Téma: Titanic

offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 14. - 16:52:06
(889/1109)
Hat epp ez az, hogy az a mozi "premiere mozi", erre vannak kihegyezve. Ha valaki el akar menni megnezni egy filmet, nem az lesz az elso valasztasa. Plane, ha mar a Leicester Square-en vannak. Akkor mar inkabb elmennek a Cineworld-be, mert a jegy sokkal olcsobb.

Pl. meg en sem jartam bent, pedig szivesen megneznek ott valami filmet, biztosan hangulatos. Es azt hallottam, hatalmas!
k11zoltan 2012 ápr. 14. - 16:22:07 Előzmény Charles Foster Kane
(888/1109)
Hát a leicester squarei Odeon azért az angol filmipar mekkája. Kb mintha a hollywoodi Kodak-ban lett volna.
Ahhoz képest, hogy tele volt a tér, ez elég gyér...
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 13. - 22:05:06 Előzmény Forelly
(887/1109)
"ahogy megy a hajó a jéghegynek.Ott szinte elhiszed hogy te vagy Mr. Murdoch. Emiatt az egy jelenet miatt mindenképp megéri a plusz pénzt kifizetni."

Akkor vegulis mi a gond? Gondolom nem vartad, hogy 3d ninjak ugralnak a kepen, mikozben "csak parbeszed" folyik, hogy "legyen is ertelme a 3dnek". Azert a par jo jelenetert erdemes megnezni, aztan kesz a tobbi alapbol kurvajo, ketde vagy haromde. Az a baj, hogy az emberek, vegulis en is, meg mindig tulsagosan ra vannak feszulve a haromdere. Talan azert mert tobbe kerul, es kvazi igazolni akarjak, hogy megerte rafizetni. De emiatt tulsagosan leragadunk minden jeleneten azon, hogy mennyire haromde vagy eppen nem az. Es ez elvonja a figyelmet, sot frusztralta tesz. Jo nem engem, mert alapbol ingyen nezem, engem eppen ezert annyira nem is erdekel, haha. De pl. ez valami olyasmi lehet, mint anno a szines filmnel, hogy akkor is csomo jelenetnel azon frusztraltak magukat, hogy ez vegulis fekete-feherben is epp ilyen jo lenne.

Ma viszont erre mar nem is gondolunk. En nem tudom, hogy ez elerheto lesz-e haromdevel. Kell-e? Vagy ez az, ami soha nem fog mukodni, es soha nem fogunk tudni ugy 3d filmet nezni, hogy ne keresgeljuk minden jelenetben, hogy itt mennyire van ertelme ennek a technologianak. Az egy biztos, hogy jelenleg ennek ez a rakfeneje.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 13. - 21:56:35 Előzmény k11zoltan
(886/1109)
Szerda delben tulkepp mire szamitottal? En Anglia egyik, ha nem jelenleg legforgalmasabb mozijaban dolgozom, es telthazas nagy termekkel megy a film. Mondjuk mi eleve delutan harom utan kezdjuk vetiteni.

Szerintem voltak meggyozo haromdes elemek, nekem nem volt az a "ezt most minek" erzesem, mint a legtobb "3d-s atirat"-nal. Elvezheto volt. Talan csak azert is, mert most eloszor lattam nagy vasznon.
Csekély értelmû medvebocs 2012 ápr. 13. - 19:30:46
(885/1109)
Számomra a Titanic elsüllyedése az emberi elbizakodottság igaz példája.De ez a film ahová Jackot Roset beszúrták számomra túl giccsesre sikeredet.
shfanfic 2012 ápr. 12. - 20:20:56 Előzmény k11zoltan
(884/1109)
Hát, pedig a brit mozikban elsõ helyen startolt a film és minden más filmet maga mögé utasított. :) Itthon is tele az IMAX.
Túrin 2012 ápr. 12. - 16:22:18 Előzmény Bigpapa
(883/1109)
A romantikus szál miatt volt értelme megcsinálni a filmet ebben a formában.
Túrin 2012 ápr. 12. - 16:19:53 Előzmény k11zoltan
(882/1109)
Számomra pont az mutatta a film erejét, hogy tizenötévvel késõbb újranézve is visszajött az a mozivarázs, ami egykoron. Kifejezetten jól öregedett.
Túrin 2012 ápr. 12. - 16:18:36 Előzmény _Freddy_
(881/1109)
Te bajod. A klasszikus moziélményt nem pótolja az otthoni DVD, és ez az egyik utolsó nagyszabású amerikai film, ami kifejezetten mozinak készült, és emellett jó is.
k11zoltan 2012 ápr. 11. - 18:10:00
(880/1109)
Megnéztem Londonban az Odeon-ban. Déli vetítés volt, kb 16-an voltunk rajta. :)

A 3D nem volt nagy durranás, de ezt a filmet nem is 3D-re forgatták.
Maga a filmélmény jó volt, bár már közel sem volt annyira maradandó élmény, mint gyerekkoromban a teltházas moziban otthon.

