Darth Plagueis 2011 dec. 02. - 21:22:56
(77/117)
Nyugodtan elviheted a 7 éves kisfiadat is a filmre ! Az a 12-es korhatárbesorolás marhaság !
Nincs benne semmi félelmetes ! Se Orbán, se Matolcsy, de még Ratzinger pápa által kimosdatott pedofil papja sincsennek benne !
Spoiler !
Talán csak egy Vágó Istvánra hajazó zsebtolvaj...
Bigpapa 2011 dec. 02. - 21:15:38
(76/117)
Nincs benne szerintem semmi olyan,ami gond lehetne. A mai mesékben (amit a tv ad) is olyan dolgok vannak, amiktõl én frászt kapok,(ott van a Harry Potter horror)de a gyerekek élvezik.
A felvételen amit én hallottam, egész pici gyereke beszélgetnek a film alatt a szüleikkel,és nem hallom, hogy a végén a szülõk sokkos állapotban élesztgetik az agyhalott gyerekeiket :)))))))) szóval szerintem nem lesz gond.
Ha mégis, akkor sorry :DDDDDDD
Ford Mustang 2011 dec. 02. - 20:31:34
(75/117)
Ha korhatáros akkor nem.
penguin 2011 dec. 02. - 18:14:50
(74/117)
Szerintetek a hét éves fiam élvezné, megnézheti? Miért van 12-es korhatár a filmre?
Bigpapa 2011 nov. 29. - 18:02:26
(73/117)
Még az életben nem láttam Tintin mesét. Kicsi koromban is rühelltem,azzal a Pinokkió fejével ezt a gyereket. Most sem terveztem megnézni, de itthon döglöttem, volt 90 perc üresjárat az életemben és vagy alszom,vagy ezt nézem meg.
E mellett döntöttem.
Tényleg nagyon klassz és élethû. Mondjuk ez Spielbergtõl megszokott, hogy a minõségre megy. Akció volt benne bõven, biztos 3D-ben ütött is. 160cm-en is látványos volt :) Kicsit csaltam,mert a hangot szinkronnal a neten indítottam el, a képet viszont majdnem HD-ben angolul a TV-n, ott levettem a hangot és a szinkronnal ment tovább :))))
Jól eltaláltak voltak a szinkronhangok is, az üldözõs jelenet káprázatos volt.
Egy dolog zavart csak, hogy ebben Tintin pont úgy néz ki,mint Kimi Raikkönen :))) nem?

8/10
offtopic
robicsek2 2011 nov. 25. - 13:23:00 Előzmény Aquir
(72/117)
Meg a Tintin fanoknak.
Aquir 2011 nov. 23. - 20:36:46
(71/117)
Nos, megnéztem.
A grafikával nem volt baj, szépen kidolgozott. Alapjában mozgalmas akar lenni némi humorral, inkább a fiatalabb korosztálynak szól.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 18. - 12:52:52 Előzmény robicsek2
(70/117)
Nem kövezlek meg, hiszen ha tetszett akkor ezt én megértem, nincs is ezzel baj.
offtopic
robicsek2 2011 nov. 18. - 07:40:05
(69/117)
Lehet megkövezel de azért az útsó rész nem volt annyira rossz. Jó nem jó de nem is égbekiáltóan vacak. de ezt le is írtam.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 18. - 00:36:38
(68/117)
De azt nem azért mert tetszett. :)
offtopic
robicsek2 2011 nov. 18. - 00:09:34
(67/117)
Én jól értettem :) De a HP nél mi is mentünk és írtunk :)
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 17. - 23:37:04
(66/117)
Vagyis az Alkonyatra, mivel oda ír mindenki. :P
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 17. - 23:36:19
(65/117)
Félreértettél. :) Mivel azt mondod, hogy senki nem ír ide, ezért írtam, hogy minidig a fosra mennek a legyek, vagy az Alkonyatra :P Érted? :))
offtopic
robicsek2 2011 nov. 17. - 22:51:43
(64/117)
Akkor te, és én is legyek vagyunk ? :PPPP Bár mi szinte mindenhol ott vagyunk :)
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 17. - 20:16:50
(63/117)
legyek :)
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 17. - 20:16:15
(62/117)
Mindig a fosra mennek a legyen, tudod. :)
offtopic
robicsek2 2011 nov. 17. - 20:12:22
(61/117)
Ilyen kevés ember látta a filmet ? Bezeg a HP topikjában szinte minden nap írt valaki :)
10/10
mr.nobody 2011 nov. 12. - 20:35:38 10/10
(60/117)
Ahogy az egyik hozzászóló is írta nekem is ez meg a majmok bolygója film tetszett az egyik legjobban az idén. A látvány az vmi szenzációs,a történet pedig számomra igen fordulatos és volt benne akció bõven.A szinkronhangokat pedig nagyon eltalálták. Nekem is 10/10. PEACE
offtopic
robicsek2 2011 nov. 10. - 09:34:08
(59/117)
***SPOILER***Külön pont azért amiért a képregényben szereplõ (Magyarra átírt nevén)Iván Ivanovics szaharin -nak kicsit jelentõsebb szerepet szántak :) Nagyszerû húzás volt ez a leszármazottasdi. És tényleg ha megnézem a képregényt (sajnos csak ez az egy szám van meg) tényleg van hasonlóság a két szereplõ közt.***SPOILER VÉGE***
8/10
Watchmen 2011 nov. 09. - 14:37:55 8/10
(58/117)
Tintin kalandjai (IMAX 3D-ben)

