3/10
sawyerx 2017 jún. 07. - 17:04:00 3/10
(37/77)
Bár tetszett, hogy ledöntik a tabukat a filmben, mégsem értem a végére. Körülbelül fél óránál kapcsoltam ki, nem azért, mert "magyar", sõt, lelkesen álltam neki, még a film elõtt hallottam egy interjút a rádióban a fõhõssel, hanem mert ez a rendezés egy kalap szar.
Az 5.1-hez képest a hang nagyon gyenge, sok a motyogás, a párbeszédek már önmagukban idegesítettek, pedig nem vagyok egy prûd gyerek: "ki a faszom vagy te? te kis csicska. ki a geci jön? kurva szar helyen vagytok. ki ez a köcsög? te mi a lófaszt dumálsz? ideküld egy ilyen rokkant faszt? ugyanakkora köcsög vagy, mint õ."
Attól lesz majd menõ valaki, ha öncélúan telikáromkodva sértegeti a másikat, feszül egyik a másiknak, meg folyik a vér. A Kontrollban mûködött, az Üvegtigrisben volt értelme, de ez a film az amerikai tucatfilmek másolata, gyenge megvalósítással, túljátszással, Tillát magyar Tarantinonak nevezni pedig... ne vicceljünk már :D
Talán egyszer a fogyatékosok miatt végignézem, de ez így nagyon gyenge. Azt a gengszter bandát a film elsõ fél órájában akkor szedték össze a gettóból?
vakkond 2017 ápr. 22. - 12:03:37
(36/77)
Paródiának elmegy.
10/10
luci87 2017 márc. 22. - 16:55:15 10/10
(35/77)
Eddig is kedveltem T.Szabolcsot,de most tenyleg nagyot alakitott.Nagyon izgalmas,megrazo film volt.
6/10
pihes 2017 márc. 20. - 14:52:35 6/10
(34/77)
Vannak igazi életképek, hogyan is élik a mindennapjaikat, ezek az emberek.
1-2 szerencsétlen helyzet, teljesen humorosan elõadva.
Mindent összevetve, nem rossz kis film. Amit tudtak, kihoztak belõle...
2/10
NorbiB 2017 márc. 19. - 21:45:08 2/10
(33/77)
Túlértékelt.
magyar. :(
9/10
caomilla4 2017 márc. 19. - 16:42:35 9/10
(32/77)
Durván indul, de aztán minden a helyére kerül. Nagyon tetszett, volt mondanivalója, van benne humor, nagyon jók a karakterek. 10/9
9/10
JuditIvett 2016 nov. 30. - 07:31:54 9/10
(31/77)
Nekem nagyon tetszett. Minden szereplõ nagyon jól alakított. Jó a sztori, van mondanivalója a filmnek. Gratulálok az egész stábnak!
Edmond Dantes 2016 aug. 31. - 17:00:13 Előzmény Edmond Dantes
(29/77)
Friss: Magyarország ezt a filmet nevezi Oscarra 2016-ban

http://444.hu/2016/08/31/till-attila-filmjet-kuldi-az-oscarra-magyarorszag
5/10
s-man 2016 aug. 13. - 22:30:08 5/10
(28/77)
Most láttam, de nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e.
A fõszereplõ nagyon jól alakította a szerepét, a mellékszereplõ igazi kerkesszékesek is kitettek magukért, bár nyilván tõlük nem lehet komoly színészi alakítást várni: õk hozzák magukat. Õket azért illeti elismerés, hogy (f)elvállalták magukat a filmen.
Ha ez a film vígjáték azért, mert vannak benne néha poénok, akkor a Bruce W. Die Hard-összese és Stallone feláldozható filmjei is akcióvígjátékok :)
Ennyire zárt a kerekesszékben élõk világa: csak kerekesszékes barátaik vannak, ráadásul a fõhõs élete szerelme pedig egy roma mentõsnõ...már szinte vártam, mikor jönnek a maguk nemét szertõk, hogy teljes legyen a speciális kisebbségek palettája...
Ez így túlságosan szájbarágósan sok volt nekem, amit nem indokolt a történet.

De nem derült ki, miért hagyta el élete szerelme a fõhõst, pedig ez egy elég komoly motiváció volt nála, hisz még bunyózott is miatta...

A forgatókönyvíró még tanulha pár dolgot a valóságról:
- egy deréktõl lefelé béna ember hiába edzi magát és kap merevtõt a lábaira soha nem tud majd járni, mert képtelen a lábizmait mozgatni (ezt legalább a gyógytornásznõjének tudnia kellene)
- egy "páncél-szájkosaras" kutya hiába tudja betörni egy autó ablakát, utána a szájkosárban nem tud harapni így a bent ülõket sem tudja szétmarcangolni
- ha valaki fuldoklik (mert nem kap levegõt) nem köhögni fog (hogy a maradék levegõt is kiadja a tüdejébõl)
- akinek elszorítják a nyaki verõereit (ruha nyakának szorításával, mint a cselgáncsban, vagy kötéllel) egy percen belül elájul és nem kezd kötélmászásba
- aki ismeri a GPS nyomkövetõt, talán az ultrahangos kutyarisztót is ismeri (nem kell poroltóval szenvedni)
- Ford Fairlane után szabadon: akinek pisztolya van nem koptatja az öklét (itt: nem hagyja hogy megszurkálja az, akinek csak kése van)
- egy mûtõasztalon fekvõ srác fejében a képzelet és valóság játékai itt egy érdekesebben kitalált történeteben vannak:
http://www.imdb.com/title/tt0099871/?ref_=nv_sr_3

