borkasztik 2014 aug. 26. - 09:09:15 Előzmény King Diamond
(233/313)
Pontosan. Én is nagyot csalódtam a filmben, de én azért nézem meg újra a következõ részt a moziban, mert óriási lehetõséget lenne benne, ha nem csak agyatlan robotharcokat látnánk. Az elsõ rész lehengerelt, imádtam és valahol reménykedek mindig benne hogy vissza tudnak kanyarodni arra a színvonalra, de eddig ez mind hiú ábránd volt 2. RÉSZTÕL KEDVE.

Most hogy új szereplõ gárda volt, így jobban tetszett ez a része. Sokkal jobbak voltak az alakítások szóval ilyen téren felüdülés volt a film és az elsõ rész óta ez tetszett legjobban a sorozatban. De az a baj hogy attól még ez a rész is néhol vissza esett a logikátlan vágások és értelmetlen akció orgia szintjére. NEm is az a baj hogy akciók voltak benne mert ezt valamilyen szintem el is vártuk tõle, de magam részérõl a kevesebb lehet több lett volna és ha izgalmasan felépítették volna logikusan érdekfeszítõen a történetet, akkor még az akciók is imásképp hatnak mert lett volna értelme kiért és miért izgulni.
9/10
King Diamond 2014 aug. 24. - 21:11:56 9/10
(232/313)
Mind a négy Transformers filmet moziban láttam. Az elõzõt kétszer is. Annál azt írtam, hogy kíváncsi vagyok, milyen lesz egy esetleges következõ rész. Nos, ilyen lett, eléggé átalakította Michael Bay az egészet. Teljesen lecserélte a szereplõgárdát, ami szerintem nem volt rossz ötlet. Jóval több akciót és látványorgiát kapunk, mint korábban, ami szintén jó. A történettel viszont nekem is vannak itt-ott problémáim, nem minden volt teljesen világos, vagy nem kapunk rá választ, ezért is olvasgattam el a hozzászólásokat, hátha megtudok belõlük egy-két infót. De sajnos nem nagyon, azt viszont megtudtam, hogy mennyire megosztó lett ez a rész, és hogy mi magyarok tényleg mennyire tudunk aztán kritizálni. Többen többször is leírj(t)ák, hogy mennyire fos, ótvar, stb. film ez, semmi nincs benne a látványon kívül (úgy, hogy látták az elõzõ részeket is). Tõlem aztán leírhatják még százszor is, ha nekem tetszett, akkor úgysem fognak a szaros kritikáikkal változtatni az álláspontomon. A látványfilmeket a helyén kell kezelni, és igenis MOZIBAN, 3D-ben, de inkább IMAX 3D-ben vagy 4DX-ben megnézni. Itt Debrecenben sajnos nincsen IMAX mozi, így marad a sima 3D, de amikor csak tehetem és Pesten járok, elmegyek az Arénába megnézni valamit IMAX-ben. Feltehetõleg ezt is még jobb lehet megnézni így, a látvány még állatabb lehet, pedig így sem volt piskóta. És lehet itt most azzal jönni, hogy ha nekem ez is elég, akkor szar már nekem, de én meg ezt pont leszarom. Vissza lehet olvasni az eddigi hozzászólásaim között, elég sok filmet láttam már, és egyáltalán nem csak a látványmozikra vagyok rágerjedve. De az ilyeneket is szeretem, és csakis moziban nézni, mert ezek úgy lesznek igazán élvezetesek.
Sajnos az elsõ részt azóta sem sikerült újranéznem, de mindenképp szeretném pótolni hamarosan. Ettõl függetlenül nekem ez a negyedik rész tetszett, nyilván fõleg a látvány miatt, de a színészek is jók voltak (az új kiscsajjal az élen), a zenék, és a magyar szinkron is jó volt. Így mindenképp megérte moziban megnézni, habár újból ezt most nem fogom.
9/10
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 19. - 21:25:59 Előzmény KurtWagner
(231/313)
Igen és? Állítottam olyat, hogy nem a Hasbro találta ki?

És ha már a marvel csinált belõle egy képregényt, akkor csak marvel képregény vagy tévednék? Hiszen ezt te sem tagadod! Thor meg egy skandináv istenség, most ez hogy is van? Folytathatnám a végtelenségig. Sõt van olyan verzió s, ahol a DC és a Marvel hõsei együtt szerepelnek.

Én az eredeti képregényt ismerem, ami magyarul is megjelent, de tudom, ahány film, sorozat, animáció készült annyi transformers univerzum létezik, igazából nincs is egy transformers történet, hanem történetek vannak amik teljesen függetlenek egymástól.

