Téma: Titanic

Meadow 2007 szept. 07. - 22:50:24
(139/1099)
pl a köjök=kölyök)ez tuti egy hiba.DE EZ NEM EGY HELYESÍRÁSI PORTÁL,ÚGYHOGY SZERINTEM CSAK A VÉLEMÉNYEKKEL KÉNE FOGLALKOZNI NEM?
mezsge 2007 szept. 07. - 22:28:03
(138/1099)
hajajj, akkor én ennyire sügér lennék nyelvtanból?? :S kétszer is átolvastam, de én istenbizony nem találtam benne helyesírási hibát! kaphatok segítséget?
efes 2007 szept. 04. - 09:29:47
(137/1099)
titanic 2---> tényleg, mel gibson meg elkezdte forgatni a passió 2-õt...;)
hutizs 2007 szept. 03. - 22:34:27
(136/1099)
Kaden! Te frankón megfogalmaztad azt a kettõsséget, amit én is éreztem, mikor néztem a filmet. (Giccses, túlzó, hatásvadász, stb., közben drámai, szép, megható, stb.) Olvastam egy korabeli (1997-es) kritikát, melyben a fõszereplõ hölgy dús idomait cikizik. Szerintem viszont azzal, hogy nem úgy nézett ki, mint egy anorexiás, sokkal természetesebb volt, életszerûbb. Elõször úgy gondoltam, hogy ennél hozzá nem illõbb párt, mint DiCaprio, nem is találhattak volna. Mivel már kétszer láttam a filmet, most úgy gondolom, nagyon is tudatos volt, hogy egy ilyen köjök-képû srácot kerestek erre a szerepre. Sõt, olvastam valahol, hogy eredetileg a Reszkessetek betörõk kissrácának - aki azóta már nagysrác - ajánlották fel, de õ visszautasította a szerepet. Így aztán DiCaprio lett világhírû vele. Szóval a Reszkessetek betörõk kissráca, akinek nem jut eszembe a neve, szintén ilyen köjök-képû volt '97-ben, mint DiCaprio. Ez is alátámasztja azt, hogy nagyon tudatosan választották ki a karaktert erre a szerepre.
kaden 2007 szept. 02. - 21:47:43
(135/1099)
Tudom, hogy szirupos. Eredetiségnek szinte nyoma sincs benne és végig átsüt rajta a megalománia.
Mégis az egyik legragyogóbb film amit valaha láttam.
Noha végletesen hatásvadász, még az abszolút kiismerhetõ történetszövés dacára is-illetve éppen ennek ellentmondva-dramaturgiailag kiváló.
A számolatlan, nála jóval kevésbé csöpögõs filmek mellett nagyságrendekkel megragadóbb.
Õszintén szólva röstellem is, hogy ily nagyra értékelem, de minden racionális észrevételem ellenére mélyen megérintett. A már mítosszá nemesedõ hajókatsztrófa történetét ennél megindítóbban,izgalmasabban,líraibban nem nagyon hiszem, hogy lehetett volna ábrázolni. A színészek parádésak. A karakterek személyiségjegyeit,jellemhibáit jószerivel mintha kottából olvasná elõre az ember. Sematikusak. Mindazonáltal roppantmód hitelesek. S talán legfontosabb, hogy legfõbb erényeként példátlanul bájosak.
Ciki mert,valószínûleg csak ábrándos tekintetû tinilányok találnak benne gyönyörködnivalót, én bevallom elszorult totokkal néztem végig. Minden- tagadhatalan- tökéletlensége, sõt olcsósága ellenére a szerelmi drámák zenitje formálódik ki 180 valahány perc alatt. Félve írom le, de hatásvadász, bevételmaximalizáló törekvése elennére is kevés ilyen õszinte szerelmespárt láttam mozifilmen. Szívszaggató banalitás.
