Téma: Titanic

10/10
saldalma 2012 júl. 03. - 23:04:44 10/10 Előzmény tdk
(989/1109)
A giccs amirõl beszéltek, véleményem szerint reális is lehet, ha én az anyuka helyében lettem volna ugyanezt teszem...és 2200 emberbõl nem lehetetlen hogy egy így tett akkor.
Strausék-ról van kivágott jelenet, és ha minden kivágott jelenet bekerült volna rögtön 4 órás lenne a film ha nem több és rengetegen már a 3 órán is ki vannak bukva...
tdk 2012 jún. 07. - 21:51:42 Előzmény Rommi
(988/1109)
Igen, Isidorra és feleségére gondoltam. Kár, hogy csak ilyen mellékesen mutatták akkor õket a filmben, illetve hogy ezzel összemosták õket a giccsel. Pl. ha az iparosok fiktívek voltak, akkor helyettük be lehetett volna tenni a házaspárt, egy rövid párbeszéd erejéig (bár szerintem amúgy is, nem hinném, hogy nem fért volna bele a filmbe).

Amit elfelejtettem még írni, hogy annak a General Slocum-tragédiának az egyik legidõsebb túlélõje az a Catherine Connelly (született Uhlmyer) volt, aki 11 évesen utazott a hajón. Õ 2002-ben halt meg 109 éves korában. Érdekes, hogy néha akiket ekkora megrázkódtatás ér, azok, talán mert átértékelik az élet dolgait, ilyen sokáig élnek. Õ pl. saját maga is eljátszhatta volna magát egy filmben, ha azt a tragédiát hasonló módon vászonra vitték volna (más kérdés, hogy ezt vállalta-e volna). Kíváncsi vagyok egyébként, hogy vajon jelentett-e "inspirációt" Cameronéknak az õ élete.

A másik hosszú életet megélt túlélõ pedig Adella Wotherspoon (született Liebenow) volt, aki 6 hónaposan utazott a hajón. Õ 2004 elején halt meg, 100 évesen.

Bõvebben:
http://en.wikipedia.org/wiki/PS_General_Slocum
http://en.wikipedia.org/wiki/Catherine_Uhlmyer
http://en.wikipedia.org/wiki/Adella_Wotherspoon
10/10
Anaria_Zanyr 2012 jún. 03. - 12:12:35 10/10 Előzmény Rommi
(987/1109)
Egészen pontosan mindkettejüknek ajánlottak helyet, de Isidor nem volt hajlandó elfoglalni egyet amíg volt nõ és gyerek a fedélzeten, és a felesége nem volt hajlandó elmenni nélküle.
yelyah 2012 máj. 30. - 14:19:30
(986/1109)
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha én egy filmet nézek, nem azt figyelem, hogy most éppen a korabeli térkép van-e a falon! Bár lehet én vagyok a hülye :)
Esetleg nem akarjátok film közben megszámolni, hogy hány szög van a falba ütve?
Rommi 2012 máj. 19. - 09:10:36
(985/1109)
Isidor Strausra és a feleségére gondolsz? Õk voltak az idõs házaspár az ágyban, és igen, az a valóságon alapult, tényleg nem voltak hajlandók elhagyni a hajót. Egész pontosan a feleségnek felajánlottak egy helyet a mentõcsónakban, de a férje nélkül nem akart elmenni, így inkább maradtak.
A gyerekeinek mesélõ ír anyuka meg csak giccs, mivel õk nem voltak valós személyek.
tdk 2012 máj. 18. - 22:30:39
(984/1109)
Azt nem tudod véletlenül, hogy a szándékosan a hajón maradók esetében van-e valóságalap? A filmben a gazdag iparos, az idõsek és az anya a két kisgyerekkel maradtak direkt a fedélzeten illetve a szobáikban (a hajó tervezõjén és a kapitányon kívül). Fõleg az utóbbi tûnik egyértelmûen hollywoodi giccsnek.


Más. A rivális Cunard Line hajóját, a Lusitaniát amikor megtorpedózták, 1201 ember halt meg (1915. május 7.). Ezt a hajót hadianyag-csempészésére használta a brit kormány. Még ennél is korábban, 1904. június 15-én egy new york-i folyami gõzös, az amúgy is szerencsétlen sorsú General Slocum kigyulladt az East River-en, elsüllyedt, és az 1342 utasból 1021 meghalt (a szeptember 11-ei támadásokig ennél több áldozatot követelõ tragédia nem történt New York környékén). Ezeket csak azért írtam le, mert az áldozatok száma hasonlóan nagy volt, mint a Titanic esetében, mégsem beszélnek róluk annyit (konkrétan a folyami gõzösrõl én is csak nemrég olvastam véletlenül; érdekes módon a Kasszandra álma c. filmtõl jutottam el odáig).
Giny K 2012 máj. 17. - 05:59:14
(983/1109)
Nem igazán vagyok oda a romantikus filmekért, és szívesen fikáznám ezt is, de valahogy képtelen vagyok nem értékelni azt a igyekezetet, ahogy a korszakot, a hajón folyó életet, és a katasztrófát próbálták rekonstruálni...
Ha ahelyett az ostoba szerelmi szál helyett valami mást tesznek bele, akkor ez egy nagyon jó film lenne...
Africaan:) 2012 máj. 01. - 22:23:03
(982/1109)
Köszi! Én is kicsit furcsálltam. :)
Rommi 2012 ápr. 21. - 22:49:22
(981/1109)
Tudna valaki segíteni?
A Titanic forgatásáról keresek videót vagy képet, amelyen a tisztek is szerepelnek vagy beszélnek (Murdoch, Lightoller, Lowe stb...). Sok Behind the scenes videót néztem a Titanicról, de a tiszteket sehol nem említik.
A DVD-n esetleg van ilyen kisfilm, ahol õk is legalább valamennyire látszanak? Az is jó lenne, mert akkor kikölcsönözném.
Nagyon hálás lennék valami tippért...
tdk 2012 ápr. 21. - 20:06:59 Előzmény ad mala
(980/1109)
"Kate Winslet okádna a Titanictól"

