perszepolisz 2017 aug. 25. - 18:29:14
(32/52)
Kissé eklektikus, zavaros, harsány, talán összecsapott, de semmiképpen sem rossz volt ez a film.
Ami jó: Nem tudom volt-e már olyan második rész ennyi évvel az elsõ után, így meg hogy szó szerint minden szereplõ ugyanaz volt mint \'96-ban egészen ritka. Óriási plusz pont, hogy voltak \"jelenetek\" az elsõ részbõl, ráadásul úgy láttam, hogy olyan jelenetek, amelyek az elsõ részben konkrétan nem voltak láthatók, hanem talán valami kidobott beállítás lehetett. Pl. Tommy sétálása a Ben Nevisre egy olyan kameraállásból volt látható, amely az elsõ részben nem volt látható. Vagy amikor Mark besunnyog a szülei szobájába és ellopja a pénzüket. Ezek a dolgok tetszettek.
Spud története szintén nagyin tetszett.
Ami nem tetszett: a forgatókönyv. Úgy tûnik nem sokat foglalkoztak ezzel, úgy gondolták elég a nosztalgia. Vagy lehet, hogy nem értettem meg a filmet: De miért nem kereste a rendõrség Begbie-t a saját lakásán? Miért nem tudta Begbie, hogy a fia mit tanul? Nem leveleztek? Nem igazán érzékeltetették, hogy a Beteg Srác mikortól lett tényleg Mark barátja, mikortól nem akarta átverni.
És a legfontosabb: Mark az életet választotta, vagy mégsem?
1/10
tonytorpedo 2017 júl. 08. - 19:30:52 1/10
(31/52)
szar volt
8/10
bundi8 2017 jún. 20. - 21:12:21 8/10
(30/52)
nézhetõ lett, de magas a mérce, egy kis nosztalgia sz egész..... 10/7
kinguci18k 2017 jún. 16. - 17:39:36
(29/52)
Egy közepes film lett belõle.
Az elsõ persze jobb volt,de alán az újdonság ereje miatt is.
És mert akkoriban nem volt ennyi fim mint manapság.
Szóval ez tetszett is meg nem is.
6/10
ricsi167 2017 jún. 15. - 19:39:56
(28/52)
Nekem az a véleményem, hogy ez egy kifejeztten csalódás mentes folytatás volt.
Vannak akik nem így gondolják, de nekik most levezetem, hogy mégis miért volt ez tökéletes 2. rész.
Elõször is ott kezdõdik, hogy én nem is tudtam, hogy ez egy régebbi film 2. része. Még idõben észrevettem, ezért \"gyorsan megnéztem\" az elsö részét...Egy 96-os filmrõl beszélünk(ami Ewan McGregor 4. filmje) , én 91-es születésû vagyok, ergo nemcsoda, hogy sajnos lemaradtam róla annó.
Lényeg, hogy megnéztem. Nagyon megfogott a film. Nyomasztó, életszagú...nyomor, drogok, rossz döntések, család stb. Ráadásul fantasztikus a szereplõválasztás...zene...vágás minden.
Ewan Mcgregor nagyot alakít, de nem az õ alakítása a a legjobb. Hanem Jonny Lee Miller-é. Elképzelni nem tudom, hogyan csinálta, egyszerûen zseniális.
Kicsit elkalandoztam, de tréjünk vissza miért volt számomra tökéletes folytatás:
Amikor megnéztem az elsõ részt, pár percre depresszióba estem. Ezt a rendezõk és akik részt vettek a film készytésében, jól tudták hogy ez fog történni sok nézõvel. Tehát muszáj volt felfrissiteni a filmet. DE nem rontották el. - SPOILER - Gondoljatok csak arra, amikor a film\"beteg srác\" kijön a box terembõl és visszaemlékszik a menekülõs-autós jelentre. Felídéz egy régi emléket. Az egy számomra nagyon szomorú, elgondolkodtató jelenet, a zenei aláfestésrõl nem is beszélve. Éppen ezért lett \"modernizálva\" kicsit fogyaszthatóbbra téve a film, hogy ezt a kontraszt hatást el tudják érni.
biffneelohim 2017 jún. 14. - 17:50:36
(27/52)
Bár hozzá kell tenni,hogy a hangulat tényleg meg van.És ettõl eltekintve a film jó!
biffneelohim 2017 jún. 14. - 13:51:07
(26/52)
Egész jó film lett volna!Én megpróbáltam nem összehasonlítani a kettõt hane mkülön filmként kezelni!De a közepétõl annyira rossz irányt vesznek az események,hogy bevallom beletekertem.Miért kellett annyira Begbie bosszújára kihegyezni,nekem ez nagy kérdés.Ez fantáziátlanságra utal.Bármilyen más irány jobb lett volna.Még ha vajaz az elsõ részre akkor is.
