10/10
Alfa60 2016 okt. 01. - 17:52:25 10/10
(157/177)
Az angol nyelvû cím szükséges a címbe?

Ez is Total Recall:

http://www.port.hu/az_emlekmas_total_recall/pls/w/films.film_page?i_film_id=128649
wescoy25 2016 jún. 11. - 21:10:05
(156/177)
"Engem csak a film tartalmassága, mondanivalója és a színészek játéka érdekel"

Ezek alapján téged egyszerû válaszokat adó egyszerû filmek érdekelnek, nem a valóságról szóló filmek. Nem tudom, egy karikaturisztikus, abszurd stb. filmet, színészi játékot pl. be tudsz-e fogadni, vagy tényleg csak a teljesen realista filmek érdekelnek. Mert ha utóbbi a válasz, akkor lemaradsz a lényegrõl és az élvezetrõl. A Brian élete például többet elmond a világról, mint a Ben Hur. És szórakoztatóbb is.
10/10
nyugiss 2016 jún. 11. - 21:03:35 10/10
(155/177)
hahaha,

10/10-es hozzászólás! :))
wescoy25 2016 jún. 11. - 21:00:20 Előzmény Bob19
(154/177)
"Mi az a hülyeség hogy légüres térben a fõhõsök több mint 2 percet kibírnak úgy hogy a röhejesen kidülledt szemük levegõ hatására úgy viselkedik mintha semmi sem történt volna, nem pattant volna el egyetlen egy ér még az agyukban sem."

Ez egy mese, egy film. Hatásosnak kell lennie, nem feltétlenül realisztikusnak. Egyébként a lényeg az, hogy meghalsz a vákuumban. A filmesek kicsit feldobták, és az ötlet amúgy is illik az egész film kattant stílusához. Egyébként honnan veszed, hogy az a rész biztosan a valóság és nem álom? ;)

"Bezzeg a negatív figura nem bírt ki még 1 percet sem a Mars felszínén."

Õ elõbb esett ki.

"Meg egyáltalán mitõl vannak jobban a körülöttük kitörõ oxigéntõl, hiszen a légnyomás nem tud ilyen gyorsan megváltozni amitõl jobban lehetnének, ha 10 mp alatt meg tudna változni a légnyomás (A 2 PERC MÁR KÉSÕ!)??"

Ennyire ne nézd fizikus szemmel szerintem.

"A nevetséges gumi arcok minek kellettek a fimbe? Tiszta gagyi lett tõle az egész film."

Mire gondolsz? Annyira egyik speciális effekt, maszk sem volt gagyi, és ahogy mondtam az egész film kicsit kattant, mint Verhoeven mûvei általában. Nagyon is illenek bele azok a maszkok. Nekem jobban tetszik így, mintha egy dögunalmas realisztikus kaki lenne, mint a mai filmek. És még mindig sokkal jobbak ezek az effektek, mint a mai számítógépgenerálta mûanyag látvány.

"A Rekall-ban a számítógéppel vizualizált Melina arcképe, Melina megjelenésétõl kezdve világossá teszi a film csattanóját, hogy az egész csak egy álom(?). És ezzel a hülye rendezõ meg lelövi a poént a film közepén."

A csattanóra épülõ filmek általában nem sokat érnek. Maximum egy megnézést. Elmondanak egy sztorit és annyi. Itt nem ez volt a lényeg, hanem a kérdés, hogy álom-e, ami megtörténik vagy sem.

"Az álomra a "kék ég a Marson" program is utalhat, viszont az elején lévõ rémálom meg azt bizonyítja, hogy az egész nem is álom hanem tényleg törölték az emlékeit. Ha meg az csak egy egyszerû visszatérõ rémálom, akkor már a Rekall-t is álmodnia kellett, mert a Rekall-ban honnan tudnák megformázni azt a nõt akirõl álmodik állandóan? Lehet, hogy a film eleje az álom?"

Lehet, hogy az egész film álom. Kibogozhatatlan, zavarbaejtõ, pont ezért jó. Egyébként sokan, köztük én is tapasztaltam már az életben fura érzékcsalódásokat, és újabban a fizikusok is rájönnek érdekes dolgokra. Nem igazán tudjuk még, mi is az a valóság. Az viszont biztos, hogy egyszerû filmekkel nem lehet beszélni róla.

"De ha tényleg csak álom az egész, akkor miért ültetnék az emberek tudatába azt hogy Cohaagen egy gonosz ember? Ezt Cohaagen biztos nem engedélyeztetné. Ez is egy baromság. Olyan mintha most mindenki fejébe azt ültetnék, hogy öljük meg az elnököt."

Nem emlékszem már pontosan, mi hogyan történt, de Schwarzi agya is belerakhatta Cohaagent, ha már látta elõtte a tévében. Nekem úgy tûnik, hogy amiket kifogásolsz, rejtélyek, nem hibák.