Viszont én azokkal nem foglalkozom, egyik gyatrább mint a másik, van egy rajzfilmsorozat, anno sok részt láttam még az is elmegy, de a többit nem nézem sokba mert gagyi kategória. Az eredeti elsõ képregény pedig bele volt szõve a marvel univerzumában erre több utalás is van sõt a pókember a második részben szerepel is, A többi általad felsoroltban Viszont nem. Máskor mielõtt kiselõadást tartasz és nem értesz valamit javaslom kérdezz inkább.
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 19. - 21:25:42
(230/313)
Igen és? Állítottam olyat, hogy nem a Hasbro találta ki?

És ha már a marvel csinált belõle egy képregényt, akkor csak marvel képregény vagy tévednék? Hiszen ezt te sem tagadod! Thor meg egy skandináv istenség, most ez hogy is van? Folytathatnám a végtelenségig. Sõt van olyan verzió s, ahol a DC és a Marvel hõsei együtt szerepelnek.

Én az eredeti képregényt ismerem, ami magyarul is megjelent, de tudom, ahány film, sorozat, animáció készült annyi transformers univerzum létezik, igazából nincs is egy transformers történet, hanem történetek vannak amik teljesen függetlenek egymástól.

Viszont én azokkal nem foglalkozom, egyik gyatrább mint a másik, van egy rajzfilmsorozat, anno sok részt láttam még az is elmegy, de a többit nem nézem sokba mert gagyi kategória. Az eredeti elsõ képregény pedig bele volt szõve a marvel univerzumában erre több utalás is van sõt a pókember a második részben szerepel is, A többi általad felsoroltban Viszont nem. Máskor mielõtt kiselõadást tartasz és nem értesz valamit javaslom kérdezz inkább.
borkasztik 2014 aug. 18. - 23:01:38
(229/313)
Így van ^^ Én is imádtam a Galaxis õrzõit ^^ Az is szép látványos, de mégse hányok az egésztõl, és a maga mondján követhetõ története van nem pedig egy katyvasz CGI orgia az egész. :)
1/10
Atesz1987 2014 aug. 18. - 11:12:44 1/10
(228/313)
Na, megnéztük a Galaxis õrzõit. Errõl van szó kérem szépen. Nagy költségvetésû, látványos, ízig vérig nyári blockbuster, és még is jó tud lenni. A faék egyszerûségû karakterek tökéletesen mûködnek együtt. Izgalmas, friss, szerethetõ, élvezetes film. A dramaturgiának ez a szintje a legkevesebb, amit elvárnánk mi nézõk, még a leglátványosabb film esetében is. Ez a Transformers viszont mélyen alulteljesíti a legalacsonyabb elvárásokat is.
KurtWagner 2014 aug. 17. - 15:04:50
(227/313)
A tarnsformers nem Marvel képregény, hanem Hasbro játék, amibõl többek között a Marvel csinált képregényt, talán a legismertebbeket, de más kiadónál is jelentek meg Transformers képregények. A Csillagok háborúja sem Marvel képregény pedig azt is adott ki, amíg nála voltak a jogok (a Disney jóvoltából megint nála vannak), a Star Trek sem Marvel képregény pedig azt is adtak ki, a Fu-Manchu sem Marvel képregény, pedig azt is adtak ki, sõt még Marvel szereplõ is született ebbõl a sztoriból, Shang-chi (Bruce-Lee-rõl mintázták), aki a képregény szerint a fia, és csak addig volt az, amíg a jogok a Marvelnél voltak, után csak egy ázsiai bûnszervezet fejének volt a fia, de egy Fu Manchu film és könyv se volt Marvel. Conan és Red Sonja sem Marvel képregény, pedig azt is adtak ki, sõt jog ide vagy oda, a Marvel történelem része, Godzilla sem az, pedig amíg a Marvel adta ki, addig az univerzum szerves része volt, történetesen a SHIELD üldözte, de játéknál maradva a Masters of the Universe sem, pedig azt is adtak ki stb. Szóval ne keverjük össze, a játékot a képregénnyel, még akkor sem ha a Witwicky srác az elsõ három részbõl a Marvel agyszüleménye...
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 17. - 12:49:26
(226/313)
Hát az jó kérdés, szerintem vissza lehet vezetni egyrészt látványra, a marketingre, a film nagy reklámjára, a korábbi képregények és rajzfilmsorozatok népszerûségére, hogy mindent megtesznek, hogy a film és a történet a köztudatban maradjon! Mondjuk a Transformers is Marvel képregény csoda hogy nem ötik össze az X-man vagy a G.I. Joe filmekkel! :D
