merkel 2013 febr. 03. - 14:11:59
(286/386)
A srác egy zseni volt, de az elején még sokkal nagyobb zseninek tûnt, csak ezt sajnálom. (Amellett, hogy persze irreális dolgok is becsúsztak a filmben.) Például egy ilyen ember simán elõre megszerkeszthette volna a történéseket hónapokra elõre. És akár országos pusztítást is okozhatott volna. :D
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 02. - 23:50:29
(285/386)
!<-->.
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 02. - 23:49:51
(284/386)
OFF

Most, h ezt ideírtad, majd a modi, ha olvassa pótolja neked!

Olvass több könyvet, ha egy könyvhöz írsz véleményt, lehet utólag szerkeszteni.
sunshine93 2013 febr. 02. - 21:01:00
(283/386)
Spoiler!!
köszi a választ:-) én is igy értettem, csak amikor a végén kérdezte h megtalálták e a társát, azt hittem valamit félreértettem:-)
merkel 2013 febr. 02. - 14:48:16
(282/386)
!!SPOILER!!
Nem volt segítõtársa, a börtönbõl irányította a történéseket, ill. ki tudott járkálni. Tehát mégsem volt akkora zseni... Jobban tetszett volna, ha mondjuk elõre elrendezett volna mindent, vagy ilyesmi.

VÉGE
sunshine93 2013 febr. 02. - 12:57:26
(281/386)
lehet h nem figyeltem eléggé, és csak egyszer láttam a filmet, de nem értettem h ki volt a külsõ segítõtárs...valaki tudja?
Peti91 2013 jan. 31. - 22:38:28 Előzmény DoctorMorreau
(280/386)
Spoileres részedhez.

SPOILER
Azt az elején elmondja neki Foxx, hogy nem ér sokat (gyakorlatilag semmit) a vallomása, mivel lényegében ájult volt.ú
merkel 2013 jan. 30. - 11:15:43 Előzmény DoctorMorreau
(279/386)
Szerintem is jó film, én még 9-est is adnék rá. A legjobban a bírónõ jelenete tetszett... A végefelé már szerintem sem olyan jó, irreális is és kár, hogy az addig zseniálisnak, rejtélyesnek tûnõ fõhõs itt már nem annyira az.

Nem vagyok benne biztos, hogy a fõhõs öncélúvá vált, viszont nehéz beleképzelnem magam a helyébe. Amikor ártatlanok lettek az áldozatai, akkor ugyanis elõre megmondta, hogy ez lesz, ha õt nem engedik el, amiben igaza volt. Talán az egész épület felrobbantása túlzás lett volna, mert a többi szinten voltak ártatlan emberek.

A jog sem biztos, hogy szükséges, elég lehetne jó vezetõket választani, akik sokkal igazságosabb döntéseket hoznának.
DoctorMorreau 2013 jan. 29. - 21:46:14
(278/386)
Azért ez egy igen demagóg eszmefuttatás.


Egyrészt szinte egyedül az USÁ-ban van még az alkotmányos jogrendszerek közül egyedül halálbüntetés, úgyhogy nem igaz, hogy ennyit érne egy emberélet ott. (És itt sem: Magyarországon is ülsz egy ilyen bûncselekményért 15 évet minimum.)

SPOILER

A probléma abból fakadt, hogy nem lehetett bizonyítani azt, hogy az gyilkolt, aki. (Egyébként ez is kissé butaság, hiszen, Clyde Sheldon elvileg látta, hogy ki gyilkolt, tehát az õ vallomása alapján fordítva kellett volna, hogy történjenek a dolgok és a tényleges gyilkos került volna 'bitófára'.)
DoctorMorreau 2013 jan. 29. - 21:40:59
(277/386)
Alapvetõen jó film volt, érdekes témával.
10/8

SPOILER

A végét egy picit elszúrták, sokkal kiélezettebb, feszültebb végjátékot is készíthettek volna ehhez a történethez (pl. az ügyész és az elítélt ex-családapa szemtõl-szembeni küzdelmét).


