Téma: Titanic

Vinogradov 2012 ápr. 14. - 21:28:30
(22/142)
Néhány szempontból hitelesebb, mint az eddigi Titanic filmek - néhány szempontból hiteltelenebb. Igaz, Bruce Ismay-t itt végre elõször rehabilitálják, megjelenik a másodosztály (amit nem láthattunk 1979 - az S.O.S. Titanic óta egy vonatkozó filmben sem). Egy fokkal talán hitelesebb a társadalomábrázolás, de egyébként ennyi.

A karakterek érdektelenek, a színészek gyengék és teljesen ismeretlenek, a megvalósítás egyértelmûen trash-kategóriás. Nagyon gyenge produktum, fõleg a 100-ik évfordulóra. És, hát ne haragudjunk már, de ilyen epikus film után, mint a Cameron-féle, igencsak kösse fel a gatyáját az, aki "Bakfark után akar lanthoz nyúlni".

És még valami: tök mindegy, hog hitelesebb vagy nem, de a Cameron-féle eposz - és egy ilyen történetet feldolgozni igazán csak epikusan lehet - sok vonatkozásában sokkal hitelesebb ennél. Tudom, hogy divat fikázni minden idõk egyik legnagyobb szabású romatiks filmeposzát, de ha annyira nem tetszik, akkor ott van mondjuk feldolgozható irodalmi alapanyagnak Robert Prechtl könyve, a "Titánok bukása - egy korszak elmúlása", ahol a Titanic pusztulása nagyszabású apokaliptikus látomássá terebélyesedik, mi több, magasztosul.

Ez a 2012-es verzió meg itten egy nagy kalap sz*r...
Tiszakavics 2012 ápr. 14. - 21:28:23
(21/142)
Miért mondjátok, hogy gagyi az M1? Inkább a kereskedelmi csatornák azok, egyik-másik "színvonalas" kotyvalékukkal...
Igenis, az M1 értékes mûsort közvetít!

Ha nem tetszik ez a fajta Titanic, nézzétek meg holnap 1 óra reklámmal. :-( Amúgy nekem a Cameron-féle film rendkívül tetszik (tk. csak azt láttam, így nem tudok összehasonlítani)! A végtelen szeretet és szerelem nagyon megindító, nem csupán Jack és Rose között, hanem pl. az idõs házaspárnál is, akik együtt haltak meg. Amikor a zenészek eljátszották az utolsó mûvet, a Nearer My God To Thee címût, ott tört el a mécses.
greghouse 2012 ápr. 14. - 21:22:14
(20/142)
Egyrészt szerintem a holnapi film sem egy nagy durranás, nem érdekel, hány Oscart kapott.
Másrészt ennél meg ha jól számoltam, a szereplõk közt összesen kb. 8 magyar név volt (ebbõl is az egyik Kevin Lukacs), a technikai stábban persze hogy voltak, sofõrnek meg büfésnek tényleg magyarokat (is) alkalmaztak...Ettõl még nem koprodukció.
Egyébként négy részes mini-series, made for ABC tv, teljesen digitális anyagra forgatva (amitõl olcsóbb), és ebbõl az ABC vágott össze egy hosszú filmet. Ez szintén olcsóbb mint a sorozat a piacon (kevesebb reklámidõt lehet belenyomni, ezért olcsóbban adják). Plusz a digitális, plusz ahol forgatták, a helyszínért kaphattak a magyarok árkedvezményt.
Ilyen egyszerû, pénz kérdés volt.
Egyébként én a holnapi nyálcsorgatós diCapriot sem nézem meg még egyszer. szégyen, hogy 11 Oscart kapott.
geri12 2012 ápr. 14. - 21:18:04
(19/142)
Húúú gyerekek bárki bármit mont ez a jéghegynek való ütközés jelenet iszonyatosan gagyi volt. Jó tudom hogy kis költségvetésû, de azért ez kész vicc volt. Kíváncsian várom a végét azt hogy vették fel...
Hugsy 2012 ápr. 14. - 21:08:20
(18/142)
@portarpy!
Lehet, hogy te vagy egy kicsit gerinctelen, meg tapló, nem? Ezen még sosem gondolkoztál, ugye?
Egy utolsó féreg vagy, hogy egy fórumon pocskondiázol embereket, mert mozinak hívja a filmet, vagy mert esetleg beszél angolul, veled ellentétben!Ha zavar,kapcsold ki a kurva gépedet, és soha többet ne használd a kibaszott internetet, mert mindenhol ez van. Ez itt a XXI. század, nem a szovjet megszállás! Egy idióta gyökér vagy, és az is maradsz...


@henkelars
A kis primitív agyaddal gondolkoztál már rajta, hogy ez a film talán egy kicsit más szemszögbõl közelíti meg a dolgokat, és nem koppintás? Mert nekem nagyon úgy tûnik, hogy nem....mellesleg, ha megnézed, a Cameron-féle Titanic vetítési joga a retek klubot illeti...

