Cullangka 2011 nov. 28. - 15:27:32
(416/496)
ha tudom h ilyen lesz a 3. rész megsem nézem sztem:D nagyon gyenge lett... egyáltalán nem éri el az elsõ 2 színvonalát.. kifejezetten zavar h 2 részen át együtt van acsajjal és tényleg romantikus mikor elõszõr végre kimondja h szereti erre már másikkal van akövetkezõben... maga a történet is unalmas kicsit már tulismétlõs.. kevés a poén és az akció.. nekem uncsi.. elõzõ részek 10/10hez képest kb 10/4 mint folytatás... akció filmnek még 10/6 de akkor is uncsi:D
greeen 2011 nov. 13. - 18:26:22
(415/496)
Amúgy még annyit hozzátennék Megane Fox-hoz hogy oké botox ide oda, a fején,addig nem baj míg a mimikája nem tûnik el teljesen de érthetetlen számomra,miért tömi teli a testét igénytelen tetoválásokkal!Ráadásul az még nem is baj annyira,ha olyan helyeken van mint boka vagy lapocka!De egy Közeped Monroe tetkó alkarra és teliirkálni a hátát illetve oldalát ,már kissé giccses!
Segítõ Béka 2011 nov. 12. - 13:56:40
(414/496)
valljuk meg ez azért eléggé gyenge film volt. michael bayre egy pohár vizet nem bíznék, hogy töltse tele, gyors vágások, nem is lehet látni a robotok arcát.
a csaj az hogy feltöltötte szilikonnal a száját, undorító, amúgy is nagyon ronda néhány szögbõl az arca.
miért nem lehetett a régi lány?
a kínai vicces volt, ez jó volt a filmben, még pár poén volt benne, de könyörgöm, ilyen film már csak az óvodásoknak tetszik

