Zotyipotyi 2007 nov. 05. - 20:24:32
(22/302)
Nagyon durva film (jó értelemben is)! Mindenkinek kötelezõ darab (aki szereti a jó filmeket:)!
Edit17 2007 okt. 10. - 13:51:08 Előzmény Atosz
(21/302)
Köszi!
Atosz 2007 szept. 19. - 20:15:38
(20/302)
Szia Edit!
Örülök, hogy érdekel a könyv is. A könyvet az Agave kiadó adta ki. Szerintem néhány könyvesboltba nézd meg, de könyvtárba biztos van:) Remélem sikerül megszerezned, de hanem akkor tudok ajánlani neked még egy, ennél is jobb könyvet úgyan ettõl az írótól. A könyv címe: Vihar-sziget ami egy elmegyógyintézetbe játszódik ami egy titkokal teli szigeten áll. Ezt az Alexandra könyves boltokba nézd meg, mert az Agave könyveket õ forgalmaza. Mindkét könyv nagyon jó. Ha sikerül valamelyiket megszerezned akkor majd írj!
Ui: Dennis Lehane az iró neve:)
Edit17 2007 szept. 18. - 19:51:22
(19/302)
Hol lehet megszerezni a könyvet?
Atosz 2007 szept. 16. - 21:19:41
(18/302)
Sziasztok!
A film elmegy egynek, de a könyv az nagyon jó. Ez is egy gyenge könyv adaptáció:( Ha tetszet valakinek a film és még olvasni is szokott akkor olvasa el a könyvet. A film lefog értékelõdni nála is!! Sipka úgy gondolom, hogy egy ilyen szörnyû dologal (pedofilia) nem kellene viccelõdni!!
sipka 2007 szept. 08. - 21:35:43
(17/302)
Érdekes film volt. Clint Eastwood-ot nagyon jó rendezõnek tartom, az eddigi filmjei alapján: "Titokzatos folyó", "Millió dolláros bébi", "Levelek Ivo Dzsimáról", "A dicsõség zászlaja". Remélem, még rengeteg ehhez hasonló drámai filmet csinál. Bár a film eleje elégé visszataszító, amikor is elviszik a gyereket azok a pedofil "álrendõrök" :( Mondjuk, ahogy nézegetem ezen képsorokat, eszembe juttot egy bizonyos emlék: Egyszer egy kis gyerek mellettem elkezdett köhögni, és azt mondta, hogy fáj a torka. Én meg gondoltam magamban, hogy adok neki egy mentolos cukorkát. Így hát felé fordultam, s miközben kerestem a cukorkát a zsebemben, kedvesen rámosolyogtam, és ezt mondtam neki: "Na, várjál! Mindjárt adok neked valamit, amit bekaphatsz!"......Erre a gyerek sírva elfutott. Lehet, hogy (tudtomon kivûl) esetlegesen molesztáltam :DDDDD Persze ez nem történt meg, de így vissza olvasva ezt a kitalációt, rákellett jönnöm, hogy: Jó nagy paraszt vagyok!!! Nem is tudom, hogyan juttot eszembe ilyen gusztustalannak hangzó történet. Pedig csak azért írtam le eme sorokat, mivel ez a 200. hozzászólásom, s gondoltam, ha már a "Titokzatos folyó"-ról írok, akkor már legyen benne valami olyan, amely emlékezetessé teszi ezt a második jubileumát megérõ írásomat :) Na mindegy. Moderátor! Ha esetlegesen nagyon durvának találnád a hozzászólást akkor töröld ki nyugodtan az egészet. De most ettõl függtelenül...... EZ A 200. HOZZÁSZOLÁSOM!!!! ÜNNEPELJÜNK EMBEREK!!! MINDENKI HOZZON MAGÁVAL MÉG EGY EMBERT, ÉS BULIZZUNK!!!!!!! :)
9/10
Ludvik Jahn 2007 aug. 19. - 23:39:53 9/10 Előzmény Edit17
(16/302)
Rendkívül eszköztelen film: szinte csak a színészi játékra épít.
Elsõre nem fogott meg, de úgy tûnik, a hatása alatt maradtam, mert újra és újra meg kellett néznem.
Kevin Bacon alakítása jó értelemben vett csalódás, kár, hogy kevéssé emelték ki a díjátadókon. (a többi fõszereplõtõl "megszokott" a magas színvonal, Laurence Fishburne-nek meg nem sok dolga volt)
Eastwood tud valamit: a naturalista stílus, a mélylélektani dráma és a visszafogott filmzene a tartalom és a forma tökéletes összhangját adja.
