Téma: Top Gun

benkewood 2013 febr. 11. - 19:24:21
(201/241)
Vajon jön-e hozzánk is IMAX 3D-ben??
http://www.imax.com/movies/m/top-gun-an-imax-3d-experience/
m.kaladze 2012 okt. 28. - 19:20:08 Előzmény vénasszonyok -nyara
(200/241)
Akkor ami az embert illeti egyett értünk, ahogy mint a színészt is :-)) Amit az USA hadseregérõl írtál abban is igazad volt, ahogy abban is hogy propaganda film volt és a film után nagyon sokan jelentkeztek a tengerészethez. SZÓVAL EBBEN MINDENBEN IGAZAT ADOK, nekem mégis a színészi teljesítmény és a bajtársiaság tetszett a filmben. Egyébként meg a film úgy volt megcsinálva hogy a vadászpilóták eltévettek, Szovjett területre mentek így a Szovjetek rájuk támadtak és õk védekeztek. Amúgy perszehogy propaganda volt Amerikai hadsereg, nyugat vs. kelet. De a szemszög is fontos honnan tekinted a filmet. Példa lehet úgyis hogy fú ez egy csapat ami egybetart, gyönyörû California, szerelem, dráma amikor meghal a barátja, kis erotikával fûszerezve a szerelmi jelenettel. Viszont úgyis tekintheted a filmet, hogy mi vagyunk az amcsik és akkor is megmutatjuk a világnak mennyire tökös gyerekek vagyunk ez a mentalitásuk... Viszont feljebb kell menni, õk mint pilóták parancsot hajtanak végre, inkább a fehérházat kéne kérdezni miért keverednek folyton bele abba amibe nem kéne. Egy szó mint száz a valódi vadászpilóták tényleg tökös srácok és le a kalappal elõttük.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 25. - 09:06:05
(199/241)
Én sem tartom rossz színésznek.A Collateral-ban pl. nagyot alakított.
A Top Gun mint film profin meg volt csinálva. Nekem az üzenete nem tetszett, azaz az amerikai hadsereg (amelyik mindig ott van, ahol nem kellene lennie) reklámfilmje volt. Lehet készíteni profi reklámfilmeket a heroinfogyasztás pozitívumairól is, de nem biztos, hogy szimpatizálnék velük.
m.kaladze 2012 okt. 25. - 02:20:55
(198/241)
Nagyon szépen köszönöm érték :-D köszi még 1x már csak az a szintis szám .. kár hogy nem tudom a nevét vagy hogy lemaradt a lemezrõl...
m.kaladze 2012 okt. 25. - 02:20:01
(197/241)
Ahogy már írtam Mavericket jól formálta meg és színésznek még mindig jó. Én 1986 és 1994 amikor még volt agya, ha volt neki... mint már mondtam TOP GUN NEM CSAK TOM CRUISE-ról szól, igaz õ játsza a fõszerepet, de jól játszotta. MÁS KÉRDÉS HOGY MÁR ÉN SEM BIROM, de a filmben jó volt õ is.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 24. - 21:53:49
(196/241)
"degustibus non est disputandum," Így van! A Gusztiról márpedig ne beszéljünk!

Nem járok repülõnapra, mert nem akarok úgy járni, mint a rammsteini légi bemutató nézõi.
A dugasszal Tom cruise 166cm-es testmagasságára (amit láthatóan görcsösen kompenzált egy 180cm-esfeleséggel) céloztam.

