Téma: Tim Roth

velorexescsavo 2010 nov. 22. - 19:30:00
(26/46)
Szinte mindent el tud játszani. Krakéler párbajhõst a Rob Roy-ban ( Értek valamit a víváshoz, hasonló jó vívójelenetet talán csak Daniel Olbrichsky-vel láttam), kissé értelmi fogyatékos egykori boxoló-t, pszychiátert. Tényleg kiváló színész.
8/10
Ford Mustang 2010 nov. 22. - 19:15:09 8/10 Előzmény Arkagyin
(25/46)
Talán a Rob Roy-ba és a Hadszíntérbe alakított a legjobban, de nagyon jól játszott Tarantino filmjeiben is. (Kutyaszorítóban, Ponyvaregény, Négy szoba).
Arkagyin 2010 júl. 05. - 21:04:21
(24/46)
NA igen, Tim Roth a Hazudj, ha tudsz c. sorozatra igazán beérett. Fantasztikus, amit mûvel a szerepében, de nekem mindig is megmarad Mr. Orange.nak :)Imádom a Kutyaszorítóban c. filmet.
mulao 2010 jún. 07. - 18:46:05
(23/46)
Hát ez a Tim Roth nem rossz, nagyon nem. Szerintem a Hazudj, ha tudsz!-ban lendületesen játszik, én ilyen lendületes alakítást már rég nem láttam (csak simán jókat). Bennem már csak ebbõl fog megmaradni lehet, bátyám vele kapcsolatban mindig a Kutyaszorítóban-t emlegeti. Kõszegi Ákos hangja miatt is egy-két helyen Horatios-nak találtam a Miami helyszínelõkbõl, de ez nem baj, sõt tetszik.
10/10
flyingsnail 2009 dec. 29. - 13:05:19 10/10 Előzmény handris83
(22/46)
Teljes mértékben egyet értek veled. Én is képes vagyok csak azért végignézni egy gyengébb (netalán rossz) filmet, csak hogy õt láthassam. Fantasztikus színész.
Nálam egyébként még Anthony Hopkins a favorit. Na õt sem lehet kihagyni. Sajnos nem láttam annyi filmjét, amennyit kellene (mindet kellene!!! :->), csak nincsen elegendõ forrásom.
De itt nem róla van szó, szóval befejezem...
Egyszóval Tim páratlan és valóban nem lehet olyan szerepet találni, amiben rosszat nyújtott volna. A leggyengébb filmben is maximálisan ott van a szerepben.
mulao 2009 dec. 19. - 07:31:05
(21/46)
Egyértelmûen jó színész, én nem is olyan rég Az utolsó belövés (vagy mi volt a címe) c. filmben láttam utoljára.
handris83 2009 dec. 18. - 21:07:19
(20/46)
Van pár olyan színész, aki miatt képes vagyok órákat végig szenvedni egy rossz film elõtt, csak azért, hogy láthassam, hogyan játszik... Õ ilyen!!!! nagyon sok olyan filmben szerepelt, amihez talán még Don "The Dragon" Wilson se adta volna a nevét, de mégis talán Õ az egyetlen olyan a szakmában, aki miatt érdemes mégis megnézni ezeket a filmeket! Ja, és Al Pacino...:D Kettejüknek nincsen egy darab rossz alakítása sem!

