Téma: Toxikoma

7/10
PopKornél 2021 szept. 24. - 00:09:46 7/10
(27/87)
Nem próbáltam soha heroint, de ahogy gyonyoru megoldasokkal bemutatjak az azonnali hatasat, lehet ki kéne 😂🤣😅👏🎞️🎥🎬🤟 na de a lényeg nem rossz film! Es meg ennel is jobb lehetett volna, ha kicsit tobb jelenetet el mertek volna engedni, vagy vágással roviditik. Szóval szerintem szép, megindító produkció. Molnár Áron zseni!
8/10
kispalissaci 2021 szept. 23. - 11:54:03 8/10
(26/87)
Tobb gondolatom van a film kapcsan. Eloszor is oriasi gratula Herendinek aki azert erosen szintet lepett a korabbi filmjeihez kepest, es az egesz stabnak, kiemelve Barany Marci forgatokonyvirot (regi ismeros, ezert Marcizom), az operator Szatmari Petert es hat nem utolso sorban a szineszeket! Es ha mar a szineszeknel jarok: Molnar Aron egyszeruen zsenialis volt. Sikerult neki letrehoznia egy “alternativ Gyozo” karaktert ugy, hogy egy pillanatig nem hasonlitottam oket ossze es nem hianyoltam az eredetit. Sajnos szerintem ez a Csernust alakito Banyai Kelemen Barnanak mar kevesbe sikerult. Persze elismerem, hogy Csernus nem kicsit markans karakteret nem piskota feladat lehet megformalni, de nekem tulsagosan mild volt... Szamomra oromteli volt Torok-Illyes Orsi szereplese is, aki foleg a Hajdu Szabolcs filmekbol - szemelyes kedvencem. Azonban kifejezetten idegesito volt szamomra az a gyerekszinesz jateka, aki Gyozo kislanyat alakitotta... nem tudom hogy eshetett a valasztas ra, de nagyon kizokkenttem a filmbol amikor szerepelt, mert egyaltalan nem volt termeszetes. Masik hibaja szamomra a filmnek a zene a vegefele, meglehetosen hatasvadasz es mainstream volt, szinten kizokkentett kicsit. Tovabba akadtak a filmben irrealis jelenetek (SPOILER: pl. rendorseges rajtautes, ami kb fel perc alatt lezajlott ugy, hogy hazkutatast nem tartottak, felveteleket nem keszitettek stb..), viszont osszesegeben szerintem elegge klisektol mentesre sikerult a film, szerencsere. Latvanyban fergeteges, “eso a diler lakasan” jelenet annyira atuto, hogy meg az a nezo is aterzi, aki eleteben nem nyult semmilyen szerhez. (mint ahogyan en sem) Nagyon felkavaro alkotas, engem elegge berantott. Eleg lehangolo volt az is, hogy minden noi karakter a filmben aldozati szerepben volt (Vajon szandekosan?) es SPOILER: kulonosen fajdalmas volt, ahogy az egyik betegen Gyozonek es Csernusnak is sikerult atlepnie, sorsara hagynia... (a lany aki ongyilkossaggal fenyegetozott) Maganvelemenyem pedig, hogy Csernus doki igazan megerdemelte ezt a filmet. Nagyon sokat tett anno a fuggo emberekert es tenyleg oriasi kincs volt a szakmaban... aki szedalas helyett elhivatott volt abban a kerdesben, hogy nemcsak a fizikai fuggest kell megszuntetetni, hanem hangsulyt fektetni a lelekre, a sajat modszereivel, amelyet sokan kritizaltak utana, de a fuggokon ketsegkivul hatasosnak bizonyultak. En emlekszem meg arra amikor nem volt meg szeles korben ismert es mennyire lekotott a Drogma cimu konyve anno es az egyik eloadasa amire eljutottam meg a konyv megjelenese elott… A Toxikoma konyvet nem olvasstam uh azzal nem is vetem ossze a filmet, de ha olvastam vna se szivesen tennem. Mindent osszevetve ez nekem meger 8pontot ez a film, nem is ertem az alacsony pontozast fentebb.