A Titanic elsûlyedésének 100. évfordulója alkalmából nem árt újra (vagy elõször) nézni a filmet.
1-2 évtizted múlva sajnos végkép eltûnik a hajó az óceán fenekérõl. :(
10/10
_Freddy_ 2012 ápr. 11. - 15:29:30 10/10 Előzmény iciripiciri
(879/1109)
Na akkor elhívok egy csajt és meglesem én is! :D Ha már te 50-szer láttad, én meg 20x, meggondoltam magam. Lehet mégis meg kéne nézni. :D
10/10
iciripiciri 2012 ápr. 10. - 22:43:47 10/10
(878/1109)
Most értünk haza a moziból. :) Kb. 50-szer láttam már otthon a filmet. Viszont moziban még soha. Fantasztikus volt így 3D-ben! Megérte az árát az biztos! Be kell vallanom én még soha nem sírtam a Titanicon, de így moziban egészen más és hát néha kicsordult egy-egy könnycsepp! Még mindig a hatása alatt vagyok, tényleg csodás volt! Ja és nem utolsó szempont, hogy a páromnak is tetszett!
offtopic
Bigpapa 2012 ápr. 10. - 21:00:24
(877/1109)
Amikor ez moziban ment, kifejezetten utáltam Dicapriot. Kis nyálas buzi volt :)) Persze, azóta jó színész lett, el is ismerem,de azóta sem tudom megnézni a filmet, mert idegesít a fószer benne. Na meg, nem vagyok rendõr, hogy na most talán elkerüli a jéghegyet. :)))
Amikor moziban láttunk, a férfiak végig fészkelõdtek a székben. Ahogy Dicaprio elsüllyedt a habokban, a férfiak egyszerre sóhajtottak fel: na végre :)) a nõk persze a könnyeiket itatták a zsepikkel. Mi mosollyal az arcunkon léptünk ki, a nõk szipogva. Hiába megtörtént sztori, ezzel a csókával és a romantics :))) szállal kicsit hazavágták nekem. Persze nagyon látványos a film, és biztos 3D-ben ütõs is lesz,de nincs az az isten, hogy ezt meg is nézzem moziban :D
shfanfic 2012 ápr. 10. - 14:17:53 Előzmény _Freddy_
(876/1109)
Hát, igaz, hogy én csak az IMAX 3D foglalásokat nézegettem a hétvégén, de mind a 3 nap teltház volt.
10/10
_Freddy_ 2012 ápr. 09. - 16:50:46 10/10
(875/1109)
Meglátjuk. Én nekem nincs kivel elmennem, haverokkal mennyek el rá? Most nem fogok írni egy csajnak, csak azért hogy jöjjön már el velem megnézni a Titanicot, mert egyedül nem akarom. xD Az egy dolog, hogy az egyik kedvenc filmem, és láttam már kb 20-szor, még németül is, de moziba még nem, mert akkor csak 5 éves voltam. Majd ha kiadják megveszem és megnézem itthon, nem akarok kiadni több ezer Ft-ot jegyre, úgyis láttam már egy csomószor. Ha csajjal megyek akkor meg mindig fizetem az õ jegyét is, nem merem azt csinálni, hogy nem, mert így illik. Túl drága lenne ez nekem, annyira nem érdekel. És tudod mennyien vannak így? :D Szerintem nem lesz valami nagy bevétele, Magyarországon biztos nem.
10/10
_Freddy_ 2012 ápr. 09. - 16:46:11 10/10 Előzmény ewet
(874/1109)
hát figyelj, szerintem döntsd el te, ha dolgoztál óceánjárón akkor biztos van pénzed így is és úgy is megnézni :D
shfanfic 2012 ápr. 09. - 14:35:52 Előzmény _Freddy_
(873/1109)
A 2. legnagyobb bevételt hozta hétvégén Amerikán kívül és az USA-ban a 3. legjobb hétvégi bevétellel áll, miközben maga a film 15 éves, bárki megnézheti ingyen is. :) Szal, még azért ne temessük, meglesz a 2 milliárd dollár összbevétele. :)
10/10
Meridol 2012 ápr. 09. - 13:16:14 10/10
(872/1109)
Nekem is ez volt a véleményem. De mindegy is mert jó hogy ujra nagy vászon láttam a Titanicot!
Forelly 2012 ápr. 09. - 13:07:20
(871/1109)
Habár az egyik kedvenc filmem,mégis kicsit csalódást okozott,mikor újranéztem Imax 3d-ben. Azt gondoltam,sokkal nagyobb különbség lesz a sima 3d-hez képest,de alig érzékeltem,fõleg,hogy kevés olyan jelenet van a filmben,ami nyújtana egy plusz élményt a hagyományos 2 dimenzióshoz képest. Ez a néhány jelenet leginkább a végére korlátozódik,ott aztán van látvány,de a párbeszédes jeleneteknél igazából lényegtelen,hogy térben látunk vagy sem. Ja,ami viszont eszméletlen volt,az mikor mutatják a parancsnoki híd nézetébõl,ahogy megy a hajó a jéghegynek.Ott szinte elhiszed hogy te vagy Mr. Murdoch. Emiatt az egy jelenet miatt mindenképp megéri a plusz pénzt kifizetni. És ha még tart a készlet,kapni is lehet egy giga nagy posztert,én már ki is tettem. :)
10/10
Brosnan 2012 ápr. 09. - 11:37:28 10/10
(870/1109)
Szerintem én is megfogom nézni,egyedül...:) Azért nagy jelentõsége van ezeknek a filmeknek,lehet,hogy többet nem lesz moziban,mindig is irigyeltem azokat,akik pl a Rockyt vagy a Rambot(nagy klasszikusokat) moziban láthatták.