"Az álom. Miért álmodja azt Arni ami még meg sem történt (és nem is úgy fog megtörténni)? Az új változatban legalább nem csináltak ekkora melléfogást, ott legalább a fõszereplõ a múltról álmodott és nem a jövõt álmodta meg az elején. Ha meg csak egy múltbéli ismerõsét látja rémálom formájában akkor meg az egész film nem a valóságról szól, elvégre találkozik majd vele?"

Erre ugyanazt tudom mondani. Téged nem hibák zavarnak, hanem hogy nincs egyértelmû magyarázat. Én nem nagyon hiszek természetfeletti dolgokban, de álmodtam már meg olyat, ami másnap megtörtént. Döbbenetes volt. És nem vagyok egyedül. Lehet, egyszer majd a fizikusok is megmagyarázzák ezeket a dolgokat, és akkor elhiszi az is, aki ma nevet rajta.

"Szóval az egész történet sántít és számos olyan dolog van benne ami megcáfolja önmagát. Sajnálom, hogy ti azt hiszitek, hogy ez egy jó történet holott alapjában véve hibás a cselekményvezetés és maga az író sem volt tudatában hogy mit akart ebbõl kihozni vagy nem gondolta át rendesen. És ugyanez a helyzet mindkét változatnál. Nem az a jó film aminek nem tudjuk megérteni a végét mert nem logikus egy végkifejlet sem! Hanem az aminek van legalább egy hihetõ vége..."

Azért ne gondold, hogy a filmeket tökkelütött idióták csinálják. A te szemed elõtt egy jelenet lefut pár perc alatt, a valóságban viszont rengeteg idõ, míg megírják, leforgatják. Nem egy pillanat az egész. Tehát van bõven idejük gondolkodni rajta, hogy mit is akarnak. Ha valamit furcsán csinálnak, annak oka van. Egyébként mért ne lehetne jó film, aminek nem egyértelmû a vége, vagy akár az egész? Én szeretek gondolkodni a filmeken, nem kell, hogy minden egyértelmû legyen. Az legtöbbször unalmas, és általában nincs köze a valósághoz.
10/10
cellasto 2015 okt. 28. - 14:51:05 10/10
(153/177)
Akit érdekel hogy készült a film,annak szeretettel ajánlom ezt a linket:

https://mega.nz/#!Soh0WaaL!i0A_nUTFvcwXpm2DgsdRSh9VNRiPGCnbObnwrwDuVP4

beleégettem a feliratot is,a szinkron egész picit csúszik de nem vészes :)

meglehetõsen érdekes két film(legalábbis számomra :)
kybuck 2015 szept. 22. - 05:32:39 Előzmény cellasto
(152/177)
Nem baj, megvan DVD-n is!
offtopic
-csengõzoli-- 2015 szept. 13. - 22:12:07
(151/177)
Igen,az,hogy nem mehet le akármikor ami véres,durva stb.
HA 8ra akarják tenni,akkor kivágnak, ugyanez éjfélkor beleférne.
10/10
offtopic
cellasto 2015 szept. 13. - 21:56:59 10/10
(150/177)
mármint mi?
sok film nincs megvágva(még a durvább részek sem)
sokból pedig kivágnak akár 10 percet is
ez a médiatörvény?
offtopic
-csengõzoli-- 2015 szept. 13. - 21:35:14
(149/177)
Médiatörvény.
10/10
offtopic
cellasto 2015 szept. 13. - 20:56:55 10/10
(148/177)
sajnos ez van,szinte mindent megnyirbálnak :/
offtopic
kybuck 2015 szept. 13. - 20:53:14
(147/177)
Úgy látszik túl nagy feladat a tévéseknek egy vágatlan változat leadása, tehát b***k meg!
offtopic
bozzont 2015 ápr. 24. - 12:18:49 Előzmény zoloka1984
(146/177)
Tegnap adták megint. Véletlen láttam, meg de gondoltam nézem is, mert mindig is szerettem. De kb a 10. percben kapcsoltam is tovább, mert annyira felháborító volt, h mennyire meg van vágva... vmelyik nap pont ebbe a pofonba szaladtam, a Pusztítóval is... volt, ahol bukott a film folytonossága emiatt... Szánalmas :(
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 06:41:06
(145/177)
Nagyon tetszett! A remake-t nem láttam, de azt hiszem, nem is fogom megnézni. (Láttam a Rémálom az Elm utcában-t, és hiába kedvelem a rendezõt, a munkáit, óriási csalódás volt. Aztán megnéztem az Evil Dead feldolgozást is, ugyanígy jártam, szóval nálam ezek a remakek sehogyan sem mûködnek. vagy csak a nyolcvanas évek hangulatát nem kapom vissza ezekbõl a verziókból? Nem tudom.)
Egy író barátom egyszer összefoglalta, milyen történeteket köszönhetünk Philip K. Dicknek. :)))

- Az emlékmás (Total Recall)
- Sorsügynökség (The Adjustment Bureau)
- Az elhagyott bolygó 2 - A vadászat (Screamers: The Hunting)
- Next - A holnap a múlté (Next)
- Kamera által homályosan (A Scanner Darkly)
- A felejtés bére (Paycheck)
- Különvélemény (Minority Report)
- Imposztor (Impostor)
- Az elhagyott bolygó (Screamers)
- Szárnyas fejvadász (Blade Runner)

És van még több is.

