domo.robi 2014 júl. 05. - 22:29:18
(193/313)
--- SPOILER ---

Sokan úgy írnak itt, mintha paintballozni mentek volna, és csodálkoznak, hogy festékgolyókkal lõtték õket. Ne már, tényleg? Hát nem azért mentél oda?

Pont így van, aki beül egy jelenkori Michael Bay filmre, és csodálkozik, hogy tele van akcióval és robbatgatásokkal. Tényleg? Hát nem ezért mentél be a moziba? És fõleg nem ezért néztél meg egy Trafó filmet?

Rakás ócskavas, nagy robot, fényes kamion, másik nagy robot, kocsiból robot, robotból kocsi, zúzás, levegõben pörögve küzdõ házméretû robotok, csihi, valamint puhi.
Emberi ármány, õszinte robotok, robotármány, õszinte emberek. Utóbbi most - legnagyobb örömömre - nem a Leblöff fiú, hanem Marky Mark. Ez máris két pontot emelt a film színvonalán.

Az univerzum mese most kissé misztikusra és Prometheus szagúra sikeredett. Még a végén kiderül, hogy az autóbotokat is Thor kalapálta össze szabad idejében. Ja, és persze robot genom, és klónozott robotok, ami rendkívül mókás. Csak azt nem értem, mitõl változik repkedõ kockákká alakváltás közben a klón robot. Ez a transzformium misztikum, ami persze csak a klónnál mûködik, az eredeti robotoknál nem, mert azoknál már a nyolcvanas évek óta megszoktuk, hogy úgy váltanak alakot, ahogy.

Ha csak egy zúzós akciófilmet akarsz megnézni moziban a nyáron, akkor várd meg az Expendables 3-mat, augusztusban, de ha akár 2-3 mozi is belefér, akkor ez lehet az egyik.
d112 2014 júl. 05. - 18:05:46
(192/313)
Nekem az elsõ két rész még rendben volt a harmadik már annyira nem jött be. Nem sokat adtam a negyedik résznek, azonban kellemeset csalódtam. A film egész jól fel van építve, igaz magát a történettett pár mondatban el lehetne mondani. De a film olyan szinten látványos hogy kárpótol minden hibáért. Én személy szerint ekkora látvány világgal és felépítéssel még nem láttam hasonló filmet.
freek82 2014 júl. 05. - 04:17:22
(191/313)
A film jóformán egy 2 és fél órás akciójelenet:D
8/10
Front3r 2014 júl. 04. - 08:54:18 8/10
(190/313)
Nem volt rossz. Aki szereti a látványt, annak be fog jönni, amúgy semmi más érdekes nincs a filmben. A karaktereket az ember nem igazán szereti meg, nem aggódunk értük. Volt 1-2 igen jó poén benne, de csak ennyi, lehetett volna több is!
Gipsy Danger 2014 júl. 03. - 22:13:18
(189/313)
Teljesen egyetértek Semprini hozzászólásával, magam sem fogalmazhattam volna jobban.

Az elsõ rész nagy kedvencem volt, a második annyira nem tetszett. Újranézve viszont meg kellett állapítanom, hogy eszméletlen durva zúzás van benne végig, úgyhogy le a kalappal elõtte, tátott szájjal néztem. A harmadik részt is ideje lesz újranézni, de az alapból tetszett.

Ez a negyedik rész pedig....aki, mint én, szereti a robotos, akciódús filmeket [Transformers 1, 2, 3 :) ], az nem fog csalódni. Rövid felvezetés után folyamatos feszültség, persze kiszámítható, de kit érdekel és eszméletlen zúzás. Ez a Transformers! A rajongóknak igazi csemege. Jó zenék, baromi jó hangok, tempó 1000-el. Én sokszor voltam libabõrös. Mikor Optimus nekiindul....húú.
És ami hozzátesz, hogy eszméletlen meló lehet ebben a filmben. Azok a díszletek, utcarészek, amik be vannak rendezve. Rengeteg helyszínen játszódik a film, brutális energiát öltek bele.

Érdekes, hogy a Transformers és egyéb pl. Tûzgyûrû rajongók, nem oltogatják a katartikus jellemfejlõdést, mûvészfilmes mélységeket (by Semprini) kedvelõ filmrajongókat, hogy "akkó a *.* pont neked való, nézzed azt". Ezt csak mindig a Transformers és társai rajongók kapják meg.
Aki annyira mûvész és érzékeny lelkû, abba szorulhatna annyi intelligencia is, hogy nem kell rögtön leszólni a másikat, akinek tetszett ez a film.

