9/10
pihes 2017 ápr. 13. - 14:59:56 9/10
(326/386)
100% szórakozás. Nem sok hasonlót találni...
9/10
axis85 2016 febr. 23. - 11:20:12
(325/386)
Amúgy egyetértek, sõt tovább is megyek, az emberek nem csak azt szeretik, ha irányítják õket, hanem ha megmondják nekik mit gondoljanak, mit érezzenek, kit utáljanak vagy hibáztassanak a rossz dolgokért. Szeretjük a világot fekete fehérben látni, mert az az egyszerû, egy olyan világban könnyû pozicionálni saját magunkat.

Az apa figurája is azért lehet szimpatikus, mert azt a vágyat testesíti meg, hogy mi magunk is kezünkbe vehetjük az irányítást, szembe mehetünk a rendszerrel. Ez olyasmi, mint amikor kamaszorban azt gondoljuk, már pedig mi sohasem fogunk besorolódi ide vagy oda, mindig lázadunk majd, de felnõve rájövünk, hogy a társadalmi normák és annak betartása viszi elõre a társadalmat, és nem véletlenül vannak úgy a dolgok ahogy.És sajnos ez hozza magával azt is, hogy bár látjuk, hogy egy rendszer hibás, vagy rossz, még sem, vagy csak nagyon nehezen teszünk ellene(mert azt hisszük, mi úgy sem tudunk változtatni, vagy nem a mi dolgunk azt megtenni).
Az ilyen karakterek, mint az apa figurája, ezt a lázadó ént hozza ki az emberekbõl, mert õ mer mozdulni és tesz a szerinte rosszul mûködõ igazságszolgáltatás ellen, csak az a baj, hogy mindezt öncélú, és káros módon teszi, ideológi mögé bújtatva a szimpla düh motivált bosszút.
axis85 2016 febr. 23. - 10:58:30
(324/386)
Az apa szemszögébõl érthetõ a reakció, de egyetérteni nem tudok vele. Ez nem azt jelenti, hogy hasonló helyzetben én nem hoznék önös érdekû döntést. Példának okárért pár éve arra értem haza, hogy betörtek hozzám. A kiérkezõ rendõröktõl megkérdeztem, ha pl. hamarabb érek haza, és tetten érem a szemétládákat, ledobhattam volna e õket az erkélyrõl. A rendõrök döbbenten néztek rám, majd közölték, hogy nem tartják jó ötletnek, azt sem, ha csak szembe szállok, mert még a végén én kerülök rács mögé.Erre én felvetettem: És ha csak úgy "véletlenül" esnek át a korláton?
Szóval nyilván bennem is ott van, hogy aki elveszi ami az enyém, és megdolgoztam érte, az ott dögöljön meg ahol van, még akkor is, ha persze tudom, hogy ez nem arányos büntetés.
A rendszerek lehetnek hibásak is, sõt idõrõl idõre bebizonyosodik, hogy némelyik nem mûködik megfelelõen, ez lehet akár államforma is(pl.: egyre kevesebb a királyság).De ha mindenki a maga kezébe venné a dolgokat, akkor elég nagy káosz lenne. Alapvetõen az ítélkezésben egy független bizottság jár el, hogy érzelmileg ne legyen senki érintett, és logikus döntés szülessen. Persze ez hozza magával a jogi kiskapukat, mivel ez sem tökéletes megoldás.
axis85 2016 febr. 22. - 14:19:31
(323/386)
Spoilert tartalmazhat!!!

Nem rossz film, bár néhány dologban nagy túlzások vannak, amitõl kicsit néha kizökkentem. A temetõs jelenetnél pl. hangosan felnyögtem, hogy "ne már!" Olyan volt, mint ha James Bondot néznék. Az alagútnál meg a Top secret Doctor Flammond jelenete ugrott be (https://www.youtube.com/watch?v=4_C86o5dE_c).Értem én hogy a fickó zseni meg minden, de hogy mérnök, építész és a jó ég tudja hogy mi még egyben, hogy 10 év alatt kiépít egy ilyen alagutat, ami behálózza a nem túl picuri börtönkomplexumot( és senkinek nem tûnik fel), az enyhén szólva vicces volt.