10/10, ez a minimum!!!!
mrt 2009 nov. 29. - 04:46:31
(19/46)
Hatalmas stílusa, a sorozatában is brillírozik.
10/10
FUN 2009 nov. 24. - 19:23:02 10/10
(18/46)
most láttam egy elõzetest : A muskétás
úgy hirdették, hogy márciustól a mozikban, televan szenzációs akció jelenetekkel és a fõgonosz természtesen T.R.
nem tudom hogy ez egy régi bejátszás volt, vagy jövõre fogják vetíteni ?
10/10
mushi 2009 okt. 25. - 02:04:20 10/10
(17/46)
Azta, mi történt..? (Majdnem) egyszerre 4 filmjét is mûsorra tûzik..? :) Ez nagyszerû, csak furcsa, eddig ugyanis nagyon el volt hanyagolva szegény Tim... :P
KlaraEszter 2009 szept. 24. - 16:41:28
(16/46)
Hát, igen, jó lenne több filmet is látni tõle. Kár, hogy a tv-ben alig adnak valamit. Idáig Az utolsó belövésben, a Captivesben, meg a Whatever we do-ban láttam, a többi filmjébõl csak részleteket találtam youtube-on, de így is megfogott, mint színész. Szerintem egyenesen zseniális a legjobb pillnanataiban, bár, néha neki is voltak rossz szerepválasztásai:)
10/10
Gabriella54 2009 szept. 21. - 22:00:22 10/10 Előzmény PantiRóka
(15/46)
Annyiszor emlegettük már - és szerencsére tékákban is hozzáférhetõ -, Az óceánjáró zongorista legendája c. filmjét. Ha teheted, nézd meg benne, egyszerûen zseniális! Minden mozdulat, hangsúly, a legkisebb gesztus vagy szemrándulás is nagyon a helyén van. Tim Roth mindenképpen a legkiválóbbak közé tartozik.
PantiRóka 2009 szept. 21. - 20:41:11
(14/46)
Eddig két filmben láttam, elõször a Rosencrantz és Guildenstern halott-ban, majd nemrégiben a Hihetetlen Hulkban. Nagyon bírom, szerintem zseniális színész (nem tanulta sehol a színészetet pedig), és nézem a sorozatát is, a Hazudj ha tudsz-ot. Ezentúl pedig szeretném õt több filmben is látni. :D
norton15 2009 júl. 31. - 00:45:30
(13/46)
Én sem értem, hogy egyesek politikai hovatartozásához, és érzületéhez kinek mi köze van, illetve hogy miben befolyásol... Semmiben.

Roth egy óriási színész. Kutyaszorítóban Mr. Orange abszolút tízes, csakúgy mint Pumpkinhead a Ponyvaregényben. Aztán ott az Óceánjáró zongorista legendája, még a Szakács, a tolvaj, a feleség, és a szeretõben is tetszetõs volt az alakítása... Na meg kéne néznem a Funny Games U.S.-t, csak úgy ráadásképp, mert ez a színész a renoméján rontani már nem tud.
Petrapetrus 2009 júl. 30. - 19:45:31 Előzmény mushi
(12/46)
A Rosencrantz nekem is nagy kedvenc!!! :-)
10/10
mushi 2009 júl. 20. - 22:39:02 10/10
(11/46)
Hihetetlen, hogy mindenhol a zsidókon kell kilyukadni. A papa számáról ez egy nagyon szimpatikus gesztus volt, ennyi köze van a színésznek a zsidókhoz. Na és ha az lenne? semennyit nem változtatna a színészi értékén.

Amúgy meg Tim Roth fantasztikus színész, én elõször a Rosencrantz és Guildenstern halottban láttam, irtó fiatalon, és már ott megfogott. A Vincent és Theo is egy nagyon jó film, csak hogy egy még nagyobb alkotást emeljek ki, egy még nagyobb színészi teljesítménnyel.

Mindenképpen megérdemel egy 10 csillagot. Minimum.
zol80 2008 szept. 28. - 18:26:00
(10/46)
Szimpatikus ember, jó színész.
offtopic
hecsedli 2008 szept. 21. - 13:19:37 Előzmény atomasd
(9/46)
Te drága, kissé naív atomasd, azért írhatnál valamit Tim Roth-ról is. Pl. a 'Kutyaszorítóban' milyen volt? Azt még nem láttam.
offtopic
atomasd 2008 szept. 21. - 07:23:24
(8/46)
Hihetetlen egyesek milyen összeesküvéseket látnak mindenhol, de ha lehet inkább ne mérgezzék tovább a közhangulatot.
Én szerintem azért említik meg hogy mi az apja foglalkozása mert így szokás, bármilyen híres embernek a szülei foglalkozását és társadalmi, anyagi helyzetét szokták említeni, ez ugyanis nagyban meghatározza hogy mi lesz a gyerekbõl.
A politikai meggyõzõdése pedig a névváltoztatás oka. A Roth többek között gyakori zsidó családnév, azt jelenti vörös, olyan mint a Weis(fehér), Schwartz(fekete), stb. Mint írták: "hogy így fejezze ki szolidaritását a második világháború koncentrációs táborainak túlélõi iránt."
Ha a jobboldali érzelmei miatt vett volna fel zsidó nevet, vagy tett volna valami hasonlót ami nagyban meghatározza híres gyermeke további sorsát, nyílván ezt írták volna ide :)
offtopic
Anditos 2008 aug. 19. - 12:19:44
(7/46)
Ha valakinek megvan dvd-n szinkronosan, vagy magyar felirattal eredeti nyelven az Óceánjáró zongorista legendája, szóljon, legyen olyan szíves.
Köszönöm elõre is.