Téma: Thor

4/10
idõjós1010 2011 szept. 05. - 11:07:07 4/10
(179/299)
Folytatás......
No meg kidolgozatlan amúgy az egész, vannak benne olyan dolgok amik mellé nem ártana némi magyarázat
SPOILER Mint Például mikor a film elején mutatják hogy a király lenyomja a jégóriást, de azt már nem vágom hogy miért kíméli meg az életét. Látszólag több kár származott belõle mint haszon, de magyarázatot PL erre sem ad a film.
Tudván hogy ez valami képregény alapján készült izé, feltételezem hogy a kéregény ennél részletgazadagabb, magyarán gondolták hogy aki olvasta a képregényt úgyis tisitában van a részletekkel, aki meg nem olvasta hát így járt, azt majd kárpótolja a látvány, de kérdem én milyen látvány , A film eleje oké, a film vége is még talán oké, no és a közepe, pont a film lényege ? azzal mivan ? Se látván se semmi, egy középkategóriás családi film.
No meg az is elég furcsa volt, mikor az egyik pillanatban Thor megígéri a csajnak hogy akkor nosza neki megyünk a világomba és megmutatom neked a szivárványhidat, két pillanattal késõbb meg már közli vele hogy neki most el kell menni a haverokkal. E mögött is tuti kellett lenni valami hosszabb-rövidebb átmenetnek, csak hát ez már gondolom a filmbe nem került bele.
4/10
idõjós1010 2011 szept. 04. - 22:26:25 4/10
(178/299)
Frankón jól kezdõdik a film, ahol adott egy csodálatos fantáziavilág(töredéke), csak aztán átcsap az egész valami Jöttünk, láttunk, visszamennénk (címû film) szerûségbe. Arról nem is beszélve hogy annyi sebbõl vérzik az egész sztori hogy igen hosszú volna felsorolni.
SPOILER
PL Loki megtudja hogy jégóriás, a következõ pillanatban meg már érdekes mód az erejükkel is rendelkezni tud. Egészen odáig nem tûnt fel neki a dolog.