Én is tudok latin szállóigét: "Mens sana in corpore sano" azaz "menj szanatóriumba Zana õrmester"
Cordelia 2012 okt. 24. - 21:48:18 Előzmény vénasszonyok -nyara
(195/241)
menj ki mondjuk a budaörsi reptérre és tölts el ott egy napot. hogy megértsd mirõl beszélek. vagy menj el egy repülõnapra és hallgasd egy kicsit az utánégetõ hangját. annál nincs szebb.

ezt a s...dugasz kérdést nem értem, de ha afféle férfias bunkóság, akkor kár volt leírni. én nem sértegettem senkit.

mivel degustibus non est disputandum, elmerengek a rózsaillaton, de a sárgadinnyén semmi esetre sem.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 24. - 16:53:17 Előzmény Cordelia
(194/241)
Én jobban szeretem a sárgadinnye, vagy a rózsa illatát. A kerozin illata, vagy inkább szaga nem annyira kellemes.
Érzed a kis .eggdugasz izzadságszagát is, amikor strandröplabdázik?
m.kaladze 2012 okt. 24. - 16:12:34 Előzmény kata3
(193/241)
Itt van amirõl beszéltem http://www.youtube.com/watch?v=Gknekt5pHUM 3:00 és 5:30 között a videóban :-)
kata3 2012 okt. 20. - 11:27:16
(192/241)
Újra kellene néznem, bár lehet, hogy akkor sem tudnám a választ.
m.kaladze 2012 okt. 20. - 02:39:05 Előzmény kata3
(191/241)
Érdekes viszont hogy Larry Greene - Through The Fire és Loverboy - Heaven In Your Eyes c. számokat a filmben nem lehet hallani...
m.kaladze 2012 okt. 20. - 02:38:06 Előzmény kata3
(190/241)
Én arra lennék kíváncsi hogy amikor Goose meghal és Maverick felett ítélkezik a bíróság hogy nem bûnös, felhagzik egy szintetizátor szám és végig megy addig amíg Sundown(Clarence Gilyard Jr.)mondja Mavericknek hogy miért nem lõtt elkaphatták volna Viper-t. Vagy érdekes a Memories c. Faltermeyer szám gitárszólóval a film vége felé amikor Maverick Goose halála után szedi össze magát és este a motoron ülve bámulja hogyan szálnak le a gépek... Ezek nincsenek a lemezen.
Cordelia 2012 szept. 16. - 15:34:25 Előzmény m.kaladze
(189/241)
teljesen igazad van. tökéletes film, kiváló zenékkel. Kit érdekel tom kruz.
Már ahogy kezdõdik a film. Érzed a kerozin illatát. A film egyik zenéje a csengõhangom. Pedig abszolút felnõtt vagyok.
kata3 2012 szept. 16. - 12:27:14 Előzmény m.kaladze
(188/241)
Ez kimaradt:
Giorgio Moroder & Joe Pizzulo - Radar Radio http://www.youtube.com/watch?v=-Gh2oDZ8Dx8
M@r3c 2012 szept. 16. - 08:54:53
(187/241)
vettem egy topgun dvd-t a tesco-ba. gondoltam ha olcsó is hát sok mindent nem lehet eltolni rajta. ha tudnátok milyen gané szinkront adtak hozzá. senkinek sem ajánlom ezt a verziót :S:S
m.kaladze 2012 júl. 16. - 09:09:12
(186/241)
Régen láttam ennyi nem filmhez illõ sületlenséget fogakról, más filmekrõl, színészekrõl, Dr. House-ról aminek semmi köze egy Top Gun fórumban. Ok én Top Gun fan vagyok (nem Tom Cruise fan az gyerekkoromban voltam), viszont elismerem ha valaki vacak filmnek tartja, de minek irkál ide hülyeségeket aminek semmi összefüggése nincs a filmel. Gyerekkoromban láttam elõsször a filmet és azonnal megfogott a vadászrepülõk hangulata, pilóták, egyenruhák, bajtársiasság, a környezet hangulata (Miramar-California), vakmerõség stb. Mai szemmel elég naiv igen elismerem :-) Ami Tom Cruise-t illeti szerintem színésznek tehetséges, és jó, akármit el tud játszani, de nem azt mondom hogy színészóriás, az már más kérdés hogy embernek meg egy p*cs és beképzeltebb évrõl évre a kis szcientológiai agyácskával. Nekem Tom 1983-1994közt jött be mint színész (utánna kezdett elszálni az agya, már ha van neki). A Mint a villámot tudnám csak a Top Gun-hoz hasonlítani viszont ott a szereplõk között nekem nincsenek olyan hõsök, illetve nekem csak megközelítette a Top Gunt. Nekem már a túlakciózott jamesbondoféle Mission Impossible egy kicsit sok volt. Azért ne feledjük hogy TOM CRUISE NEM A TOP GUN, ÉS TOP GUN SEM FOROG CSAK TOM CRUISE-ROL. Egy csomó remek színész játszik benne Iceman - VAL KILMER, Goose - ANTHONY EDWARDS (a késõbbi Vészhelyzet Green dokija abszolút nem hasonlít a 86os énjére), Hollywood - WHIP HUBLEY, Wolfman - BARRY TUBB, Sundown - CLARENCE GILYARD JR. aki késõbb Chuck Norris Walker segédjeként lesz ismert :-). Merlin - TIM ROBBINS (Shawshank..), Slider - RICK ROSSOVICH aki késõbb a Pacific Blue sorozatban jelenik meg, Charlie - KELLY MCGILLIS többek közt a Babe c. filmben, Viper - TOM SKERRIT, Jester - MICHAEL IRONSIDE, Carole - MEG RYAN, Cougar-JOHN STOCKWELL és még sokan mások akik nélkül nem lett volna ez a film az ami. Persze idõvel én is láttam benne a gagyi részeket: propaganda, 2 Amerikai vadászrepülõ elintéz 6 Szovjetet és abból is 5 és 1/2let Maverick, a farmeros röplabdázás tényleg nagy ökörség..farmerben, többet vannak a zuhany alatt mint a gépben.

