Téma: Törésvonal

7/10
Gladyator 2015 szept. 29. - 01:36:30 7/10
(26/86)
Szikla barátunknak kevés jó filmje van szerintem, ez pedig egy olyan.
a 2012 c. film klónja igazából eme alkotás, de nem veszélyesen zavaró.(azé elég sok filmbõl gyúrták össze,pl. a megahullám a Viharzónából, ha ez még nem lett volna leirva)
A látvány jól sikerült (CGI mindörökké), a zene is izgis, a macák is nagyon ottvannak :)
Rocktól sem vártak olyan amit ne tudna eljátszani, mint más filmjeiben.
Ritkábban kreatív, gyakrabban ölég sablonos és kiszámítható
A film+ tuti soxor lefogja adni elõbb-utóbb :D

Hetest adok mer nincs túl sok katasztrófafilm és ez most jól esett :)
8/10
stupek2 2015 szept. 28. - 15:00:36 8/10
(25/86)
Tömény katasztrófafilm. Kiváló operatõri munka, szinte benne vagyok a menekülésben. Persze azért vannak blõdségek benne, mint a 2012-ben is: a földrengés sebessége= az elõtte futó ember sebességével, A fõszereplõre rá kell szólni, hogy vigyázz, rossz az út, mert az nem látja, aztán vezet mindent terepjárót, helikoptert, motorcsónakot mindent épp idõben, nem számít, hogy egyikhez sincs kulcsa, de még a kormányzár is mintha nem lenne egyikben sem. Itt speciel nem menti meg senki a világot, de itt is vannak hõsies cselekedetek pld a hidon aki megmenti a kisfiút az meghal. A csajszi fulladása elég hátborzongató, de a túl sok éppen megúszott halál már sok volt a végére. Csak a fényképezésért és a trükkökért adok 8 pontot. A történet kicsit elõre kiszámítható.
9/10
King Diamond 2015 szept. 27. - 22:51:18 9/10
(24/86)
Teljes mértékben élvezhetõ film volt. Itthon néztem, lehet, hogy a moziban, 3D-ben még jobb lett volna egy kicsivel. Nem szoktam sûrûn katasztrófafilmeket sem nézni, az utolsó általam megtekintettre sem emlékszem már. A 2012-t hamarosan mindenképp meg kell most már néznem, mert nem ez az elsõ olyan topik, ahol többen is említik az adott filmmel kapcsolatban. Nincs még olyan sok hozzászólás, lehúzás, de ahelyett, hogy elmondjuk minden szarnak a filmet, inkább azon lehetne elgondolkodni, hogy mi lenne, ha tényleg bekövetkezne/megtörténne, ami a filmben volt...mit is csinálnánk/hogyan viselkednénk abban a helyzetben...az emberek többsége gondolom csak a saját kis sz*ros életével lenne elfoglalva, nem különösebben érdekelné a családja, barátai, stb., csak a saját életét próbálná menteni. Valószínûleg nekem is fontos lenne nyilván a saját menekülésem, de én mindenképpen figyelnék és ha tudok, segítenék a családtagjaimon, ismerõseimen, akár még idegeneken is, ha olyan a helyzet. De remélhetõleg nem fog ilyesmi bekövetkezni, vagy legalábbis addig nem, amíg mi élünk.
A látvány brutális/fantasztikus és ezzel mindent el is mondtam. Szinte egy percig le nem vettem a szemem a képernyõrõl. A hangzás szintén nagyon kemény, fõleg a házimozi rendszerrel szólt eszméletlenül jól. Nekem a színészekkel semmi problémám sem volt. Szeretem Rockot, most is jól hozta a karakterét, Carla Gugino és Alexandra Daddario pedig mindketten gyönyörûek. Jó volt persze látni Paul Giamattit és a Trónok harcából ismert kissrácot is, valamint a számomra ismeretlen többi szereplõt is. A magyar szinkronnal sem volt nagyobb problémám, bár Galambos Péter hangja kicsit furcsa volt Rocknak, õt Vin Dieselhez szoktam már meg.
Mindenképp ajánlatos megnézni, ha valakinek ez unalmas, az rossz filmet nézett meg, ne nézzen ilyen jellegû filmeket, nem az õ mûfaja. Amiért megcsinálták, látványfilmnek ez szinte tökéletes.
9/10
7/10
lionscorp@freemail.hu 2015 szept. 27. - 22:03:01 7/10
(23/86)
Fúha...Három dolog; 1. Nem volt élvezhetõbb összességében mint a 2012, 2. Túl sok volt benne a sablon szerû megmenekülés.
Példának okáért rögtön mikor Blake beszorul a kocsiba és pont, akkor szakad be a tetõ, mikor már épp kihúzzák.
3. Azért mégis csak megérdemel szerintem egy 7est, mert látványban nagyon ott volt, egy-két megoldás nagyon tetszett a filmben
(itt is a kocsis jelenetet tudnám felhozni, mikor megleli az emelõt a srác) és állati volt ahogy az a bazi nagy konténer a
hajóról szépen agyonnyomta a faszit...pusztuljon a férgese. :D
5/10
Atis88 2015 szept. 27. - 19:29:36 5/10
(22/86)
Szerintem azért egyszer meg lehet nézni, ha nincs más. De tipikusan az amcsik lelkének ápolására készült film ez is. 5/10.
esernyo 2015 aug. 27. - 17:24:29
(21/86)
Mi ez a tömény fos?
5/10
ammok001 2015 aug. 26. - 01:11:25 5/10
(20/86)
És még a 2012õt fikázták anno :D Hát az a film ezt keresztbe lenyeli...
2/10
barakos 2015 aug. 07. - 15:51:07 2/10
(19/86)
ZS kategóriás, nézhetetlen film, még letölteni sem érdemes!
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 15. - 20:18:05 Előzmény bbenjoe
(18/86)
A törvény nevében sorozatban az egyik részben "Blake" leányzó látható
mindenféle zavaró ruházat nélkül! :)
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 15. - 19:37:49
(17/86)
Megnéztem - dugig van toposzokkal:
- elvált (majd újra párjával összemelegedõ) fõhõs
- családtag veszélyben
- porul járt udvarló
- tönkremenõ híres helyek (Hollywood felirat, tornyok, San Francisco Golden Gate híd, etc,etc, etc :(((
- hihetetlen és hiteltelen akcióforgatag.