Ez is érdekes, pont az jutott eszembe, hogy talán nem a legmegfelelõbb színésznõ volt õ erre a szerepre, mintha nem lenne teljesen hiteles. Régen ez sem tûnt fel persze. Kinézetre odaillik, és egyben talpraesett nõ is kellett, hogy legyen, de kicsit furcsa volt most.

Anno egyébként nekem is a könyökömön jött ki, hogy mindenki ezt a filmet emlegeti, mindenhol a "titi"-zést lehetett hallani, és persze a csapból is a Céline Dion szólt. :)
tdk 2012 ápr. 21. - 19:48:40 Előzmény rosso
(979/1109)
Én meg is néztem most, hogy leadták, hogy milyen díjakat kapott. 11 Oscar. Rögtön felmerült bennem, hogy mire adtak ennyit ezen a filmen. Legnagyobb részt külsõségekre. Régen komolyabbnak tûnt nekem a film, most felületesnek éreztem. Valahogy nincs igazán kidolgozva szerintem. Pl. régebben hosszabbnak tûnt maga a menekülés a hajóról, most viszont olyan érzetem van, hogy sokáig nem történik semmi, aztán hirtelen elszabadul a pokol. Egyébként furcsa mód pont az volt az egyik pozitívum emlékeim szerint, hogy a hangulatokat jól megteremtették. Érdekes módon az egyik emlékeimben élõ ilyen jellemzõ jelenet (amikor még teljesen gyanútlanul "fociznak" a jégdarabokkal a fedélzeten) most csak egy rövid kis epizódnak tûnt. Viszont a kornak az atmoszférája jól átjön.

Különben a legtöbb nagy jelenet arról szól, hogy a tipikus tucatemberek (értsd: statiszták) hogyan csúszdáznak bele a vízbe. Kár, hogy ilyenek lettek, mert közben viszont van néhány hatásosnak szánt megoldás, mint pl. amikor az egyik leesõ (vagy leugró) ember "gellert kap" a hajócsavaron. Ennyi év távlatából már máshogy nézi az ember ezt a filmet, és azt kell, hogy mondjam, hogy más, korábban készült, de fiktív katasztrófafilmek (mint pl. Pokoli torony, vagy mi is annak a címe) talán rémisztõbbek, mint ez (de azt is régen láttam már). Egyedül a vége lett igazán jó, amikor kettészakad a hajó, az még mindig erõs jelenet, azzal együtt, ahogy elindul a víz alá (igaz, a legvégén, az utolsó pillanatban kicsit gagyin néz ki, ahogy di Caprióék állnak a korláton).

A sok glóriás kép pedig, amit késõbb Spielberg is alkalmazott párszor (rejtésre), már kifejezetten zavaró. Volt néhány logikátlan dolog is a filmben. A vicces az volt, hogy elõzõ nap az m1 leadott egy újabb B-verziót (anno, '97-ben is készült egy, Catherine Zeta-Jonesszal), ami a látvány terén felvette a versenyt ezzel, sõt, talán élesebbek is voltak a számítógépes részek. Az külön hatásos volt, hogy nem láttuk végig a süllyedést, és a végén csak távolról, a sötét sziluettjét mutatták az égnek meredõ tatnak, közben pedig megrémült arcokat vágtak be. Cameron filmje mindent mutat, pedig néha a kevesebb több lenne.

Régen valószínûleg a film hossza miatt tetszett jobban, mert az megkönnyítette, hogy jobban beleéljem magam (nem egy szabvány két órás mozi, ahol már beidegzõdésbõl érzi az ember, hogy hol fog jönni a fordulat ill. a véghajrá). Manapság már máshogy nézem a filmeket, és ennél az az érzésem, hogy sok, de rövid és felületes jelenet van benne, és hogy a hossz is csak ebbõl jön. Vagy egyszerûen csak arról van szó, hogy az alapsztori már annyira sokat próbált (érdekházasság, a jómódba beleunt nõ stb.), hogy semmi érdekfeszítõt nem érezni benne. Ami pluszt visz ebbe, az az, hogy a jelenbeli Rose-t is láthatjuk, így érezzük, hogy bár régen történt, kapcsolódik a "jelenhez". Végsõ soron a romantikus szál jó lett benne.
ad mala 2012 ápr. 21. - 12:15:08 Előzmény kõmacska
(978/1109)
Falco rulez!:)
ad mala 2012 ápr. 21. - 12:14:40
(977/1109)
Nekem elsõre is nagyon kellemetlen zenei élmény volt...
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:06:04
(976/1109)
Hajós képek a filmbõl
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:05:42
(975/1109)
-
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:05:21
(974/1109)
-
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:05:00
(973/1109)
-
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:04:38
(972/1109)
-
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:04:18
(971/1109)
-
BEN1986 2012 ápr. 20. - 16:04:00
(970/1109)
-