borkasztik 2014 aug. 15. - 18:08:17
(225/313)
Sajnos a képregényt nem ismerem :/ De biztos hogy csak is jobbat tudtak volna kihozni, ennél ha azt követik :/
Ez van csak azon csodálkozom hogy van ekkora bevételnek ezeknek a "szemeteknek".
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 15. - 12:02:33 Előzmény borkasztik
(224/313)
Szerintem inkább egy scifi paródia! :D
makovecz1972 2014 aug. 15. - 11:49:41 Előzmény borkasztik
(223/313)
A star wars inkább egy mesefilm vagy jobban mondva fantasy kategória, erõsen scifis köntösben, de lényegében teljesen igazad van. Igazából nem is a scifi mûfajába tartozik, hanem a fantasyhoz, és a Hobbittal, meg a Gyürük urával egy kategória! Az Avatar nem rossz, nekem is tetszik, ott a látvány kárpótol mindenért, a történet is elmegy erõs közepes, még mindig jobb mint a Kihalás kora, vagy a Transformers történetek úgy általában, szerintem nagyon mellényúltak, szerintem a képregényes vonalat kellett volna felturbózni. :D
borkasztik 2014 aug. 15. - 10:02:59
(222/313)
Na ez az a Csatahajó is nagy baromság volt :D
borkasztik 2014 aug. 15. - 10:02:03
(221/313)
Köszi, de olvastam a Hobbitot meg a Gyûrûk Urát is . :) Azért is írtam hogy a látvány ellenére a történet is jó és nem megy a másik rovására :) De igen egyet értek én is :)
Az Avatar nekem akkor is tetszett :) mert még ha régi történet is dolgoztak fel a látvány nem ment nyomta el a történetet és engem megfogott így is :) Ha leveszed pl a Star Wars ról is a sci-fi elemeket akkor az is egy cawboyos lovagos film :D Vannak királynõk, fõkancellár, jó és rossz lovagok, mester és taníványa, szerelmi szál : D Még is micsoda kaland :) NA én így voltam az Avatarnal is :)
Igen a Trasformest meg nem érdemes egy kalap alá venni ezekkel :)
offtopic
makovecz1972 2014 aug. 14. - 19:47:01
(220/313)
A Tûzgyûrû és az édestestvére a Csatahajó! Mindkettõt megnéztem, nem vagyok rá büszke, de még nagyobb baromság mint a Függetlenség napja, na mondjuk az meg ennek a kettõnek az édesapja lehetne! :D :D
1/10
Atesz1987 2014 aug. 13. - 16:47:56 1/10
(219/313)
Pontosan az a lényeg, hogy egy alapvetõen kizárólag látványosnak szánt film rendelkezik annyi dramaturgiával, hogy 2-3 alkalommal újra lehessen nézni. Bakker, még az elõzõ Transformers filmben is volt némi árulás, egy kis ez, egy kis az. Ebben egyszerûen semmi nincs, kizárólag akció. Ismét csak a Tûzgyûrûhöz tudnám hasonlítani. Iszonyat látványos, elsõre az még tetszett is, de egyszerûen képtelen vagyok újra megnézni. Nem vicc, próbáltam, de 10 perc után kinyomtam.
makovecz1972 2014 aug. 13. - 15:08:05
(218/313)
Az elhangzottakkal teljesen egyet értek, bár ennyit javítanék, hogy a Hobbitnál maga a történet is jó - érdemes elolvasni, ha rám hallgatsz - az Avatarban semmi új nincs, ha elveszed a scifis eelemeket, meg hogy a jövõben játszódik, más bolygón, akkor a történet egy erõs közepes, hasonló sztroikkal készültek a 60-70-es évek westernjeinek nagy része, sõt egy telepes vs. indiános feldolgozást is lehetne készíteni! A transformers filmek tényleg nagyon gyatrák, a képregény ezerszer jobb még mindig, azokra emlékszem, de hogy a 1-2-3 vagy a 4 rész mirõl szól, egy év után nem tudnám elmesélni, az Avatarnál igen, de ott a látvány húzta fel a filmet!
borkasztik 2014 aug. 13. - 13:33:21
(217/313)
javítás Avatar
borkasztik 2014 aug. 13. - 13:32:00
(216/313)
Valamint én se várok újabb Indiana JOnest meg Star wars koppintást, de azért hozzák fel újra ezeket, mert azok annak idején is nagy technikai újításoknak számítottak, csak a különbség az volt hogy sokkal jobb volt a maga kitalált történet is, ki volt hangsúlyozva a történet, lassabb hangvételû volt és a látvány nem ment rá a történet rovására. Én még a mai napig is tudom élvezni azokat bármikor, legyen az Vissza a jövõbe vagy akármi régi régi klasszikus.

