Téma: Titanic 2.

kikérdi 2012 jún. 07. - 09:14:02
(108/128)
Szerintem is. Kár volt a pénzt pazarolni rá!!!
moxika 2012 jún. 07. - 08:19:46
(107/128)
Ez a film egy fájdalom volt. De hogy szerepet vállalt benne Bruce Davison (Eper és vér, mint alapfilm fõszereplõje).
Arcátlanság ilyen értéktelen dolgot csinálni. A belekerülés árát adták volna inkább árváknak, mi nem lettünk volna szegényebbek, õk meg jól laktak volna. Azért néztem mert kíváncsi voltam, hogy mennyire lesz siralmas. Hát az volt. A rohangáláskor startpisztoly indításszerûen néhányan a lépcsõ tetején elestek, de nem értettem miért.És persze ez nem egy hajón volt forgatva, igénytelen mocsadék volt az egész. Shane Van Dyke rendezõ, forgatókönyvíró...ki ez a senki?
2/10
vpeti73 2012 jún. 07. - 00:57:17 2/10
(106/128)
"Mellesleg a hajó bizonyos pontjai vmi lépcsõházra emlékeztettek, fõleg a betonlépcsõs(?!) jelenetnél..."

Na ja, a felvonók kívülrõl eléggé lépcsõházinak tûntek. Közönséges acéllemez, holott luxusgõzösrõl van szó, nem?

Mimimum egy PVC fólia kellett volna rájuk, famintás borítással, középen a Titanic II felirattal.
2/10
vpeti73 2012 jún. 07. - 00:54:10 2/10
(105/128)
*** SPOILER ***
Javítás

Ja hõsnõ volt, a csaj, Fõhõs meg pont az unszipmatikusnak induló fickó volt, de egyik sem volt erõs túl erõs karakter.
2/10
vpeti73 2012 jún. 07. - 00:51:47 2/10
(104/128)
*** SPOLIER ***
Pontosabban antispoiler, azaz az ilyen filmek jellemzõ karakterei.

Na ezek gyakorlatilag 100%-ig hiányoznak. (gyakorlatilag az elõbb írtak részletes kifejtése)

Szóval azok a klisé-karakterek, amelyekbõl ezen filmek szereplõit alkotják.

-anya 2 kisgyerekkel, az, egyiket magával viszi, de a másik veszélybe kerül (persze a végén megmenekül)
-szerelmespár, aki elszakad egymástól
-ilyenkor is folyton veszekedõ házaspár
-kutyás, macskás, papagájos utas, az állat természetesen veszélybe kerül, de megmenekül
-vagyonát a saját bõrénél jobban féltõ, nszmpiatikus újgazdag
-pánikcsináló, balhés utas
-apa-fia, vagy két testér, akik haragban voltak eddig, de most kibékülnek
-okos kisgyerek, aki a parancsnoki hídra is felmegy, vagy minden mûszaki dolgora rákérdez a személyzettõl
-látnok, aki elõre érzi a katasztrófát
-karakteres fõhõs a hajón
-a fõhõs barátja, aki szintén ott van a forgatagban
-fõhõs barátnõje, aki nem akar beszállni a mentõcsónakba, amíg a hõs is a hajón van
-már a hajón nagy bajba kerülõ utas, akinek megmentik az életét, és ezért örökké hálás lesz a kapitánynak
-pap
-poénos ember
-csempész vagy bûnözõ
-hülye utas, aki a saját hülyesége miatt hal meg
-mozgássérült vagy beteg utas

Aki volt:
-idióta tulajdonos, aki a kapitánnyal vitatkozik, míg a nagy bajban is (itt legalább volt, de a helyzet nem volt túldramatizáva, sõt szinte semmilyen sem volt)
-hõsnõ barátnõje (meghalt)
-elõször unszimpatikus, de végére mégis normális pasi (meghalt, vagy nem, nem tûnt egyértelmûnek, aki együtt volt a szekrényben a hõsnõvel)
-'külsõs' fõhõs (na õ is volt, a lány apja), aki a legjobban képben van
-fõhõsnõ barátnõje (ha már egyszer megmentették, nem kellett volna meghalnia)

Na de ez a 3 karakter sem volt rendesen kidolgozva.


Jó, egy lowcost filmben nem futhassa mindegyikre, de azért 1-2 kelett volna, nemcsak az abszolút minimális létszám.
2/10
vpeti73 2012 jún. 07. - 00:27:21 2/10
(103/128)
***SPOILER****

Egy ilyen utánzatfilmtõl nem vártam sokat, amolyan szódával elmegy mozira számítottam, hasonlóan a tegnap este látott Adam Sandler Hóbortos hajóút címû filmjét. Ott mindjárt a kamerába mondta, hogy ez egy lowcost mozi lesz. Így eleve egy limomádéra számítottam, és az is volt.

