Téma: Transzcendens

zegorias 2014 jún. 28. - 15:47:33
(60/140)
Számomra Johnny Depp személye és a jó film fogalma összeegyeztethetetlen, ezért is voltam képzavarban a film közben, mert ez egy nagyon jó film...tökéletes rendezés, lehengerlõ, elgondolkodtató történet. Elsõ osztályú sci-fi.
greeen 2014 jún. 23. - 01:00:19
(59/140)
Spoiler

Pedig akkor a filmet kicsit félreértelmezted...A film bár nem tér ki rá részletesen, de azt sugallja, hogy halála pillanatáig lementettek egy komplett személyiséget, egy teljes identitást, ami nem is ébredt volna öntudatára, ha maga az egyén meg nem hal. Én is gondolkodtam azon, hogy most akkor mi van ha még nem halt volna meg az élõ szervezet és közben ébredt volna fel a gép, de a film azt sugallja, hogy a teljes agyhalál pillanatában történt meg a végleges átvándorlás. Tehát ha nem hal meg a szervezet, az agy, akkor nincs is meg az identitástudata a gépnek. Kicsit furán hangzik de sikerült szintetikus formában fogságba tartani a lelket a személyiséget az én tudatot. Márpedig ha ez történt, akkor ugyanaz a személy volt a gépben. És erre utal is a végén a film... Továbbá amire célzol, a "nagyon gonosz dolog" is kicsit túlzás mint kiderült. A személyiség ami át lett mentve kapott egy ajándékot. Az internet által a globális tudás lehetõségét, az elképesztõ mennyiségû tudást és annak konstruktív felhasználhatóságát. Mindent megtett , hogy a világot jobbá tegye, és ehhez a célhoz bizonyos etikátlan eszközöket is felhasznált. Mármint embereket felvértezett egyfajta öngyógyulási képességekkel, de "cserébe" felhasználta õket saját test híján a célok elérésében. Mint a film végén kiderült ez önzetlen dolog lett volna. Mégpedig azért, mert mikor a csaj azt mondta tõle fél és nem az emberektõl, õ hagyta kisétálni, pedig egy gonosz droiddá is válhatott volna. De nem. Elengedte, és senkit nem akart bántani. Az hogy tulajdonképpen jót akart, a világot jobbá tenni, a környezetszennyezést megszüntetni, az orvostudományt a végletekig kifejleszteni nanorobotokkal stb az sajnos nem tudatosult az emberekben, és az ismeretlent ellenségként azonosították. A gép nem akart fegyvereket gyártani, nem akart mindenkinek az agyába belemászni.Csupán abból a szegregált környezetbõl irányítva akarta néhány "módosított" ember segítségével a világot jobbá tenni. Azt akarta elérni az új kompetenciáival amit élõ emberként nem tudott. Végül bár ezt elbukta, de a tudást még felhasználta arra, hogy újra együtt legyen a nõvel, egyfajta általa szintetizált entitás formájában... Kb ez történt...
Heisenberg 2014 jún. 22. - 18:46:16
(58/140)
Spoiler
Volt benne pár idegesítõ elem, pl: hogy a nõ azt hitte hogy, valóban tovább él a férje a számítógépben, egy programban, hiszen világos hogy a férje a film elején meghalt, végérvényesen.
A nõ meg egy újonnan létrhozott számítógépes programmal bezsélgetett és hitte a férjének, és innen nekem idegesítõ lett a film hogy a világ legokosabb emberei nem szóltak rá hogy teljesen elment az esze, hanem bólogattak hozzá, késõbb meg a nanorobotok ,"kollektív tudat"=rabszolga zombik, újjáépülõ napkollektor, a nõnek injekcióval beadott számítógépes vírus :), ez mind egy kicsit sok volt már.