5/10
Rocco1899 2017 jún. 12. - 00:45:24 5/10
(25/52)
Az elsõt kb hússzor láttam,és legalább ennyiszer fogom is még,hiszen zseniális alkotás. Ebbõl kifolyólag nem sokat vártam a második résztõl,hiszen azt a szintet nem lehet még egyszer hozni. Sajnos még így is csalódás volt a T2. Nem mondom,egyszer meg lehet,sõt,egy rajongónak egyszer meg kell nézni,egy kis nosztalgiázásra megfelel,de semmi több. Gyenge szövegek,hangulattalan zenék....Az egész csak halvány lenyomata az elsõnek. Sõt. Össze sem lehet hasonlítani õket.
8/10
idõjós1010 2017 jún. 12. - 00:32:01 8/10
(24/52)
Nagyon vegyesek voltak az érzéseim. Picit szét volt esve. ...vagy legalábbis ilyen hatást keltett. Ellenben megvolt a feeling, Robert Carlyle, és Ewen Bremner által alakított karaktereket nagyon bírtam. Visszaadta a film, az elsõ rész hangulatát, de ez már nem egy tipik drogos mozi. Ez valami más lett. Viszont ügyesen összefûzték az elsõ résszel. Különösen veronika jött be nagyon. Az a nõ nálam 10 pontos. :-)
rockqueen 2017 jún. 10. - 22:10:28
(23/52)
Nekem nagyon tetszett. Miközben néztem többször leesett állal mondtam, hogy ez kurv@ jó. :D Annyira feelinges volt, a zenék is nagyon jók voltak, igaz a könyvre kb. egyáltalán nem hasonlított a története. Szerintem jobb lett, mint az elsõ része, igaz az meg könyvben volt jobb. Remélem ez is kult státuszba fog majd lépni és remélem a Skagboys is minél hamarabb megfilmesítik.
6/10
atiser 2017 jún. 10. - 08:35:02 6/10
(22/52)
Folyamatos tisztelgés az elõddel szemben, de sajnos ennél nem nyújt többet. Jó volt látni a karaktereket, de az elsõ filmmel ellentétben, amit bármikor újranéznék (ideje is lesz már), ez nem fogom megnézni többször.
9/10
m3246 2017 jún. 10. - 02:11:58 9/10
(21/52)
Az azért látszik, hogy igen komolyan figyeltek a filmre mikor úgy döntöttek, hogy csinálnak 20 év után egy második részt! Nagyon helyesen tették! Meg kell mondjam, a film csodálatos lett, nem mondanám, hogy jobb mint az elsõ rész, de hozza azt a színvonalat... kicsit másképp, de elképesztõen jól... nagy gratula az alkotóknak!!! Szóval ennyi felkonf után, nagyon-nagyon tetszett és élveztem :) Õszintén szólva meglepett, hisz láttunk már annyi szar második részt/folytatást... Az meg hogy a veszélyeztetett életkorú kategóriába tartozom, akiknek pont készült a film, különösen megdobogtatja a szívemet és valóban nagyon nagy nosztalgia a film, még úgy is, hogy pár héttel ezelõtt néztem meg az elsõ rész újra, amit nem láttam vagy 15 év... (itt kell megemlítenem, hogy mennyire durva a skót akcentus :) muszáj volt hozzá feltennem egy magyar feliratot és megvárnom a második résszel szintén míg az elkészül, mert egy büdös szót nem értettem belõle \"angolul\" :) a történet olyan amilyen nem több és nem kevesebb, mint az elsõ rész.... de ha már itt tartunk inkább több... az meg mennyire jó már, hogy milyen finom utalást tettek a \"migránsokra\" a filmben... én éltem egy évet in the UK, szóval pontosan tudom, egy nacionalistább angol (vagy skót és a többiek...) nagyon nem bírja, hogy tele az ország kelet európaiakkal, arabokkal, fekákkal stb... szóval a brexit sem véletlen történt... A szereplõk hozzák az elsõ rész színvonalát :) Nem tudok és nem is akarok elvonatkoztatni attól a ténytõl, hogy a bolgár kiscsaj, aki valóban bolgár elképesztõen jó nõ... simán beleestem, amúgy is gyöngéim a frufrus csajok... engem már ez külön megvett kilóra :) szóval hûdenagyon élveztem a filmet... és tök jó hogy csináltak egy ilyen szuper második részt! 9/10
Tiki86 2017 jún. 09. - 16:05:30
(20/52)
Csak gratulálni tudok a Mafilm Audio Kft.-nek hogy nem voltak képesek az eredeti szinkron gárdával megcsinálni a filmet. Sikeresen elhúzták a mézesmadzagot, amikor megcsinálták decemberben a szinkronos elõzetest a régi gárdával. Érdemes megnézni a facebook adatlapjukat, ahogy látom a régi hangoknak is megvan a véleményük errõl. Bravó! Taps-Taps!