Szerencsére vannak új magyar filmek és nem is annyira rosszak, de legalábbis ezen a sztorin még jócskán dolgozni kellett volna (TV mûsorok vezetése helyett inkább még sokat ülni felette) és eldönteni, hogy mi is akar lenni ez a film,
és ha megvan, akkor olyanra csinálni.
Így ez egy "se nem citrom se nem narancs" valami lett.
Edmond Dantes 2016 júl. 18. - 17:12:27
(27/77)
Tarantino magyarított változatban megérkezett Budapestre. Mint A tanú magyar narancsa, kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a miénk. Tarantino véresen komolytalan, véresen parodisztikus, (képzavar következik:) önmagába harapó farkú filmjeihez képest T i l l a alkotása akciófilmbe ágyazva tisztelettudóan és tiszteletreméltóan és tényleg véresen és halálosan komolyan veszi egy súlyosan hátrányos helyzetû réteg, a mozgáskorlátozottak, kerekesszékhez kötöttek sorsát. Mert magyar filmnek, tudjuk, mindig van "mondanivalója", szimbolikus vagy direkt "üzenete", ennek is. A befejezés slusszpoénját, noha mindvégig szinte a szemünket üti ki, csak "visszamenõleges hatállyal" = az utcán fejtettem meg, némi külsõ segítséggel. Nem vagyok biztos benne, hogy mindenki 1/1 azonnal összerakja a cselekmény helyes megfejtését, pedig anélkül "nem megy" a dolog. Nem osztom teljes mértékben az elõttem többnyire csak alkalmi, egyszeri-kétszeri hozzászólók fenntartás nélküli lelkesedését, szívük joga, ám mindenképpen és magasan átviszi a "nézhetõ" kategória lécet. A fõszereplõ Thuróczy Szabolcsot tehetsége, kvalitásai alapján eddig zömmel mint Pintér Béla és társulata egyik erõsségét ismertük; mostantól remélhetõleg jóval többen ismerik majd e belterjes körön kívül is.
okinom 2016 máj. 16. - 19:13:06 Előzmény vandorbab
(26/77)
Igen jól írod Béna volt.. csak nem abban az értelemben...:) Zseniális a film..:)
9/10
vandorbab 2016 máj. 07. - 17:54:54 9/10
(25/77)
Till Attila - jobban teljesít! (Na jó, ez így béna volt! )
Hálás vagyok a teljes gárdának ezért a filmért!
10/10
Kokas Bálint 2016 máj. 06. - 13:56:24 10/10
(24/77)
Jó film! Nagyon sokan lehurroghatnák, csak azért mert magyar, de ez tényleg jó. Ott van benne a dráma és a komédia egyszerre, az akció és a romantika szintén. Nagyon jól bemutatja a mozgássérültek világát. A nézõben folyamatosan ott van a kérdés: merjünk e nevetni. Igen: merjünk, mert õk is nevetnek magukon! :)
10/10
Gigóca 2016 máj. 05. - 01:41:58 10/10
(23/77)
A kirándulós jelenet szövegéért egyszerûen újra és újra megnézném. :)) És a többit sem tekerném át! ;-)
cochabamba 2016 máj. 05. - 00:08:16
(22/77)
Jókis film, érdemes megnézni de... nem az a színvonal amit a Liza hozott...

A sztori jó, a poénok is jók! de... Fenyvesi Zoltán nem színész, Till Attila pedig maximum közepes rendezõ (de inkább gyenge).
Tillt nem akarom leoltan nagyon mert õ írta a filmet és amúgy tényleg jó...

Az külön fura volt a film közben hogy kevesen nevettek a poénokon, erõsen gyanítom hogy abból a hülye okból hogy azt hitték ez a film a kerekesszékesek nehézségeirõl szól.. pedig egyáltalán nem arról... sõt pont az a lényeg hogy attól hogy vki kerekesszékes, még bármi megtörténhet vele...
10/10
Dominik S 2016 máj. 03. - 22:06:02 10/10
(21/77)
Nagyon kellemes meglepetést okozott, igazából csak azért mentem be rá mert épp nem volt más, de örülök, hogy megnéztem. Egyik kedvenc magyar filmem lett. 10/9
10/10
Ágnes Juhász Nagy 2016 máj. 03. - 19:59:14 10/10
(20/77)
Remek film!!! Tilla nagyon tehetséges!
9/10
Metropoly 2016 máj. 02. - 22:49:06 9/10
(19/77)
Ez bizony kultfilm lesz.

A tökéletes nem létezik... de nálam ez 9/10.
10/10
ansifé 2016 máj. 02. - 22:13:25 10/10
(18/77)
Nem az egyik kedvenc magyar filmem lett, hanem az egyik kedvenc filmem.