10/10
-NOMAD- 2014 jún. 06. - 03:48:04 10/10
(306/386)
Óriási alkotás. Egyedi a cselekmény ami izgalmas, akciódússá is válik és kellõen meglepõ.
Kiszámíthatatlan és megfogó. A nagyon jól átélhetõ, kiváló színészi játékok és a látványos képi megjelenítés teszi még feledhetetlenebbé az eleve zseniális történetet.
10/10, mert megérdeml(ed)i a többszöri megtekintést szívfájdalom és elalvás nélkül.
10/10
bokor5 2014 máj. 31. - 21:36:53 10/10
(305/386)
Ez maga a FILM!
Szuper volt minden perce!
Bárcsak valami hasonlót látnék mindíg!
Edmond Dantes 2014 máj. 18. - 21:54:49
(304/386)
Alaposan lemaradtam, itt már mindenki mindent elmondott pro és kontra. Akcióthriller témában és mûszaki dolgokban nem vagyok járatos, kivitelezhetõ/nem az, hiteles/nem az stb.
Morális vonalon nekem a szintén nemrég látott A másik én-t juttatta eszembe meg, abban a topikban (is?) vitákba bonyolódtam önbíráskodás versus igazságszolgáltatás örökzöld témájában. Ez a film még szélsõségesebb formában veti föl ezt a kérdést. Horatius óta ismert a "p e d e c l a u d o" azaz "a sántikálva jövõ büntetés" toposza. Utóbbi (lenne?) az igazságszolgáltatás. Sántikál, olykor nem mûködik. Az önbíráskodás bezzeg szárnyal(ni tud). És, mint e filmben láttuk, olykor nincs határa. És ki mondja meg, mikor hol s mi a határ.
Röviden: én maradok az igazságszolgáltatásnál. A film -mellesleg- amúgy lekötött.
B.Toma 2014 máj. 18. - 20:02:54
(303/386)
És mégis mit propagál szerinted? :D
1/10
benvenuto1 2014 máj. 18. - 01:38:58 1/10
(302/386)
Ez egy undorító propagandafilm.
Virág.. 2014 máj. 18. - 01:27:51
(301/386)
Szerintem nagyon-nagyon jó film. Végig izgalmas és fogva tart.
1/10
stenmore- 2014 máj. 18. - 01:15:40 1/10
(300/386)
Oltári hülyeség.
6/10
Makker5 2014 máj. 17. - 09:12:23 6/10
(299/386)
Kicist túl értékelt a film. Személy szerint nemvolt nagy cucc.. 1x nézhetõs. 10/6-7
antibond 2014 máj. 17. - 08:07:03
(298/386)
Talán félrenéztél egy pillanatra, éppen amikor a betörõ kéjes élvezettel egy bökõt csúsztat a fõhõs bordái közé.
Nekem inkább az okozott gondot - amikor újra feltûnt Clyde - hogyan élte túl a szúrást. A filmrõl vagy oldalakat lehet írni, vagy semmit, bízzuk a nézõkre, ki, hogyan érti, értékeli. Egyetlen dolog biztos; igencsak ellentmondásos, de éppen ezért jó alaposan elgondolkodtat mindenkit, a látta.
bbit 2014 máj. 16. - 07:07:40
(297/386)
S P O I L E R!
Ez a film már egybõl az elején hiteltelen! Elég nehezen hihetõ, hogy a betörõk, hogy ne legyenek szemtanúk megölik az anyát, a kislányt... aztán pont a férjet pedig megkötözve életben hagyják? LOL!
Morális szempontból azért beteg ez a film, mivel a kezdetben pozitívnak látszó apa elõre eltervezetten és brutálisan elkezdi gyilkolászni kezdetben az ügyben érintetteket, majd már a vétlen állampolgárokat is... pusztuljon minden és mindenki jelszóval... csak hogy rávilágítson az igazságszolgáltatási rendszer hibás mûködésére.
9/10
