krivik790116 2015 szept. 15. - 17:55:27 Előzmény Bilancia
(73/73)
Sziasztok!
Hol tudom megnézni a Tisztelet kérdése címû sorozatot?
Kérlek segítsetek ebben!
Köszönöm!
10/10
Pink Pearl 2013 nov. 30. - 01:35:35 10/10
(72/73)
Szia Bilancia!

Tudod mit mondok? Inkább a Garko saját topikjába írjunk :D
Mert elvileg itt ebben a topikban a "L'onore..." ezen részeirõl SEM lenne szabad témázni :D
Mivel itt Magyarországon csak az elsõ szériát mutatták be....
Folyton ki kéne tenni a"spoilert" :D
Inkább oda írok.

Gyere át ide: http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3391185#3391185
Bilancia 2013 nov. 29. - 22:14:31
(71/73)
Szia Pink Pearl!
No, szóval Garko: elõször néhány éve a Callas forever-ben láttam, de nem keltette fel különösebben az érdeklõdésemet.
Aztán tavaly láttam az Il peccato e la vergogna-t, és ott már felfigyeltem rá. Azóta igyekszem minél több filmjét beszerezni. Nem is annyira a filmek miatt (mert valljuk be, nem mindegyik világbajnok alkotás:), de mint ember nagyon kedvelhetõ személyiség szerintem.
A filmek, amelyeket láttam:
mozifilmek: Callas forever, Senso 45, Le fate ignoranti (ebben egy aids-es fiút játszik, egy csomót fogyott a szerep miatt)Una moglie bellissima (ez elég gyenge, de azért van néhány jó poén, Torrisivel játszik benne)Aspettando il sole (ebben Raoul Bova is szerepel, azóta elég jó barátok)
tv filmek: Angelo nero (igen gyenge a sztori) Villa Ada, I colori della vita (gyenge) Io ti assolvo (ez tetszett, és második részt is terveznek, Cosima Coppolával játszik ebben is), Caldo criminale (nézhetõ kategória, de nem egy nagy szám)
sorozatok: a már említetteken kívül az Il sangue e la rosa (ezt állítólag nálunk is leadták, én nem láttam;egyébként sem tudok magyar hangot elképzelni neki)és a Viso d'angelo (ezt szeretem, láttad?)

Ami a L'onore...4-et illeti, itt egy idézet, amiért azt írtam, hogy már forgatnak:

"A novembre partiranno le riprese della quarta serie de L'onore e Il Rispetto 4. Che vedremo a Settembre/Ottobre 2014"

Ezen kívül láttam egy fotót az elsõ forgatási napról, megpróbálom betenni.

A 18 év ugrás a L'onore-ben lesz, majd azt is beteszem, csak kicsit hosszú:))
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 21. - 16:02:00 10/10
(70/73)
Szia catrina!

Tonio szerinted meghalt? :))) Hát nem figyelted amikor a kamera rázoomolt az ujjaira, hogy MEGMOZDULT? :DDD Egy halottnak szerinted mozognak az ujjai? :)))))
Na meg akkor mirõl szólna a második széria? :)

Ha érdekel akkor mondok elõzetest :)

*********SPOILER*******
Tonio természetesen nem halt meg.Rajta volt a golyóálló mellény amit Santitól kapott...A szülõfalujukban Mascalucia-ban fog egy darabig pihengetni....Santival tartja ott csak a kapcsolatot....mindenki más azt hiszi, hogy Tonio meghalt......

Igen, Olga Tonio-tól terhes.Az csak egy hazugság volt, hogy elvetette.....Tonio elhitte....tehát Tonio momentán abban a hitben van, hogy Olga "megölte" a gyerekét....ezt majd a szemére is fogja vetni....mert amint jobban lesz....nyomozni fog Olga után és meg is találja Svájcban.....

A második széria kicsit "durvább" mint az elsõ. Több lesz benne a "véres" jelenet és a tragédia.....:(

Kivágtam 2 részt a második széria elsõ részébõl és feltöltöttem a netre kedvcsinálónak :)

Ez az elsõ 5 perc a második széria elsõ részébõl:
http://www.youtube.com/watch?v=Mpfj0NB6WEU

Ez pedig az a rész amikor Tonio megtalálja Olgát Svájcban:
http://www.youtube.com/watch?v=u5GgAKN4Q9Y&feature=mfu_in_order&list=UL
catrina 2011 okt. 21. - 14:45:42 Előzmény Pink Pearl
(69/73)
Köszönöm szépen Pink!
Az lenne még a kérdésem, hogy a második széria az ügyészrõl szól ? Mert hogy Tonio meghalt?! vagy nem?!
Ja és Olga ? Kitõl terhes? Tóniótol?
köszi
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 19. - 13:11:04 10/10
(68/73)
Hölgyeim hova tûnt mindenki? :)