meg úgy egyáltalán: a 2012 címû film után minek még katasztrófafilm?
azt úgysem lehet überelni !

Mondjuk itt túlélési plusz információkat kapunk (tûzoltós láda, vészcsatorna,hogy köss el kocsit
- und so weiter :)

10/6-7.
zegorias 2015 júl. 12. - 22:41:04
(16/86)
Olyan mint egy Roland Emmerich film. Látványra épít kizárólag. Mûfajában jónak mondható.
10/10
tazmanch 2015 júl. 01. - 17:25:49 10/10
(15/86)
Amcsi zászló volt a végén ;) - naplementére nem emlékszem...
Pikacsu 2015 jún. 29. - 23:11:25
(14/86)
Ez kifejezetten jó film, a szerelmi szál rossz, viszont már egy részen nevetséges, ahogy csavarják.
A végére kellett volna még naplemente és amerikai zászló. Ha lesz folytatás remélem abban benne lesz a tudós segédje.
krioxen 2015 jún. 28. - 02:57:04
(13/86)
Egynek teljesen jó volt, nem szeretem a 3D-t, nélküle nem tudom milyen, de így látványos volt. Alapvetõen a történet sem volt rossz, hamar eltelt a majdnem két óra. Szerintem szórakoztató volt, végülis ez a lényege. Egyszer érdemes megnézni moziban, otthon biztos nem nyújt akkora élményt.

SPOILER

mint minden katasztrófa filmben, vannak hülyeségek:
- gumicsónakkal betörni az épületbe? oké hogy üveg, de akkor is
- persze pont ott mennek el csónakkal ahol a lány és a fiúk vannak
- majdnem azt hittem meghal a lány, meglepett volna. de az is furcsa volt hogy milyen hamar "meghalt", számoltam, még fél perc se telt el az utolsó levegõvétele után. meg minek dumál a víz alatt. na mindegy.
- a geológus (?) és csapatának miért nem esett semmi baja? az összes épület összedûlt meg elsüllyedt meg minden, az övéké nem, elég volt az asztal alá bújni.

VÉGE
5/10
Bigpapa 2015 jún. 18. - 22:48:02 5/10
(12/86)
A 2012 óta megfogadtam, hogy több katasztrófás filmre nem ülök be,de tartoztam a haveromnak egy szívességgel és a köcsög nem erre pazarolta, hogy nézzem meg vele?
Látványos, tényleg, a CGI ömlik le a képernyõrõl. Van benne izgalom is, de a film közepén úgy voltam, felállok és kimegyek, mert innen már csak egy kisbolygó becsapódása és egy giga vulkán hiányzik. És "örülök", hogy nem mentem ki, mert a végkifejletes Cartoon Network jelenetekrõl lemaradtam volna. :)))))) Komolyan, basszus, akik ezt írják és rendezi, nem röhögik el magukat, hogy "na ne, ez már fûvel is sok?" Azt árulja már el nekem valaki, hogy egy katasztrófa filmbe miért teszik bele mindig, hogy az emberek a TV-ket lopják? :DDDDD Faszom lopna tv-t. Tartós élelmiszert és wc papírt lopnék!

