Téma: Tortúra

8/10
oncogito 2011 júl. 10. - 00:03:55 8/10
(70/150)
Többször láttam, de megint megnézem, mert szinte odaragad az ember a képernyõhöz.
Klasszikusan jó film.
offtopic
aggodalmas 2011 júl. 09. - 23:50:18 Előzmény perry
(69/150)
Klasszikus, és tényleg az egyik legsikerültebb adaptáció!

...talán nem véletlen, hogy nem az egyik (mainstream) kertévé adja!

Apropó megfilmesítés, ha minden igaz, a Dark Tower-ciklus monstre feldolgozása
már Under Construction – legalábbis úgy hírlik, úgyhogy van miben reménykedni! ;-)
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 09. - 20:53:02 10/10
(68/150)
Jó lett volna, az biztos. De ezek már csak ilyenek.
greghouse 2011 júl. 09. - 20:37:12
(67/150)
De jó lenne, ha ez menne az "Angyal" helyett (vagy, ami azt illeti, bármi menne az Angyal helyett), mert átkozottul jó film. Azon kevesek egyike, ahol a film talán jobb, mint a könyv. Remélem kibírom addig, bár ebben az afrikai kánikulában...a hideg sör talán segít...(:-))
(ártani biztos nem árt, megyek is egyért.)
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 09. - 15:31:22 10/10 Előzmény perry
(66/150)
Egyetértek, eszméletlen jó film. Kár, hogy éjfélre rakták be... de így is megnézem.
perry 2011 júl. 09. - 11:30:29
(65/150)
levetett bakker de meleg van :)
perry 2011 júl. 09. - 11:11:15
(64/150)
-az
perry 2011 júl. 09. - 11:10:47 Előzmény A kéz és lábápolás fontos
(63/150)
Meg merném kockáztatni, hogy az egyike a legjobban sikerült King adaptációknak.
Persze nem lenne ez a film olyan jó ha nem William Goldman rendezte volna.
Aki többek között az Az elnök embereit követe el vagy a Butch Cassidy és a Sundance kölyök forgatókönyvéhez adta a nevét, de vissza a Tortúrához.
Bizony vannak rajongók és vannak celebek, valamint léteznek olyan emberek akik nem csak a sztárok levetet és egyéb
más "hasznos holmijait" akarják hanem magát a szeretetük tárgyát is. Bizony akkor aztán ha ezt nem tûri valaki jön a
kínzás; szenvedés; kellemetlen eljárás és kicsit sem lágyan.
Tanult elõttem szóló kollégám mondta , hogy nem igazán mûködik ez a szenvedés talán ez a jó, hogy nem.
Ugyan is a következõ lényege a könyvnek és a filmnek is: adva van egy kedves hölgy , egy baleset és szép lassan jutunk el Kathy Bates valódi "személyiségéig", de akkor aztán hátborzongató módon.
Kevés eszközzel, koránt sem a teátrális amerikai színészi játékkal.
Persze mindkét színész vérbeli filmes kitûnõ alakításra képes.
Goldman pedig úgy adagolja "Kinget", hogy az élet-halál harc igazi thrilleri izgalommá válik.
Nehéz eldönteni ki is az áldozat Annie aki jut amire jut a film végén vagy Paul aki SPOILER végül is gyilkos lesz és még haszna is keletkezik - siker könyv - .
De ami igazán jó, hogy ez a ketõs játék folyamatosan jelen van ebben a moziban, szinte a végletekig csigázva a nézõ
érdeklõdését.
King és thriller rajongóknak kötelezõ darab.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 19. - 18:24:19
(62/150)
Könyvel bármilyen filmet felesleges összehasonlítani, más mûfaj külön kell kezelni.Szerintem remek film, egyik kedvencem a kategóriából fergeteges színészi játékkal.Nem véletlenül kapott Oszkárt Kathy Bates.Nem 18-as film ,de komolyan játszik a feszültséggel, ezen tényleg jókat lehetett izgulni.
dismay111 2011 jan. 19. - 17:09:50
(61/150)
Még csak a könyvet olvastam, de az nagyon jó volt (bár a szereplõket máshogfy képzeltem el, de hát ez megesik) , de a film nem tûnik annyira jónak. Fõleg, hogy egy olyan 18asnak legalább elképzeltem, szóval Annie durvaságait tuti jobban is kilehetne hozni.
Anyiyta 2011 jan. 06. - 17:01:52
(60/150)
Nekem nagyon tetszett a film. Elsõnek nem akartam megnézni, megnéztem, hogy mirõl szól...el sem olvastam, mert láttam, hogy King írta, így meg is néztem, hiszen az egyik kedvenc íróm és tudom, hogy a mûveibõl nagyon jó filmek készülnek.
Ebben a filmben sem csalódtam. Zseniális volt.10/10
Igaz, a könyvet nem olvastam, de majd egyszer arra is sort kerítek :)
The Man Who Laughs 2010 okt. 31. - 01:08:12
(59/150)
A könyvet nem olvastam, viszont a Tortúra önmagában a legjobb Stephen Kingen alapuló film amit valaha láttam, sõt az egyik (ha nem a)legizgalmasabb thriller
amihez eddig szerencsém volt.