Egyébként, ha már itt tartunk, számomra a Cameron-féle Titanic nézhetetlen...
Nagyon látványos, Cameron tényleg zseniális rendezõ, de az a nyálcsorgatós giccs tök fölöseges volt a filmbe. Ez nem egy romantikus mese, hanem a véres, vagy kevésbé véres valóság.
Az viszont, amit nem olyan rég csinált, most volt a Nat.Geo-n, na az nagyon jó. Az tényleg nagyon ott van :)
BEN1986 2012 ápr. 14. - 20:56:27
(17/142)
Ez a cím tetszik :D Titanic- Az m1-nek jó lesz. :D

Én most nézem a filmet és õszintén szólva a 100. évfordulóra jobbat csináltam volna. Ismertebb színészekkel amilyen az 1997-es is volt.
LCsajszi 2012 ápr. 14. - 20:52:47
(16/142)
Nem tudom miért kell erre filmre azt mondani, hogy az 1997-es film feldolgozása? Ugyanúgy önálló Titanic film, mint az összes többi. Nem James Cameroon volt az elsõ, aki megrendezte a saját szemszögébõl. A legelsõt 1943-ban készítették, de igyekszem mindegyiket megnézni. Nekem eddig a látottak közül a Cathrine-Zeta Jones által szerepelt Titanic film tetszett jobban, hiába Cameroon filmje kapott Oscart különbözõ kategóriákban, de én jobban átéreztem, hogy ott tényleg a Titanicról van szó és nem csak két fiatal szerelmérõl meg rohangálásáról (ami bárhol játszódhatott volna).
henkelars 2012 ápr. 14. - 20:39:30
(15/142)
attyám, de gáz. a gagyi m1nek nem volt pénze gondolom megvenni a DiCaprios Titanicot, erre leadják ezt a gagyit. legalább adtak volna valami más címet neki. pl: "Titanic - Az olcsó másolat", vagy "Titanic - Az M1-nek jó lesz". erre apellálni, hogy majd valaki odakapcsol a cím miatt, meg mert szereti azt a verziót olcsó kínai marketingtechnika
portarpy 2012 ápr. 14. - 20:27:10
(14/142)
Gerinctelen, talpnyaló sunyi alak, aki angol szavakt kever a MAGYAR beszédbe és mozinak mondja a fimet, hogy egy speciális valakinek túnjön, mert õ úgy mondja a filmet, hogy mozi, de õ nem speciális valaki, hanem egy gerinctelen talpnyaló, míg mások pl. 56-ban az életüket adták azért h ne kénszeríthesse ránk az idegen hatalom a saját nyelvét.
greghouse 2012 ápr. 14. - 20:21:41
(13/142)
Igen, a Csillagok háborúja Amerikai-Tatooni koprodukció. Sandra Bullock legutóbbi filmje meg Amerikai-magyar, ahol én co-advisor vagyok, mert egyszer azt mondtam neki, "have a nice day!". Ez peniglen tanács. Biztos megfogadta, majd kérem a jogdíjat.
Rebbeka 2012 ápr. 14. - 19:33:38
(12/142)
Na ez nekem sem vilagos. Ez uj feldolgozas? mert 2012-es a film. Mindegy belokom a videot.
buba66 2012 ápr. 14. - 19:07:03
(11/142)
:)))
genyanett 2012 ápr. 14. - 18:23:30
(10/142)
No meg az én egyik rokonom is kapott benne egy pici szerepet:)
már csak ezért is megnézem:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 14. - 18:17:20
(9/142)
Értelek. Akkor a portnak is így kellett volna kiírni.
offtopic
zottyo534 2012 ápr. 14. - 18:11:47
(8/142)
Az imdb szerint ez egy 4-szer 45 perces tv-sorozat, csak az m1-nek lehetett a híradó után három felesleges órája kedveskedni olyanoknak, akiknek van három felesleges órája.
Ezüstliliom 2012 ápr. 14. - 17:57:51
(7/142)
Elsõ három részt??? Én úgy látom, hogy ez nem sorozat, hanem film.
greghouse 2012 ápr. 14. - 17:22:56
(6/142)
Ez egy nagy baromság, hogy a helyszín miatt (meg a szinte statisztaként alkalmazott szinészek miatt) "magyar".
Ilyen alapon pl. a Rambo Thaiföldi film.
A Csillagok Háborújáról már nem is tippelek.:-)
ceia 2012 ápr. 14. - 17:04:05
(5/142)
Már éppen kérdezni akartam, hogy ez most mitõl magyar is, de látom, nálunk forgatták. Ettõl már magyar is a film? Az ember minden nap tanul valamit :P
editka 2012 ápr. 14. - 14:58:13
(4/142)
Én is láttam egy-két hete német adón mind a négy részt, meg lehet nézni, de semmi különös. Izgalom egy szál nincs benne, igazából inkább olyan szempontból érdekes, hogy hogyan éltek és viselkedtek a különbözõ osztályok a hajón. Nincsen benne semmilyen riport túlélõkkel. (Bár a németen utána adtak egy hosszú dokumentumfilmet, amiben viszont sok volt.)Az elsõ rész az elsõ osztály utasairól szólt, a második a második-harmadikról, a többi meg már olyan összegabalyítós volt. De cselekménybeli meglepetés sem volt semmi különleges. Én 5/10-et adnék neki.
adamnagysweetmovie 2012 ápr. 13. - 19:53:46 Előzmény Sárga_rigó
(3/142)
Az IMDB mindenesetre jól lehúzta. Persze lehet, csak azért, mert más, mint a glamúros Cameron-mozi. Amit írtok, hogy interjúk tarkítják túlélõkkel, ez izgalmasan hangzik.
Lehet én is vasalok egyet?