scn 2014 ápr. 03. - 13:47:59 9/10
(296/386)
Azzal egyetértek, hogy jó kis film, de szerintem a végét eléggé összecsapták. A vége miatt nálam "csak" 9-es.
10/10
makovecz1972 2013 szept. 02. - 18:40:56 10/10
(295/386)
Nagyon jó kis film, nekem tetszett, ajánlom mindenkinek, aki szereti a hasonló filmeket. A vége szerintem nagyon ütõs! 10/10
Guszti2004 2013 aug. 25. - 23:52:49
(294/386)
Nagyon jó kis film, csak hát megússza a pszihopata szemét..
**SPOILER
Talán tényleg az zavaró egy kicsit, hogy bizonytalan elemekbõl építette fel az Apa a tervét, és így a kimenetel is megjósolhatatlan lett volna tehát végül is terve se volt igazán. És mivel okos volt ezt fel kellett volna ismerje, és el se kezdenie.
**SPOILER
perry 2013 jún. 27. - 00:44:52
(293/386)
nemhogy *
perry 2013 jún. 27. - 00:42:38
(292/386)
Bár a mozit eredetileg Frank Darabontnak kínálták fel és így aztán belegondolva, hogy nekem mennyire tetszett a Remény rabjai és Köd lelki szemeim elõtt megjelent az õ verziójában a Törvénytisztelõ polgár és hiszem , hogy izgalmas mozi kerekedett volna belõle.
Persze érdekes morális kérdés, hogy mi a jog és mi a bûn és hol van a bûnhõdés határa?
Feloldozhatja-e vagy igazolhatja-e az egyéni fájdalom azt az "arkangyali" öldöklést amit Shelton visz véghez?
Akkor pedig elérkeztünk a bosszúfilmek jól bevált receptjéhez vagy akár a Bárányok hallgatnak opushoz és az amerikai filmkészítés receptjeink vegykonyhájához.
Nekem az a bajom a filmmel, hogy Shelton figurája a film elsõ tizedében szerethetõ és drámai, ezek utána pedig egy zseniális elme õrült ámokfutását követhetjük nyomon, hellyel - közzel dramaturgiai bakugrásokkal, megspékelve valami vadnyugati fimbõl vett a rossz és a jó cowboy leszámol egymással recepttel.
Innen aztán a feszültség egyre kevesebb lesz és kapunk egy thrillerbe oltott krimit.
Ami a annak ellenére , hogy csupa A kategóriás színész játszik a filmben, /ez nem az én kategóriám/ ennek ellenére Buttler
jutalomjátékává válik,játszhat szerethetõ apát és az õrületbe hajló tömeggyilkost, ellenben az ügyésszel, mivel Foxx szerepe annyira nincs kibontva, hogy zenei hasonlattal éljek nem több mint egy kitartott Á hang. Vagy csak azt mondták neki csak semmi érzelem jogászok vagyunk. Ettõl a legjobb a szájába adott igazság is olyan mintha a hosszú távolba nézõs önképzõköri színészt látnánk a vásznon.
A gyilkosságok számával nem , hogy nõne a feszültség de nem igazán lesz olyan mintha a Hetes számú vágóhídról lenne szó.
A bosszúfilm témájában nekem még mindig inkább az ázsiai film és Chan-wook Park, mint a Törvénytisztelõ polgár.
koos 2013 jún. 18. - 10:08:44
(291/386)
ha leszámítjuk, hogy a filmben történtek a valóságban mennyire kivitelezhetõek vagy sem - mert hiszen ez másodlagos, lévén ez egy film - akkor csavaros a sztori és jó a megvalósítás is. Van eleje, közepe, vége és még a színészek is jók benne. Ami viszont NAGYON nem tetszett benne