8/10
kispalissaci 2021 szept. 22. - 01:11:36 8/10 Előzmény Krisz000007
(25/87)
Csak a te butasagodat bizonyitja, hogy csak azert mert jartal Csernusnal, ezert latatlanba lepontozod a filmet magat…?! (Mindezt azert , mert neked nem jottek be a modszerei…Nekem van olyan baratom aki altala jott le a szerrol es azota is halas.)
9/10
Dyn 2021 szept. 17. - 23:28:18 9/10
(24/87)
.
10/10
GingerCinè 2021 szept. 17. - 19:20:24 10/10
(23/87)
Nem egy "Sztracsatellás" történet! Csernust kivállóan alakítja Bányai Kelen Barna, az elején még az ízes délvidéki beszéd is lejött. A jövőben biztos megtalálják a jobbnál jobb filmszerepek. Végre már egy jó magyar filmalkotás! Gratula az egész stáblistában felsorolt művészeknek és mindenkinek!!!
7/10
Midnight67 2021 szept. 15. - 16:57:36 7/10 Előzmény luci87
(22/87)
A film egész mást ad, mint a könyv, előbbiben bizonyos dolgok valóban fikciók, míg a könyv az igazi valóság.
https://hvg.hu/elet/20210903_Toxikoma_Herendi_Gabor_Szabo_Gyozo_Csernus_Imre_Molnar_Aron_Banyai_Kelemen_Barna_film
8/10
luci87 2021 szept. 15. - 13:36:27 8/10
(21/87)
Kemély ütős film,Molnár Áron nagyot alakit benne,van pár komoly jelenet!Nem tudom mennyire fikcio a filmben spoiler !!! Hogy 2 novel is megcsalja a korhazban a feleseget,azert ez durva!!!spoiler vége!
Ha igy volt nem is csodálom,hogy elvált tole!
Két oras a film,de nekem nem volt vontatott,vegig lekötött!Lehet,hogy a könyvet is elolvasom,bár nem vagyok nagy Szabo Gyözp rajongo!
8/10
Böhöm 2021 szept. 13. - 20:37:45 8/10
(20/87)
Ez egy nagyon jól összerakott film, maximálisan leköti az ember figyelmét végig. A története tekintve, azt értem, hogy egy film nem tud mindig minden előzményt és következményt bemutatni, sokszor bizonyos szakaszt ragad ki az életből, nekem egy kicsit mégis hiányérzetem volt utána. Főleg a véget lehetett volna kicsit még tovább vinni, csak egy 1-2 perces betekintéssel a későbbiekre. Az egy mondatos idézet, mint lezárás, nekem kicsit olyan volt, mint amikor az utolsó jelenet előtt elmegy az áram, és bár sejtjük, de mégse tudjuk, hogy mi lett a film vége, és bosszankodva vagyunk kénytelenek aludni menni.
Ezzel együtt nagyon ajánlható, igazán jó film.
offtopic
Edmond Dantes 2021 szept. 13. - 19:57:34 Előzmény Brierley
(19/87)
Kösz, akkor kihagyom.
5/10
Kisparizel 2021 szept. 13. - 17:49:52 5/10
(18/87)
A könyvet nem olvastam. Én inkább moziba járok, és ilyen moziba szívesen megyek. Amivel úgy érzi az ember, több lesz!
Ahol az alap történetben valami több van....
Pl :Hogy Győző lefeküdt a mosó konyhában az ápolónővel... Ki mozdította a Csernust abból a döntés képtelenségből, amibe bele ragadt!!
A Berlin calling jutott eszembe... Miközben néztem.. Amit hiányoltam az a magyarul éneklő zene. Alatta. Közbe.. A végén!
Mert. Hát ez egy magyar film....
És a szponzor még mindig beleszól(monika show)
De. Legalább nosztalgiaztam is kicsit.
Nekem tetszett.