Amúgy nekem nem volt szimpi az apa figura, mert ártatlan embereket is gyilkolászott, mert úgy gondolta igazolva vannak a tettei. Ha szép sorban mindenkin bosszút áll, akinek valóban köze volt a bûncselekményhez, illetve a nevezzük eltusoláshoz (bár ez nagy ferdítés), azt inkább megértettem volna. A valódi gyilkoson kívül valójában senki nem érdemelte meg a sorsát. Kezdve a bûntárssal, aki eleve közvetetten volt része a gyilkosságnak, elvitte az egész balhét, és halálra is ítélték,teljesen fölösleges volt megkínozni (a kezdõ jelenetben az is látszik, hogy meg van döbbenve a társán, nem számolt annak brutalitásával).
Az ügyvéd dolga pedig hogy képviselje az ügyfelét, a jogszerû védelem pedig mindenkinek joga egy demokráciában (akár szimpatizál valaki az ügyfelével akár nem)
Persze az apa szemszögébõl érthetõ a düh és a bosszúvágy a rendszer ellen, de szerintem az ürge totál megzakkant, összeomlott a családja elvesztésétõl, és nem képes tisztán gondolkodni.
Minden rendszernek vannak gyengeségei, így az igazságszolgáltatásnak is. Az ügyész perdöntõ bizonyíték nélkül nem merte kockáztatni, hogy mindkét tettes megússza, ezért hozott egy döntést, amit persze az apa helyében én is kiakadva fogadnék, ez érthetõ. De hogy ennek következtében mindenkit szisztematikusan lehenteljek, aki csak ránézett valaha az ügy aktájára, azt nem lehet a jogos önbíráskodás számlájára írni, nem tudom tolerálni, bármekkora tragédia is érte az illetõt. Azoknak az embereknek is volt családjuk, ilyetén módon az apa ugyan arra a szintre süllyedt, mint akiket olyan magas lóról bírál.
10/10
makovecz1972 2016 febr. 18. - 21:44:30 10/10 Előzmény kybuck
(322/386)
Érdekes nézõpont. Ebbõl a szemszögbõl nem is gondoltam végig. Amit a thriller megközelítésérõl írtál, abban teljesen igazad van, bár szerintem itt pont az volt a lényeg, hogy egyszerre drukkoltál az ügyésznek és az apának, legalábbis nekem ez jött át.
10/10
makovecz1972 2016 febr. 18. - 21:42:26 10/10
(321/386)
Bárki, bármit mond, ez egy nagyon jó film, persze vannak benne abszurditások, de az egy filmben elmegy, nem a valóság másolása a cél, ettõl függetlenül elég realisztikus. A vége, akárki akármit mond, nagyon zseniális, mindenki azt kapta amit érdemelt és mindenki végeredményben - még ha erkölcsileg is - de gyõzött, a busszúvágyó apa mindenképpen.
László Kráml 2015 okt. 17. - 16:58:38
(320/386)
Hatalmas film! Aki nemért egyet, írjon már pár filmcímet! 10/10!
László Kráml 2015 okt. 17. - 16:53:11 Előzmény Újvállalkozó
(319/386)
Egyet értek! 10/10
10/10
Miglécz Patrik 2015 szept. 25. - 11:15:20 10/10
(318/386)
Fantasztikus alkotás, az elejétõl a végéig tele izgalmakkal!
Feladta a leckét krimi kategóriában...
10/10
mozifigyelo 2015 aug. 09. - 11:28:06 10/10
(317/386)
A film kiváló. Viszont nézzük a pszichológiáját és nézzük több szemszögbõl: A gyilkosokat büntetõ apa, a tévénézõ szimpátiáját elnyeri. A furfangos történet végigvezetése, fenomenális. Nagy kérdése a filmnek, hogy ki hogyan dolgozza fel a végkifejletet. Jó volt ez így? Lehetett volna máshogy?
Gyilkosság, igazság, bosszú, bûn...
A vége egyben megváltás és tragédia is.
Érdekes amúgy, ha jól tudom Jamie Foxx kapta volna eredetileg az apa szerepét, de mégsem úgy alakult. Véleményem szerint, jó volt a szereposztás.
Viszont Foxx karaktere nem lehetett semmilyen szempontból elnyerõ. Gerard Butler pedig pont olyan volt, amilyen õ nem lehetett...
kybuck 2015 jún. 10. - 02:33:26
(316/386)
Csak a film fontosabb félóráját néztem meg, de így is elég volt konstatálni, hogy ott billen át a cselekmény, amikor a jogos bosszúvágy beteljesítése után zavaros magánháború kezdõdik a közigazgatás ellen, így a fõhõs válik antagonistává, nekünk meg az egyáltalán nem szimpatikus ügyésznek kellene szurkolni?! Hát ez nem megy! Olyan az egész, mintha megpróbáltak volna valami újat kifõzni a thriller mûfajában, de a kiválogatott hozzávalók nem igazán passzolnak össze, így a végeredmény sem sikerülhetett. Nem veszít semmit, aki nem nézi meg.
1/10
deadscott 2015 márc. 17. - 22:55:12 1/10
(315/386)
jó film, bár én végig Clyde-nak szurkoltam. Jamie Foxx elég antipatikus volt. ha ez volt a cél, akkor jól csinálta :D
8/10
3/10
cellasto 2015 febr. 04. - 23:29:30 3/10
(314/386)
az utolsó 5 percig egy jó kis psicho-krimi 10/6,aztán a vége...
no comment 10/2
4/10
Nótárius 2015 febr. 03. - 13:03:23 4/10
(313/386)
Nagyon izgalmasan építkezõ film; morális feszültségû alaphelyzettel; erõs karakterek, intellektusok és idegek harcával, az újabb és újabb véresen tragikus fejlemények rejtélyével, egészen a ...


