borkasztik 2014 nov. 07. - 08:03:11
(253/313)
Igen de az elsõ résznek legalább volt stílusa és nem volt annyira túlzsúfolt :) Ugye a kockáról tudtuk hogy abban összpontosul a szükséges energia ami fontos nekik, meg ugye volt az a kis finom határ vonal az emberek és földönkívüli Transformersz életforma között ami adott egy izgalmas hangulatot a filmnek az emberi kíváncsiság miatt. Kutattak a jelek algoritmus után ami feltörte pár másodperc alatt a katonai szuperbiztos kódot és ugye közben meg kiakarták juttatni a katonákat a sivatagból akik túlélték az egész támadást a támaszpontuk ellen és persze a végén minden szál egybe futott hogy ez az egész a kocka megszerzésének célja volt, még az elsõ részben tényleg mûködtek a szálak és érthetõ indokok és kikövetkeztétek voltak.
Aztán már igen a többi résszel hanyatlott a színvonal a nagy látvánnyal arányosan.
Spoiler
Itt csak megjelentek a pusztító transformerek hogy megakarják találni Optimust de azt se tudjuk meg miért csak úgy xd és elintézik annyival hogy kell a trófeának xd
Sz Peter 2014 nov. 06. - 20:45:36
(252/313)
Mert az elõzõeknek mi volt a nagy története?
Jó robot vs rossz robot, fogócskáznak a kockáért/mátrixért/teleportért.

Azok után mit vártál? :)
borkasztik 2014 nov. 06. - 19:50:03
(251/313)
hát épp ez az hiper bugyután egyszerû volt xd Aminek a középpontjában az agyatlan zúzás :D
borkasztik 2014 nov. 06. - 19:46:58
(250/313)
Igen akkor mond már el mi volt a története ennek a résznek még is mirõl szólt? :D
Spiler
Nekem csak annyi maradt meg hogy 5 év után üldözik a jó Transformereket mert a rossz emberek lepaktáltak azokkal a Transformerekkel akik meg vadásznak rájuk plus ugye elvileg õk a felelõsek is a dinoszauruszok kipusztulásáért. Aztán persze ugye vannak a hülye emberek akik manipulálnak a TransDNS ekkel, de azt se tudják mi lesz a vége és még kiderül iránytani se tudják. Ennyi a nagy történet? :D

A többségében meg már csak arra emlékszem hogy a vége agyon zsúfolt már azt se tudtam ki mivel harcol és ki kivel, plusz ugye jöttek a régi dinoszauruszok is akik csak úgy ott vannak a végén erõsítésnek ha már az elején is dinókkal kezdtük, igaz itt legalább lett egy kis keret :D A harci jelentek már nem olyan koreografáltak mint mondjuk az elsõ részben nagyobb látvány ide vagy oda.
Szóval az egész egy agymenés volt :D

De tényleg pozitív a hangulat és a színészek új gárdája :)
4/10
xardarab 2014 nov. 06. - 12:36:09 4/10
(249/313)
Azt leszámítva hogy 13 éveseknek szól, 13 éves értelmi szinten kivitelezve.....?

10-4
magicvoice 2014 nov. 06. - 10:11:59 Előzmény borkasztik
(248/313)
Szerintem, a történettel nem volt semmi baj, jól követhetõ, kerek egész, és a történetvezetés is izgalmas volt. A kínai részek és szereplõk egyértelmûen a népes, és egyre fizetõképesebb kínai közönségnek szóltak, valószínûleg marketing szempontból döntöttek így. Miközben néztem, eszembe is jutott, hogy Kaliforniából lassan átköltözhet a hollywoodi filmipar Hongkongba. Amikor Tucci a szívószálas lét elõvette, és kétszer is hosszan mutatták a dobozát, vagy amikor az egyik betétdalt is éneklõ kínai énekest egy kabrióban felemelte az ûrhajó, azért már elég necces volt, de talán még belefért.
Sz Peter 2014 nov. 06. - 08:15:45 Előzmény borkasztik
(247/313)
"azt se tudjuk mi a cél és a történet"

