan5 2012 aug. 23. - 23:32:29 7/10
(254/299)
Azt a mindenit, ennek a filmnek gyönyörû a látványvilága! De a film mint ahogy a Marveltõl megszokhattuk tartalmatlan, semmi üzenettel, csak a szórakoztatásra, de annak részlegesen kielégítõ készítéssel látott napvilágot! Viszont ha az ember unalmas estéjén megnézi nem veszít semmit viszont, viszonylag egész jól el tud szórakozni, mert nem csinálták meg rosszul! Egy nagyon de nagyon gyenge 7/10!
JohnnyBGood 2012 aug. 22. - 20:50:33
(253/299)
Nekem nagyon tetszett:)
Szerintem tök jó film!

Valamit tudhatnak a marketingesek akik Hollywood szekerét húzzák, mert a Bosszúállók elõtt se Thor filmrõl nem hallottam, se a Captain Americáról (persze úgy hogy szeretem a szuperhõs mozikat de átlag nézõnek számítok). Tudták (akár, hülye példa de a Lego is) hogy szuperhõsöket be kell vezetni a köztudatba mielõtt kiadnak valami vegyeset.
Pont elõtte néztem meg a Captain Americát ami után azt mondtam hogy hmm, nem rossz, de a Thor látványvilága sokkal jobban tetszett! És igen, ezek tényleg Istenek! Ennyi, ide nem kell magyarázat, hogy mi miért képes és mire, ezek számunkra istenek és tényleg! odin, Loki és Thor is nagyon jó volt, érdemes megnézni!
(Natalie kicsit kilógott a sorból, nem idomult túl jól a szerepéhez, de mivel csinos, ezért tökmindegy is volt..)

A folytatásban (The Dark World) biztos nem õ játssza a szeretett csaj szerepét, ha egyáltalán lesz ilyen vonatkozása a filmnek.

Ajánlom mindenkinek.
Mirax 2012 aug. 20. - 20:44:41 Előzmény algi
(252/299)
Nem. A probléma ezzel az, h elvileg Asgardon mindenki szõke/vörös, fehér bõrû, kivéve ugye Lokit meg Sifet, akinek csak Loki varázslata miatt lett fekete a haja. Ebbe nem illik bele a két említett (bár Heimdall nagyon f.sza). Semmi rasszista felhangja nem volt a kifogásomnak...
8/10
horas 2012 aug. 14. - 21:39:41 8/10
(251/299)
Jó volt ez. Nagy butaság, de lendületes, látványos, néhol még vicces is, könnyed, és Thor szerepére marhára megtalálták a palit, jól játssza ezt az egyszerre kõbunkó mégis illedelmes lovagot. Unalomból álltam neki, de a végére teljesen felvillanyozott. Egy üdítõ látványos mese, egy unalmas délutánra.
algi 2012 aug. 06. - 16:25:50 Előzmény Mirax
(250/299)
"Miért van egy néger és egy ázsiai egy másik bolygón?"

