Téma: Titanic

10/10
idõjós1010 2011 szept. 08. - 19:14:31 10/10
(789/1109)
Úgy érted akkoriban ?
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 08. - 17:13:20 10/10 Előzmény idõjós1010
(788/1109)
a jelölt filmek közül ez érdemelte meg a legjobban az Oscart akkor :D
10/10
Mike088 2011 szept. 08. - 17:11:20 10/10
(787/1109)
A történet szerelmi része hozza közel a nézõhöz a tragédiát. Enélkül a film nem mûködne. Nem lenne más, mint egy "üres" technikai demonstráció vagy egy száraz dokumentumfilm.

Pontosan! Maga a látvány is magáért beszél de ezt valamivel fokozni kellett mert ha nem emelnek ki szereplõket akkor egy száraz katasztrófafilm lesz. Készült is ilyen feldolgozás hát mondanom se kell, hogy a legtöbben nem is ismerik.
Egyébként jó támpont volt még a filmhez a 80-as években készített expedíció dokumentumfilmje amiben többek között több személyes tárgyat és a széfet is megmutatták
10/10
teberekefe 2011 szept. 08. - 13:07:31 10/10 Előzmény vénasszonyoknyara
(786/1109)
"A Titanic pedig egy mûanyag mese, tömény giccsbe hajló hollywoodi habos sütemény."

Ezzel a mondatoddal nem tudok egyetérteni. Mitõl mûanyag? Mitõl giccses? Mitõl habos?

A történet szerelmi része hozza közel a nézõhöz a tragédiát. Enélkül a film nem mûködne. Nem lenne más, mint egy "üres" technikai demonstráció vagy egy száraz dokumentumfilm.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 07. - 07:22:26 Előzmény teberekefe
(785/1109)
Jó, hogy említed "A szív hídjai"-t.Érdemes a két filmet összehasonlítani. Az egyik egy hétköznapi történet, egy két idõsödõ ember között feltámadó szenvedélyes szerelemrõl és a kötelességrõl, családról, ami minden érzõ embert szíven üt. A Titanic pedig egy mûanyag mese, tömény giccsbe hajló hollywoodi habos sütemény.
Az tényleg egyszerûen röhejes, hogy egy olyan társadalom izzadta ki magából a bátor és jól rajzoló szegénylegény és az érzõszívû királylány bugyuta meséjét, amelyikben minden a pénzrõl szól és akinek nincs elég, az szinte nem is számít embernek.
dantonb 2011 szept. 07. - 00:32:50 Előzmény teberekefe
(784/1109)
Végre egy értelmes hozzászólás.
10/10
idõjós1010 2011 szept. 07. - 00:03:10 10/10 Előzmény sofi 72
(783/1109)
Szerintem sem feltétlen az Oscar díj lesz a meghatározó egy filmnél, továbbá egy film mindig annyit ér amennyit egyes emberek számára adni tudott, ami viszont emberenként változó. Az Oscar díjat jómagam többségében nem adnám meg egy nagy rakatnyi filmnek, mint PL a Titanic-nak sem feltétlenül, mert bár nekem tetszett, elég olcsó történetnek tartom(és itt nem a katasztrófára célzok amit feldolgoz), csak hát a dolog érdekessége hogy a film legvégén, mikor már a fõhõs is eltûnt a tengerfenéken, a csajos is megmenekült szerencsésen, és az öreglány a vízbe dobja azt a nyakláncot , kapunk egy gyönyörû visszajátszást elõbb a roncsról, majd pedig pár álomképpel megbolondítva a hajó régi fényérõl, komolyan meg tudott fogni még engem is. A Történetnek már vége, és gyakorlatilag az utolsó egy perccel egy élményt ad vissza számomra, valahogy szíven talál mindaz ami 194 percen keresztül majdhogynem untatott mindvégig. Rose és jack románca egészen odáig egy olcsó és nyálas sztorinak tûnt, de onnantól kezdve minden megváltozott, és meg kell hagyni a film remekül adja szerintem vissza azokat a katasztrófával bekövetkezett utolsó kétségbeesett órákat. Számomra megadta a hangulatát az eseménynek, amit át sem kellett hogy éljek személyesen ahhoz hogy érezni véljem legalább egy töredékét annak amit akkor érezhettek az emberek.
10/10
Mike088 2011 szept. 06. - 22:51:49 10/10
(782/1109)
Nincs ezzel semmi baj nekem is tetszett. Amikor anno kivettem a tékából egyetlen dolog motivált (a hajó és katasztrófájának ábrázolása) de a megtekintés közben rájöttem, hogy Jack és Rose szerelmének kialakulása legalább ennyire fontos része volt a filmnek hisz így egy személyes tragédiát is bemutat.
10/10
teberekefe 2011 szept. 06. - 10:44:28 10/10
(781/1109)
17 éves ifjúként láttam anno a filmet elõször még moziban. Pont abban a korban, amikor a legcikibbnek kellett volna lennie, hogy tetszik. Én egyáltalán nem éreztem annak. Érdekes módon nem nagyon rajongok a romantikus filmekért. A nyálasakat meg ki nem állhatom. Másik kedvencem a mûfajból A szív hídjai. A Titanicnál sosem értettem a "nyálas" jelzõt. Az elmúlt 17 évben sem sikerült rájönnöm sõt még inkább emelkedett számomra a mû értéke. Talán ez a film volt az utolsó igazi hollywoodi klasszikus nagyszabású szerelmi történet, melyre tódultak az emberek a moziba. S a film valóban nem azért jó, mert nyert 11 Oscart, hanem fordítva. Folytatni pedig semmiképpen sem lenne szabad, nem is lehetne. A filmet lehet szidni, lehet kritizálni, lehet nyálasozni, a film sorsát ez már úgy sem befolyásolja. Ott van a legjobbak között és ott is marad.
offtopic
ernesztin 2011 szept. 01. - 23:08:29
(780/1109)
sofi 72 2011 szept. 01. - 22:08:47
(779/1109)
Bár nem válaszként írtad konkrétan valakinek a véleményed, azért én válaszolok, mert úgy sejtem én vagyok az egyik (szerinted) magyar "paraszt". (Egyébként mind a két szót imádom . A MAGYAR az egyik fõ kedvencem és a PARASZT a második. Szóval, ha a jelzõk nekem is jöttek, akkor én bóknak veszem! :)