Az összhatás, a végsõ benyomás vitathatalan giccshalmaz, ömlengésbe hajló románc, mégis egy felkavaró, számtalan emóciót kiváltó, gyönyörû mese. nemcsak ábrándos tekintetû tinilányoknak....
meli151 2007 szept. 02. - 20:13:07
(134/1099)
Istenem! Imádom ezt a filmet! Akárhányszor megnézem mindig megkönnyezem! És mindig tud hatni rám! Imádom a zenéjét! Fõleg mikor csak a zongora szól! Most is épp azt hallgatom:)
Szóval a végét imádom mikor mutatják a képeket, és a végén álmában összejönnek! De az elejét is szeretem amikor mondja hogy az a nõ a képen õ!
De az a legszomorúbb mikor a végén elengedi Rose Jacket! De szerintem ezzel szinte mindenki így van!
De a legjobb jelenet mégis csak az amikor a hajó orránál állnak!
Szóval szerintem ez egy nagyon-nagyon jó film! És örülök hogy ezt megcsinálták! És az tuti hogy a kedvenc filmjeim közé tartozik!
sipka 2007 szept. 02. - 18:51:04
(133/1099)
Köszi :) Ezért (mert gratuláltál írásomhoz), elintézzem neked, hogy kapjál mentõcsónakot ha véletlenül, az a hajó amelyen utazzol épp süllyedni kezdene :DDD
Evelin... 2007 szept. 02. - 18:29:14
(132/1099)
Az a videó több filmbõl összevágott anyag (utána néztem a neten mert elsõre bedöltem neki:) ). Szval egyelõre nincs és szerintem nem is lesz Titanic 2. A film pedig a kedvenceim közé tartozik és elfogultan tudnék csak róla véleményt mondani szval inkább nem mondok semmit:).
mezsge 2007 szept. 02. - 18:19:27
(131/1099)
ezt most miért kaptam? :O
zszoltan 2007 szept. 02. - 18:05:07
(130/1099)
Épp reagálni akartam efes-nek, hogy biztos egy újabb tengeralattjáró-katasztrófát forgatnának belõle. :) De szerintem ez a te 3. ötleted alapján lenne a legkivitelezhetõbb. :D
Gratulálok a kimerítõ elemzésedhez! :)
mrmatyi 2007 szept. 02. - 17:08:33
(129/1099)
Igen lehetséges!
Titanic2 filmbemutató:
http://www.youtube.com/watch?v=vD4OnHCRd_4
sipka 2007 szept. 02. - 15:33:22
(128/1099)
Titanic 2?! Mondjuk lehetséges... :)
4 forgatókönyvem lenne ez ügyben :)

1. Pont "Atlantisz" felett süllyedt el a hajó. Tehát a Titanic utasai a víz alatti városban éldegéltek tovább, ahol egy zombi járvány üti fel a fejét. Az egyetlen aki megállíthatja a zombi hordát, az Leonardo Dicaprio...!!!
2. A Titanic utasai egy szigetre vetödnek, ahol furcsa jelenségekre lesznek figyelmesek. Késõbb rátalálnak egy bunkerre, ahol mindig megkell nyomni egy bizonyos gombot.....
3. "A Karib tenger kalózai"-ból ismerõs Jack Sparrownak, most a Titanic nevezetû hajó kell!! Így elmegy a világ végére, hogy újra felélessze a Titanicot, és annak utasait....
4. A katasztrófa kutatók a Titanic pusztulását szeretnék szimulálni, így újra felépítik ezt a hatalmas monstrumot, majd pedig keresnek egy Leonardo Dicapriohoz, illetve egy Kate Winslethez hasonlatos hasonmást :) Majd ha ez meg van, akkor megismétlik a "Titanic" elsõ részében történteket, a katasztrófával együtt...

Ennyi!!! :) S nem ezt a szörnyû történelmi "balesetet" akartam kigúnyolni, hanem ezt a hülye ötletet a folytatásáról kapcsolatban.....
kissofdeath 2007 szept. 02. - 15:06:28
(127/1099)
én is hallottam, hogy lesz 2. része. állítólag megtalálják jacket a tenger fenekén, megfagyva, és kiolvasztják...... remélem csak én hallottam rosszul, mert ez így elég furán hangzik...
efes 2007 szept. 02. - 14:10:20
(126/1099)
titanic2???? kiemelik, aztán újra nekihajtják egy jéghegynek? LOL
Yuca 2007 szept. 02. - 13:44:03
(125/1099)
Már vagy 100x láttam a filmet, de a mai napig sírok rajta! Ez a legjobb film a világon!