Ja és az milyen már ,hogy jó meggyógyítjuk a törött lábadat, de árukapcsolás gyanánt,a mûtét közben belepiszkálunk az agyadba is, és átvesszük feletted az uralkodást.- Nagyon gonosz dolog.
perry 2014 jún. 21. - 12:05:52
(57/140)
A film alapvetõ emberi problémát boncolgat, mi történik, ha egy jó szándékú kísérlet vége valami furcsa igazából nehezen ideologizálható végkifejlet felé halad.
A genezis (teremtés) magyarázata mai napig ködös és néha misztikus, hol felsõbbrendû lény és más lehetséges forrás felé mutat. Abban a pillanatban mikor az ember akarja átvenni ezt akkor dogmák ellenérzések és az idegentõl, újtól való félelem az ami láncreakciót indít be.
A tudatára ébredt gép legyõzi-e az emberi alkotóját, és a kezdeti boldogság, hogy vissza tért a szeretett lény az életbe, életünkbe, de mi történik utána?
Hogy a Bibliával éljek a van az alma a kígyó és a tudás és végkifejletként a paradicsomból való kiûzetés. A nanotechnikával élve így épül fel a történet.
Érvek és ellenérvek sora a film, küzdelem a terror eszközeivel egy vélt vagy valós jó ügy érdekében. A társadalom válasza erre eszközök és technika, rombolás.
Persze mindenki eldöntheti mi ebbõl az õ hitvallása. Egy technokrata csili-vili új világ klütyükkel, emberi betegségek visszafordítása technológiával, több tudat egy agy által vezérelve, mind olyan konkrét jelenünkben is élõ probléma ami már a közeljövõben kopogtat az "ajtónkon".
Nehéz azt hinni, hogy a szerelem az emberi kapcsolatok felülírhatok egy másik programmal, jelesül az emberi pusztítás algoritmusával.
Mert, ugye létezik mindez és a döbbenetes, hogy használjuk is õket csak éppen nem tudjuk merre felé visz az utunk.
Már pedig a döntés a mi kezünkben van de egyúttal a felelõsség is.
Hiszen a Transzcendens megismeréséhez az embernek át kell lépnie saját világát, komfortzónáját és tanainak eddigi dogmáit.
Bizony, bizony, mondom én ezek után aztán tényleg nem tudhatjuk, hogy kikapcsolható-e Johnny Depp?
sevendevil 2014 jún. 20. - 23:18:45
(56/140)
Érdekes, de nem a film hanem a gondolat amit ébreszt benned és ami nem hagy nyugodni. Rálátást ad a film sok olyan dologra ami nyílt titok csak félünk elismerni. Látványban,hangulatban nem tudott semmit nyújtani a film, számomra olyan volt mintha könyvet olvasnék, néztem a filmet de nem láttam. A látvànyt én képzeltem oda. 10/6.
greeen 2014 jún. 19. - 02:27:42
(55/140)
Spoiler elemeket tartalmazhat.

