Téma: Titanic

Morgan80 2016 nov. 12. - 11:23:32
(1069/1109)
k
m.kaladze 2016 aug. 22. - 01:44:48
(1068/1109)
Ez a film egy csöpögös, szirupos giccsvilág. 18 jelölésböl 11 Oscart kapott. Kérdezem én miért?? Ok 1 vagy 2 ok lett volna, képvilág, rendezés de 11? Amikor olyan filmek mint a Shawshank 1 sem kapott?? csomó megindítóbb film van ami sokkal jobb, efektívebb és érzelmileg kidolgozott alkotás pld. a a Keresztapa, Zöld mérföld, Schindler listája, Forrest Gump hogy csak egy párat említsek meg. Marhára túlértékelt film, ami azon is megmutatkozik hogy az Imdb-n "csak" 7.7 átlaga van és a tölem felsorolt filmek jobban tetszenek a közönségnek. Akkoribban utáltam még Dicapriot is (ma már nagy színésznek tartom) aki úgy nézett ki a nyitott könyv alakú frizurájával mint a Nick Carter a Backstreet Boysbol, tényleg mintha valami fiúcsapatból lépett volna oda eljátszani a szerelmes höst. Egy sülyedö szerelmes. Bocs ha bántottam valakit de 11 Oscar erre a romantikus filmre nagy túlzás.
offtopic
ceia 2016 márc. 05. - 16:58:34
(1067/1109)
Közben felfedeztem, hogy jelenleg éppen fejlesztenek egy nagyon hasonló, de sokkal jobb és persze szebb játékot, mai színvonalon! Kötelezõ anyag lesz, ez minden pénzt megér! http://www.titanichg.com/
ceia 2016 márc. 05. - 15:35:36
(1066/1109)
Mekkora reklámfelület! :) (4 óra alatt vajon hányat adnak?) Kétszer láttam, szerintem többször nem érdemes. Engem fõleg maga a Titanic érdekel, van egy 1996-os PC játékom is, amiben a Titanicon kell nyomozni egy volt angol ügynökkel, akit a villámháború idejében visszaküldenek az idõben a Titanicra, hogy befejezzen egy elõzõleg félresikerült akciót és ezzel megakadályozza a világháborúkat. A játék saját nézõpontú point & click kalandjáték, amiben a Titanicot bejárva feladványokat kell megoldani. Töbféleképpen is végzõdhet, attól függõen, hogy tevékenykedtünk. Tartalmaz egy külön részt, amiben szabadon bejárhatjuk a hajót! Igaz, nem folyamatos a mozgás, hanem képváltásos, prerenderelt 3D, de a grafika eléggé részletes.
Akit érdekel a játék, talál róla pár érdekességet itt https://titanicadventureoutoftime.wordpress.com/downloads/
és van ott egy link is, ami egy online játszható java verzióra mutat... Nem próbáltam ki, mert java kell hozzá, ami nekem nincs a gépemen és nem is lesz :)
Ez pedig egy ún. speedrun (a lehetõ leggyorsabb végigjátszás) videó a Youtube-on, ez alapján lehet látni, milyen is a játék: https://www.youtube.com/watch?v=zx_AsEJ9CjQ
Az eredeti windows95 játék is letölthetõ a netrõl, csak keresni kell. Mint tudjuk, "a Google (nem) a barátunk" ! Én pl. a the iso zone oldalon keresném, gondolom..
10/10
ondok 2016 febr. 04. - 00:40:05 10/10
(1065/1109)
Egy film általában arra való hogy szórakoztasson,meséljen, magával ragadjon, ha jó.Tegyük fel a kérdést:Történhetett volna így ahogy a filmben történt?Szerintem igen.Aki azon rágódik ,hogy valószerûtlen az nemigen tud kikapcsolódni ,mert kérdem én hogy a Shakespeare drámák talán valószerûek?Naugye ,csak arra nem merik azt mondani a sznobok ,hogy nyálas, mint ahogy nem is az.Ha ez nyálas ,akkor maga a szerelmi érzés is nyálas de sorolhatnám a filmek tucatjait pl a rákbeteg anya utolsó napjairól stb stb.Merjük már elengedni magunkat néha okoskodás helyett ,ráadásul a Titanic tényleg elsüllyedt,és sokszáz halott volt .azoknak nyilván nem lenne nyálas a film.
wowow 2015 aug. 29. - 10:42:04
(1064/1109)
Képzeljétek, nem volt közben reklám! Nagy pirospont jár a csatornának!
wowow 2015 aug. 28. - 18:18:52
(1063/1109)
Filmkezdet 18:05
Következõ mûsor 21:15
Film idõtartam 194 perc.
Valami nem stimmel. És gondolom reklám is lesz közben (AMC 2015.08.28, 18:05)
.
10/10
offtopic
huanmigel 2015 jún. 30. - 00:18:13 10/10 Előzmény talpfaszamlalo
(1062/1109)
A jéghegyrõl értesítik õket, csak nem figyeltél eléggé
Az a piros meg szerintem nem vészjelzõ rakéta volt, inkább tûzijátéknak tûnt.
10/10
huanmigel 2015 jún. 30. - 00:17:38 10/10 Előzmény LaDetektiv
(1061/1109)
A jéghegyrõl értesítik õket, csak nem figyeltél eléggé
Az a piros meg szerintem nem vészjelzõ rakéta volt, inkább tûzijátéknak tûnt.
Kaliff 2015 márc. 31. - 18:53:12 Előzmény klarys
(1060/1109)
Elfogult vagy. Leonardo 3 filmben játszik normálisan:
- Gilbert Grape
- Ez a fiúk sorsa
- Egy kosaras naplója