A mondanivalóról annyit, hogy Clyde Sheldon gyilkolássorozata már öncélú volt, nem lehetett magyarázni semmivel sem.
Valóban volt igazság, amit mondott, de mindig az a legnagyobb hazugság ugye, amiben van egy kis igazság...

A jog legnagyobb nehézsége éppen arról szól, hogy a meglévõ bizonyítékok alapján kell felépíteni egy olyan tényállást, ami a múltban, behatárolható helyszínen, emberek között játszódott le.

Azonban, ha nem lenne jog, ártatlan emberek ezreit ítélnék el havonta és mindenki azt mondana, amit akarna. Nem olyan egyszerû ez.
Tilli 2013 jan. 28. - 22:02:33 Előzmény olahmiki1959
(276/386)
Bár én utálom az akciófilmeket, ezt is valahogy a véletlen hozta, hogy megnéztem ( na meg Gerard Butler;)), mégis nagyon bejött. Elsõsorban azért , mert tényleg, itthon is, számtalanszor láthatjuk, hogy gyilkosok, bûnösök megússzák, míg az áldozatok hozzátartozóinak van félnivalójuk.
A filmben vérlázító volt, hogy az ügyész kezet fog a gyilkossal!!

Persze voltak benne túlzások és a valóságban nem kivitelezhetõ események, de ez egy film. A drasztikus, elmebeteg kegyetlenség sem volt öncélú, mint megannyi akciófilmben, hanem felhívta az impotens törvényekre és azok még impontensebb betartóira a figyelmet.

Az USA-ban is már nem tudom hány iskolában történt tömegmészárlás, de , amennyire én hallottam, pl. New York-ban csak
néhány hete szigorították a fegyvertartást.
olahmiki1959 2013 jan. 28. - 18:15:32
(275/386)
"nézték, csörög-e."

Erre emlékszem.
Nézték, csörög-e, aztán az utolsó pillanatban kiderült, hogy nem csöröge, hanem lekváros bukta...)))
9/10
-greghouse- 2013 jan. 28. - 17:49:20 9/10
(274/386)
...bocs, javítás: nem a CSI NY ban vannak az ilyen kérdõjeles, necces esetek, hanem az Esküdt Ellenségek - Különleges Ügyosztályban (Mariska Hargitay). Ha jól emlékszem, ott volt egy olyan ügy, ahol halálra itéltek valakit, elindult a kivégzés, közben kormányzó megkapta az anyagot miszerint kétséges az ügy, az utolsó másodpercben mutatták a leszíjazott elitéltet, a nézõit, és a legutolsó mássodpercekben a telefont...nézték, csörög-e...és snitt, vége. A nézõre bízták, hogy csöröghet-e a telefon, vagy nem.
9/10
-greghouse- 2013 jan. 28. - 15:37:35 9/10 Előzmény olahmiki1959
(273/386)
Miki, ne felejtsd el, hogy tíz éve volt rá, hogy mindent eltervezzen, megszervezzen, kivitelezzen. Nyilván szakértõje volt a bombáknak, a távirányításnak, az elektronikának, vagy ha nem, akkor tíz év alatt azt is megtanulhatta. (sokan a börtönben is elvégeznek egyetemet). Mire börtönbe került, már tíz év munka volt mögötte. Arról nem is beszélve, hogy - mivel erre tette fel az életét - egy egy részfeladatra (autók alá bomba, stb.) lefizethetett elõre külsõ bûntársakat.
De mindegy, engem nem zavart ez, a film érdekessége az, hogy - noha gondolom, magát az önbíráskodást mindenki elitéli, legalábbis azok, akiket én ismerek - mégis megmutatta a másik oldalt is. Hasonlóképpen a "Ha ölni kell..."-hez, ahol az apa lelövi kislánya meggyalázóit, ott is õ a rokonszenves.
Vannak sorozatok, ahol nagyon etikai kérdéseket feszegetnek, mindig a határvonalon, mint pl. a CSI New York több része, ahol pl. a hosszú szenvedés utáni biztos halálra itélt beteget öli meg az anyja, és hasonlók, a (sajnálatosan rövid életû) Shark-ban is volt egy két hasonló, azt hiszem, szintén a CSI NY -ban volt megint több vitatott kérdés, ahol ha akarom vemhes, ha akarom nem... "Te mit tennél a kislányodért?" kérdezik az egyik végén "Mindent." és vége.
...Szerintem kellenek ilyen filmek, hogy megmutassák, a világ nem fekete-fehér. Persze, valahol meg kell húzni a határt, és az önbíráskodásnak is határt kell szabni. De iszonyúan nehéz néha.
merkel 2013 jan. 27. - 22:13:09
(272/386)
Egy ponton tényleg kiábrándító a történet és a fõszereplõ zsenialitásának nimbusza is sérül, és a legvége is teljesen irreális, de különben nagyon jó film. Én is a "rosszfiúnak" drukkoltam, aki legalábbis kezdetben igazságot teremtett. Sõt, lehet, hogy mindenben igaza volt, de ez nehéz kérdés. Õ csak annyit kért, hogy engedjék el, hisz nem követett el bûnt, és megmondta, mi lesz, ha nem teszik, és rászállt az egész városvezetés... Kár, hogy nem õ gyõzött a végén, és a fõgonosz ügyvéd megúszta.
olahmiki1959 2013 jan. 27. - 18:22:10
(271/386)
Hihetetlenül ötletes, nagyon kemény, a látványos akciójeleneteken kívül sok elgondolkodtató, morális problémát is felvetõ film, de