Hogy novellákból milyen történetek születnek? Hát ilyenek is. (Vagy H.P. Lovecraft Dagon-ja; hú, az filmben nagyon...kemény? Nemrég tudtam meg, hogy az (is) egy másfél oldalas novella volt. Ha valakit érdekel itt megtalálja:http://hplovecraft.hu/biblio.php?module=read&id=20&lang=magyar

Mekkora szám volt a Total Recall a maga idejében?! Emlékszem, sokan véresnek, túl közelrõl, túl élethûen bemutatott véresnek találtuk. Most, visszafelé nézve, meg se' kottyan. :D Az ötlet szuper máig, a történet is az, noha nem Arnold volt a kedvencem benne, hanem a két csaj, illetve Michael Ironside, az egyik örökbecsûm a maga mûfajában.

Hogy miért kellett remakelni?
Még csak nem is ideje-múlt felvételek, épp ellenkezõleg, egész modern máig a kivitelezése.

Mindegy, ki érti a Hollivúdot?! :D
10/10
goteki 2015 jan. 20. - 12:23:34 10/10
(144/177)
Viszont kicsik a lapok és nagyok a betûk. :)
De ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor mea culpa. :)
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 19. - 23:39:04 10/10
(143/177)
http://www.antikvarium.hu/konyv/piers-anthony-az-emlekmas-64624

344 oldal,szóval azért nevezhetõ könyvnek :)

K.Dick novellája mindössze 30 oldal(most puskáztam ki a könyvbõl :)
10/10
offtopic
goteki 2015 jan. 19. - 22:49:09 10/10
(142/177)
Nem keverem: Piers könyvére gondoltam, amit mint novellát emlegettem. Nagyon régen olvastam, de emlékeim szerint nem egy nagy terjedelmû írás, szóval regénynek csak nem nevezhettem. :)
De az észrevételed mindenképpen konstruktív. Köszi! ;)
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 19. - 13:16:51 10/10
(141/177)
te kevered a két könyvet nagyon..
ugye volt a k.dick novella,aminek a címe"emlékásusítás nagyban és kicsinyben",amiben semmiféle"jancsi taxi"nincs
meg ugye volt a filmbõl írt könyv,amit piers anthony írt(ebben volt jancs-taxi,meg kõtörõ jancsi is:D)

szóval szerintem te az utóbbit olvashattad :)
10/10
goteki 2015 jan. 19. - 12:49:04 10/10
(140/177)
Nagy kedvencem, hatalmas film! Ha egy mit sem sejtõ filmrajongó meglátja Schwarzi nevét a stáblistán, azt gondolhatná: valami agyatlan "kilencvenes" akciófilm - Nagy hiba! Valójában Arnie egyik, ha nem a legjobb filmje. A története nagyon összetett, elsõre nem is egyszerû kibogozni, de ettõl (is) zseniális. Annak ellenére, hogy 25 éves film, a látvány a mai napig megállja a helyét, egészen egyedi "íze" van, azt hiszem, fõleg a világítás és a fények megválasztása miatt. A hangulata magával ragadó, kicsit szürreális, misztikus sci-fi-futurizmus - sokszor egészen Besson-os feelingje van (biztosra veszem, hogy a derék Luc tudat alatt is rengeteg inspirációt merített ebbõl a filmbõl a késõbbi Ötödik Elem-hez!). A szereplõk jól illenek a sztoriba, passzolnak a karakterekhez (Ironside pl. valami vérfagyasztóan hiteles rosszfiú!), a magyar változat teljesen rendben van (külön öröm, hogy a novellával ellentétben a Johnny Taxi-t itt nem magyarosították Jancsi-ra...áááááá!), a zenéje pedig felejthetetlen.
Tízes film. Nincs mese.
10/10
cellasto 2014 szept. 02. - 23:10:54 10/10
(139/177)
https://www.youtube.com/watch?v=xjts5DrcdiU

a filmzene sem rossz azért :)
offtopic
Szaki 2014 szept. 02. - 23:07:35
(138/177)
A mai napig az egyik legjobb Arnold Schwarzenegger film nálam. Simán lekörözi a 2012-es feldolgozást .
Akárhányszor adják valamelyik csatornán mindig megnézem.