gladiolus 2013 ápr. 21. - 22:04:47
(9/9)
Én meg úgy gondolom, hogy ez jó film. Reális, drámai, és a három fõszereplõ játéka hiteles és élvezetes, fõként amikor a végén egymásra zuhanva röhögnek a halál küszöbén, de együtt, és egymásért.Persze sosem néztem volna meg, ha nem Sean játszott volna benne, de az õ filmjeit meg kell néznem, nem hagyhatok ki semmit sem.
Nem csalódtam.Persze vannak a filmben hibák, ki lehetett volna dolgozni a cselekményt brilliánsabban és egyértelmûbben is, de a lényeget érteni lehetett így is. Tetszett a befejezés, még ha voltak is sajnos áldozatok, de az utolsó képkockáért megérte.
Már megtanultam különbséget tenni jó és rossz között, és meg tudom érteni, hogy vannak emberek, akik végtelenül és halálosan belefáradnak a korrupcióba, a pedofíliába, a semmivel nem törõdõ, és az emberiség legalját képezõ sérthetetlen mocskokat védõ rendõrség vérlázító közönyébe, és abba, hogy ezek a szemétládák sértetlenül és büntetlenül elsétáljanak mindig mindenhonnan. Meg tudom érteni ezt a nézõpontot, és nem ítélem el õket azért, hogy a saját kezükbe akarják venni a dolgokat. Mindig lesznek ilyen emberek, és nem õk tehetnek arról, hogy a világ annyira eldurvult, hogy már csak ilyen módszerekkel lehet visszaütni.
Az ember elõtt két szabadon választható lehetõség áll, behúzza a nyakát, és a saját életben maradása érdekében nem keresi a bajt, és akkor az igazi bûnözõk szabadon garázdálkodnak tovább. A másik lehetõség, hogy visszacsap, keményen, és durván, úgy ahogyan õ kapta a pofont. A második esetben mindig számolni kell azzal, hogy nem éli túl, de más lehetõség nincs.

Persze létezik az, hogy segíts magadon, Isten is megsegít. De van egy másik mondás is: Isten elfáradt, segíts magadon.
stalone 2013 jan. 10. - 12:35:10
(8/9)
Nekem nem tetszett.Egyrészt a remegõ kamera, de ezt elnéztem volna, ha a sztory normálisan fellett volna építve.De annyira a valóságtól elrugaszkodott valami, hogy az már komolytalan.Maga az alapötlet sem eredeti , ilyet már láttunk az amcsiktól is egy régebbi filmben, de ezzel sem lett volna semmi bajom de már a történet felépítése is inog.Az ahhogyan összeverbuválódik a csapat, meg úgy az egész hiteltelen, mondjuk ki:egy hatásvadász tákolmány.
zivot 2011 dec. 18. - 18:09:42
(7/9)
ez egy ritka sz@r britt film, nemtudom ez hogy tetszhet bárkinek is, hatalmas reményekkel ültem le megnézni , de nem ajánlom senkinek nagyon rossz.
truelies 2011 febr. 13. - 20:23:49 Előzmény csocsobacsi
(6/9)
A remegõ kamerahasználattól az epilepsziás roham kerülgetett, egyébiránt nem rossz film.
csocsobacsi 2008 okt. 13. - 12:41:41
(5/9)
Tegnap néztem meg igen nyomasztó volt, de elég realisztikus, bár sok a rendezõi baki, ami a valós filmvezetést irreális elemekkel a végére agyonvágta sajnos.
De ez elnézhetõ egy második filmes rendezõtõl.
daved 2008 okt. 09. - 15:04:15
(4/9)
Én még régen láttam, de emlékeim szerint nagyon jó volt a történet és magával ragadó volt. Szerintem nézzétek meg, ha van rá idõtök!

http://forumline.hu/cikk.php?159
9/10
ultio 2008 okt. 01. - 15:13:59 9/10 Előzmény Dr.Aki
(3/9)
nagyon jó film
egyetértek az elõttem szólóval

elõbb-utóbb nálunk is ilyen lesz a helyzet
ha másképp nem megy....
8/10
Dr.Aki 2008 szept. 22. - 10:59:42 8/10
(2/9)
Ez az a film, amit nem csak a Gárda tagjainak, hanem az összes politikai oldal fõokosainak is érdemes lenne megnéznie.
blackman 2008 szept. 08. - 13:27:03
(1/9)
http://www.outlawthemovie.com/
http://www.youtube.com/watch?v=k4IdSnUEhtQ
Elég durvának tûnik így, az elõzetes megnézése után!