Aztán meg ahányan a földre teleportálódnak, annyiféleképpen érkeznek. Thor egy kisebb vihar kellõs közepében érkezik meg a földbe csapódva eszméletlen állapotban, de a társai már talpra esnek egy enyhébb, és rövidebb földi jelenség mellett, és valami mintás kör keletkezik alattuk a homokban. A kalapács meg csinál egy krátert. Loki meg már annyira észrevétlenül érkezik a földre hogy a jelenléte sem tûnik fel senkinek Thoron kívül, és akkor még az alkalomhoz illõ öltözékérõl nem is beszélve, aminek semmi értelme amúgysem mivel nem látja õt senki. Azt meg már említeni is fölösleges hogy teleport meg varázskalapácsuk van, de lovon járnák :-D Ritka nagy poén amitõl hemzseg a film, de be lehet ezt még mind tudni annak hogy kaptunk egy szép fantáziavilágot ami élvezetes anélkül is hogy logika legyen benne. A Gond ezzel is csak annyi hogy a film masszív része nem is ott játszódik.
Ford Mustang 2011 szept. 03. - 16:25:05
(177/299)
A kalapács :)
mr.nobody 2011 szept. 01. - 19:40:18
(176/299)
Elõször is úgy ültem le a gép elé,hogy egy egyszerû,pörgõs,akciós,szuperhõsös filmet nézek és azt is kaptam.Nem volt ez olyan rossz mint sokan mondják bár az igaz, hogy ha Vasember filmekhez hasonlítom akkor tényleg meg se közelíti azt a színvonalat úgyhogy Favreau anno magasra tette a mércét azzal a filmmel,filmekkel. A lényeg h sztem kikapcsolodásra nagyon jó és ez a Hemsworth srác se volt rossz ellenkezõleg nekem bejött a játéka.A többi szereplõ meg hozta a szintet és még csak annyi h Hopkins bácsi ebbõl a kis szerepbõl is nagyon kitûnik zseniális volt. Nekem a film 8/10. PEACE
7/10
Rahar 2011 szept. 01. - 19:31:35 7/10
(175/299)
Ahhoz képest, hogy képregény adaptáció nekem kifejezetten tetszik. Az alaptörténet kicsit gyenge, sajnos a képregények már csak ilyen primitívek. A cselekményvezetés már sokkal jobb, bár sajnos az is igen sok helyen kiszámítható. Thor karakterét játszó színész nagyon jól néz ki, mint egy igazi viking és számomra hitelesen is játszik, akárcsak a többi karakter. Az általam látott többi képregény adaptációhoz képest üde színfoltot jelent. Természetesen az északi népek mitológiájának a teljes ellopására épül az egész, de hát az amerikaiaknál már csak így zajlanak az események :)
7/10
Rahar 2011 szept. 01. - 19:18:14 7/10
(174/299)
Légyszíves írjál már le legalább 5 fantasy filmet melynek a látványvilága nem falusi vásárias, hanem számodra igényes.
7/10
Sasha Wins 2011 szept. 01. - 08:43:30 7/10
(173/299)
Na ez egy jó film volt. Tulajdonképpen nem hoz többet a mai trendnél, pl a Transformmernél, mondhatni ez annak a lecsupaszított változata, az effektekkel is spóroltak benne, de végig azt lehetett érezni, hogy nesztek itt egy új film, ízlelgessétek, szagolgassátok, és készüljetek, most kaptok egy kis semmiséget, egy kis új gyakorlatot, aztán ha tettszik és jön be a zsé akkor megkapjátok a folytatást, ahol már elszabadulnak az effektek, de így ez kezdésnek korrekt volt, voltak benne nagy dumák is, "Biztos valami új Stark fegyver" meg "Álljon meg Ön egy be nem regisztrált fegyver birtokában van". Szóval a mai trend, egész kis pofás kivitelben, Portman-el. Fantasy kiléténél fogva, minden szemnek és szájnak ajánlott, egy kis elrugaszkodás gyanánt a földtõl, és így nem túlzó a film egyetlen jelenete sem.
Rhaegar 2011 aug. 27. - 13:55:45 Előzmény kramerallrad
(172/299)
A video tényleg eléggé gyenge, de a zene az jó!
offtopic
hErO 2011 aug. 26. - 12:50:15
(171/299)
Jajj de nagyon véded magad tommyboy. Pedig senki sem támadott meg.:)
A privátot is te írtad, én csak válaszoltam.
Vedd úgy, hogy nem írtam semmit és most siess, mert lekésed a teletabit...
kramerallrad 2011 aug. 25. - 15:29:14
(170/299)
Volt egy kanadai metál együttes a 80-as években, amit így hívtak. Erõs idegeztûeknek:

http://www.youtube.com/watch?v=43bWpRgSdUA&feature=related
offtopic
hErO 2011 aug. 25. - 12:51:29
(169/299)
Ez a torrent FAKE. Jelszót kér és olyan oldalakra irányít, ahol pénz töltenek le a telefonodról...

Egyébként meg eléggé logikus ez, mert egy pár kommenttel lejjebb írták, hogy a blu-ray megjelenés szeptember végén lesz, így elég nehezen lehetne másolatot készíteni róla.