Tavaszka te hol vagy? :) Látom még a pénteki privit se olvastad el :D

És Te Letty? Megnézted végül az elsõ részt az olasz oldalon amit adtam? :)

Akartam hozni pár érdekességet a napokban...mert olasz média témában nagyon "otthon vagyok" :)))
De mivel nem láttam itt egyikõtöket se....nem hoztam semmit :)

Egy dolgot azért leírok érdekességképpen :)

Az Olgát alakító Serena Autieri színész/énekesnõ a forgatás idején (2005-ben) néhány hónapig a valóságban is a szeretõje volt a Tonio-t alakító Gabriel Garko-nak.
Aztán Gabriel nagyon dühös lett Serena-ra mert a nõ azt kezdte terjeszteni,hogy Gabriel eljegyezte õt.....ez pedig nem volt igaz! Gabriel csak kalandnak tekintette a Serena-val való "történetet", nem volt soha szerelmes belé.....

Tehát a valóságban pont fordítva van mint a filmben :D
A filmben Tonio fut Olga után eszelõsen.....a valóságban viszont a nõ szerette volna megszerezni Tonio-t, akarom mondani az õt alakító Gabriel Garko-t :)

Még azt se mondtátok, hogy tetszik Gabriel Garko mint pasi? :) Nekem nagyon! :P
Az egyik kedvenc színészem és aki a híressségek közül õ az aki leginkább tetszik mint pasi:)

Ha akartok látni róla "érzéki" videot (egyéb filmekbõl) jelezzétek és feltöltök pár részletet :)
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 19. - 12:15:20 10/10
(67/73)
Az ÖTÖDIK részben 2 kivágás volt.

Az egyik az elején, amikor a villában az a politikus együtt volt azzal a lánnyal....akirõl Nella azt mondta neki, hogy 16 éves (de valójában 24 volt).....
Naszóval ott jó pár képkockát kivágtak a magyarok....

Feltöltöttem azt a részt is vágatlanul. Tessék itt van:
http://www.youtube.com/watch?v=ydLvIH3w_yw

A másik kivágás egy rövid, pár másodperces jelenet volt amikor Nella egy õszhajú pasit filmezett aki 2 nõvel volt az ágyban....ezt teljesen kivágták a magyarok.
Feltöltöttem ezt is. Itt van:
http://www.youtube.com/watch?v=-fQ1QFTDeeY&feature=mfu_in_order&list=UL
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 16. - 11:28:35 10/10
(66/73)
Szia catrina!

Az elsõ széria 6 részes.(90-100 perces részekkel), a második szériai is ugyanennyi, de a második szériát a magyarok még nem mutatták be. Pedig az is nagyon jó volt :) Nekem tetszett :)
Az olaszok már a harmadik szériát forgatják, vagyis már leforgatták.Jövõre fogják bemutatni az olasz tévében (a harmadik szériát).
catrina 2011 okt. 16. - 11:20:03
(65/73)
Valaki meg tudná mondani hány részes a film?
Köszike
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 15. - 19:09:14 10/10
(64/73)
Na jól van :) Akkor örülök, hogy sikerült megnézned azt a 20 percet amit nem láttál:)

Igen Nella takarítónõ volt és ott kérte föl a mûvészet tanár modellnek,mert a másik nõ aki modellkedni szokott megbetegedett....

Egyébként Olgáról neked mi a véleményed? Nekem az elsõ résztõl kezdve szörnyen ellenszenves volt. Santival elhitette, hogy szereti....aztán mikor elõkerült a pénzes pasi...akkor rögtön "dobta" Santit :(....Pedig Santi tényleg nagyon szerette.....
Most meg...ha Edoardo nem veszi feleségül....akkor jó lesz az apja is....jajj ez nekem kicsit sokkkk :DD

De ezek a "szerelmi szálak" is eléggé különösek ebben a sorozatban. Nem? :)
Olga elõször Santival....aztán Santi testvérével Tonioval.....
Melina elõször Tonioval....aztán Tonio testvérével Santival.....
Olga elõször Edoardoval...aztán Edoardo apjával.....háááát....:) Nem egy szokványos felállás :D

Én ezt valahogy nem tudnám elképzelni, hogy egy ex pasim "testvérével" összejöjjek...áááá kizárt! Az apjával meg pláne nem!Nekem ez nagyon fura :D

Most a negyedik rész végén Nellát megint nagyon sajnáltam :((( Mikor a "barátnõje" lelépett a közös pénzükkel és otthagyta õt a xarban :((( Az a nõ is egy jellemtelen dög volt :(
10/10
édesmaya 2011 okt. 15. - 18:24:34 10/10 Előzmény Pink Pearl
(63/73)
Igen drága, megnéztem, köszönöm szépen, hogy feltetted. Nella tul.képp elõször csak takarító volt, és ott kérték fel modellnek?
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 15. - 02:19:26 10/10 Előzmény Letty72
(62/73)
Letty!