Érdekes, az senkinek se jut eszébe, hogy miért uralkodnak fehér férfiak ott is.
énvagyokén42 2012 aug. 02. - 15:42:16
(249/299)
alapjába véve nem rossz film, de azért azt nagyon bírom, hogy ezek az emberek vagy mik bolygók között mászkálnak, úgy, hogy kb. 5 másodperc alatt egyik bolygóról a másikra kerülnek. és ezek után náluk nincs egyetlen lõfegyver sem. de sem egy puska, vagy atombomba, vagy biológiai fegyver, nem, nekik van ez a tök jó meghatározhatatlan anyagból készült pöröly, amely ráadásul még él is, mivel mint látjuk, gondolkodásra képes (mer csak 1 valaki tudja felemelni, és õ határozza meg, ki ez a valaki).
egyébként az a kapuõr nem rossz. azt aztán nem zavarta, hogy 20 centi vastag jég vonja be.
0313_babo 2012 júl. 23. - 18:56:43
(248/299)
én nagyon szeretem a szuperhõsös filmeket, tényleg, de ettõl nem vagyok elragadtatva. thor nagy "jellemfejlõdése" (hiú, beképzelt,önfejû,meggondolatlan hülyébõl hirtelen naagy,bölcs király) egyik pillanatról a másikra ment végbe, és mi volt a kiváltó ok?! a csaj, a "románcuk" nem volt túl hihetõ ahhoz h ekkora szerepet kapjon, kb semmi nem tetszett a jégóriások kinézetén és lokin kívül. az utóbbi viszont pazar volt! a színész mintha egybeforrt volna a szereplõvel, a tekintetében volt az egész figura, de amúgy elég gagyira sikerült, sokkal jobbat vártam... 10/3
-Babi24- 2012 júl. 22. - 17:14:33 Előzmény Mirax
(247/299)
Teljesen egyetértek! Tom Hiddleston zseniális, ahogy életre keltette Loki karakterét. Szerintem még hallunk róla.
Mirax 2012 júl. 18. - 14:55:13
(246/299)
Amikor elõször láttam, nekem 5/10 volt a béna jelmezek, kínos párbeszédek (gondolok itt a Jane/Thor párosra), a nyomi mellékfigurák (Thor haverjai), gagyi látvány (kivéve Jötunheim és a jégóriások) miatt.
Ezt a részt még mindig xarnak tartom.
Viszont amikor újranéztem, ha külön lehetne osztályozni Lokit, a színészt, a karakter kapcsolatát a többi szereplõvel, hát az legalább 8/10, ha nem több. Hiddleston remek, olyan finoman hozza Lokit, mint aki éveket agyalt rajta. Tetszik ez az örökösen felemelkedõ, majd elbukó hõs(?), a hazudozó, aki rájön, hogy az élete lényegében egy mások által szõtt hazugságban telt, a bizonyítási kényszer, és az a nagyon bonyolult gyûlöllek/szeretlek kapcsolat, ami a bátyjához fûzi. Ehhez van a képregényben egy piszok jó mondat:
"Over all the millennia, only you have ever loved me, Thor. Only you have ever looked at me with affection in place of condescension. Why, then, am I killing you, and not the others? Because you stopped."
Mirax 2012 júl. 18. - 14:47:29 Előzmény Viktor6665
(245/299)
Tudom, h ezer éves kérdések, de azért nem bírom nem megválaszolni azt a néhányat, amit nem tettek meg mások:D

1. Ha Loki jégóriás volt, akkor hogy lehetett kicsi?
Azért dobták ki a szülei, mert kicsi volt, selejtes, ember méretû. Inkább az a mágia érdekelne, ami elfedte, hogy kék..

7.Miért van egy néger és egy ázsiai egy másik bolygón?
LOL, ezen én is gondolkodtam.

8.Ha Thor még nem volt a Földön, hogy-hogy ismerte például az autókat?
De volt. Említik is, csak lehet h Midgardként. (valami olyasmi: hogy ez nem olyan lesz, mint leruccanni a földre, ahol elkápráztatja a földlakókat néhány villámmal)

10.A film végén Loki miért engedte el bátyját és repült ki a világûrbe, amikor látszott hogy megbocsátanak neki?
Már hogy bocsátottak volna? Loki: Mindent érted tettem, apám. Odin: Nem, Loki.
Azt hiszem, ebben a Nemben minden benne volt, a teljes visszautasítást. Õ végig abban a hitben cselekedett 8igen, kicsit õrült), h most majd megmutatja h õ is ér annyit, mint Thor, most majd megmutatja, h joggal került trónra. De megint rájött, hogy bármit tesz, mindig csak második lesz, mindig csak Thort favorizálják. Az Avengersben ott a kulcsmondat, amikor Thor emlékezteti arra h együtt nõttek fel és testvérek. Loki válasza: "I remember a shadow." Láttad a könnyeit, mielõtt lezuhant? Ott adta fel végleg.
atesz07 2012 júl. 12. - 19:38:44 Előzmény somersby
(244/299)
Ez a film egy rakás szar!
9/10
somersby 2012 júl. 08. - 21:55:11 9/10
(243/299)
Ütõs volt. A végén Fury befigyelt, nem számítottam rá. Kilences.
Rossi65 2012 máj. 20. - 12:15:28
(242/299)
Köszí szépen a választ :D Persze én is megtaláltam wikipédián Ray Bill-t de az én angol tudásom igen kevésnek bizonyult hozzá, szótárazgatni meg azért lusta voltam.

