Téma: Transzcendens

majdnem 2014 nov. 08. - 12:26:08
(100/140)
Iszonyat, hogy Stohl a magyar hangja Johnny-nak!!! 15 percig bírtam, aztán inkább a valóságra váltottam.
10/10
ProfM 2014 okt. 09. - 21:55:08 10/10 Előzmény Front3r
(99/140)
***SPOILER PÓTOLVA***A tudatot a vírus nem érte el .Csak a tudatot közvetítõ gépet.A tudat pedig fennmaradt ebben a " megvilágosult állapotban", a fizikai szinten lévõ tudatosság felett . Mert bármikor ,bármiben újra testet ölthet ,fizikai tapasztalatszerzés céljából.Épp ezért engedte (!) ,hogy az alacsonyabb tudatúak,"megfertõzzék" a közvetítõ közegét! :) Pedig csak megmutatta milyen szimbiózisban élni a földdel.***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
A film egy nagyon is idõszerû képet fest a tudat fejlõdésérõl. A kvantumfizikusok pedig akármelyik pillanatban bejelenthetik az elsõ kvantumszámítógép létrejöttét.Ehhez a tudat fejlõdésén keresztül vezet az út . Épp ezért "rossz kezekbe " ez a cucc nem kerülhet .


Most jöhet a "TE melyik filmet nézted " ,és hasonlók. :)
10/10
2/10
Kage 2014 szept. 16. - 22:22:51 2/10
(98/140)
A sztori alapján sokkal többet vártam. Szeretem az utópisztikus filmeket, fõleg ha elgondolkodtat és van mondanivalója, de igazából a film 120 percének végigszenvedése után úgy kapcsoltam ki a DVD-t, hogy igazából nem láttam semmit, csak 2 óra tömény marhaságot. Már kezdtem félni, hogy velem van a baj, de olvasva a kommentelõk többségét, nekik sem jött át. Többet, mást vártam volna, ez így csak egy nagyon gyenge kettes, az is csak a látványvilág miatt.
1/10
Findzs 2014 szept. 13. - 20:10:02 1/10
(97/140)
nem jó film, bugyuta

az alapötlet jó lenne és elgondolkodtató de annyi sebbõl vérzik a film, hogy a sztori sem menti meg
10/5
8/10
Front3r 2014 szept. 11. - 14:32:02 8/10 Előzmény Bogoj
(96/140)
SPOILER!!!!!!!!
A vírus nálam is kiverte a biztosítékot. Depp helyében ennyi idõ alatt azért gondoltam volna a védelemre, és hogy így fogják feltörni a "rendszeremet".
Persze vannak gyengéi a filmnek, de nekem tetszett az ötlet és hogy legalább megvalósítottak belõle ezt-azt. Igazából egy sorozatot kellett volna csinálni, egy ilyen erõs alapötletbõl...
SPOILER VÉGE
Imola Elekes 2014 szept. 09. - 15:57:36
(95/140)
Úgy látom, jóval kevesebben vannak, akiknek tetszett. Bevallom, én ebbe a csoportba tartozom és szeretném kicsit a méleget kiegyenlíteni. :)
Kifejezetten tetszett, hogy nem a tipikus akciós sci-fit kaptam, hanem egy kis romantikát is. És szerintem az ötlet is szuper volt, az atmoszféráról meg már nem is beszélek. Én még meg is rendeltem dvd-n a Media Marktból, mert a híresztelésekkel ellentétben izgalmas, és nem csak egyszer lehet megnézni.
7/10
Bogoj 2014 szept. 02. - 13:44:11 7/10
(94/140)
SPOILER
nekem az volt érdekes, hogy egy megírt számítógépvírust befecskendeztek a nõbe, és azzal megfertõzték a mesterséges intelligenciára töltött j. deppet.
mi van??
Atesz1987 2014 szept. 01. - 16:07:26
(93/140)
Én értem, hogy szerettek volna egy olyan romantikus filmet csinálni, aminek van egy sajátos scifi hangulata. A romantikus hangulatot még csak fel lehet lelni itt-ott, de a scifi annyira ostoba, hogy fájdalmas... Csak néhány kérdés.