10/10
freeze 2021 szept. 13. - 10:09:07 10/10 Előzmény freeze
(17/87)
ja... és ami ennyire megosztó a vélemények vonatkozásában... hát az általában érdemes a megnézésre :)
10/10
freeze 2021 szept. 13. - 10:07:25 10/10
(16/87)
Aki centi pontos tényfeltáró dokumentumfilmre vágyik az nézzen a natgeón valamit, ne ezt.
Ez vérbeli karakterdráma és annak kiváló! A lényeget mutatja, a fordulás folyamatát.
Az életben elképesztő lehetett e két markáns egyéniség harca.
Az, hogy Győző hogyan jutott ide, nomeg hogy hogyan lettek barátok aztán Csernussal... nem ez a lényeg.
Az csak sallang. Remek színészi játék, remek rendezés, kiváló filmzene. Egy percig nem unatkoztam a moziban. Izgalmas, feszült, kemény film. pernye71-el értek egyet!
10/10
pernye71 2021 szept. 12. - 16:21:24 10/10
(15/87)
Senki ne higgyen az 1 pontosoknak. Ez egy nagyon jó film. Pont.
10/10
lipgloss89 2021 szept. 11. - 01:16:36 10/10
(14/87)
Zseniális film! Én olvastam annó a könyvet is, az is remek de a film a lelkedig hatol, egyszerre borzaszt el, majd könnyezed meg, és a legfontosabb szerintem, hogy napokig a hatása alá kerülsz. A színészek előtt le a kalappal. Nézzétek meg! Megéri! Fantasztikus!
Edmond Dantes 2021 szept. 09. - 13:58:06 Előzmény Brierley
(13/87)
Tényleg az?
7/10
Midnight67 2021 szept. 09. - 11:00:56 7/10 Előzmény KrK89
(12/87)
A filmet még nem volt szerencsém látni, ellenben a könyvet kétszer is kiolvastam. Abból kiderülnek az okok, a miértek, "hogyanok". Szerintem a könyv remek, lehet, hogy a film nem sikerült jól, de akit a téma érdekel, olvassa el a könyvet.
1/10
KrK89 2021 szept. 09. - 09:33:41 1/10
(11/87)
borzasztó.
Óriási csalódás, hogy egy ilyen történetből ennyire rossz filmet sikerült összehozni. Se eleje, se vége. Nem tudjuk meg, hogy mikor/hogy/miért kezdett ilyen iránt venni Győző élete, és az sem derül ki a filmből, hogy hogyan gyógyult ki, hogyan alakult a kapcsolata Csernussal, hogyan lettek barátok. Ennél már annak is több értelme lett volna, ha összehoznak egy tisztességes dokumentumfilmet az akkori kollégákkal, barátokkal, esetleg a terápiás csoportban részt vevő kigyógyult páciensekkel.
A színészi játékok is sajnos nagyon rosszak. A főszereplő a végtelenségig modoros, már-már nézhetetlen.
Lassú, vontatott, hatásvadász és közhelyes.
2/10
H2N2 2021 szept. 09. - 08:08:18 2/10
(10/87)
Egyszer nézhető, közepesen gyenge.
10/10
Ledina 2021 szept. 06. - 19:06:41 10/10 Előzmény Brierley
(9/87)
vagy te
10/10
Ledina 2021 szept. 06. - 19:05:26 10/10
(8/87)
Fantasztikus film! Kötelezővé tenném a vetítését a középiskolásoknak, hogy lássák mivé lehet egy ember a drogoktól... Zseniális azért is, mert nemcsak egy színész küzdelmét látjuk, hanem egy igazi orvos küzdelmét is, sajátságos módszereit, melyek végülis eredményt hoznak, látunk kíváló jellemábrázolásokat és sorsokat. Remek korraj,t fantasztikusan mutatja be a kórházi hierarchiát, a tehetetlenséget, a magyar társadalom hibáit, az emberek önzőségét, hogy mivé fajulhat a segítségnyújtás elmulasztása és hogy mindannyiunk felelőssége ki hogyan gyógyulhat meg ebből a szörnyű függésből.