Lehetne sorolni a pozitívumokat, hogy miért érzem így: Talán William Goldman egyszerû történetû, de hatásos és nagy odafigyeléssel meg írt forgatókönyve? Esetleg talán Rob Reiner profi rendezése, aminek hatására a baleset utántól gyakorlatilag az ember nem engedi el a karfát. Netán Marc Shaiman dallamainak köszönhetjük ezt a feszültség dús film élményt. Valójában mind annyiuknak, de a legjelentõsebb szerepe még is csak Kathy Bates játékának van, egyszerûen zseniális amit mûvel. Van sok remek színésznõ, sokan játszottak kiválóan negatív karaktereket, de, hogy egy egyszerû, hétköznapi nõ félelmet gerjesszen bennem, na ilyennel még nem találkoztam. Persze James Caan érdemei sem elhanyagolhatóak, õ is nagyszerû alakítást nyújt, hibátlanul adja vissza a csapdába esett, meggyötört, rettegõ embert.

Kihagyhatatlan.

9/10
feketevipera 2010 szept. 17. - 10:49:17
(58/150)
Bates, Caan és Molnár Piroska jók voltak, de a film nem igazán. Az elsõ óra nagyon vontatott, ráadásul az egész történet borzasztóan sablonos. Kiszámíthatóak a menekülési kísérletek, ráadásul minden ilyen filmben eljátsszák azt, hogy az elrabló bénázik egy sort, hogy a szökni próbáló fõhõsünk idõben visszaérjen a helyére. Hogy õszinte legyek, nem sok jó King-adaptációt láttam filmen, ez se nagyon nyerte el a tetszésemet.
10/10
icecream14 2010 júl. 24. - 22:29:38 10/10 Előzmény SlyCool
(57/150)
Könyvben imádom
10/10
SlyCool 2010 jan. 14. - 18:39:16 10/10
(56/150)
Ejtsunk par szot MOLNAR PIROSKAROL is, aki Kathy Bates magyar hangja a filmben es egyszeruen zsenialis. Oriasi szineszno de sajnos rendkivul alulertekelt.:(
10/10
SlyCool 2010 jan. 10. - 19:55:58 10/10
(55/150)
A konyv termeszetesen zsenialis es jo konyvekbol (plane KIng konyvekbol) altalaban zsenge filmek keszulnek de ez erre hal' istennek nem igaz. Ket FANTASZTIKUS alakitast lathatunk.
William Hurt, Kevin Kline, Michael Douglas, Harrison Ford, Dustin Hoffman, Robert De Niro, Al Pacino, Richard Dreyfuss, Gene Hackman, Robert Redford, Warren Beatty es Jack Nicholson mind viasszautasitottak Paul Sheldon szerepét.
Annie szerepet eredetileg Anjelica Houston-nak, majdd Bette Midler-nek szantak.
Ezek kozul a nagy szineszek kozul sztem barmelyik szintén nagy alakitast nyujtott volna de ugye nem jartunk rosszul James Caan-nal es Kathy Bates-szel.:)
8/10
bürgönye 2009 szept. 20. - 12:22:30 8/10
(54/150)
Pontosítok: természetesen nem az a baj, hogy változtattak a könyvön, hanem az, hogy ezek a változtatások szerintem gyengítik az összhatást. Persze lehetséges, hogyha az egész filmben végig csak a két fõszereplõt mutatják, az egy kicsit sok lett volna. De csak lehetséges, nem biztos.
8/10
bürgönye 2009 szept. 20. - 12:19:38 8/10 Előzmény Csani0908
(53/150)
Ó! Szóval a könyvben nincs nyugdíjas sheriff? Hát akkor elég szomorú, hogy belerakták. Magukkal a figurákkal nincs semmi baj, de kábé olyan, mintha a Miért éppen Alaszkából szedték volna õket - nagyon nem illenek ide. Most már illendõ, hogy elolvassam a könyvet, remélem, könyvtárban elérhetõ.
zee944 2009 szept. 07. - 20:42:38
(52/150)
Nagyon tetszett régen. Most megjelent Blu-Rayen vagy DVD-n (mindkettõn?), remélem, látni fogom valahogy.
8/10
Csani0908 2009 szept. 07. - 19:35:38 8/10 Előzmény bürgönye
(51/150)
Nos azért kicsit csalódtam. A könyvhöz képest el van ez torzítva elég rendesen. Nemcsak, hogy kihagytak egy-két jelenetet, de ki beszélt a könyvben egy nyugdíjas sheriffrõl és feleségétõl akik nyomoznak? Mindegy attól még elég jó film 8/10.