Pontosítanék: TE nem tudtad/értetted. Pedig nem volt bonyolult. :)
borkasztik 2014 nov. 05. - 22:40:55
(246/313)
Na igen ez lenne a másik pozitív dolog amit én is kiemelnék. Nekem is ez ugrott be a kritikád kapcsán, annyira jól esett látni hogy nem végre az elõzõ srác volt a fõszereplõ. Ezek a színészek sokkal tehetségesebbek voltak( és nem õk tehetnek róla hogy ennyit tudtak kihozni a szerepükbõl mert ilyen 0 történet mellett ez érthetõ :) Szóval mondom milyen filmet lehetne ebbõl készíteni ha tényleg értõ forgatókönyvíró kezébe kerül :O
borkasztik 2014 nov. 05. - 22:36:22 Előzmény LanyUs
(245/313)
Épp ez a furcsa :O A hangulat az egyetlen dolog ami csodaszámba megy hogy így megmaradt egy ilyen filmben ahol azt se tudjuk mi a cél és a történet. Az egymást követõ teljesen összefüggéstelen jelenetsorok kavalkádjában tényleg az egyetlen értékelhetõ dolog a hangulat :O és pont ezért dühít is a film mert öcsém micsoda filmet lehetett volna kihozni ha még legalább története is lenne :D
Sz Peter 2014 nov. 05. - 22:26:54
(244/313)
emberek elõl menekül a robot?
Pitymalik 2014 nov. 05. - 21:09:10
(243/313)
Valaha az elsõ részben éreztette a film az erõviszonyokat amikor egy álca elintézett egy támaszpontot pik pak.
Most meg emberek elõl menekül a robot mert szintén pik pak elintézik az emberek.Váó
magicvoice 2014 nov. 05. - 20:31:48
(242/313)
Nagyon örültem, hogy végre kiírták a történetbõl a komplett Witwicky családot, és így megszabadultak Shia LaBeouf-tõl is. Az új szereplõgárda kimondottan szimpatikus, Mark Wahlberg egyébként is kedvencem, és egy-két jelenetet leszámítva ebben a szerepben is jó volt. A történet, a látványvilág, az effektek, a zene magával ragadó, szinte fel se tûnik, hogy a film közel három órás. Persze ez sem volt tökéletes, számomra az utolsó harci félóra unalmas volt, bár némileg kárpótolt a látvány. A poénok egy része elég erõltettre sikerült, amitõl több jelenet hiteltelen lett. Mindent egybevetve, mégis az eddigi legjobb Transformers film. Az elsõ rész az újdonsága miatt mindenképpen emlékezetesebb, ez viszont sokkal látványosabb, és a története is jobban tetszett.
10/10
LanyUs 2014 okt. 19. - 11:25:54 10/10 Előzmény kobax
(241/313)
2,5 óra fel sem tûnt! Az eddigi legjobb rész látvány és akció szempontból! Moziban nagy terem és gépészek a hangon nem spórolni! :D
5/10
kobax 2014 okt. 07. - 08:53:14 5/10
(240/313)
Anyám, borogass...
Úgy mégis mi ez a film?!
Elfelejtettek forgatókönyvet írni, és Michael Bay robbantási mániájára hagyatkoztak kizárólag
?
Totálisan követhetetlen, össze-vissza történet, meglehetõsen gyatra színészi játékkal - kivéve Stanley Tuccit, mert Õ lejátssza az egész bagázst a képernyõrõl.
Csak miatta 5 pont.

Ha lesz folytatása, remélem, vagy meg sem csinálják, vagy nem Michael Baynek adják megint.
esernyo 2014 okt. 05. - 09:22:07
(239/313)
Tényleg az fel sem tûnt, pedig volt rajta egy bazi nagy mágnes, ami ugye mind tudjuk mire jó:

http://youtu.be/CnrHGa0Jb3s?t=4m18s

:)
Darksiders2000718 2014 okt. 04. - 19:48:33 Előzmény esernyo
(238/313)
Innen látszik hogy te megragadtál az "Én kicsi pónim" mûfajnál. Te bolond vagy.
Pitymalik 2014 okt. 03. - 20:41:28 Előzmény esernyo
(237/313)
Nagyon gáz.Sok jelenetben borzalmas CGI.No meg hiper szuper ûrhajó hálóval gyüjti be Optimuszt? :)
esernyo 2014 szept. 26. - 02:04:16
(236/313)
Na végigküzdöttem rajta magam, és azt kell hogy mondjam, ekkora szart még életemben nem láttam.
esernyo 2014 szept. 25. - 23:30:10
(235/313)
Azért vannak "vicces" momentumai a filmnek.

Miután a fõszereplõ egyik haverja hamuvá égett, a házát pedig felrobbantotta egy Transformer, és még egy halálosztag is õt keresi, a legnagyobb problémája hogy a 17 éves lányának 20 éves a barátja. Még szerencse egy rég elfeledett Texasi törvény ezt lehetõvé teszi. :)
borkasztik 2014 aug. 26. - 09:09:59
(234/313)
*lehetõség