SPOILER

A film elején épp kifogyni készül a nafta a helikopterbõl, de amikor anyut menti Rock, vígan repked elõtte, aztán terheli a leomló felhõkarcolók közti szlalomban (ami amúgy a 2012-ben is megvolt, csak repülõvel) , majd elindulnak egy 1,5-2 órás útra a helikopterrel. Mi van? Na mindegy. Arról már nem beszélek, hogy a stadion gyepe az hibátlan. és pont bázisra érkeznek ejtõernyõvel. De ami innen jön....az kibacta a biztosítékot.
Szembe a tsunamival, majd jön a konténeres hajó, aminek a lapátjait kikerüli, majd ralizik a zuhanó konténerek között.
Snitt, és már lazán csónakáznak a törmelékek közt, persze a rotor nem kap be semmit, nem törik le semmitõl, a gumi hajó nem lyukad ki.A lábon szúrt gyerek ülve üvölt,de aztán hirtelen HULk lesz és jön-megy,mint a távirat. Hullák sehol az utcán, vagy a vízben.
Az épület pont akkor kezd el omlani, amikor odaérnek. Addig semmi baja.
Anyu apu megjönnek, apu FEJEST ugrik a törmelékekkel teli vízbe (milyen életmentõ ez?) , a lány megfullad, addig nem tudja kinyitni az ajtót,de akkor aztán õ is HULK lesz és láss csodát. Irigyeltem, hogy megcsókolhatta a kis csajt. Anyu gumicsónakkal betöri az épület oldalát, majd vakon kiszáguldanak belõle. Itt tapsolni akartam.
Naplemente és amcsi zászló, ez már ki se maradhat. Mondjuk éltem kint, az amcsik hazaszeretetének a fele elég lenne, ha bennünk meglenne. Hogy legalább egymást ne utálnánk. Na mindegy.

spoiler vége

Pozitív a két nõ benne. Carla amúgy is a kedvencem, ilyen szájat egész nap csókolnék :D Rock vizuálisan szerintem mindkét nem számára jó, a kis csaj pedig egy gyöngyszem, fõleg, cici tájban.
Színészi játék megvolt.
De ezt még egyszer tuti nem nézem meg.A 3D szart se ért.De ezt megszoktam már moziban. Aki elélvezett a 2012-tõl, és szexuális gyönyört érez a 90%-ban CGI-vel készült jelenetektõl,annak ez lesz 2015 legjobb filmje.

5/10
editka 2015 jún. 18. - 16:11:58
(11/86)
Én is szeretem a katasztrófafilmeket, és nagyjából azt kaptam, amit vártam. A szokásosnál bugyutább volt, viszont cserében izgalmasabb, úgyhogy nem ért kár. :) Az embernek eszébe jut közben a Holnapután, a 2012, a Poseidon-katasztrófa, és a Pokoli torony is, de hát mivel mindet szeretem, ezt se bántam. De azt hiszem, ez volt a leggyengébb mind közül, mondjuk 7-es, de alulról súrolva.
8/10
jmisi31 2015 jún. 15. - 02:06:17 8/10
(10/86)
Jó film, jót szórakoztam :)
Persze az amerikai hatás nem marad el...
8/10
Guatrau 2015 jún. 13. - 23:21:13
(9/86)
Esti matinének jó. CGI orgia, szokásos egyszemélyes hadseregként, DJ lenyomja természetanyát. Ha õ játszotta volna a fõszerepet a Sunshine címû filmben, a nap maradt volna alul a harcban. A színészi játék, egyre jobban megy neki. Amikor a lányáról beszélt, és majdnem kicsavart egy könnycseppet is, az megríkatott... Egy pillanatra úgy éreztem, mintha másképp is pislogott volna közben. :D :P Szegény Chuck Norris, hamarosan utódja lehet DJ személyében... Alexandra Daddario pedig: "Uhh..." :) Persze ezzel a filmmel, már õ is szuperhõs kategória.

---SPOILER---

Amikor a tsunami után, apu és anyu megtalálta õket, majd összeomlik alattuk az épület, plusz a pofájukba robban az üveg, meg az ár is, na az még Clark Kentnek is fájt volna.

---SPOILER VÉGE---

Mindent összevetve, elszórakoztam rajta. 10/6
123dkfrlert$ww 2015 jún. 09. - 18:25:44
(8/86)
Én letöltve néztem meg a filmet, úgy nem sok értelme volt... Viszont úgy érzékeltem, hogy a látványos jelenetekkel nagyon spóroltak, nyilván mert sokkal drágább szökõárt animálni mint lelki életet élni két színésszel. 3D-ben biztos sokkal nagyobb élmény, de nekem elment tõle a kedvem, nem fogom megnézni.
8/10
Sztrogacsev 2015 jún. 08. - 09:35:37 8/10
(7/86)
Nagyon "amerikaira" sikeredett, szóval letöltve nem egy nagy élmény. Viszont 4DX-ben nagyon jó volt. Ha valaki nem próbálta még ki a mozgó székes mozit, akkor ez az film, ahol érdemes megtennie. :)

Egyébként a 3D-n dolgozhattak volna még egy picit. Kicsit jobban az "arcomba tolhatták" volna a látványt.