+1 ráadás: Kapj el ha tudsz
utóbbiban elég türhetõ, de a Titanic...nem barátom, az nagy mellényúlás volt a részérõl. Abban Kate Winslet és Billy Zane brillíroznak.
mapk 2015 jan. 14. - 15:06:11
(1059/1109)
talpfaszamlalo 2015 jan. 14. - 14:14:51 Előzmény LaDetektiv
(1058/1109)
Valóban a rendezés tényleg profi munka, meg minden más is, valós történeten alapul és majdnem teljesen igazodik is valósághoz, csak pár elem maradt ki belõle pl. hogy egy hajó a közelben, akinek a távírásza aludt, mert letelt a munkaideje, ill. a Titanicnak szólt a jéghegyrõl korábban ,de nem vették komolyan. Sõt volt több hajó is még a Californianon kívül, csak nem volt távírójuk. A Titanicon meg nem volt vörös vészjelzõ rakéta, így csak fehéret tudtak lõni, azt is össze-vissza nem pedig az elõírt mennyiségben és idõben.
LaDetektiv 2015 jan. 11. - 14:13:51
(1057/1109)
Története hozzá tartozik az alapmûveltséghez, de a film maga akkora nyálgolyó hogy egyszer megnéztem de rendesen végig szenvedtem. Ez a csöpögõs romantika nem az én világom.
Óriási munka lehetett, az operatõri munka gyönyörû, a képek gyönyörûek, de a pár szerelmi története belõlem nulla érdeklõdést vált ki.
Az álmodozós barbik egyik kultuszfilmének tartom.
goteki 2015 jan. 10. - 22:31:57
(1056/1109)
Távol áll a kedvenceimtõl, de egyszer azért mindenkinek érdemes megnéznie. Elképesztõ meló lehetett vele (és most nem a színészekre gondolok...), mikor a CG még gyerekcipõben (vagy éppenséggel mezítláb) járt. Amúgy kicsit kétarcú film: a feléig melankolikus tündérmese a szegény ember legkisebb(?) fiáról, aki persze végül becserkészi a "királylányt". Viszont attól a pillanattól kezdve, hogy a hajó lenyomja a tapadós lambadát a jégheggyel, frankón beindul a mozi! Az addigi totyogós, cukormáz lovestory átmegy egy mozgalmas katasztrófafilmbe, ahol a Titanicba beömlõ víztömeggel egyenes arányban nõ a feszültség.
Nem vagyok adrenalinmániás akciófilm-junkie, de számomra az ütközésnél kezdõdik a film! A látvány onnantól csúcsosodik ki és a sztori is felpörög. Értem, hogy ez alapvetõen egy szerelmi történet, de a lovestory részt vehették volna rövidebbre is (a többség úgyis a jéghegyet meg a süllyedést várta...ugye?:)).

A színészek közül kiemelve, Winslet jó választás volt. Nem mondom, hogy nem találtak volna jobbat, de lehetett volna sokkal rosszabb is. Jól alakít, passzol a szerephez, semmi extra.
DiCaprio sosem volt a kedvencem. Nagyon jó arca van (volt) a csibész, csavargó srác karakteréhez, de szerintem filmjei többségében (fõleg ahol ettõl eltérõ szerepe van) erõsen túljátssza az érzelmeket és ezért eléggé "átlátszó" színész. Ez annyit tesz, hogy õt nézve valahogy nem a karaktert látom, csak egy embert, aki a munkáját végzi. Anno persze nagyon "futott", ha akkoriban forgatták volna a Karib-tenger Kalózait, tuti õ kapja Sparrow szerepét, meg az összes szépfiúét is a Twilight-ban. :)
Zane nagyrészt zseniális, idõnként kicsit õ is átmegy DiCaprioba, de hármuk közül õ a legjobb.

Amúgy tényleg hatalmas film - bár nekem egyszer megnézni bõven elég volt. :)
klarys 2015 jan. 10. - 18:50:34 Előzmény Kaliff
(1055/1109)
Nos, szerintem Leonardo ebben és minden filmjében remekül játszik. Azt hiszem csak miatta tudom újra megnézni ezt a filmet.
Kaliff 2015 jan. 08. - 15:04:25
(1054/1109)
Ennek az íratlan szabálynak ellentmond a közízlés, illetve az Oscar akadémia.
A fene se kíváncsi már a közhelyekre.
vino-et-veritas 2015 jan. 08. - 14:57:31
(1053/1109)
A Hollywood-i recept szerint gyerek, fóka, kutya, dinoszaurusz, Titanic, stb, biztos siker...
Kaliff 2015 jan. 08. - 14:21:53
(1052/1109)
Ezzel a filmmel senkinek semmi baja nem lenne, ha nem Leonardo DiCaprio játszotta volna a férfi fõszerepet.
Szerencsétlen, szerintem õ maga is örökre megbánta. Azóta hiába forgatja egymás után, a nagyobb színészi kihívásokat igénylõ filmeket, az Akadémia se könyörül meg rajta. Kezdem azt hinni, nem is fog soha.

Nem mondom, hogy megbocsáthatatlan az a nyáladzás amit a Titanicban mûvel, de közel jár hozzá.
vino-et-veritas 2015 jan. 08. - 12:29:22
(1051/1109)
Megvártam, míg valamelyik csatorna leadja és a feleségem megnézi, úgyhogy csak félszemmel kísértem a történetet.

Így nem törtem érte magam sokat és az idegeimet sem borzolta össze annyira, mintha a moziban kellett volna végigülni...
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 08. - 11:52:16
(1050/1109)
Mire nem? ;)