Merthogy baromi jó volt, az biztos!
7/10
Semprini 2014 júl. 03. - 16:51:50 7/10
(188/313)
Egy biztos: Michael Bay eddigi filmjeinek - és különösen az elõzõ HÁROM(!!!) Transformes-filmnek az ismeretében tökéletesen lehet tudni, hogy mire számíthatunk. A készítõk nem ígértek Shakespeare-i párbeszédeket, romantikus drámákat megszégyenítõ szerelmi szálat, katartikus jellemfejlõdést, mûvészfilmes mélységeket, sõt még vígjátéki poénözönt sem (Nota bene: az elõzõ részeknek épp a humor volt a leggyengébb pontja, ebben a mostani epizód határozott javulást mutat). Aki látta az elsõ 3 részt és mindezek ellenére mégis úgy ül be erre a filmre, hogy most valami nagyon mást fog kapni, az bizony megérdemli a sorsát. Aki úgy ül be, hogy már elõre tudja, hogy nem fog tetszeni neki, mert már az elõzõ részek se tetszettek, aztán pedig jól lefikázza, az gyakorlatilag mazochizmusból néz filmeket, tehát megint csak nem értem a dolgot. Akinek pedig tetszett az elsõ 3 film, ez viszont nem, azt végképp nem értem, hogy vajon mi a francot várt el ettõl a filmtõl, hogy megváltja a világot? Nem, azt nem váltja meg, de két és fél órára kikapcsol, szórakoztat, és olyan látványos zúzást mutat be, amit az elsõ három rész SEM nyújtott, más hasonló filmek meg pláne nem.
Ezzel együtt megértem és elfogadom, ha valakinek mondjuk mindez 5 vagy 6 csillagra elég, de az egy- és két csillagosokat nem értem. Nem tudom, mihez viszonyítva egy csillag. Mondjuk Milos Forman életmûvéhez képest valószínûleg annyi. De ez a megfelelõ viszonyítási alap?
Szerintem a negyedik rész simán übereli az elõzõ három filmet. Lehet, hogy az elsõ résznek koherensebb, logikusabb sztorija volt mint ennek, de túl viccesre vett második és a meglehetõsen gyengén sikerült harmadik rész után felüdülés volt ezt nézni. Igazi jó kis agykikapcsolós zúzás, ráadásul a szereplõk is jobbak, mint a harmadikban (bár John Turturro-t azért belerakhatták volna, õ jó színfolt volt, de a többiek abszolút nem hiányoztak.) Mark Wahlberget nem kedvelem túlzottan, de ide pont megfelelt, Nicola Peltz engem a fiatal Tara Reid-re emlékeztet, megfelelõ "biodíszlet", Stanley Tucci hozza a szokásos formáját, de a mellékszereplõgárdával sincs semmi gond, és nem is rajtuk van a hangsúly, hanem a robotokon. Látványban pedig köröket ver a film az elõzõ rész(ek)re. A kedvenceim a dinobotok voltak, bár csak az utolsó 20 percben léptek színre, de õk adták a film fõ újdonságértékét, eszméletlen jól néztek ki, de a többi robot is kifogástalanul van meganimálva. Az emberek által gyártott robotok átalakulása újszerûen látványos, és a robotkutyák is nagyon tetszettek. Az akciójelenetek tehát pazarul látványosak, tartják az elõzõ részek színvonalát, sõt több lapáttal még rá is tudtak pakolni.
Nem azt mondom, hogy ez minden idõk legjobb akciófilmje, de hogy azt a fröcskölést és szitkozódást nem érdemli meg, amit rázúdítanak, az egészen biztos. Aki Michael Bay-tõl (pláne egy Transformes filmtõl!) valami egész mást vár, mint amit ettõl a résztõl kapott, az tényleg nem tudom, melyik bolygón él.
7,5/10
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 júl. 03. - 14:59:17 2/10
(187/313)
Ez nagyon gyenge visszavágás akar lenni a kommentemre, ez a Transformers topicja nem a Godzilláé, wake up man! :D
1/10
fishbox370 2014 júl. 03. - 10:12:09 1/10
(186/313)
Ez egy rakás ...! Az elsõ 3 rész nagyon jó volt, de ez kritikán aluli. Csak a látvány ami jó, semmi más. A párbeszédek, a történet, bánom hogy pénzt adtam ki hogy megnézzem.
8/10
Front3r 2014 júl. 03. - 08:21:48 8/10
(185/313)
Egyet értek, ettõl a filmtõl a látványt várom el, ennyi. Ezt megkapom ettõl a filmtõl. Az elõzõ részekben engem is idegesítettek a karakterek, de majd ma kiderül mit mutatnak. Nem kell világmegváltó story, legyen jó sok akció(CGI dögivel!), ne üljön le a film! Ennyi.
Muya 2014 júl. 03. - 08:18:19
(184/313)
Nem tudom eldönteni,h tetszett e vagy sem. Más volt kicsit,mint az elõzõek. A zene nagyon jó! Hogy mirõl szólt? Csak a szokásos,csak most Kínában is. Az egyik harcjelenetnél elvesztettem a fonalat a kameramozgatás miatt. Az nagyon zavart,h a harcok alatt az egyik autobot folyton pofázott. És a kiscsaj is borzalmas volt szerintem. Összességében érdemes erre a 2óra40percre beülni,még ha keszekusza is a történet :)
9/10
mro26 2014 júl. 03. - 03:18:12 9/10
(183/313)
Én sem azt mondtam hogy ez egy baromira nagy film, de nem is olyan rossz mint ahogy azt mondják, nagy elvárásokkal nem érdemes az ilyet nézni. Az viszont azért vicces hogy már mindenki látta az elõzõ részeket és sírnak hogy kár volt ezt is moziba nézni. Szerintem nyilvánvaló volt hogy a szereplõváltások ellenére nem lesz annyira más a film mint a korábbiak, nem tudom mit gondoltak.