Még annyit tennék hozzá a mai, korábban neked címzett írásomhoz, hogy szerintem azért is érdemes lenne megnézned az elsõ részt (még ha csak olaszul is) mert így nem tudsz sok kiinduló pontot, több szálon.

Tudod miért lett Pasquale (Tonio apja) öngyilkos?
Tudod, hogy Tonio 8 hónapra börtönbe került amikor a nyílt utcán le akarta lõni Pippo Calabrese-t?
Tudod, hogy mi történt Nella és Tonio között?
Hogy ismerkedett meg Giulia-val a kupiban?
Tudod, hogy kezdõdött Tonio "sóvárgása" Olga után?
Tudod, hogy kezdõdött el Tonio bosszúja Melinával? (ez az elsõ rész ucsó pár percében volt)

Javaslom nézd meg itt olaszul a neten.Kompletten folyamatosan láthatod a 90 perces elsõ részt.

Itt a link mégegyszer: http://www.megavideo.com/?v=3I4QHGC9

Látni fogsz egy piros nyilat,azt nyomd meg. Utána megjelenik egy zöld nyíl azt is nyomd meg és indul a film.A kettõ között elõugrik valszeg egy reklám oldal (travian) attól nem kell megijedni! Nyomd ki azt az oldalt és indul a film a zöld nyíl megnyomása után.

És fenntartom amit ígértem.A szöveggel kapcsolatban ha kérdezni akarsz, elmondok bármit szíesen. Én szinte kívülrõl tudom az egész szövegkönyvet :D

Itt egy kép neked kedvcsinálónak az elsõ részbõl :)
A strandon vannak és Tonio éppen Olgát fixírozza :)
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 15. - 02:01:14 10/10
(61/73)
A NEGYEDIK részben egy kivágás volt. Félreértések elkerülése végett (mert láttam tegnap valaki nem értette) a NEGYEDIK rész az a rész ami péntek éjfélkor volt és amit szombat déli 12-kor ismételnek! Tehát aki délben szokta nézni a sorozatot,az szombat déli 12-kor fogja látni ezt a NEGYEDIK részt.

Azt a részt vágták ki amikor Olga és Tonio a mosdóban szerelmeskedett.Addig mutatták a magyarok amíg Olga pofon vágta Toniot és utána csókolózni kezdtek....a többit kivágták....pedig semmi durva nem volt benne...sztem nagyon szolíd jelenet volt....
Feltöltöttem ezt a részt is. Itt van vágatlanul:

http://www.youtube.com/watch?v=ZK2K6RID5TU

A következõ vagyis az ötödik részt nehogy eltévesszétek :) Nem hétfõn lesz hanem kedden! Kedden késõ este,vagy aki az ismétléseket szokta nézni, annak szerda déli 12-kor.

Tehát akkor a negyedik és az ötödik rész között lesz 3-4 nap szünet. :)
De gyertek föl akkor is a fórumra, Tavaszka is még le van maradva :) Lesz ideje behozni a lemaradást :D
Én pedig hozok egy-két érdekes dolgot :) De még nem árulom el, hogy mit :PP
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 14. - 22:38:22 10/10
(60/73)
Ja és elõbb elfelejtettem megkérdezni édesmaya, végül megnézted azt a bizonyos elsõ 20 percet a második részbõl amit nem láttál? Az olasz linken amit adtam . Megnézted?
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 14. - 22:34:41 10/10
(59/73)
Szia édesmaya! :)

Pontosan úgy gondolom ahogy Te és Letty is írta!!!!
Tudod amikor anno elõször láttam ezt a filmet, ennél a résznél azt mondtam, hogy "remélem agyonveri a férje õt legközelebb"..... Jajj tudom, hogy ez csúnya dolog, hogy ilyet mondok...senkire se illik ilyet mondani de.....ez nekem egyszerûen az ABSZURD kategória!!
Egy anya (mármint egy valódi anya) még akár hazudna is a lányáért, ha ezzel megmentheti a börtöntõl!!! Én is megtenném a gyerekem megmentéséért!!
De itt még nem is hazudnia kéne....csak igazat kellett volna mondania, hiszen Nella semmit nem tett.
Õ pedig képes volt a saját lánya ellen vallani és védeni azt a tetût aki õt is folyton verte, a lányát is megverte és megerõszakolta????
Na nem!!! Ez a nõ az én szememben NEM anya és NEM ember!