a logikai hibákkal nem is érdemes foglalkozni, pl: optimus odaadná a izévezérnek a feltámasztó csillaglebegõt, amikor még nem tudja, hogy az áruló, de az áruló már akkor is, de a fõfõvezér visszaadja azt optimusnak, minek? ha egyszer áruló?
greeen 2011 nov. 08. - 18:59:11 Előzmény KurtWagner
(413/496)
A Punisher nyereséges volt,már 3 hónap alatt visszahozta az árát amerikában,ami fölötte van a dvd eladásokban és a külföldi vetítésekben azt már nem tudjuk meg,de extra profitit nem termelt!A Valami van odalent meg elképesztõ kis költségvetésû film,így nekiállni valaminek,max a tv film kategóriában megy el,tulajdonképpen ilyen adaptációkat említeni sem kellene.A Jonah Hex az egyedüli és valóban kritikán alul rendezett ,megvalósított átdolgozás,ami bõven belefér abba a 10-20%os rátába amit említettem!A Transzformerszre nem írtam hogy eredendõen képregényadaptáció lenne,mégha széles körben a képregények és mesefilmek tették is ismertté!:)A Lényeg az hogy tulajdonképpen igen a geekek alapozzák meg hogy ne legyen bukta a film!ÉS ezért nincs katicaember meg hasonló:) Mert igen ,én biztos vagyok abban hogy egy transzformersznél is,vagy pókembernél is,amik hoznak 1 milliárd vagy afeletti dollárt bevételben,150 milliós bekerülési költség mellett,a fanatikusok képesek az össz bevétel 10-20 % át hozni világszinten,és fõleg amerikában!Ez már garantált dolognak számít!Hozzáteszem nem 100%os a tuti siker,de igen sok millió emberrõl beszélünk,és nem nagy szám arról beszélni a 7 milliárdos földön hogy behúz 10-15 millió garantáltan fanatikus geeket a moziba (ami szerintem még kis szám is) és ott hagy 10-15 dollárt csak a mozijegyre !ÉS ez máris 150 millió!
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 08. - 14:06:00 10/10
(412/496)
KurtWagner 2011 nov. 08. - 09:29:21 Előzmény greeen
(411/496)
Azért a geekek nem képesek eltartani egy ilyen produkciót sem. Persze hozzájárulhatnak a film sikeréhez annyiban, hogy pl. õk azok, aki már bejelntés elsõ híre után hypolják a filmet, aminek az internet nagyon jó teret is ad. Láttalanba képesek felpontozni (és olvasva egy-két hozzászólást néhány támában, néhány - jó sok - embernek, már az is elég a megnézéshez, hogy azt hittem jó film lesz, mert a port.hu-n vagy az imdb 9-10 ponton állt), írják a pozitiv vagy negativ (még a negatív reklám is reklám) véleményüket, hogy ki fog játszani benne, ki nem, miért pont õ, és anélkül, hogy a forgalmazónakmélyena zsebébe keljen nyúlnia, beszívárog a köztudatba a film. Ki van ez találva. Az, hogy garantáltan nyereséget hozna, mert képregényfilm, az sem biztos: hísz olyanok, mint Punisher: War Journal, Jonah Hex, Man-thing (nálunk Valami van odalent címmel futott valamelyik adón) el se jutottak a mozikba. Persze rászáltak, mert meg van rá a lehetõség, hogy jó filmet forgasanak belõle, "jó" alapanyag, és valamilyen szinten így vagy úgy de ismert. Ez az elõnye az adaptációknak. Sokan kérik számon az eredeti ötleteket a filmstudiókon, de pl. mi a különbség aközött, hogy egy gimnazista srácot megcsopett egy radioaktív pók, ezért pókképességekre tesz szert és õ lesz a csodálatos Pókember vagy egy gimnazista srácot megcsíp egy radioaktv katicabogár, emiatt katicabogár képességekre tesz szert, és õ lesz a csodálatos katicaember. Az elõbbit többen ismerik, többen hallottak róla ésebbõl adódóan beindit náluk valamít: pl. nosztalgia faktort, mert a Transformersnél maradva, ami elsõdlegesen nem képregényfilm, mivel a játék volt elõbb és a képregény ahhoz készült, és szerintem sokan nem is hallottak a képregényrõl vagy nem is ismerik azt), vajon a mai fiatalok között hány olyan van, akinek ne lett volna, ha nem is eredeti Hasbro, hanem másolt kinai Transformers bábúja (amiket a szülõk gyakran jobban élveztek) és mikor halott a Transformers filmrõl, nem indult be valami halovány emlék messze ringó gyermekvilágáról. És még az sem mellékes, hogy a szórakoztatóipar igen egységes: film, könyv, képregény, számítógépes játék, sima játék + egyébb kapcsolodó termék pl. Transformerses uzsonásdoboz. És bizony néha kölcsönösen ezért is megéri ilyen filmeket csinálni: a Marvel nem hiába alapitott filmstudiót és szerezte vissza a Vasember, Thor, Hulk, Captain America, Avengers, Nick Fury jogait.Ha van egy viszonylag sikeres film, az kihatással van pl. a képregényekre is, vagy játék esetében, jelen esetben a Transformersnél a játékokra is, és ezért nem cél a geek közönség, mert õk úgy sem veszik meg azt, amit egyszer úgyis megvenének viszont talán új rajongókat lehet teremteni.
greeen 2011 nov. 06. - 19:14:59
(410/496)
Hát igen.És megfigyelhetõ mennyire ráugrott Hollywood ezekre a garantáltan nyereséget okozó képregény feldolgozásokra!Az elmúlt 10 évben módszeresen megfilmesítik szinte az összeset,és nem csak a nagy klasszikusokra gondolok mint ahogy említettem a pókembert,batmant,supermant,hulkot amibõl már régebben is készûlt valamilyen feldolgozás,hanem ráugrottak a többi általunk Európában ismeretlen képregényekre is,mert ugye amerikában óriási ennek a kultusza,egyfajta irodalmi mûfajnak,mûvészetnek nevezik.Jönnek sorban mint a fantasztikus 4-es,scott pilgrim,Kick/ass,Watchmen,X-men,Amerika kapitány,Készülhetnek bármekkora költségvetéssel a nyereséges bevétel 80-90%osan garantált,még ha némelyik eléggé gagyi is!És mint látható a számítógépjátékok stabil fanatikusaira is ráugrottak,nem véletlen jöttek és majd jönni is fognak a garantáltan nyereséges,tomb raider,prince of persia,resident evil,silent hill,max payne,doom, stb feldolgozások.
Vrahno 2011 nov. 06. - 15:30:51 Előzmény greeen
(409/496)
Végül is, jobban belegondolva, tényleg ismerek olyan fanokat, akik ott voltak a vetítéseken minden egyes nap, amíg csak adták a mozik a filmeket. Egy pár ilyen ember pedig felér sok egyszeres nézõvel.
greeen 2011 nov. 05. - 14:56:50
(408/496)
Természetesen nem világviszonylatban mondom a teljes bevételt hanem csak az USA-ra és nem véletlen mert az ilyen típusú filmeknél 30-40% ban ott jön a bevétel,ami más filmeknél abszolúte nem jellemzõ,hanem arányaiban igazodik a külföldi vetítésekhez is!Pedig még ha bojkottálják is a geek-ek akkor is megnézik!Méghozzá van amelyik 5 ször!És onnan is lehet tudni ezeknél a típusú filmeknél,akár pókember,akár batman,stb hogy a filmet még nem is vetítik csak mondjuk egy hét múlva valahol,de már imdb-n a szavazatszámláló 9 ponton áll fele akkora szavazatszámmal mint mondjuk most!Mert ugye rányomják a 9-10-et látatlanba is az észlények mer ez az életük!Az új star wars felújítások miatt is kattognak a fanatikusok de azért csak csak megrendelik díszpéldányban is a dvd-ket mert megbolondulnának ha nem lenne meg.
Vrahno 2011 nov. 05. - 14:33:37 Előzmény Findzs
(407/496)
Nem tudom, hogy az amúgy jogos kritika írója rájött-e, de Sokkoló tényleg csak egy álca volt. Arra hivatott, hogy leplezze a filmcselekmény "nagy" csavarját, miszerint a jónak hitt Õrszem az igazi fõgonosz. Nem szolgált más célt a filmben, minthogy lehessen mit mutatni róla a trailer-ekben, ezáltal félrevezetve a nézõket.
Vrahno 2011 nov. 05. - 14:28:44 Előzmény greeen
(406/496)
Én valamiért kétlem, hogy elegendõ geek lenne ekkora bevétel eléréséhez. Eleve az volt a készítõk egyik fõ célja, hogy a filmeket a nagyobb közönség számára is elérhetõvé tegyék (ezért szorulnak háttérbe a robotok, ezért kell a sok erõltetett poén, meg a csodacsaj), a rajongók egy része pedig a mai napig dühös, amiért nem õket célozták, és egy csomóan bojkottálták is a filmeket.
greeen 2011 nov. 04. - 17:37:52 Előzmény Bakufu
(405/496)
Elhiszem eléggé félreérthetõ sõt az is lehet az Sg-n azt írta valami nagyokos,de általában a reklámköltségekrõl nem is nagyon lehet tudni hogy mennyibe került,mert az már nem a film részét képezi,csak a producerek biznisze!Ma már például beleszámolják azt is hogy számítógépjáték készül a filmbõl és annak néha még nagyobb a költsége mint magának a filmnek,bár állítólag még nagyobb hasznot is hozhat stb stb...
offtopic
Bakufu 2011 nov. 03. - 21:28:00 Előzmény greeen
(404/496)
Látom, igazad van. Nyár eleji sg.hu-s cikkbõl maradt meg bennem az amit leírtam, mint ahogy most már látom hibásan.
僕、次の度は、目を見開いて書きます。
greeen 2011 nov. 03. - 16:09:39
(403/496)
Pedig hidd el a geek-ek hozzák a fõ hasznot az ilyen moziknak ,fõleg amerikában!A Sok 100 ezer beteg talán még be is öltözik megatronnak,de még át is alakul a kedvedért egy csontkovács segítségével.Mint ahogy ez a legtöbb képregény adaptációtra igaz:)
1/10
Findzs 2011 okt. 28. - 22:45:47 1/10
(402/496)
ez egy hiteles bemutató 5 ponttal a 10 -bõl:
http://port.hu/article/28029

