Téma: Tim

Ghanima 2009 nov. 03. - 23:31:15
(8/108)
Most még egyszer megnéztem a film adatait... és nocsak-nocsak: a forgatókönyvet Colleen McCullough írta, saját novellájából. Háttér: õ írta a Tövismadarakat és foglalkozását tekintve: jó nevû idegsebész!
piskóta007 2009 nov. 03. - 23:00:49
(7/108)
ez egy fos film! úgy ugrál benne Mel Gibson, mint egy kis iskolás. Nem a szerep miatt, szimplán béna, túljátszott szar. A story is sablonos, bár lehet, h csak így 2009-ben közel 30 évnyi filmes termés után, de akkoris ezerszer jobban meg lehetett volna csinálni. Kár érte....nézhetõ kellemes film hlyett, vmi bugyuta lapos szart kaptunk
Ghanima 2009 nov. 03. - 22:06:40 Előzmény mosolystudio
(6/108)
Kedves mosolystudió!
Nem kell aggódnod - okvetlenül. Valószínûleg már elfelejtetted, mint olyan sokan közülünk, hogy középiskolában azt tanították, a dráma irodalmi mûfajnak két ága van: tragédia és komédia. Csak valamiért a magyar fordítók is szeretnek elfelejtkezni errõl. Ezért aztán csont nélkül csak átveszik az angolszász szöveget, miszerint dráma az illetõ film.
Viszont mi, átlagnézõk meg azt felejtettük el, amit tanítottak nekünk az oskolában. :-) Hiszen a magyar szlengben akkor szoktuk mondani, hogy "ezt a drámát...", ha valami rosszul, negatívan történik. Úgy érezzük, hogy a tragédia az meg még a drámánál is borzasztóbb valami, holott... :-)
Tehát egy dráma lehet tragédia vagy komédia is. Ez esetben - mivel még nem láttam a filmet - persze én sem tudom, melyik lesz.
A fordítóknak - és a szerkesztõknek kellene tulajdonképpen odafigyelniük, hogy milyen mûfajjelölést alkalmaznak, az amerikaiak és a többi angoloidok meg nem gatyáznak a szûkített meghatározással.
Ildika79 2009 nov. 03. - 21:57:55
(5/108)
hello
senki nem írt arról, h milyen a film, csak a minõségérõl...
:-(
passer 2009 nov. 03. - 16:49:41
(4/108)
Nem tudom milyen a minõsége a filmnek, de jó kis film.
8/10
mosolystudio 2009 nov. 03. - 11:53:33 8/10
(3/108)
Látta már valaki ezt a filmet? Érdemes megnézni? A drámáktól kicsit félek, mert a súlyos realitást nap mint nap megélhetjük, látjuk, de a filmektõl én sokszor azt várom hogy egy jó hangulatot adjon a végén. Ez nem azt jelenti hogy nem nézek drámákat de megválasztom hogy mikor...
Nyálon lõtt vágy 2009 nov. 03. - 09:50:27
(2/108)
Jelen esetben VHS terjesztésben ment, persze lehetett ezt digitális változatban is lejátszani viszont a VHS minõség attól nem lett jobb, max. ha feljavítják, az viszont pénz kérdése.
Még nekem is VHS-n van meg.
Tudomásom szerint digitális felújítás nem készült róla.
sage 2009 jan. 29. - 22:48:28
(1/108)
Most öszintén ezt vhs-rõl nyomatták?
Elég gázos volt a minõség,mintha egy ezeréves használt videókazettát néztem volna!!