Téma: Transzcendens

7/10
rokae10 2016 jún. 19. - 09:47:19 7/10
(120/140)
Viszonylag nézhetõ film nem sablonos 7/10
8/10
goteki 2016 febr. 02. - 11:35:52 8/10
(119/140)
Pozitív. Ez véleményem szerint egy elég jól sikerült film, viszonylag eredeti alapötlettel, ami egyre ritkább unikum a filmvilágban. Ez már önmagában elismerésre méltó.

Számomra elejétõl a végéig kellemes kikapcsolódás volt, a szokásos, cinikus Hollywood-szigorom többnyire békésen figyelt - csupán annyi volt problémám, ami mostanság elég sok hasonló mozival: mindenáron el akar gondolkodtatni, de ahogy nekiállsz filózni a dolgokon, az álomszerû tudományos fantasztikum kategóriájához képest is megmosolyogtatóan (rosszabb esetben nevettetõen) és illúziórombolóan elrugaszkodottá válik az egész.
Nem szeretem ismételni magam, de "egyszerre próbál gondolatokat ébreszteni és kikapcsolni az agyat, hogy ne gondolkodj a részleteken".
A színészi játék jól igazodott - ha volt is benne soványabb oldal, a téma - úgy tûnik - elég erõs volt ahhoz, hogy sikeresen elterelje róla a figyelmemet.
A végkifejlet lehetett volna talán erõteljesebb - én ebbõl a szempontból kicsit többre számítottam.
(képzeljétek el pl., ahogy a kamera egy monitor sötét képernyõjére közelít, ami hirtelen "életre kel" és megjelenik rajta az "Is anybody out there?" felirat...húúúú, pofátlanul klisés, hatásvadász bomba, de kellõen para lett volna!)

Viszont tényleg érdekfeszítõ a gondolat:
Miben más a biológiai lét a mechanikusnál? A biológia is egyfajta mechanika - a sejtek, atomok valójában nem ugyanolyan nano-"robotok", csak más formában? Miben más egy gép parancsa, mint a szervezetünk agyi reflexeié? Ellenállni egyiknek sem lehet sokáig.
A lélek lenne a különbség?
Mivel lett volna rosszabb, ha Will végül "tökéletesíti" a világot?
Nem lenne lélek, szabad gondolatok? Egy abszolút harmóniában szükség lenne rájuk egyáltalán?
Emberként (legyünk akár teológusok vagy építõmunkások) nehéz a dolog mélyére látni és megérteni - vagy egészében felfogni - hogy válaszolhassunk, hiszen ösztönösen "ragaszkodunk önmagunkhoz".
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 02. - 00:04:44
(118/140)
So nineties...

Fõleg a nõ miatt.
Pedig ez a kétdimenziós nõi karakter, meg sztori már meg van haladva. Még ha a végsõ kérdések nem is változnak.
Viszonylag új téma, elavult csomagolásban.
jakabs28@gmail.com 2016 febr. 01. - 20:31:55
(117/140)
Már vagy 1000x láttam,nagyon jó film.Elgondolkodtató!
wowow 2015 dec. 02. - 16:16:42
(116/140)
Ez meg mi a rossebb volt? Hülyeség a köbön! Igazából nem is értelmezhgetõ. Meg ne nézze senki ezt a bélsár filmet!
iemjoy 2015 dec. 01. - 23:13:08
(115/140)
Lehet csak én látok bele többet mint ami, vagy mások gondolkodnak máshogy és ezért tetszik nekem és nekik nem.
De szerintem jó film, és bõven van mondanivalója, a megvalósítás is pont megfelel, illetve az érzelmi szálak is számomra helyén vannak. színészek, hangulat zene számomra mellékes volt benne.
mindenesetre, ajánlani merem bárkinek.
5/10
Tony36 2015 nov. 02. - 16:53:21 5/10
(114/140)
Szerintem a filmben játszó sztárokhoz képest nagyon gyenge film . Sokkal többet vártam tõle .
Kozutas 2015 okt. 31. - 22:27:10 Előzmény Ignác Gufo
(113/140)
Egyetértek. Semmirõl nem szól igazából...
4/10
Ignác Gufo 2015 aug. 20. - 16:07:31 4/10
(112/140)
Nem vesztettem volna semmit, ha ezt a filmet kihagyom.
Még éppen nem a "pocsék" kategória, de nagyon közel van hozzá.
4/10
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 07. - 08:15:05
(111/140)
Hát igen. Tudósok szerint is ez egy reális opció hogy egyszer a Gép meghalad minket és átveszi az Uralmat...
Magáról a filmrõl:
félig szerelmes film - félig harc egy alternatív Skynet ellen, de ez éppenséggel gyógyítani akar.
mindennek kiindulópontja az ember és a vége is.
Lehet filozofálgatni.
Péel: mi emberek miért nem állítjuk helyre a Bolygót?
Miért az ellenkezõ vonaton ülünk?