SPOILER*
azt velem senki nem tudja elhitetni, hogy egy börtön alatt olyan hosszú, mindennel, világítással, kis vasúti sínnel is felszerelt és berendezett szabályos bányajárat-hálózatot lehet kialakítani, ahonnan minden cellába és terembe el lehet jutni, és azt odafent senki sem veszi észre, a csákányok vagy fúróberendezések hangja senkinek sem tûnik fel, nem is beszélve arról, hogy hány évig tart egy ilyennek a kiépítése, hány embert kell bevonni az építkezésbe, akik bármikor elszólhatják magukat, akiket utána esetleg sorban meg kell ölni, hogy ne maradjon tanú, stb.
SPOILER VÉGE*

Ezzel az egy mozzanattal ment át számomra a film egy életszerûtlen, hihetetlen, bár nagyon szórakoztató, és elgondolkodtató történetbe.
Mindezek mellett, a film az utóbbi idõk egyik legjobb filmje, egyetlen unalmas perc sincs benne, a színészi játék kitûnõ, a szinkron pedig hibátlan, ami manapság nem is olyan kis dolog.
Mindenképpen látni kell, akár többször is.
Nagyon tetszett.
9/10
-greghouse- 2013 jan. 27. - 12:39:34 9/10
(270/386)
Én végig izgultam, mert - kövezzetek meg - kicsit drukkoltam a rabnak aki a börtönbõl az orránál fogva vezette az egész város rendõrségét, ügyészségét. Na ja, persze a vége nyilván adott volt, és nyilván nem ez a gondok megoldásának módja általándosan, de én akkor is drukkoltam.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 27. - 01:57:51
(269/386)
Még nem értem le, de a megoldás megvan: Szíven szúrt ország a kedvencem.
Amit Kálomista azért készített el, hogy nyomás alá helyezze a bíróságot "kellõen súlyos" ítélet meghozatala érdekében. Ezt így belemondta balatoni nyaralójából a kamerába.
No komment....
Gerard Butler legalább érintett volt.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 27. - 01:33:19
(268/386)
jaj!
Még le kell másznom erre a szintre...
Norbi4 2013 jan. 27. - 00:38:21
(267/386)
Ja, a Colombo az bizony 10-es :)
Egyebkent a zarojelben emlitett 2 filmet en is a tucatfilmkategoriaba sorolnam, ezt a harmadikat azonban mar cseppet sem.