SPOILER
miért kell mutatni egy láblevágást a maga naturalisztikus mivoltában? Éppen elég ha mutatnak egy csupasz lábat és egy felbõgõ láncfûrészt ahhoz, hogy a nézõ kellõképpen beleborzadjon, mi is fog történni.
SPOILER

De még az is bõségesen elég, ha csak elmondják mi fog történni. Nem kell látnunk egy brutális dolgot ahhoz, éppen elég ha megpróbáljuk elképzelni. A látvány ehhez nem tesz hozzá, sõt inkább elvesz ebbõl.
Jimmy Page 2013 máj. 02. - 03:36:49 Előzmény DoctorMorreau
(290/386)
Sajnos általános tévhit az,hogy Magyarországon igazságos a jogszabály és,hogy a bírók ítélete arányos az elkövetett bûnhöz.
A 15 év elég ritka.
Másrészrõl,hogy egyáltalán nincs egyensúlyba egyik ítélet a másikhoz viszonyítva.
Egyik barátom 7 évet kapott rablásért.Oké,nem pártolom,ülje le.A múltkor hallottam a tv-ben,hogy valaki 10 évet kapott nemi erõszakért és gyilkolásért.
A barátomnál õ csak 3 évnyivel követett el súlyosabb bûnt....
Ezért nincs az országban visszatartó erõ,nincsenek a tetteknek következményei.
A film a szinte személyiségsértõ,nevetséges,manipulatív,karrier hajhász,beteges jogi karra is ráakart világítani.
AKG87 2013 ápr. 16. - 11:15:28
(289/386)
Igazából én úgy voltam vele, hogy egy szereplõt sem lehet igazán szeretni, vagy gyûlölni benne a gyilkosokon kívül.
Ott az apa, akinek brutálisan meggyilkolták a családját és nem bízhat többé az igazságszolgáltatásban. A másik oldalt ott vannak az ügyvédek, ügyészek, a törvényszolgák, akik rosszul ítélnek. Talán fontosabb nekik a karrierjük, mint az igazság, talán csak egy rosszul mûködõ, romlott rendszer részei, amibõl nem lehet kitörni. Gonoszok lennének?
Gonosz a fõszereplõ, amiért megkínozza és megöli a családja gyilkosát? És amikor más ártatlan, családos embereket robbant fel? Nehéz ezt megítélni, ezért is jó ez a film.
SPOILER:
Mindig érdekesek az ilyen sok évre elõre megtervezett dolgok, de belegondolva nevetséges az egész.
Mi van ha másik börtönbe szállítják? Mi van ha nem magánzárkába zárják, hanem átszállítják másik börtönbe?
Mi van ha bármelyik trükk máshogy sül el? Túl sok változó
10/10
zz76zz 2013 febr. 08. - 12:34:19 10/10 Előzmény tsokrozi
(288/386)
**************Spojler*********************
Szerintem nem volt segítõtársa, amit azért gondolok, mert ki-be tudott kezdettõl fogva mászkálni.
Egy ilyen hadjáratba egy olyan ember nem von be senkit.
A hezitálás az nem volt meggyõzõ mivel csak felhívta a bombát, ami végül be is végeztette a filmet.
Kerek lett egész, nem vidám mégis igazságos (??)
**************Spojler over*********************

Nagyon fasz@ film mindenkinek ajánlom, aki pörgõs, agyas gyilkolászást szeretne nézni.
A sztori nem nagy, de a kivitelezések azok
10/10
tsokrozi 2013 febr. 07. - 00:51:10 10/10
(287/386)
Ízlések és pofonok, én csak ezt tudom mondani.Nekem nagyon tetszett a film és az is, hogy mindkét fõszereplõ ambivalens érzéseket vált ki az emberbõl + a végére a jó és a rossz számomra nagyon összemosódik.
Amúgy meg így utólag olvasva pár dolog nekem sem tûnt túl reálisnak, de hát emberek ez egy film!!!!
Amúgy meg, ha vki tényleg szereti ezt a mûfajt és beleéli magát a dolgokba simán fel sem tûnnek nekik ezek a dolgok, vagy csak nem foglalkozik vele. Mindig voltak, vannak és lesznek olyan emberek akiknek nem jó semmi, és mindenben tudnak hibát találni. Sõt akarnak is. Errõl ennyit!

SPOILER

Igazából én még mindig nem tudom eldönteni, hogy ki volt a segítótársa, ha volt-e egyáltalán. A végén azt éreztem, hogy nem, nem volt + a film is azt éreztette...de ahogy visszagondoltam a szõke jogász csaj néhol elég érdekes volt, na meg persze az is, hogy sorban látta felrobbanni az autókat és ücsörgött tovább...nekem tök az jött le, hogy megvolt a lehetõsége kiszállni, csak hezitált és bumm...de aztán lehet, hogy én látom rosszul. Nem tudom.
Szóóóóval???Ki osztja a véleményemet, hogy volt segítõtársa?S ha igen ki és miért??

SPOILER VÉGE

10/9,5