* * * SPOILER !!! *** (NAGYON SPOILER!)
... a kiábrándítóan hiteltelen végkifejletig.
1. Fogalma sincs semmi börtönszabályzatról annak, aki (filmesként) úgy gondolja, hogy (az egyéb technikai nehézségektõl eltekintve is) a börtönbõl bármiképp is lehetséges rendszeresen "kijárogatni"; hát még a szigorított õrizetû, fokozott rendszerességgel megfigyelt raboknak!
2. Egy "legagyasabb"-ként beállított profi éppen csak a háttér-bázisát nem biztosította semmilyen módon az illetéktelen behatolókkal szemben, egy észrevehetetlenül aktiválóodó jelzõ, pusztító rendszerrel, miegymással!?!
* * * SPOILER VÉGE !!! ***
Santerhu 2015 jan. 24. - 22:54:55
(312/386)
Nagyon jó film, az összes felgyülemlett dühödet viszontláthatod benne, és ha kis eszed van, már most elkezdheted építgeti ez alapján a tíz év múlva esedékes saját bosszúhadjáratodat - a film megtekintése után bizonyos lehetsz benne, hogy szükséged lesz rá. 10/10
9/10
offtopic
Atis88 2014 dec. 16. - 11:17:03 9/10 Előzmény Silkent
(311/386)
Hallod ember! Ne hasonlítsd már a kettõt össze. Ez kb olyan, mintha az almát a körtéhez hasonlítanád. Annyiban hajaz rá, hogy egy része ennek is a börtönben játszódik, de egyébként teljesen más történetbõl építkezik a két film.
SzVanda 2014 nov. 20. - 09:24:51
(310/386)
Nagyon jó film. (spoiler lehet benne)
azon azért meglepõdtem, amikor valaki a remény rabjai szánalmas koppintásának nevezte. Több alkalommal láttam azt a filmet is. Az a film, a legjobb tudomásom szerint egy olyan emberrõl szól, akit a felesége (és annak szeretõje) megcsilkolásával vádoltak és ítélnek életfogytiglanra ártatlanul. És akinek lehetõsége volt bosszút állni azokon, akik a börtönben kihasználták a tudását.
Nem értem mi köze ehhez, ahol egy családot megtámadnak, bántalmaznak és megölnek, ahol a férj életben marad, és miután az ügyész vádalkut köt a ténylegesen gyilkoló hulladékkal, aki a társa ellen vall és akit x év után ki is engednek, míg a másikat (aki szintén bûnös, de nem õ ölt) kivégzik, és ezt a férj igazságérzete nem tudja elviselni, tehát bosszút áll elsõként a felesége és a kislánya gyilkosain, utána pedig magán a rendszeren keresztül azokon, akik elõrébb helyzeték a karrierjüket az igazságnál.
Ha jól emlékszem, mondja az egyik ügyész, hogy hibáztak, tévedtek.
Tényleg nem tudom, hogy akárkinek is hogy viselné ezt el az igazságérzete? A férj tanúskodni akart, látta, hogy az erõszakolt és õlt, akivel alkut kötött az ügyész. De nem ez volt a lényeg.
A férjnek igaza volt, de az igazságszolgáltatás nem mindig igazságos. Akinek jólfejlett az igazságérzete, az átérezte, akinek nem, örüljön neki, hogy nincs szilánk az agyában.
A férj(ÁLDOZAT) -akirõl véletlenül kiderül, hogy nem épp egy átlagos ember - pont az igazságszolgáltatás rendszer hibái miatt tud ilyen sikeresen elégtételt venni. Errõl szól a film.
Silkent 2014 okt. 26. - 11:33:08
(309/386)
Ez a film a Remény rabjai szánalmas koppintása, felturbózva egy kis Éhezõk viadalával.
Jó is lehetne, de nem az....
Fájdalmasan bugyuta... :(
Persze van akinek ez is elég.
Azért ne legyünk igazságtalanok-nem a nézhetetlen kategória, de 104 percet kidobni érte nagyon kár.

10/5
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 24. - 00:00:28 10/10 Előzmény Újvállalkozó
(308/386)
Minden értõen filmet nézõ ember veled ért egyet szerintem. Aki átérzi a szerephez kapcsolt történetet és érzéseket, az nem tud más oldalán állni, csak Sheltonén. :) Ennek ellenére is tartom a véleményem, hogy tökéletes mû. Nem egyszer láttam és részemrõl megunhatatlan.
9/10
Újvállalkozó 2014 jún. 22. - 18:00:14 9/10
(307/386)
9/10

Szerintem jó kis film és jól bemutatja az igazságszolgáltatás hibáit.

SPOILER

Nekem a vége nem tetszett. Lehet, hogy sok embert megölt Shelton, de én akkor is neki drukkoltam, a néger alakja sokkal unszimpatikusabb volt.