Amúgy a Ultimate Avengers címû rajzfilmben Hulk minden izmát megfeszítve felbírta emelni a Thor kalapácsát majd (Thor arcán látszott hogy õ sem hiszi el :D) és hozzádobta majd odament és már 1 kézzel emelgette a kalapácsot. Nem tudom szerintem ez 1 baki lehet, de lehet Hulk olyan erõs hogy felemeli a felemelhetetlent is :), vagy lehet kiérdemelte (mondjuk nem tudom mivel érdemelhette volna ki , gyanúsabb hogy ez csak 1 baki :))

Mind1 köszy még egyszer a választ!!!
KurtWagner 2012 máj. 19. - 13:11:09
(241/299)
Igen. Itt megtudhatsz róla többet is:

http://en.wikipedia.org/wiki/Beta_Ray_Bill

De röviden: Beta Ray Bill egy földönkivüli, akinek a népe igencsak megtizedelödött. Mikor az ûrhajójával a Föld közelébe ért a SHIELD érzékelte és megkérte Thort, hogy nézen útána. Miután az ûrhajó Thort ellenségnek nézte Bill és Thor összecsapott. Tudni kell a Mjolnirõl két dolgot: a képregényben Thor elsõ civil alteregója efy sánta orvos Donald Blake (elvileg a filmben is az õ nevét veszi fel, mint Jane Foster egykori barátjáét), akinek a botja a Mjolnir. Ha a földhõz ûti, akkor alakul át Blake Thorrá és bot Mjolnirré, és vicca versa, ha a kalapácsot ûti a földhõz, akkor vissza Blaké, de van még egy mód, hogy visszaváltozon, ha a kalapács egy bizonyos idõmennyiségen túl nincs a birtokában, szintén visszaváltozik Blaké, a kalapács meg egyszerû sétabottá. A másik, hogy a kalapácsot csak az arra méltóak emelhetik fel (pl. a Bosszúállókban Hulk nem bírta megemelni). A lényeg a csatában Thor elveszti a kalapácsát és visszaalakul Blaké, viszont Bill megtalálja a botot, fel tudja emelni és rájõn a müködésére és láss csodát, hasonló képeslget és rúhát kap, mint Thor, minek következtében Odin, aki valami Asgardot fenyefetõ veszály miatt keresi a fiát, õt teleportálja Asgardba. Ott kiderül a tévedés, és Thor és Billnek meg kell küzdeniük a kalapácsért, hogy ki méltó rá. Egy hajszállal Bill nyer, kiütik egymást, de õ tér hamarabb magához, de elismeri, hogy csak szerencséje volt, így a kalapács Thornál marad, de mivel méltónak bizonyult rá és az otthonát fenyegetõ ellenség ellen nagy hasznát venné egy ilyen fegyxvernek, Odin kovácsoltatt neki, úgyan azzal a dwarffal, aki a Mjolnirt is készítette, egy hasonló kalapácsot. És lám van egy Thor imitátorunk, aki jó párszor segít Thornak a Föld megmentésében és vica versa.
Amúgy hasonló karakter nem egy van. Egy idõben Thor eltûnik és egy Kevin Masterson nevû férfi veszi át a helyét, mint Thor (õ Avangers tag is lesz), hogy ezt mi modon teszi, még nem olvastam, de a valódi Thor visszatérése útán, õ Thunderstrike néven, hasonló képeségekkel és kinézettel, meg kalapáccsal tevékenykedik tovább. Meg van még egy Red Novell nevezetû egyén, aki szintén birtokolta egy rövid ideig a kalapácsot.
Rossi65 2012 máj. 19. - 10:18:51
(240/299)
Helló

Gondolom vannak itt nagy képregény fanatikusok is lenne egy kérdésem valaki ismer olyat hogy Beta Ray Bill?
A Planet Hulk címû rajzfilmben láttam nemrég és teljesen olyan képességei vannak mint Thornak még kalapácsa is van amit ugyan úgy vissza bír hívni mint Thor és villámokat is tud szórni vele.
Nah szóval érdekelni ki is õ a válaszokat köszönöm :):)