Spoiler

Ha a majom agyát egy csarnoknyi szerverparkra töltötték fel, hogy az istenbe fért rá a tudós néhány alegységre? Ugyanúgy felmerül a kérdés, hogy a több millió? milliárd? terrabátjnyi adat hogy került fel a netre pár pillanat alatt egy UTP kábelen keresztül? Ha annyira szuperintelligens, meg penge ez a tudat, hogy nyomta le egy vírus? A robbantgatás során miért áll ott macsón? A csajszi akkor még nem volt "halhatatlan", ha eltalálták volna, rögtön meghal. Mikor egy ilyen veszély fenyegeti a világot, hogy-hogy csak néhány bohóc vonul fel 2. világháborús ágyukkal? És ami a legfájóbb... Értem én, hogy dramaturgiai szempontból nagyon hatásos, ahogy a film végén megy az ürge a poszt apokaliptikus világan, de csókolom, az emberiség akkor elég keményen rábaxott nem? Leállt minden közmû, kórházak áram nélkül maradtak, stb?

A film végig billegett a maroknyi, és a világszintû lépték között. Ezt az elején el kellett volna akkor dönteni, és abban a mederben maradni. A vége meg kifejezetten faszság volt. Olyan "elfogyott a pénz, hánnyuk össze a végét" szaga volt a dolognak. Nagyon érdekel a téma, kizárólag ezért néztem végig, de nagy csalódás. Egy ekkora ötletbõl hogy lehetett egy ennyire gagyi filmet csinálni?
Csonger 2014 aug. 31. - 23:32:54
(92/140)
Volt egy jelenet, amikor a már digitális Johnny Depp gyertyafényes vacsorával fogadja a szerelmét (de ki gyújtotta meg a gyertyákat?). És azt mondja neki:
- Kérsz egy pohár bort?
Mire a nõ:
- Nem, most nem, köszönöm.

De mi lett volna, ha azt feleli, hogy igen? Nincs neki keze. Mit mondott volna? Hogy "akkor tölts magadnak"?? Hogy gondolták ezt???
Csonger 2014 aug. 31. - 23:29:03
(91/140)
Elpuskázott egy film ez. Az eleje rémesen unalmas, ami meg utána jön, egyenesen borzalmas. Telis-tele hibákkal.

Ilyenkor mindig azt kérdezem magamtól: az ilyen hollywoodi nagyondrága filmek készítésekor nincs senki a stábban, aki idõnként megkérdezi a rendezõtõl, hogy ezt hogyan gondolta? Elrabolják a fõszereplõék barátját, eltelik három év, és senkinek fel sem tûnik?? Sem az FBI, sem Evelyn számára?
Meg sem kérdezik, hogy Evelynnek honnan volt lóvéja egy ekkora nanotechnológiai komplexum létrehozására? Evelynnek nem böki az erkölcsét, hogy az internetre feltöltött férje összeszedett a tõzsdén neki egy rahedli pénzt?

Ehh, buta ez a film nagyon. Senkinek sem ajánlom.
1/10
bamba 2014 aug. 28. - 11:25:07 1/10
(90/140)
Nem tudom ajánlani.
7/10
trev 2014 aug. 26. - 00:32:44 7/10
(89/140)
A film gyenge, de nézhetõ, ha ezen a sok logikátlanságon és hiányos történetvezetésen szeret az ember bosszankodni. Ennyi ellenszenves és hülye karakter láttán szurkoltam a gépnek, hogy csináljon borgot a sok idiótából. Nem életképtelen ötlet nekik kollektív tudattal élni, egy jóindulatú és szuperintelligens elme felügyelete alatt. És a kõkorszaki alternatívával szemben is versenyképes, ugye. Ettõl függetlenül képes fenntartani a figyelmet, 7/10.
3/10
xzsoltzsoltx 2014 aug. 24. - 07:08:02 3/10
(88/140)
2014-ben ilyen szereplõgárdával ilyen DZS-kategóriás filmet "megalkotni" szégyen. Áhh, nem is megyek bele, annyi baromság volt benne, hogy még arra is kár az idõt pazarolni, hogy leírjam.
3/10
csanyi82 2014 aug. 22. - 11:39:28 3/10
(87/140)
Rendkívül gyenge film tele logikai buktatókkal, egyedül Depp játéka miatt tudtam megnézni. Borzalom.
1/10
Teréz anyu 2014 aug. 22. - 09:37:58 1/10 Előzmény Irgum76
(86/140)
Már bocs, de a lézeres szemmûtét, sokáig gyógyul, ha nem tudnád egy évig napszemüveget kell hordani, pont azért, hogy ne tudjon, szóval nem valami gyors. Maga a mûtét persze fél óra, de a gyógyulás furcsa folyamata, nagyon hosszú.
6/10
Sadenal 2014 aug. 21. - 21:52:32 6/10
(85/140)
Az ötlet jó volt, de a végére én is küszködtem hogy ne aludjak be rajta.