Tulajdonképpen jól látod a filmet én is hasonlóképpen vélekedem róla. Annyi hibát azért megfogalmaznék a filmmel kapcsolatban, hogy egy csodálatos képességû egyfajta mindenek feletti intelligenciájú gépezet teremtõdött meg, aminek mindenre volt rálátása ill. ráhatása, és minden tudományos rejtélyt megoldott, de egy olyan egyszerû kihívással nem tudott megbirkózni, mint az elõre megjósolható konfliktus elkerülése a hozzá képest immár végtelenül egyszerû és primitív emberi érzésekkel és gondolkodással szemben. Ez pedig szignifikánsan kisebb kihívás lett volna számára, mint a nanorobotok kifejlesztése. Egyébként amit mondtál, mint dramaturgiai elem, és most idézlek..."Én annyit változtatnék, hogy a fekete erõvonalak helyett fényt használtam volna, mert így elég gusztustalanná és kísértetiessé tették ezt az "erõt"." Tehát ez az észrevételed fals, mert itt semmiféle misztikus erõrõl nincs szó. Egy teljesen szintetikus élet volt,vagyis nanorobotok. Egyfajta reprodukáló gépezetek, egy olyan biomechanikus lények összessége ami irányítás alatt volt. Persze kellõen eltúlozva a képességeiket, de csak a film miatt nyilván. Tehát ebbõl következik, hogy kicsit parodikus lett volna egyfajta fényszerû misztikus entitást mutatni , mert szó sincs errõl.
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 18. - 02:03:00 10/10
(54/140)
Tökéletes film az újdonságra nyitottak számára. Hatalmas sztori és mondanivaló. Kiválóan példázza az emberi butaságot, önzõséget és gyávaságot. Egy teljesen ide illõ idézet a Nagy Gatsby-bõl melynek mondanivalója tökéletesen passzol ide: "Még emlékeztem, hogy pletykáltunk a saját házában Gatsby romlottságáról, Õ pedig ott állt közöttünk, szívében egy tiszta és romlatlan álommal."
10/10 és óriási dicséret. Tökéletes megvalósítás és történet.
egon12 2014 jún. 17. - 15:00:25 Előzmény oromdulo
(53/140)
Nagy csalódás volt ez a film számomra,a témája egyszerûen túlságosan összetett,számos területet érintõ/filozófia,egyfajta spiritualitás,pszichológia.... /tartalmi próbálkozásai, már már a gyerekesség határait súrolják.Ahogy azt már korábban említettem,összetettsége,mélysége miatt, amely témát boncolgat/ni/ próbál,hangsúlyozom próbál.. ,rendkívül szárazzá,szinte már unalmassá teszik ezt a filmet,119 percbe egyszerûen nem lehet besûríteni ilyen horderejû tartalmat,kifejezést,ennyi mondanivalót.Többek közt ezért lett a film száraz,kurvár@ hétköznapi,silány alkotás.A színészek játékával semmi probléma,a rendezõnek,forgatókönyvírónak,producereknek kellene elgondolkodniuk,hogyan,miként közöljünk le valamit sikeresebben...,de mint azt már említettem,a fõ hangsúly a játékidõn van,119 percbe nem fér el ilyen mélységû,horderejû "esszencia" !
5/10
szghost 2014 jún. 15. - 17:35:06 5/10
(52/140)
Csatlakozok az elöltem szólóhoz! Meg talán egy kicsit lenyúltak a Revolution címû sorozatból is! Egy cseppet vérszegényre sikeredet a történet! Többet vártam volna tõle, de egyszer meg lehet nézni. esõs vasárnap délutánra megfelel. Személy szerint 5 pontra értékelem.
popeszku 2014 jún. 15. - 16:51:19
(51/140)
Szerintem a Virtuális szerelem(Virtual obsession) címû film szolgált alapjául.
fenrir 2014 jún. 08. - 19:36:54 Előzmény dave555
(50/140)
"...ezért a Transzcendens már-már laposnak tûnik"

