Téma: Tiltott nõ

Sophie_Western 2020 aug. 19. - 14:38:42
(6/6)
Én feladtam, fárasztó a koncepció, sok a közhely... Mármint számomra, a pontszám nem lehet véletlen.
9/10
Judga 2019 jan. 20. - 16:18:10 9/10
(5/6)
Különleges film. Bemutatja, hogy a viszony, amit szexuális kapcsolatnak tartunk, érzelmileg szintén milyen bonyolult. A főszereplő Isabelle Carré szinte végig premier planban nagyot alakít - csodálom, hogy nem jelölték díjra.
Ariel01 2017 jún. 07. - 18:44:14
(4/6)
Nagyon életszerû a film. Igaz kissé huza-vona az egész, a film vége is elég egyszerû az alap
történethez képest, de ennek ellenére egy nagyon jó sztori, egy nagyon jó szereplõvel.
A férfi akit összesen kétszer láthatunk a filmben, éppen a változó korban tart, a szeretett felesége mellett már nem érzi férfinak magát, a fiatal lány pedig vágyik arra, hogy végre nõként kezeljék, értékeljék a szépségét.
Tipikus szövegekkel próbálja elcsábítani a lányt, aki még naiv és manipulálható,
mégis pontosan tudja, a férfinak csak is a szeretõje lehet.
Egyetlen egy ágyjelenetet sem mutatnak, konkrét szeretkezést, mégis teljesen
átélhetõ a film, ezzel is alátámasztja azt, az õ kapcsolatukat a szex tartja egyben,
de maga a történet az ezzel járó érzelmi hullámokat akarja bemutatni.
Ajánlom mindenkinek, aki szerint az élet csak Fekete vagy csak Fehér.
9/10
toszegi40 2012 jan. 24. - 19:40:48 9/10
(3/6)
Mindenkinek csak ajánlani tudom, fõleg azoknak akik már beleuntak a "tucat filmek"-be!
9/10
picipc 2011 dec. 30. - 02:12:37 9/10
(2/6)
Méltatlanul keveset vetített és alulértékelt film az ártatlan gyermekarcú Isabelle Carré megkapó alakításával. A szubjektív kamera miatt szinte a teljes filmben az õ játékában gyönyörködhetünk, amit igazából sokadszor megnézve sem bántam.

SPOILER
A szerelmi hármas hímtagja szereti a nõket, de a nõknél jobban szereti önmagát és saját biztonságát. Nem Casanova és nem is Don Juan, hanem korunk átlag menõ üzletembere, aki férjként és apaként nem tud elszakadni a fiatal szeretõtõl.

A Tiltott nõ szórakoztató és élvezetes. A boldogtalan házasság háromszöggé válságának, majd bomlásának alaposabb megismeréséhez természetesen nem ezt, hanem Ingmar Bergman "Jelenetek egy házasságból" címû filjét ajánlom.
10/10
auringonlasku 2009 szept. 17. - 09:46:31 10/10
(1/6)
Elég jó film! Szerintem mindenkivel megesik az élete során legalább egyszer, hogy akarva-akaratlanul szeretõvé vagy megcsalttá vállik. Más személyesen és más kívûlállóként is átélni a helyzetet.