Amikor anyukám is nézte ezt a filmet (õ is nagyon szerette)õ is úgy felordított ennél a résznél és õ is ezt mondta, hogy ezt SOHA nem bocsátaná meg Nella helyében! Osztom! Ezt nem lehet megbocsátani!

Hasonló szitu mint az "Ezel"-ben Eysan tette....azzal a különbséggel, hogy itt mégsúlyosabb (szerintem) amit az a nõ tett! A saját vére ellen tanúzni ? :((((((( És azt a mocskot védelmezni?? Olyan indokkal, hogy a pasi már volt büntetve?? És akkor (ha az anya igazat mondana )nem jönne ki többet a börtönbõl?? Jaaaaj szegény pasi......pfffff

A kérdéseddel kapcsolatban....
*****SPOILER*****
De igen, sajna Ersilia meghalt amikor a kocsi elütötte...:(
10/10
Pink Pearl 2011 okt. 14. - 22:19:18 10/10 Előzmény Letty72
(58/73)
Sziasztok :)

Szia Letty :)

Tonio az idõsebb! Santi (a szerep szerint) 1940-ben született,vagyis a történet elején amikor elköltöztek Mascalucia-ból Torino-ba, még csak 19 éves volt (a szerep szerint).
Tonio életkora pontosan nem hangzott el, de õ néhány évvel idõsebb.
A történet elején ahogy kezdõdött az elsõ rész (ami 10 évvel késõbb lesz) ott Tonio 30-35 között van, de pontosan nem hangzott el....

Sajnálom, hogy nem láttad az elsõ részt....de alternatív megoldásként nem jó ha olaszul legalább megnézed? Tavasznyár is lemaradt az elsõ részrõl és neki is ezt javasoltam.Megadtam a linket ahova olaszul föl van pakolva kompletten az elsõ rész, megavideo formában :)
Javaslom nézd meg :) Ha az olasz szöveg miatt nem értesz vmit szólj és én lefordítom szívesen :)
10/10
édesmaya 2011 okt. 14. - 20:06:36 10/10 Előzmény Pink Pearl
(57/73)
Pinki drága, természetesen osztom a véleményed, hisz ezt egyetlen ember, nõ, anya nem tudná megérteni, hogy lehet ekkora mocsok valaki a saját szülöttével? Rettentõen szánom szegény Nellát, hisz ilyet sehogy sem érdemelt a sorstól, õ olyan jó ember! Rá sem tudnék nézni többet az anyámra, ha ilyet tenne velem egy rohadék pasiért! Mekkora szemétláda az a f..sz! Ocsmány féreg!
- Nagyon örültem neki, hogy összejöttek Tonió öccse Santi és Melina! Nagyon aranyos pár, titkon reméltem, hogy egymásba szeretnek! Melina egyébként ugyanolyan kis jólélek,mint Nella. Gyönyörû az arcocskája, és ugyanilyen a lelke!
Toniót nem tudom kedvelni, igazi maffiózó-típus. Gyomorforgatóak a tettei, mégha ezeket a családját ért sérelmek megtorlására is teszi.
Most akkor az anyukájukat elütötte az autó, de remélem nem halt meg?!
Letty72 2011 okt. 14. - 11:30:08
(56/73)
Szia Pink!

Az elsõ részrõl régebben és most is lemaradtam, a két fiú közül Tonio és Santi melyik az idõsebb?

Én azt hittem, hogy Santi, de késõbb mintha az derült volna ki számomra, hogy Tonio?
Letty72 2011 okt. 14. - 11:26:15
(55/73)
Sziasztok!

Én is nézem a sorozatot/illetve korábban már felületesen láttam.

Toniotól ritka nagy szemétség volt, hogy Melinán keresztül állt bosszút Pipo Calabresen.

Nella anyja pedig...

Az a nõ nem anya, és nem ember, hogy lehet egy nõnek fontosabb egy f...sz, mint a saját lánya?

Sajnos IRL, is sok ilyen nõ van.
CUMBIKA 2011 okt. 14. - 10:42:42
(54/73)
Szia, elõször nem értettem mirõl írsz , aztán rájöttem , hogy én ezt most délben nézem meg.
A lány anyja már ott milyen szemét volt , hogy a félrerakott kis pénzecskéjét is ellopta a saját lányától.