A film egyetlen pozitívuma: elkezdtem érdeklõdni a nanotechnológia iránt.
:)

10/5
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:34:38 1/10 Előzmény fmaci38
(110/140)
150 éve számítógép sem volt, sõt az ûrutazás is csak a Verne Gyula képzeletében létezett, mint a gépkocsik, a repülõgépek, a tengeralattjárók, ma pedig mind valóság. És mennyit is fejlõdött az autóipar mondjuk 1920 óta?

1980-ban még nevettek a mobiltelefonon vagy az érintõképernyõn az átlagembereke, ma pedig láss csodát! Volt aki a nyolcvanas években a netet is egy fantasztikumnak tartotta és láss csodát!

Tehát azt mondani, hogy nincs és nem is lesz mesterséges intelligencia szerintem igencsak túlzás kijelentés a részedrõl, van hová fejlõdni!

Amúgy a film tényleg egy rakás...... tudod mi, ebben teljesen igazad van!
1/10
makovecz1972 2015 máj. 15. - 23:09:00 1/10 Előzmény marxengelszleninsz
(109/140)
Maximálisan osztom a véleményedet! Nálam 10/1!
1/10
marxengelszleninsz 2015 máj. 10. - 11:32:47 1/10
(108/140)
Kb 20 percig bírtam ezt a tömény sületlenséget.. szakmai szempontból (IT, biológia) a film értékelhetetlen. Ha eltekintünk a nevetséges, dilettáns hülyeségektõl, amikkel tele van a film, akkor pedig csak az unalom marad, mert így sajnos nem lehet komolyan venni azt a "mélyfilozófiai" szálat, amit ilyen esetlen módon próbálnak meg fejtegetni.
Mielõtt valaki filmre visz egy témát és boncolgatni kezdi, nem árt ha elõtte alaposan áttanulmányozza annak szakmai háttertét és ne adj'isten szakértõt is fogad, máskülönben ilyen rakás szerencsétlenség lesz a végeredmény.
kidaved@gmail.com 2015 máj. 10. - 01:05:15 Előzmény kaktusz0906
(107/140)
Az MI. értelme.
Egy másik gondolat a film kapcsán ami szerintem lényeges. Mi az életünk értelme? Amióta az ember tudattal rendelkezik ezen filózik. Van akinek az élet értelmét a halál adja, van akinek a fent maradó alkotás van akinek a szerelem, hírnév, stb. Szerintem abban mindenki egyet ért, hogy igazából az embert ez teszi emberré, hogy keresi létének értelmét. Nem hiába szól errõl megannyi irodalom, képzõmûvészet és egyéb dolog ez mozgat mindent és ez az inteligencia szerves része, az úgynevezett "útkeresés". Abban az esetben, ha az ember alkot egy inteligenciát és, ha ez az úgynevezett MI. egy tényleges inteligencia, akkor nem vetné e fel magában ugyan ezt a kérdést ? Illetve nem programoznák e be erre is, hogy rátaláljon az emberiség számára erre az elemi kérdésére a választ? Ebben a filmben az volt az érdekes, ha ezt a gondolat menetet figyelembe vesszük és ez alapján nézzük a filmet vagy a film végén ezt is figyelembe vesszük és elgondolkodunk rajta, akkor itt a film végén ott volt az MI. számára a válaszút vagy tudva, hogy megsemmisül de a szerelmével lehet örökké, vagy meghal a szerelme és végleg egyedül marad, de akkor bekebelezheti a földet és totális uralmat és korlátlan hatalmat érhet el de ettõl függetlenül a gép se tudná, mûködésének értelmét. Sok ember ebbe õrül bele ezért lesz öngyilkos, ezért roppannak össze mert nem találják az életük értelmét és nem látják az életük értelmét. Egy inteligenciáról lévén szó az MI. ezt felmérte és az MI. itt egy tudatos megsemmisülést választott az élet értelmével, szemben az örökké fent maradással értelem nélkül.
Egyébként a film végén az is kiderül, hogy az MI. ebben az esetben fent létének értelmének azt választotta, hogy szerelmének vágyait, álmait kielégítse és mindent megtegyen és megvédje azt és ez az MI. csupán azért tette azt amit, ezeknek a dolgoknak megtudja teremteni a feltételeit.