Megértem hogy nem tetszik a film pár embernek, de nem olyan szörnyû, abszolút élvezhetõ ha nincsen magas elvárás és szórakoztat leköt (ami egy ilyen hosszú filmnél nagy szó).
Van akinek ez bejön, vannak akiknek nem.

Pont így vagyok a Nolan-féle Batman trilógiával. Amik viszont jó filmek (ezt nem is vitatom) de nekem mégsem tetszenek.
kybuck 2014 júl. 03. - 02:42:35
(182/313)
Ha neked éppenséggel tetszett a film semmi baj, de el kell fogadnod ha másoknak, netán a többségnek meg nem, ennyi az egész. Amúgy én nem megyek moziba, nem költök rá pénzt, hanem DVD-n vagy online megnézem ami érdekel, mert a legtöbb film ennyit ér. Én sem fikázásért nézek filmeket, ahogy nyilván a többség sem, de ha kiveri az ember szemét a butaságok, a sablonosságok és a logikátlanságok hosszú sora, akkor ott már nincs az az alacsony agymûködés, amit ki lehetne kapcsolni, mert akkor ahhoz már lassan papucsállatkává kellene válni. Ezt pedig el kell mondani, hogy mindenki tudja: ez így nem jó, ez így édeskevés!
9/10
mro26 2014 júl. 03. - 02:12:43 9/10
(181/313)
Ha viszont tudják mire számíthatnak akkor azért nem kéne sírni hogy elment rá. Nyugodtan meg is lehet várni azt a pár hónapot míg kijön dvd-n. Nekem nem voltak nagy elvárásaim, én jól szórakoztam a film alatt (jobban mint anno az elõzõ résznél), ha szórakoztat akkor számomra az jó (mindegy milyen szempontból szórakoztató látvány/cselekmény/szereplõk én leszarom ha leköt annyira hogy végigüljem), ilyen egyszerû.
Az elsõ rész meg semmivel nem különb a többinél (kivéve a 2. részt attól mindegyik lényegesen jobb), csak mivel akkoriban az a látvány még nem volt annyira megszokott, meg ugye elsõ rész ként minden újnak hatott, úgy maradt meg mindenkiben hogy milyen király (én pont mikor elõször láttam azt a részt a megtekintés után kb. ezt gondoltam: ,,Ennyi? Valami hiányzik..."