Spielberg új rendezését úgy vártuk mint a messiást! Ideje volt már, hogy a 2005-ös München után villantson valamit az öreg zseni, hogy újra minden kicsi és nagy az õ mozgóképére bámuljon nagy szemekkel.

Az a tény, hogy Peter Jackson a cimbi, rábeszélte õt, hogy motion capture animációs eljárással forgassa le a kis újságíró izgalmas kalandjait, ez a legjobb döntésnek bizonyult. Pedig anno, az elsõ trailert látva nem igazán kapott el a lelkesedés, és nem értettem miért nem élõszereplõs a produkció. (A trailer nem adja vissza feleannyira sem azt a látványt ami a filmben vár ránk, ezért is haragszok az elõzetesre, nem is kicsit).

Azonban most már kijelenthetem a látottak alapján, hogy ezt nem lehetett volna máshogyan megcsinálni, csak animációsan. A rendezõi szabadság és a képzelet így szabadon szárnyalhatott és semmi sem szabhat gátat a maradéktalan élménynek.

Jamie Bell (Tintin) és Andy Serkis (Haddock kapitány) képesek voltak annyi élettel megtölteni karaktereiket, hogy sokszor el is felejtjük, hogy nem élõszereplõs filmet nézünk. Annyira valódi és realisztikus minden, hogy sokszor csak hõseink képregényszerûen hú mesearca ránt vissza a valóságba, de sokszor az sem elég.

A sztori sokak szerint döcögõsen indul. Szerintem pont jókor kezdõdik az utána folyamatos akcióözön egészen a végefõcímig.
A történet egyszerû, de annyival magával ragad, mint gyerekkorunkban egy nagyon jó mese. Bájos és egyszerû, de pont ezért mûködik. Visszaadja a régi kincskeresõs élményeinket, amikor még egy krétarajzot, egy falevelet vagy egy keresztbe tett botot is a kincs helyének hittünk.

Spielberg tudja ezt, hisz nagy kalandor. Mindig elviszi az ember szívét egy kedves emlék felé és nem ereszti. Ha a Super 8-ra mondtuk azt, hogy visszarepített a gyerekkorba, akkor a Tintin esetébekn ez még inkább igaz.

A film akciójelenetei elképesztõek. Mind a hajócsata (fantasztikus), mind a marokkói városhajsza (az abszolút csúcspont), mind pedig a darus rombolda lélegzetelállító.

Mindig leírja az ember az aktuális animációnál, hogy ez a legszebb, de a Tintin esetében ez különösen igaz, Megbocsátjuk Spielbergnek, hogy eddig pihent a direktori széke.

Ajánlott erõsen.
80%

Ui.: a 3D-s jegy magasabb ára most nagyon megéri. Nem pénzkidobás, nagyon jól mûködik a térhatás. Nem tolakodó a térhatás, ahol kell ott szépen kijön a vásznon, aminek ki kell jönni. Nem térhatású az egész, de nem is kell. Nem érzi az ember, hogy mi volt ez, kidobtam csak a pénzt. Tényleg jó munkát végzett a 3D-s csapat is. IMAX-ben meg különösen.