4/10
beo71 2010 okt. 18. - 12:03:19 4/10
(12/32)
Megy a nagy közhely puffogtatás,amit a könnybe lábadt szemû kritikusaink gyorsan a keblükre ölelnek,csak éppen maga a film:UNALMAS és ÉRDEKTELEN.4/10.
Gondolhatnánk,hogy egy lúzer páros kedves botladozása,de még véletlenül sincsen egy szellemes párbeszéd vagy normális pillanat,ami közelebb hozná a "cuki"párost.Mire a film vége felé lenne egy pár kedves pillanat,olyan távol kerül a béna kettõs,hogy baromira nem érdekel hol kötnek ki hisztis barátaink.
Hová lett Sam Mendes frissessége a gyönyörû,fájdalmas,provokatív Amerikai szépség rendezõje már legutóbbi Dicapriós émelygése is közepesen fájdalmas töketlenkedés volt.
Ja,lehet,hogy Diablo Cody csak egy rúdtáncos és nem mûvészgyerek,csak éppen átkozottul jó szövegeket ír és vele történtek is dolgok és nem a jólét okozta unalomban kezdett el hisztizni.
9/10
LenaMerisi 2010 júl. 28. - 23:50:29 9/10
(11/32)
Ez a film nagyon szerethetõ, emberi és bájos. Pimaszul nyelvet ölt a fogyasztói társadalom által preferált "siker-figurákra". Arra buzdít, hogy merj átlagos, hétköznapi, sõt akár balfék lenni. :))
10/10
hetéra 2010 ápr. 17. - 10:37:53 10/10
(10/32)
szerintem nagyon jó film, ami engem is meglepett hiszen amerikai...felhívja az emberek figyelmét arra hogy mindenki hülye...
7/10
megmondom az õszintét 2010 ápr. 14. - 21:29:47 7/10 Előzmény Rahar
(9/32)
Szerintem nem unalmas a film, csak nem eseménydús a szó hagyományos értelmében. Itt az az esemény, hogy folyik az élet, de nem tökéletesen. Itt tényleg senkinek sincs kolbászból a kerítés, se nem rendezett az élete. A különbözõ elcseszett életek látványa után tényleg úgy jön ki az ember moziból, hogy azért az élet szép, mert nekem van rendes családom és munkám. Ez egy ilyen hangulatú film, én örülök, hogy nem megint valami nyálas amerikai limonádé.
Rahar 2010 márc. 25. - 18:44:44 Előzmény zeany
(8/32)
Nekem egyáltalán nem tetszik a film, unalmas alaptörténet, érdektelen cselekményvezetés, nagyon kevés nekem tetszõ humor. Maga a témaválasztás nagyon jó, de annyira lassú, vontatott az egész film, csak akaraterõvel voltam képes megtekinteni. Én 10 pontból 1 pontra értékeltem.
zeany 2010 márc. 24. - 23:51:56
(7/32)
Most láttam. Kedves film, sok emberséggel, Mendes féle lassú melankóliával. Kicsit sok benne a bolond karakter, de nekem mégsem volt túlzó, szerintem ezzel nem szakadt el annyira a valóságtól, mint elsõre hinnénk. Szerettem ahogy lassan csordogált a történet, néhol réges-régen elfeledett gyermekkori emlékeket elõhozva.
9/10
Banana Baggins 2010 jan. 31. - 13:32:17 9/10
(6/32)
Az elején, kicsit furcsán hat az eltompult ízvilágunkra, hogy amikor megízleljük nem telíti el a szánkat a hálivúdi cukormáz, de hamar meg lehet szokni. Nagyon életszerû az egész, persze azért vannak erõs túlzások és szélsõségek a filmben, de kellenek ezek a durva kontrasztok, hogy egyértelmûen meglássuk a film lényegét, hogy mindenki (vagy legalábbis a legtöbben) a saját életét elcseszettnek érzi, és mindenki másé szebbnek tûnik, aztán ha közelebbrõl megnézzük, rájövünk, hogy nem is vagyunk annyira félresikerültek, mint azt gondoltuk, és csak úgy élhetjük az életünket hogyha meglátjuk az élet napos, és elõnyös oldalát, nem pedig önsajnálatba fulladunk.
Rahel 2010 jan. 27. - 17:46:41
(5/32)
-Szerintem zseniális film, és a baba ijesztgetés pedig haláli:D
9/10
Kovács Anna 2010 jan. 27. - 17:15:01 9/10
(4/32)
Véleményem szerint ez a fiataloknak egy nagyon jó film. A könnyed jelzõvel vitatkoznék, mivel az élet azon kérdését boncolgatja, hogy az ember néha olyan dolgot keres - sok idõt töltve ezzel - ami már meg is van az életében csak nem látja azt olyan értéknek, mint amit az képvisel. Vagy a másik életét értékesebbnek látja, mert nem lát bele. Erre van egy jó mondás: Aki a múltban él vagy a jövõrõl álmodik, az a jelenben boldogtalan. Ez a pár a film végére megtalálta a jelent. mücike
7/10
Gega1 2010 jan. 18. - 13:27:36 7/10
(3/32)
Könnyed, kedves film, mely nem hagy a nézõben mélyebb nyomokat. Igazad van abban, hogy gyermekvállalás elõtt álló pároknak ajánlott, sõt, szerintem már-már kötelezõ. Jó volt látni, hogy ennyire szeretik egymást a fõszereplõ páros tagjai, különösen a férfi van oda nagyon a nõért. Ebbõl a szempontból minden nõ vágyálma lehet egy ilyen család centrikus férfi. A nõ arca pedig rendkívül érdekes, afféle karakteres, különösségében gyönyörû.
zimzum1111 2010 jan. 11. - 15:15:49
(2/32)
Nagyon kedves, szórakoztató film.
Sam Mendes jól gondolkozik, jól láttatja azt, ami van...
10/10
9/10
Swarm1 2010 jan. 09. - 19:16:34 9/10
(1/32)
Szerintem kiváló film. Emlékezetes karakterek, humoros beszólások, ugyanakkor ha kell érzelmes dialógusok tarkítják. Kicsit amolyan mese habbal, de kellõen emberi és szerethetõ. Mendes megint nagyot alkotott!