Nem vagyok kritikus nem a hibákat keresem a filmekben, ha élvezem amit látok akkor tetszik. Ha kritikusan néznék minden filmet akkor nem élvezném õket annyira az tény.
kybuck 2014 júl. 03. - 01:57:37
(180/313)
"Egy film sorozat 4.részénél már tisztában lehetne mindenki hogy ugyanazzal a rendezõvel készült film nem fog mást mutatni mint amit eddig." Ezzel szerintem mindenki tisztában volt eddig is, de pont azért kell elmondani, hogy miért gáz négyszer (vagy háromszor, mert az elsõ rész még tûrhetõ volt) ugyanabba a sz@rba lépni és kidobni rá egy valag pénzt: ez így gagyi, ostoba, felszínes, semmitmondó, aminek nem feltétlenül kellett volna ilyennek lennie, mert ha nem is Shakespeare-i mélységet, de elfogadható dramaturgiát és karaktereket igenis lehet egy alakváltós robotokkal készült filmhez is rittyenteni - ha van hozzá igény és szándék persze!
9/10
mro26 2014 júl. 02. - 23:06:57 9/10
(179/313)
Ez nem kifogás, tényleg ilyen filmektõl nem szabad mély dolgokat elvárni ( Man of Steel, Avangers, Thor, AVP-k stb.)
Vannak azért kivételek (pl. Watchmen) de érdekes módon ami ilyen komolyabb mégsem ért el akkora sikereket sajnos.
Mert az embereknek nem tetszik ha egy film felszínes mert nagy tartalmat várnak tõle, ha az megvan akkor azért nem tetszik mert túl komoly...sosem lehet elég jó semmi.

Azért azok a dolgok amik mûködnek a képregények oldalain, vagy a rajfilmekben az vásznon nem mutat úgy, vagy épp nevetségesként hat. Itt van példának okáért az utóbbi X-Men, a fele aki látta nem értette hogy történtek a dolgok és a többi... mert nem mûködik pedig képregénybõl vették át ( Xavier visszatérése). De ugyanúgy nem mutatták a filmekben Wolverine képregénybeli jelmezét mert a filmben hülyén mutatna...

Vannak filmek amiket divat fikázni ilyen a Transformers is. Persze a rendezõ is adott okot rá hogy legyen is miért háborogni, de azért nem annyit mit ahogy a legtöbb ember sír a kidobott pénze miatt. Egy film sorozat 4.részénél már tisztában lehetne mindenki hogy ugyanazzal a rendezõvel készült film nem fog mást mutatni mint amit eddig.
Vrahno 2014 júl. 02. - 22:43:54
(178/313)
"Hihetõ, logikus cselekményt? Egy KÉPREGÉNY-JÁTÉKFIGURA adaptációtól? Azért kicsit gondolkodjunk már el mirõl is van itt szó!"

Úgy utálom ezt a trehány kifogást. Játékok alapján készült, na és akkor? Több Transformers rajzfilmben és fõleg a képregényekben sikerült jól megírt, mély, remek karakterekkel teli, ugyanakkor humoros és szórakoztató történeteket írniuk.
9/10
mro26 2014 júl. 02. - 22:10:32 9/10
(177/313)
Ahogy olvasgatom a magyar illetve külföldi oldalakat pont fordítva láttam, hogy inkább nálunk húzzák le, meg nálunk mennek el rá kevesebben a moziba.
A se karakter, se történet dologról meg annyit (vegyük példának egy marvel filmet ha már felhoztad, de a sokak által imádott Transformers 1-része sem több akármelyik foltyatásnál, csak akkor az még új volt, meg még olyat nem láttunk), hogy hiába van ha ezektõl függetlenül a film rossz (pl. Vasember 3), de ott van az Avangers amit ugye "mindenki imád" de abban egy pár soros történet van + karakterfejlõdés sem nagyon mutatkozik meg (igaz az elõtte lévõ különálló filmeknél felépítették a karaktereket, de a filmbe ugyan azok maradtak) ennek ellenére egy jó filmrõl van szó.
A látvánnyal részemrõl nem volt semmi bajom, nem tûnt homályosak meg semmi ilyesmi, pedig én nem rajongok a 3d-ért a hagyományos "szemüveg nélküli" mozikat szeretném csak sajnos már mindennél agyonerõltetik a moziban..