Na, akkor válaszoljunk... A hozzád hasonló sértett alanyokkal az a problem, hogy elfelejti, hogy ez itten egy fórum, ahol vélemények nyilváníttatnak. Pontosan azért, mert ez EZÉRT van. Érted...bajnok? Nem reklám célból, vagy rajongói klubról van szó, hanem egy fórumról, amiben van ez is, az is (szerencsére, mivel így sokkal érdekesebb).
A mondandód teljesen megfordítható egyébként. Ugyanis, szerintem meg azok az ízlésficamosok és/vagy hülyék, akik egy ilyen filmért kész vannak. Illetve nem is/vagy a filmért, hanem az Oscarok számáért, amit esetleg kapott.

Kérdem én, ki nem szarja le??:)

Szóval kedves xy, a sértettséged fõleg azért vicces, mert kb. annyi értelme van, mintha én most bevágnám a durcit, mert az ide írogatók 80%-a imádja ezt a harmatot! (De tényleg, egyáltalán ezt hogy képzelik!!?? Szégyen gyalázat, irgumm-burgumm, stb...)

És ezt teszed egy olyan fórumon, ami elsõsorban az ízlésrõl szól! Szóval gáz! Érzed?
Egyébként meg hol érdekel az engem, hogy melyik színész milyen díjat kapott valaha is. Jól játszik (nekem) akkor jól játszik. Ha meg nem, akkor felõlem kaphatott akár 100 Oscar-t is, vagy bármit, marhára nem érdekel. (bár színészeket nem is tiportunk sárba, csak a filmet).De úgy látom, neked ez a fõ szempont. Ha valakire/valamire az "okosok" azt mondják, EZ FINOM, akkor te megeszed! Sõt, szerintem még vigyorogsz is hozzá, rosszabb esetben még szerencsésnek is érzed magad, hogy lenyelhetted. Szíved joga! De azt, aki szeret válogatni és eldönteni, hogy mit rág meg és nyel le, nehogy már te illesd jelzõkkel.

Ja, és a lényeg. Szerintem meg az a szerencse, hogy az értelmesebb magyar tojik arra, hogy az amcsik/meg a többi...tojnak a mi véleményünkre. A magam részérõl tojok mindenkire körbe karikába, az USA-tól Üzbegisztánig! Lol

Ennyi
vénasszonyoknyara 2011 szept. 01. - 21:25:41
(778/1109)
Sírtál is a meghatottságtól, vagy azért keményen tartottad magad a könnyeiddel küszködve?
Ragika 2011 szept. 01. - 21:16:45
(777/1109)
Milyen baromira igazatok van. Majd a paraszt magyar megmondja a frankót, tojik õ a 11 Oscarra, ha a magyar azt mondja hogy a Titanic szar, akkor az szar is. Celine Dion is szar, már akkor is az volt, amikor elénekelte a Szépség és a Szörnyeteg betét(fõcím)dalát, és talán a hangjának is köszönhetõen azt a mesét(dalt) is Oscarral jutalmazták. Kate Winslet is szar ugye, mert annyi év és film után csak most tudott begyüjteni Oscart, még ha egybõl kettõt, akkor is. Leo meg végképp szar, mert õ viszont még egy Oscart se kapott, az más kérdés, hogy 15 éve ácsingózik a fél világ a jobbnál jobb filmjeire.

Még szerencse, hogy nem csak amerika, de az egész világ tojik a magyarok véleményére.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 01. - 00:09:08 10/10
(776/1109)
:-))
offtopic
kata3 2011 aug. 31. - 23:57:35
(775/1109)
1/10
tombenko 2011 aug. 30. - 18:00:31 1/10 Előzmény Ford Mustang
(774/1109)
Sajnos. A reklámok többet értek.
sofi 72 2011 aug. 29. - 22:45:55
(773/1109)
Hát az szar ügy, ha még menekülési útvonal sincs.

Egyébként pont tegnap a Titanic kapcsán ugrott be az egyik kedvenc filmem, (vajon miért? )

A "Country life". Igaz, nem került tizenhuszonakárhány millába, de ezerszer többet ér, mint ez a ragadós csiga cucc.

No, de nem szidalmazom tovább a romantikus filmek csimborasszóját, hátha egy-két hónap múlva kedve támad valakinek megnézni a negatív reklámnak köszönhetõen! :)
vénasszonyoknyara 2011 aug. 29. - 22:02:45
(772/1109)
Errõl van szó. Dekára ki volt mérve minden, mi kell az átlag bugyuta amerikai shopping lady-nak. Min mosolyog, min kezd el picsogni, mitõl áll fel a haja rémületében.
A lovakat én is szeretem de énekesnõben kevésbé.
Az egész film egy bevált receptek, klisék és közhelyek összeollózása volt gondosan kiszámítva a várható hozamot.
Én is sokat vártam tõle és majdnem kimentem a moziból, de sajnos középtájt ültem.
offtopic
ernesztin 2011 aug. 29. - 21:30:16
(771/1109)
Vilmi néni 2011 aug. 29. - 21:26:58
(770/1109)
Airport '12, hajós változat, igényes kivitel.