6/10
pihes 2014 aug. 21. - 16:07:24
(84/140)
A tartalom elolvasása után, némiképp, jobb filmet vártam.
Nem volt igazán nyerõ.
1/10
Pantagruel59 2014 aug. 21. - 12:48:22 1/10
(83/140)
Joni deppresszio hozta a szokasos ugyefogyott,de roppantul intellektualis: tehat vegtelenul unalmas karakteret,Freeman napszemoban olyan volt,mint vm elb#szott reklamarcz,a no szokas szerint hiszteriazott,stb,stb klisehalmaz... az otlet alapvetoen jo let volna,de inkabb az egesz filmet 5-6 mondatban osszefoglalva az elejen,oszt' egybol csattt' bele a lecsoba! es most csinaljunk egy jo akcio-sci-fit!!! szoval akkor talan,talan...
de ez igy meg az ultragagyi szintjet sem erte el,jo,mondjuk nem neztem vegig,kb 1ora 14 percnel,mikor mar a komatikus beajulas fenyegetett,akkor offoltamJOL... talan majd takaritas kozben megnezem a veget,de meg ebben sem vagyok biztos... Hulladek. 1/10,nagyon nagy joindulattal.
Irgum76 2014 aug. 21. - 07:27:35
(82/140)
"túlkomplikált zagyvaság, aminek nem tudtak egy normális és követhetõ sztorit megírni.
Minden olyan gyors léptékben történik, hogy fel sem tudod fogni."
minden el van benne magyarázva vagy nem figyeltél vagy...

"Ilyen pl.: Depp egészségügyi leépülése"
rádióaktív golyóval lõtték meg és sugárbetegséget kapott tõle, mit nem értesz?

""ellenállás" villámgyors megalakulása."
a csaj elmondja, hogy mikor a majom elméjét feltöltötték már akkor elkezdtek róla beszélgetni, hogy ez etikus-e vagy sem és ebbõl szép lassan egy csoport nõtte ki magát több mint öt évvel a végkifejlet elõtt

"De már az is röhelyes, hogy ez a nanotechnológiás izé milyen gyorsan képes visszaadni egy vaknak a látását."

a nanotechnológia már csak ilyen csodálatos ezért is folynak a kutatások idegpályákat javítanak ki, megkeresik és elpusztítják kizárólag a rákos sejteket stb

"Nyilván az nem lett volna elég látványos, ha heteken át eltart egy ilyen csodás gyógyulás, ami adott esetben indokolt lett volna."

pl egy lézeres szemmûtétnél sincs felépülési idõ pedig az átlag ember számára az sem tûnik egy egyszerû, hétköznapi beavatkozásnak

ha nem vagy naprakész tudományos dolgokban az nem a film hibája...
huDAVE 2014 aug. 20. - 23:16:58
(81/140)
spoiler
Szerintem egyáltalán nem a fejlõdéstõl féltek, hanem attól, hogy többé nem lesznek emberek, csak gépek. Ezért is volt kérdéses, hogy a mesterséges intelligencia mennyire emberi. Viszont korlátlan hatalmat adni bárki vagy bármi kezébe alapból veszélyes. Lehet hogy az õ számításai szerint jó valami, de azok a "hibridek" már nem voltak normális emberek. "Együttmûködõbbek" avagy irányíthatóak és akár feláldozhatóak... Evelyn is akkor ijedt meg elõször és Joseph is vélhetõen ezért foglalt állást a leállítása mellett. Az ember alapvetõen szabad és önálló akar lenni, megtartva a "lelkét" is, ami emberré teszi.
spoiler vége

Sajnos a forgatókönyvet pár helyen elrontották. Nem tetszett benne, hogy túl sok mûfajba belekóstol, de egyik sem teljesedik ki és sok helyen felületes, kidolgozatlan vagy logikátlan. Jó film, de lehetett volna jobb.