Egyszerûen sokkal szerethetõbbek voltak, pedig ott is voltak hibák és klisék, de senkit nem érdekelt mert jó volt. Az elsõ perctõl a székhez szegezett a történet és még most is ezekrõl beszélünk. De én ma egyszerûen nem tudom megnézni újra pl a Transformers 3 se mert nézhetetlenek tartom. Ezeket mind elfelejtik, max mindenki arra emlékszik rá micsoda látvány volt és ennyi de a látvány is már néhol bántó volt.

Ha a mai filmeket végig nézem egyedül Peter Jacson Hobbit-ját meg talán az VAtart tudnám felhozni ami a nagy látvány ellenére a történet mondott valamit és tetszik is.
borkasztik 2014 aug. 13. - 13:20:37 Előzmény TitusLivius
(215/313)
Ne haragudj de egyszerûen nem értem mit akarsz közölni :D
Tudom persze hogy a kisgyerekek meg magam is olyan korban, kitaláltunk sebezhetetlen dolgokat meg érdekes fantázia világot, de akkor is volt egy saját elképzelésünk ahogy vissza tudok emlékezni. MI meg csak úgy ok nélkül soha nem szedtünk szét vagy téptünk szét semmit. Véletlenül persze elõfordultak törések meg veszekedések, illetve dührohamok ( de az is valami miatt) de ennyi :D

A lényeg az hogy ez a film annak ellenére hogy sokkal jobb lett mind a 2. vagy a 3. rész. Még számomra mindig nem hozta vissza az elsõ rész színvonalát. Elkezdenek valamit aztán vágás, bevágnak egy másik jelentet, aztán egy 3. ikat. stb A végén meg van a történet mert össze áll, de nagyon túlzsúfolt.

Nekem ahhoz hogy élvezni tudjak egy filmet kell egy jó kis történet, még ha esetleg nem is egyedi de akkor is tudjak azonosulni legalább egy kicsit a szereplõkkel. MOndjuk itt a fõhös sokkal szimpatikusabb volt mint a régi :) de megint ez a sok telezsúfolt akciójelent amitõl már szinte hánytam, különösen a végén. A történet még jó is lett volna, de egyszerûen esz a túlzsúfoltság. Lehet a kevesebb több lett volna :)
10/10
TitusLivius 2014 aug. 11. - 16:41:33 10/10
(214/313)
Nem minden játékomat törtem össze feltétlenül, de egy Megatron nálam sosem volt egyenlõ a hajas babáddal vagy a kockás petiddel....expressis verbis nem húztam rá egy hatéves elmével kiötölt személyiséget, és valamiért nem jelent meg a szerelmi szál sem egy pusztító kamion és egy tûzoltóautó matchbox között... Egy fegyverarzenál robot egyetlen gombot nyomogat (majdnem) minden kisfiú lelkében, és az nem a csavaros love story, meg az érzelmi töltet....

Hogy abban mi a ciki már iskolás korban is, hogy egy másik ember konyít valamihez, amihez neked viszont fin.od nincs, viszont elméleted az hogyne már, és te legaljának minõsíted annak a munkáját, amihez a sejtésed annyi, mint írtam.... nos,az megint közelebb visz valamicskét az ilyen "énnemcsináloksemmitdenemiskellahhozsemmitsehogytudjamakicsináljazegynullapluszakineknemtetzsikazméghülyeisplánemajdénmegmondomeztmost" személyiségek megértéséhez....

Az, hogy te mit vársz el a pénzedért cserébe, amikor beülsz egy földönkívüli beszélõ robotos mi megvédjük, mi meg elpusztítjuk az emberiséget, kifogyhatatlan rakétás-lézeres cuccunk mozi negyedik (!!) részére, azt már mindenki érti. Az órákat kell ötvözni a nagy szépséggel, majd az egészet beoltani egy régi indijána dzsoniba, csipet commodore 64 csillagok háborújával fûszerezni és akkor talán felfelé ível majd az ajkad vonala, meg jönnek a csillagok ide is. Talán az ötödik részben meglesz...