ilyen okosságokat írnak benne:
"Miért vártak az álcák a harmadik filmig a nagy invázióval? Miért lett a Transformers képregények legördögibb zsarnokából, Megatronból másodszor is a fõgonosz béna csicskása? Miért lett a nagy riválisának beharangozott Sokkoló egy vonyító gépszörny, fél perc játékidõvel?"

de én inkább a rottentomatóval értek egyet ahol 38% -ra voksolták
greeen 2011 okt. 26. - 17:49:44 Előzmény Bakufu
(401/496)
és hogy tisztában legyünk az árakkal!a zöld lámpás 200 millióba került.ebben nincs benne a promóció!
Angol oldalakon sõt az imdb-n is levan írva de ha nem esett le itt egy magyar link

http://cinestar.hu/cikk/zold-lampas-2-mar-biztosan-jon

"Marten Campbell 200 millió dollárt kapott arra a Warnertõl, hogy a DC szuperhõsét nyereségessé tegye Ryan Reynolds fõszereplésével, de nagyon nem úgy tûnik, mintha sikerülne a küldetése. Ráadásul ezen felül még 100 millió zöldhasút tejeltek marketing célokra, így sok pénze bánja a stúdiónak, ha befuccsol a dolog. "

remélem leesik ebbõl hogy a 100 miullió nem volt része a 200 milliónak.

természetesen az Avatarnál is 150 millió a bekerülési költsége felett értendõ.Az Imdb-s sosem úgy irják ki a film összköltségét,hogy tartalmazná a promóciót ill. a marketinget!
greeen 2011 okt. 26. - 17:44:29 Előzmény _Freddy_
(400/496)
egy filmnek van dramaturgiája,vagyis az elején lehet vontatottabb,lassú cselekménnyel szinte unalmas klisékkel,és jóval erõsebb végkifejlettel ami általában nagyot szokott ütni!Egy könyvrõl sem lehet megállapítani 50 oldal után hogy xar lesz,és egy filmrõl sem!De azért ebben kivétel mondjuk egy Asylum produkciós film:) na ott meglehet állapítani pár perc után ,hogy ebbõl nem lesz film:)
greeen 2011 okt. 26. - 17:41:42 Előzmény Bakufu
(399/496)
Mert szerinted Az avatarnál mennyo volt a promotálás??? Közel 150 millió!Mint ahogy a legtöbb ilyen filmeknél nem szórolappal oldják meg a tescó elõtt diákmunkával...:)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 26. - 11:14:50 10/10 Előzmény greeen
(398/496)
hát ha én látom, hogy egy film szar, akkor nem nézem végig...
offtopic
Bakufu 2011 okt. 26. - 09:45:51 Előzmény greeen
(397/496)
Ami a Green Lantern-t illeti, az említett összegbõl 100 millió dollár csak a marketingre ment el és nem a gyártásra.