hát igen, valakinek akkor lesz unalmas egy film, ha nincs benne elég akció. valakinek meg pont attól lesz lapos valami, ha tele van lövöldözéssel, meg harci-marcival. talán a film az utóbbiaknak készült.
dave555 2014 jún. 01. - 13:25:11
(49/140)
Nem volt rossz film, sok szempontból elüt a szokványos sci-fiktõl. Ugyanakkor ez a film szimplán sci-fi, nulla akció. Sokan, köztük én is, hozzászoktunk a sci-fi akciófilmekhez, ezért a Transzcendens már-már laposnak tûnik. És persze ki kell mondanunk, hogy bár érdekes hangulata van, a mondanivalója pedig számos értelmezést tesz lehetõvé, ettõl még sok a kihagyott ziccer, és valahogy tudományos szempontból is kevés. Jó az irány, de még mindig nem elég izgalmas ez a film. Mindent összevetve nekem hiányérzetem van. A Mátrixnál nem volt, és most nem csak az akcióra gondolok.
fmaci38 2014 máj. 29. - 18:44:30 Előzmény Belmont
(48/140)
Lehet hogy ma már a star wars mesefilm, de amikor megszületett(1976) ez volt a legkirályabb sci fi, az a világ, karakterek amit Lucas kitalált fantasztikus, és a filmek is azok. Messze nem mesefilm kategória, mint ahogyan a harry potter sem az, csak azoknak akiknek fogalmuk sincs mirõl szól a film. A transzcendens harmatgyenge film, szinte nézhetetlen, korai még ezt a hitvány emberi fajt isteneknek kikiálltani, nagyon korai.
Belmont 2014 máj. 20. - 21:07:34
(47/140)
Khm, a Star Wars pont egy sci-fi mesefilm, szóval érdekes kijelentés, hogy ez jelenti a sci-fit... A „sci-fi" számomra az Outer Limitsnél vagy a Twilight Zone-nál kezdõdik, nem is beszélve arról, hogy eredetileg nem is filmes mûnem. Nem a látvány, hanem a gondolatiság számít. Elkeserítõ, hogy a mai számítógépes technológia adná magát, hogy filmre adaptálják a klasszikusokat, mégis rendre iszonyatos nagy elbarmolásokat láthattunk az utóbbi kb. tíz évben (kevés kivétellel).

A film címe elriasztott, mert a mai dömpinget ismerve valami irdatlan nagy gagyira számít az ember. De ha már ennyire szidjátok, muszáj megnéznem. Hogy magam ismételjem, manapság már az is eredmény, ha valami nem robbantgatós-levegõbenugrálós-összevisszaverekedõs sci-finek csúfolt tucatakciófilm.
4/10
seberson 2014 máj. 20. - 02:18:53 4/10
(46/140)
Minden klappolt nálam(nagyjából!), kivéve a nõi fõszereplõnk színészi játéka. Barátnõmmel összenéztünk a moziban, hogy ez most mi. Aztán minél többet láttam azokat a pocsék érzelmeket, annál jobban szenvedtem. Teljesen hazavágta nekem ezt a filmet, pedig jó lenne :/
fmaci38 2014 máj. 17. - 19:30:24 Előzmény morningrise
(45/140)
Áruld már el a mesterséges IQ mitõl jobb a normális emberi IQ-tól? ha nem jobb akkor hogy lehet az hogy a mesterséges IQ születése pillanatában mindent megold amit az emberi IQ ezer év alatt nem oldott meg és lehet hogy nem is fog. de ha számodra a scifi egyenlõ a mesefilmmel akkor igazad van király ez a film. nálam a scifi a mátrixnál meg a star warsnál kezdõdik.
9/10
morningrise 2014 máj. 14. - 21:37:28 9/10
(44/140)
Nem tudom, miért húzzák le ezt a filmet ennyien! Nálam 10/9. Elgondolkodtató film, jó színészi teljesítménnyel.

SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!

Egyedül az nem volt élethû, hogy a hadsereg/kormány nem avatkozott bele. Akkor viszont egy B kategóriás akciófilmet láthattunk volna. A részecskemásolás az esõnél is erõs volt eléggé, de még belefért szerintem.

SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!
7/10
jmisi31 2014 máj. 08. - 19:33:26 7/10
(43/140)
Nem volt átütõ siker, de nem is volt annyira rossz film, mint azt páran állítják!
Rétegfilm, elgondolkodtató, kissé filozofikus...
A színészek közül Paul Bettany vitte a prímet, de a jellemfejlõdés Rebecca Hall-on is látszott olykor
Mint sci-fi, igenis jó 7/10!!!
1/10
Makker5 2014 máj. 03. - 20:36:28 1/10
(41/140)
Annyira nemvolt rossz mint amennyien itt írjátok... Egyszer nézõs az biztos. 4/10