A Titanic II-rõl korábban hallottak alapján (készítõk) hasonló szódával elmegy (amolyan hosszúlépés) szintû filmre számítottam. Na de alaposan alulmúlt ez mindent. (Holott erõs a gyomrom, így kevés filmet sz*rozok le, mint pl. az Egy bolond 100-at csinál remake-et.)
Alapötlet jó. (Tényleg indult az alkalomból egy hajó, ha nem is ezen a néven.) A katastztrófa ötlete jó, mert nem lépünk kétszer ugyanabba a folyóba, így nem emberi hibák sorozataként fog a hajó elsüllyedni.
Ennyit a jó dolgokról. Minden más pocsék!
1. Nincsenek karakterek, tulajdonképpen 3 karakter van csak. A nõvér, az apja, meg a volt pasija. Semmi izgalmas szál, szerelmesek, akik elszakadnak egymástól semmi veszélyben lévõ kisgyerek, semmi a kisállatát a kabinban hagyó gazdag hölgy, amiért visszaúszik életekockáztatásával fõhõs vagy a barátja. Sehol egy karakteres fõhõs, sem a csaj, sem a srác nem mentett meg igazából senkit, a barátnõ beszorult az ajtóba utána a férfi meg bennégett.
Jó akadt egy balhézó utas, de az sem volt erõs karakter.
2. Nincs sztori. (Van a hajó, elsüllyed, semmi extra mentés, semmi komolyabb pánik, semmi túlélõk küzdelme.
Ki menekült meg egyáltalán? A többiek mentõcsónakba szálltak, vagy a hajón maradtak.

!!! Mi volt a közepén az a tengeralattjárószerûség, amibe beszálltak és indult ki a vízre?
Nem az, amelyik az elején cirkált.
Anonym 2012 jún. 06. - 23:52:22
(102/128)
Én nagyon jól szórakoztam a filmen :D komolyan mondom, rég nevettem ennyit katasztrófafilmen :P az eleje egy kicsit a Holnaputánra emlékeztetett, aztán hát a Titanicra kb semmi (a hajó nevén kívül), a vége meg tök Poseidon volt. :P cseppet sem koppintás :P
A párbeszédeket eredeti nyelven egy olyan ember is megértette volna, aki nem igazán vágja az angolt, m a nyögéseket nem igazán lehet másként értelmezni :P
Tetszett a jelenet, amit többször is bevágtak, h hogy buktak fel az emberek a lépcsõkön, de kb egymás után... szánalmas :P Mellesleg a hajó bizonyos pontjai vmi lépcsõházra emlékeztettek, fõleg a betonlépcsõs(?!) jelenetnél...
Jah igen, a végén vártam h a "Poseidon-feeling" tökéletes legyen és az apuka feláldozza magát a pasiért, de mikor felértek a felszínre erre is keresztet vethettem :P A a végsõ süllyedésrõl meg úgy ahogy van lemaradtam, egyrészt m épp pislogtam, másrészt meg mert azt hittem h a repcsi/helikopter süllyed.. ez van :P
Összességében 10/2-re értékelem, de csak azért m bizonyos részeken (leginkább a színvonalas párbeszédek miatt) igen jól szórakoztam :P :D
offtopic
nemfelhasználónév 2012 jún. 06. - 23:37:44
(101/128)
Nagyon jól szórakoztam némelyik hozzászóláson és meg kellett találnom a film készítõinek honlapját. Az elsõ, ami a szemem elé tárult: Abraham Lincoln vs zombies...
http://www.theasylum.cc/
Rommi 2012 jún. 06. - 23:14:18
(100/128)
Ja bocsánat elfelejtettem szólni, h SPOILER!!!
Sén gyerek a végén teljesen megdöglik.
Spoiler vége.
Rommi 2012 jún. 06. - 23:13:34
(99/128)
De szerencsére mégis megnyúvadt xDDDD
cserebogar07 2012 jún. 06. - 23:00:15
(98/128)
Szerintem shane túl fogja élni mert õ shane. :P
Rommi 2012 jún. 06. - 22:48:40
(97/128)
Ezt a sén fán dikket el kéne küldeni a bányába dolgozni, mert láthatóan túl sok a fölös energiája...
1/10
bweb 2012 jún. 06. - 22:23:55 1/10
(96/128)
Elképesztõ ez a film... az meg még inkább, hogy gyártanak manapság ilyen filmeket...
10/10
Kulcskészítõ 2012 jún. 06. - 22:21:24 10/10
(95/128)
Még mindig bökném a 20 pontot erre a csodára :-) A retek klub ma nagyon kitesz magáért, figyeltétek a címkét? SZUPERMOZI. De már annyira szuper, hogy még a magyar szinkronszínészek közt sem hallok ismerõs hangot, ez már nekik is sok volt.