Látni kell (nem egyszer)!
Edit17 2007 jún. 09. - 18:49:05 Előzmény zszoltan
(15/302)
Eddig kétszer láttam ezt a filmet. Érdekes film, és az egyik kedvencem Laurence miatt,
zszoltan 2007 máj. 02. - 19:19:34
(14/302)
Így már kicsit érthetõbb, hogy az csak a folyó neve volt.
Nekem sajnos hangulatilag nem tetszett a film, így nem is tudom reálisan értékelni. Pedig volt benne valami...
x-tro 2007 máj. 02. - 17:32:29
(13/302)
Mondjuk a Mystic misztikust, titokzatost jelent, tehát ez a "még elmegy" kategória. Mit szólnál a sokszor inkriminált A tökös, a török, az õr meg a nõhöz, melynek az eredetije egyszerûen : A szelvény.

Amúgy szerintem is elég jó film ez, kár kihagyni.
redbaron813 2007 máj. 02. - 16:58:13
(12/302)
Nagyon jó film, valóban, egyetlen dolgot tennék hozzá: A cím egy kissé túlfordított. A Mystic valóban Boston egyik folyója, és szerintem a történetben semmilyen titokzatos szerepe nincs, azon kívül, amit beledobnak.
Timke 2006 dec. 01. - 10:45:59
(11/302)
Nagyon jó film.. féltem tõle, hogy naon lassú folyású, unalmas lesz, de szerencsére újfent nem kellett csalódnom a színészekben. Sean Pennrõl és Tim Robbinsról egyébként is lehetett sejteni, hogy nem okoznak csalódást. Jó a forgatókönyv, a rendezés (Clint E. kb jobb rendezõnek, mint színésznek az utóbbi idõkben).
A kövér lányra való utalást én értettem, nekem is szimpatikus volt, hogy Katie barátnõi nem csak topmodellek lehettek...
Összességében nagyon jó film, érdemes megnézni többször is.
Timke 2006 dec. 01. - 10:43:20 Előzmény x-tro
(10/302)
Azért ez egy kissé durva vélemény ("sean pennt azért is szeretem mert felképelte házastársilag anno madonnát"), ez mondhatni nc...
9/10
graniti 2006 szept. 19. - 21:25:55 9/10 Előzmény mollo888
(9/302)
Clint Eastwood mint színész nekem nagyon nem jött be a régebbi filmjeiben / piszkos Piszkosherri :(( /, de a rendezõi munkásságát megsüvegelem. Sean Penn, Tim Robbins és Kevin Bacon, Laurence Fishburne nagyon jó volt így együtt. Sokaknak ez a film vontatott, de ENNEK PONT ILYENNEK KELL LENNI szerintem. Télleg jó film.
mollo888 2006 szept. 01. - 15:42:44
(8/302)
alap:))
mollo888 2006 aug. 14. - 14:58:56
(7/302)
Nagyszerû film. Abloszúte elsõ osztályú. Lassú lenne? Nekem nem tûnt fel. Bár sõzintén szólva, amikor elõször megnéztem, nem hidaltam le tõle. Aztán ahogy eltelt pár óra, még mindig ez a film járt a fejemben, és megnéztem mégegyszer. Akkor már sokkal jobban tetszett, aztán amikor a következõ napon is megnéztem, már oda volatm érte meg vissza. Szeretem a krimiket, a drámákat és Sean Pennt még jobban, szóval kötelezõ darab annak, aki szereti a jó filmeket, amikbõl manapság elszomorítóan kevés van.
Egon Bondy 2006 júl. 23. - 18:14:58
(6/302)
Eastwoodtól kiver a víz - rossz értelemben - amikor színészkedik. De ez elõtt a film elõtt le a kalappal. Naccerû.
Newcastle United 2006 jún. 30. - 11:44:34
(5/302)
Ez a film koronázta meg Eastwood rendezõi karrierjét, elsõ osztályú.
Egon Bondy 2006 jún. 29. - 14:09:35
(4/302)
Piszok jó film.
fisherman 2006 ápr. 27. - 01:00:40
(3/302)
Csatlakozom az elõttem íróhoz. Igényes alkotás, jó történet, jó alakítások. Kötelezõ darab.