Éppen ennél a gondolatmenetnél fogva ez a sci-fi ezért volt rettentõen érdekes és különös, hogy itt nem a szokásos bugyuta " a robotok kiirtják az emberiséget" klisés gondolat menet alapján készítettek egy filmet, hanem itt az MI.-nek adtak egy emberi "életcélt" egy "élet értelmet"....
kaktusz0906 2015 máj. 04. - 21:15:43
(106/140)
Nekem megmondom õszintén, hogy bejött a film, és az jött át, hogy végülis a feltöltött agy már nem õ volt, hanem ugymond a tudata klónja, de a tudata tökéletesen felment a gépekre, maradt benne érzelem is, mivel a végén kiderül, hogy mindent a csajért csinált, és tökéletesen tisztában volt vele, hogy le lesz állítva az egész "mûve"
10/10
Hamariberkenye Fenyöerdei 2015 ápr. 24. - 18:48:34 10/10 Előzmény Atesz1987
(105/140)
Igen, ezek a dolgok nekem is felmerültek a film nézése közben. Viszont elvonatkoztatva a megvalósítástól,a hibáktól és egyebektöl felüdülés volt látni egy ilyen filmet. A téma érdekes és megmozgatja az ember fantáziáját, elgondolkodtatja a nagy technikai fejlödésröl, hová is vezet majd a jövöben mindez...Èn 10/10-et adok rá. Az a film, aminél nem várom a végét, és nem nézek rá az órára, igencsak megérdemli.
haditerv 2015 febr. 28. - 18:22:07 Előzmény sanderb
(104/140)
Én nem tudom ti melyik filmet néztétek, olyan baromságokba köttök bele... abban a pillanatban tudta Will, hogy Evelynn vírussal fertõzött, amint odament. Ezt többször is tudatta a nézõvel a film. Will nem átverve lett, hanem õ döntött így, hogy "felemeli" a csajt, hogy megmutassa neki mi mindent tett / tervezett. Nem mellesleg ezen rövid idõ alatt is sok mindent elért, pont ez volt a lényege a filmnek, hogy õ valóban segített az egész bolygón, azt, hogy az emberek nem értették és nem kértek belõle, pedig végül tudomásul vette, mivel minden további csak a szabad akarat megerõszakolása lett volna. Aki ezt nem érti, az a saját hatalomvágyától elvonatkoztatni képtelen, alsóbbrendû tudat. Aki nem tudja elképzelni az életet gyõztes és vesztes nélkül, az inkább nézzen meg valami imdb overrated epic gyûrûkura szart.
A nanorobotok repülésén kiakadni meg valami iszonyú fantáziahiányra vall. A drón hogy tud repülni? Na, ugyanazt képzeld el kicsiben. Ha sok van egy helyen, azt meg akármilyen apró, látni fogod. Hûha, de unrealisztikus! Agyam eldobom, az ilyen ne nézzen sci-fit, könyörgöm.
6/10
sanderb 2015 jan. 19. - 13:39:34 6/10
(103/140)
Ezzel most mit kezdjek? Amerikai naivitás látványos dizájnnal eladva. Nekem nem kell! 10/6
jani-wan 2015 jan. 03. - 19:32:48
(102/140)
Jó is lehetett volna, de szerintem sem lett jó film. Egyszernézõs-felejtõs. Kár érte.
10/10
Ádám Nagy 2015 jan. 03. - 15:08:00 10/10
(101/140)
1) SPOILER A film szerint ha jól tudom a légáramlatok vitték õket ide oda. Mellesleg a felszállásuk még ok, mert egy akkora területen, mint a napelemtelepük simán lehet egy megfelelõ erõsségû mágneses teret létrehozni.Bár szerintem ekkorka eszközök nem láthatóak, úgyhogy nem tudom mi volt az az izé ami felszállt a földbõl. SOILER VEGE De szerintem lehetne úgy is, hogy ha a nanitok tudnak elektromágneses kapcsolatot kialakítani a környezõ molekulákkal akkor ellökjék magukat a molekuláktól abba az irányba amerre menni akarnak. Nem tudom ez mennyire mûködne.

2) Hát ez jó kérdés!