A weboldal teljes háttértára kevés volna ahhoz, hogy kielemezzük ezt a csodát. Egy igazi, egyetemes filmmûvészeti alkotást láthatunk, amibõl elsõre tagadhatatlanul csupán a dolgok töredékét lehet felfogni, többszöri megnézésre kötelezõ tehát. Az effektek csuklóból lealázzák még az Avatar szemkápráztató csodáit is, a drámai hatás pedig százszorosan túlszárnyalja Cameron Titanicját. Spielberg elmehet zabot hegyezni, Nolan meg vissza a filmsuliba, pedig az elõzõ megcsinálta a Indy sorozatot meg az E.T.-t, utóbbi a Tökéletes trükköt és az Eredetet, de csak szerénykedve, bocsánatkérõ mosollyal az arcukon, hogy hát igen, õk maguk is tudják, ezek csupán amatõr ujjgyakorlatok a Titanic 2-höz képest.
És hát a dialógusok... az olyan hatalmas életbölcsességeket tartalmazó mondatok, mint a "Semmi ok a pánikra, ez a Titanic 2" könnyedén mattot adnak bármelyik irodalomprofesszornak, és lézerkardként hasítják széjjel tudatlan elménket. Csak akkor döbbenünk rá, mivel is állunk itt szemben, amikor a film váratlanul átcsap Holnapután-klónba; íme tehát, annyi bölcsességet zsúfoltak itt össze számunkra, ami egy sztoriban el sem fér, kell mellé még egy. A színészi játék láttán az Ellenség a kapuknál címû film mesterlövészéért kiálltunk, miközben persze az olyan elképesztõ fordulatok sem maradhatnak ki a filmbõl, mint az egy szál magamban szembe akarok szállni az összes létezõ természeti törvénnyel, mindegy nem is érdekes. Az elején megpurcant szörfös fickó - bár a katarzis nyilván megkívánná - nem sodródik majd oda a film végén a süllyedõ hajóhoz, upsz, a spoiler lemaradt... Még szerencse, hogy az öreg helikopteres fazon nem kap több szerepet, mint amennyit a kora miatt az illendõség megkívánt (a nyögdíjas színésznek is enni kell na), így nyugodtan darálhatja a süket mondókáit anélkül, hogy bárkit is túlzottan idegesítene a hülyeségeivel. Az Asylum univerzuma a csúcsra járatja magát, sehol egy átlagnõ, mindenki körömcipõs cicababa, jó lenne itt élni.

Ha a retek klub programigazgatója olvassa ezt a bejegyzést (nem fogja), üzenem neki, hogy a "mindig van lejjebb" kifejezés mától új értelmet nyert.
Mindig van Kolosibb.
1/10
mecsgsm 2012 jún. 06. - 22:19:26 1/10
(94/128)
Ne szidjátok már, mert akkor egy hónap mulva ismét leadja ez az izé adó. Ezek ezt élvezik.
1/10
Kukucsa 2012 jún. 06. - 22:15:04 1/10
(93/128)
Ez borzalmas, sõt inkább szánalmas! Ilyen gyenge "alkotást" még nem láttam. Kár, hogy nincs mínusz elõjelû szám, mert leginkább azt adtam volna az 1-es helyett!
1/10
NoaPearl 2012 jún. 06. - 22:14:37 1/10
(92/128)
A 3 éves gyerekem meredten nézi :-) Egyébként meg förtelmes...
1/10
mgarda 2012 jún. 06. - 22:09:42 1/10
(91/128)
Azt azért el kellene mondani a készítõknek, hogy a katasztrófafilm nem attól az ami, hogy katasztrofális!
Ilyen trükkfelvételeket kb a 60-as évek James Bond filmjeiben láttam utoljára. Kicsit le vannak maradva a srácok.
Csak az idegesít, hogy nem tudok hova kapcsolni, mert sehol semmi értelmes :(((
énvokaz 2012 jún. 06. - 22:05:23
(90/128)
Ez a Shane Van Dyke nagyon tehetséges lehet hogy mindent õ csinál a filmben.
1/10
somersby 2012 jún. 06. - 22:03:03 1/10
(89/128)
Borzalmas. Honnan van erre pénz? És igény?