Ja és igen...részemrõl nem arról szól egy mozizás illetve filmnézés hogy minden apró részecskéjét kielemezem a filmnek hogy mi az ami jó meg mi az ami nem. Egyszerû srácként csak beülök egy filmre és a végén meglátom az összkép alapján hogy tetszett-e vagy nem.
Nem vagyok kritikus nem azért kell nézni egy filmet. Ha az ember elkezdi elemezgetni akkor 1: nem is a filmre figyel hanem a részletekre, 2: ez a fajta kielemezés eltereli a figyelmet arról hogy egy filmet csak nézni kell és élvezni amit nyújt. De persze aki hibákat keres az akármelyik filmben talál (pl akár Prometheus)
De kinek mi, aki kritikus szemmel néz egy filmet az nem is fogja élvezni úgy mint aki csak nézi és az összkép alaján kialakul a film nézése közben egy vélemény.
Én elégedetten jöttem ki a moziból ( hozzáteszem, sokat nem is vártam, egy 1000-est megért).
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 júl. 02. - 19:57:10 2/10
(176/313)
Igazából külföldön jobban lehúzzák mint nálunk. Számtalan kommentet olvastam amik lehúzzák a filmet, itt meg egy páran dícsérik, mi volt ebben a filmben annyira jó, hogy itt 9 pontokat adjanak egyesek. Láttam már több ezer filmet, szóval már kialakult bennem egy normális értékelési képesség, és azt kell mondanom a kritikusknak igazuk volt, hogy ez egy borzalom. Se karakterek, se történet (marvel filmeknél is van), össze-visszaság, jelentéktelen mellékkarakterek, primitív sablonos szánalmas beszédek/mondatok. Aki ilyeneket nem vesz észre egy filmben nála még nem alakult ki egyszerûen egy normális értékelési és véleményalkotási képesség. Nekem úgy a legrosszabb moziélmény volt az életem során, hogy az elsõ 3 rész tetszett. Nálam Bay is végleg leírta magát a nemtörõdöm stílussal és ezzel a filmmel. Köszönöm csak ennyit akartam. Ja, és a látvány se volt vmi jó. Maszatos homályos volt csomó helyen a kép. (és igen, rajtam volt a 3D-s szemüveg) Inkább elszórtam volna a jegyre költött pénzt az utcán minthogy erre a filmre költöttem volna ha tudom, hogy ez ennyire pocsék.
9/10
mro26 2014 júl. 02. - 15:22:36 9/10
(175/313)
Hihetõ, logikus cselekményt? Egy KÉPREGÉNY-JÁTÉKFIGURA adaptációtól? Azért kicsit gondolkodjunk már el mirõl is van itt szó!

Egy ilyen filmben amennyi történet volt az épp elég volt ahhoz hogy a hosszú játékidõ ellenére is lekösse az ember, igazából a történet csak az akció jelenetek közötti idõ kitöltésére szolgál ilyen filmeknél, ezt el kell fogadni, nem jajgatni hogy kidobott pénz. Ilyen látványfilmeknél minimális jellemfejlõdés van (itt is volt de rohadtul nem is érdekelt), de nem errõl szól a film hanem JÁTÉKROBOTOKRÓL!!! De nemcsak a Transformers filmeknél hanem kb. az összes mai nyári látványfilmnél elfelejthetjük ezeket, szóval ezért nem értem hogy ez már így megy egy pár éve mégis csak sír mindenki. Nem kell olyan filmekre elmenni amirõl tudjuk hogy úgyis olyan lesz amilyen.

Ráadásul még érdekes hogy ugye a magyar nép elõszeretettel kritizál meg húz le mindent. Sajnos ilyen ez a nép már nem tud mást csak mindenbe belekötni és állítani hogy õ mindenhez jobban ért mint bárki más. Külföldön érdekes módon nem húzzák le ennyire a filmet mint nálunk.

(Miután megnéztem a filmet és az új szereplõk miatt rájöttem hogy az elõzõ 3 filmben milyen idegesítõek voltak az emberi karakterek, itt azért jobb volt a helyzet.)
cardas 2014 júl. 02. - 12:39:35
(174/313)
Szerintem nem kell megmosolyogni azokat akik kitalált világokon vitatkoznak. Egy Tûz és Jég dala téma is lehet vérkomoly, vagy éppen a Gyûrûk Ura, Star Wars mitológián vitatkozni, leszólni az írót, védeni, hogy milyen hülyeségeket talált ki, a karakterek jellemén és a motivácjukon vitázni. Ezeket úgy hívják hogy lelkes rajongók.