MÉGIS nekem ez a film egy icipicit olyan mint az élet: Gagyi, de akciódús, van benne tragédia, kis erotika, romantika, komédia, van benne bajtársiasság, vége happy end, a környezet gyönyörû, és a 80nas évek hangulata is megvan.
1. a zenéjét töbnyire HARROLD FELTERMEYER, GIORGIO MORODER szerezték másokon kívül semmi köze Vangelis-hez nem is az õ stilusa...
01. Kenny Loggins - Danger Zone
02. Cheap Trick - Mighty Wings
03. Kenny Loggins - Playing with the boys
04. Teena Marie - Lead me on
05. Berlin - Take my breath away
06. Miami Sound Machine - Hot summer nights
07. Loverboy - Heaven in your eyes
08. Larry Greene - Through the fire
09. Marietta - Destination unknown
10. Harold Faltermeyer and Steve Stevens - Top Gun anthem
11. Harold Faltermeyer - Memories
12. Otis Redding - Sitting on the dock of the bay
12. Jerry Lee Lewis - Great balls of fire
13. Righteous Brothers - Youve lost that lovin feeling

A film egyébként ha jól tudom a zenéjért Oscart nyert :-)
eynrg 2012 ápr. 15. - 11:31:42
(185/241)
Sajnos "moderálták" a linket (nem tudom kinek fáj az, ha az olvasó megtudhat valamit a film zenéjérõl is),
keressétek a Régi Új Zenék Blogján a 2012 április 4. írodott cikket.
eynrg 2012 ápr. 07. - 15:06:15
(184/241)
A kezdõ zenéjét valaha sokáig vadásztam a rádiókban még a kilencvenes évek elején. Ez, és a lassú szám is
óriási durranás volt az elkészültekor:
http://regiujzenek.blogspot.com/2012/04/filmslagerek-popzenei-filmzenek-2.html
debut27 2012 febr. 14. - 16:25:57
(183/241)
Egy nagyon jó film nagyon jó filmzenével.
kisskocka 2011 dec. 09. - 12:06:09
(182/241)
Egyik kedvenc filmem, zenével, képekkel, sztorival karöltve, ÉS JÖN A FOLYTATÁS!

http://shtrend.hu/index.php/Film/lesz-top-gun-2.html