https://www.facebook.com/mafilmaudio/photos/ms.c.eJxNy9EJwDAMA9GNSmRLjrr~;YoWYmvw~_7iCHo1QmyqwHDdQB7R~_yoS7Qcio5Cw~_EpmAvniKwtfDOoi7oD1e9G5w~-.bps.a.1438525149513656.1073741835.728111710555007/1582826458416857/?type=3&theater
8/10
pihes 2017 jún. 09. - 15:22:18 8/10
(19/52)
Jó volt látni újra, a szereplõket.
Az érzés azért megvolt, de már nem volt annyi vadság benne, mint egykor. Nem is csoda, az idõ megy, nem fiatalodik senki.
Jól sikerült, nem okozott nagy csalódást.
8/10
8/10
Mate146 2017 máj. 30. - 22:10:15 8/10
(18/52)
Méltó folytatása az elsõ részenk. Érdekes, hogy akiknek nem tetszett, és az elsõ rész rajongóinak mondják magukat, azok mit vártak? A karakterek ugyanúgy megmaradtak, a látvány, és az effektek is a helyén voltak. Akik azzal jönnek, hogy nincs ennek története, azok vajon az elsõ részhez is ezt írták? Ott is, és itt is a szerplõk viselkedése, és érzelmei a fontosak. Az eseményeket viszont jobban tudják kontrolálni. Gondolok itt arra, hogy az elsõ részben Markot végig zsarolta Diane, hogy mi lesz ha szakít vele. Itt már jobban irányítják a sorsukat, hiszen eltelt 20 év, megváltoztak, de mégsem felejtettek semmit. Fõleg Begbie nem!
Az egyetlen szájbarágós dolog nekem az a "choose life" 21. századba való áthelyezése, és elmagyarázása Facebook, Twitter példákkal karöltve. Viszont a poénok betaláltak.
Összegezve, nagyon jó hallgatni ezt a skót akcentust, és a sok "aye-t" és "cunt-ot". Megérdemli az imdb-n kapott 7.6-os átlagot, és a port.hu-n a jelenlegi 8,6-osat is. Akik szerették az elsõ részt, nyugodtan nézzék meg. Ne magyar felirattal, hanem angol felirattal ajánlom sokkal élvezhetõbb.
Számomra 8/10
zetorka 2017 ápr. 02. - 22:03:23
(17/52)
Nekem tetszett, nosztalgia volt és nem is akart annál több lenni.
A poénok nekem ültek és igazából pont úgy tudtam a szereplõkkel azonosulni, mint amikor az elsõ részt láttam nagyon régen.
Továbbá szerintem igenis szólt valamirõl.
zetorka 2017 ápr. 02. - 21:57:21 Előzmény tuff
(16/52)
Tedd már meg, hogy az elsõ Trainspotting-ot is összeveted a könyvvel, mert akkor azt a csodát fogod felfedezni, hogy OTT SE stimmelnek a dolgok. A könyv és a film abban az esetben is csak nagy vonalakban egyezett.
Formaggio 2017 márc. 17. - 19:15:03
(15/52)
Az elsõ részez képest egy nagy nulla. Az elsõ részbõl a lényeget, az ott megszokott kifejezésmódot most nyomokban sem láttuk. (Sok rétegû, felszínen vidám mélyebben végtelenül szomorú események / poénok.) Igazából poén sem volt.
Ez nem cult film :-(
10/10
Laura Fehér 2017 márc. 13. - 12:26:01 10/10
(14/52)
Elsõsorban azok fogják értékelni, akiknek az 1. tetszett. Sok rész csak a \"nosztalgiáról\", az elsõ részre való visszautalásról szólt, akinek az esetleg kimaradt, nem tudom, hogy azok tudták-e élvezni vagy értelmezni így... Volt sok feszültséggel teli és sok megindító rész is. A zenék is nagyon ott voltak, moziban fantasztikus hatása volt. A srácok számomra ennyi év eltelte után is hitelesek voltak a szerepükben. Nekem tetszett az egész úgy ahogy van, szerintem a rajongók méltó folytatást kaptak az elsõ rész után. Hozzáteszem Ewan McGregor fan vagyok, de akkor is...Nekem nagyon bejött az egész film. 10/10 :)
Aagika 2017 márc. 11. - 22:37:37
(13/52)
SPOILER!
Spud azt mondta, 4000 fontot kapott anno Marktól, de most direkt megnéztem az elsõ részt újra, és csak egy köteg pénzt tett be a szekrénybe, azaz 2000-et. Fura :)
Mindenesetre nekem tetszett!