Nem baj tommyboy, a szándék a lényeg, köszönjük.:) De sztem legközelebb próbáld ki magad is, mielõtt vmi szemetet terjesztesz...;P
duckshoot 2011 aug. 22. - 16:54:58
(168/299)
A Blu-ray ára durván ütni fog. Szeptember 29.-én fog megjelenni DVDn és BDn.
Utóbbit 9990Ft-os áron fogják vesztegetni. Igaz, hogy egy steelbook-os BD+DVD verzió lesz, de akkor is vicc kategória.
offtopic
szekfuandras 2011 aug. 17. - 19:35:47
(167/299)
Látom te is aktív harcot folytatsz a kalózkodás ellen :D
Körmönfont 2011 aug. 10. - 04:14:53
(166/299)
Nekem a film maga tetszett, kikapcsolt.
Egyedül azt bánom, hogy teljesen kicsavarják a skandináv mitológiát, pedig abból is lehetne egy ilyen vagy ennél jobb történetet kerekíteni mindenféle MARVEL-es elhajlás nélkül.
10/10
DollyHaze 2011 aug. 02. - 11:02:12 10/10 Előzmény eming
(165/299)
miii :D minek lettek volna a Földön, kit érdekel a Föld. x) szerintem az ember egy ilyen filmtõl nem a nagy drámai mélységeket várja, hanem azt, hogy dirr-durr, piff-puff, jópasiii, kabummm, óóóhhh, tadáááámmmmm. És én ezt maradéktalanul megkaptam. :) Mûfajában rendkívül elszórakoztatott. (amúgy bocsánat :D egyáltalán nem vagyok szakértõ, csak egy koffeinen pörgõ lelkes lény.)
7/10
eming 2011 júl. 23. - 10:00:50 7/10
(164/299)
Nem volt rossz, de szerintem kicsit összecsapták, elég keveset volt a Földön. Hosszabbra is elhúzhatták volna!
4/10
offtopic
idõjós1010 2011 júl. 14. - 22:10:32 4/10
(163/299)
Majd ha már láttam én is végre, akkor visszatérünk rá komolyabban is :-) , de tapasztalatom nekem az hogy ami elsõre gagyi az másodjára is az. Volt már olyan hogy elsõre bugyutának hitt filmrõl másodjára kiderült hogy a megfelelõ hangulatomban megtalálva még szórakoztatni is képes, de ami gagyi az gagyi, és elkerülhetetlen hogy pl ebben a kategóriában figyelmen kívül hagyható legyen az ilyen.
6/10
beo71 2011 júl. 14. - 16:15:20 6/10 Előzmény idõjós1010
(162/299)
Pedig többnyire elnézõ vagyok a szórakoztatni akaró,halom pénzbõl készült,mégis semmitmondó filmekkel,esküszöm kedvelni akartam ezt is,de engem nagyon bántott az egész film alatt rám-rám törõ gagyi érzés és meglepve láttam az embereknek úgy általában bejött.Lehetséges én nem voltam ráhangolva vagy a fõszereplõ számomra irritáló mivoltán nem tudtam túllépni,mindenesetre nagy csalódás számomra ez a film.
4/10
idõjós1010 2011 júl. 07. - 21:44:46 4/10 Előzmény beo71
(161/299)
Filmet nem láttam, de hasonképp tervezem majdan értékelni én is , túl nagy bizalommal nem vagyok felé. Ez a hozzászólás pedig amúgy nagyon ott volt. :-)
6/10
offtopic
beo71 2011 júl. 07. - 21:32:21 6/10 Előzmény Képkockaördög
(160/299)
Nem a két figura hasonlóságára gondoltam,hanem arra,hogy a Vasember képregényfilm sikere után jöhetnek ezek a gyengébb adaptációk,felépítésében tipikus amerikai,nincs olyan stílusa(az utóbbi idõk szenzációs képr.feldolgozásai,mint Ha/ver,Scott Pilgrim)vagy pedig a nem újszerû, mégis remek(X-Men-Az elsõk-ami már a képregénystátusból kilépõ igazi filmes élmény)és amíg a Vasember Downey jr.alakításával jó kis szórakozás,itt ennek a halovány fiatalembernek kellett volna megmentenie a produkciót,számomra egy nehezen élvezhetõ,néhol idegesítõ nivótlan darab jött le,ahol a nagy nevek(Hopkins,Portman)bántóan gyenge,bugyuta alakítása inkább a szõke herceghez igazodik,mint sem felfelé emelné a szokásos felépítést.
Amíg a Vasember sikerével teljesen tudok azonosulni,ennél a filmnél engem meglep,hogy másoknak vajon mi okból tetszett és vajon õket nem zavarta a film minõsége?Vagy a fõszereplõ film+-os feelingje?