Viszont terjeng az interneten egy pletyka, hogy lesz titanic2? Valamilyen bemutató van az interneten fent, de nagy hülyeség lenne ha folytatnák!
8/10
kevinspéci 2007 szept. 02. - 12:19:54 8/10
(124/1099)
Az a kedvenc jelenetem a filmbõl, mikor a kapitány szembesül azzal, hogy a hajója menthetetlenül el fog süllyedni. Ilyenkor mindig arra gondolok: 100 évvel ezelõtt finoman fogalmazva iszonyat tré, fejbe kólintó pillanat lehetett, mikor közölték vele a megváltoztathatatlant.
A tetves óceán kellõs közepén... Idõben érkezõ segítség nincs... Félelmetes.
F-ann-Y 2007 szept. 02. - 12:16:39
(123/1099)
Már nem tudom hanyadjára láttam ezt a filmet de mégis megkönnyeztem.Valahogy az egész filmnek az összhatása,az hogy mindjáan akár elsõ,akár harmadosztályon utaznak milyen boldogok h mehetnek Amerikába és új életet kezdhetnek aztán az egyik pillanatról a másikra már az életükért küzdenek.Nekem ez volt benne a megrázó.
judith 2007 szept. 02. - 10:42:14
(122/1099)
Én kérdezném a delikvenseket, hogy akkor milyennek kellett volna lennie a filmnek? Bemutatják, ahogy jéghegynek megy, és elsüllyed, aztán kalap, kabát? Kellett köré valami történet, ilyen egyszerû, drágáim. És mi lett volna jobb, mint egy szerelmi történet, ugyebár. A színészi alakítások pedig nagyon jók, mind Winslet, mind DiCaprio kiváló volt benne. Ha megnézzük, akkor a mellékszereplõk is jók voltak, Rose anyja (nem tudom a nevét), Molly, azaz Kathy Bates, a mérnök, aki a hajót tervezte stb. A zene pedig nagyon érzelmes, ami nyilván illik a történethez, no meg magához a fõ eseményhez, vagyis a hajó elsüllyedéséhez (mivel az is elég szomorú ugye).
norton15 2007 szept. 02. - 09:53:31
(121/1099)
Szerintem baki, ne hogy már, egy ekkora hajónál nincs örvény? Dokumentumfilmekben mindig megemlítik ezt, miért a film készítõi hagyták ki?
hutizs 2007 szept. 02. - 01:04:55
(120/1099)
Én azért bízom abban, hogy ha nem is "dokumentum film", azért voltak annyira elõrelátóak, hogy a korabeli dokumentumok alapján hitelesen adták vissza a történteket. Itt nem a szerelmi szálra gondolok, az nyilvánvalóan fiktív, de pl, a hajó elsûllyedése. Ahogy kettétörött, ahogy szinte teljesen függõleges helyzetbe került, stb. Ez azért érdekelne, mert hiányoltam a sûllyedést követõen az örvényt. Szerintem ha egy hajó elsûllyed, ott kell lennie örvénynek is. A filmben is elhangzott, hogy a csónakoknak messzire kellett menniük az örvény miatt. Közben meg azt láttuk, hogy a sûllyedõ hajó közvetlen közelében nem volt örvény. Ez hogy lehet? Két eset van: vagy van rá tudományos magyarázat, esetleg szemtanúk így írták le, vagy pedig a film készítõi követtek el baklövést.
Történelmileg hitelesnek tûnik, - máshol olvastam -, hogy tényleg csak egy csónak ment vissza, és tényleg csak 6 embert tudott kimenteni. Ez tehát történelmi hûségre utal. Bízom benne, hogy a film gerince tényleg hiteles volt, csak a beleírt történeteket találták ki.