Téma: Transzcendens

Moz-art 2014 ápr. 17. - 22:39:24
(19/139)
Percekkel ezelõtt láttam, és azt kell hogy mondjam összességében remek film.
Az alapötlet, az elgondolás jó, az ember -jó magam is- elgondolkodik dolgokon, a jövõn nézés közben, talán még jobb is hogy volt erre alkalom a film közben. Ellenben a megvalósítás.. Tele volt klisékkel és olyan logikátlan fordulatokkal -az-az érzésem volt, mintha sok jelenetet kivágtak volna- hogy két kezemen nem tudnám összeszámolni.
Számos kritika a tudományos oldal hiányosságait rótta fel, hogyan töltötték fel a hálóra stb. ugyanis többé-kevésbé sci-firõl beszélünk, de a film szvsz nem is erre helyezte a hangsúlyt annál inkább a feszültségkeltésre, az akcióra, a drámára mi lenne ha ez a közeljövõben megvalósulna.
Sokkal többet kilehetett volna hozni a történetbõl, fõleg hogy 2 óra játékidõrõl beszélünk.
6/10
lipgloss 2014 ápr. 17. - 21:36:06 6/10
(18/139)
Ma láttam a filmet, hát én is többre számítottam. Az alap ötlet jó volt, ezekbõl ki lehet(ett volna) hozni 1 látványos, feszültséggel teli izgalmas filmet, de ez most nem sikerült. Néhol unalmassá vált, és egyáltalán nem váltott ki belõlem semmiféle izgalmat/aggodalmat a jövõre nézve. 1x nézõs.
videodrome0808 2014 ápr. 17. - 14:55:59
(17/139)
Sajnálom, nekem ez szánalmas volt.
10/10
Mayborn 2014 ápr. 17. - 14:45:20 10/10
(16/139)
Pont olyan filmeket hoztok fel példának, amik a maguk kategóriájában a legjobbak. :D (Wall street, Mátrix).
Szóval én örülök, ha akár csak meg is közelíti ezeket.
Az meg, hogy más kategória az operatõr, és maradjon meg annál, szintúgy nem igaz.
Nézzük meg akár a színészekbõl rendezõkké (is) vált embereket.
Pl. Clint Eastwood, Ben Affleck... szóval ez se jelent semmit.
4/10
vjúská 2014 ápr. 17. - 11:04:25 4/10
(15/139)
Tegnap este láttam a filmet és sajnos elég nagyot csalódtam.

Sokkal több mindent kihozhattak volna ebbõl a témából. Valahogy nem jött át a feszültség, ennek az egész MI-nek a veszélyes oldala úgy érzem nem lett kellõképpen bemutatva.

Aki látta a trailert kb. látta az egész filmet.

:(
Pikacsu 2014 ápr. 17. - 10:07:15
(14/139)
A trailer nem tetszett, nem tudom elképzelni, hogy ez a film bármiféle transzcendes élményt nyújtana.

Lényegében a terminátor és a mátrix volt ennek a számítógépes dolognak a csúcsa. Elõtte több b,c kategóriás film volt ilyesmi.

A legrosszabb, ha majd valami emléket inót akarnak neki pótolni, és üres rohangálással fog telni sivár vidéken.
És bekell jutniuk valahova, hogy ezt feltölthessék.

Nincs ok feltételezni, hogy valami igényes, akciódús,sci-fi dús szórakozás lenne. Ezt a trailer, a plakát, a történet leírása elmondta. Csak tévedés lehet ha ez a film jó. Vagyis inkább csoda.
demeter1948 2014 ápr. 17. - 08:25:55
(13/139)
Hahó !
Bírom ezt a sok sületlenséget,amit összehordtok !
Mielõtt a sok észtõl felrobbanna a buksitok,meg kéne nézni a filmet.Aztán karattyolhattok !
demobacsi
somber 2014 ápr. 16. - 20:48:44 Előzmény MaxwellRobinson
(12/139)
Halkan jegyezném meg, hogy az, hogy megmarad a Mátrix szintjén, azt jelentené, hogy minden idõk egyik legnagyobb kult filmjével vetekedne a Transzcendens... Különben is, egy sci-fitõl ne várjunk a Wall Street farkasával vetekedõ tanmesét, könyörgöm, mert az olyan nagyon ritka. Ahogy korábban említették, a film rendezõje nem más, mint Chris Nolan operatõre, legalábbis az volt. Szerintem semmiféle lépcsõfokokat nem ugrott át a pali, az egyik legnagyobb mellett dolgozott több filmben is, annál jobb tanuló évek nem nagyon kellenek, szóval meglátjuk, mi sül ki belõle, én nagyon várom.
MaxwellRobinson 2014 ápr. 16. - 15:16:38
(11/139)
Igazad van, ha olyan lesz, mint A Wall Street farkasa, akkor igazán érdemes lesz nézni, mert minõségi, látványos, szórakoztató, s ami a legfontosabb, hogy rengeteg tanulságot tartalmaz. Az utóbbi évek egyik legjobb (tan)filmje.

Félõ, hogy meg sem fogja közelíteni, hanem megmarad valahol a Mátrix szintjén. Az pedig nagy baj.
offtopic
szamóca67 2014 ápr. 16. - 12:52:58 Előzmény Mayborn
(10/139)
Tehát a terminátor nem scifi. Hmm. Akkor mégis milyen kategória?
4/10
vjúská 2014 ápr. 16. - 11:27:04 4/10
(9/139)
Hû, de várom már

:)
10/10
Mayborn 2014 ápr. 12. - 18:24:22 10/10
(8/139)
Kid Cudi: nem igazán tudom követni a logikád. Azért, mert inkább sci-fi, mint Terminator, akkor már nem várós?
Szerintem meg végre egy olyan sci-fit várhatunk ennek köszönhetõen, ami végre nem egy tömeg sablonos semmi.
Christopher Nolan producere a rendezõ, aki nem mellesleg ugye ott tevékenykedett az összes Nolan filmnél (Inception, Batman 1-2-3 stb). Szóval szerintem baromi várós és ütõs lesz. De akinek a Twilight típusú szutykok jönnek be, hát, az akkor inkább ezt meg se nézze...
_Freddy_ 2014 ápr. 09. - 13:15:00
(7/139)
https://www.youtube.com/watch?v=ysR8y34BXek ---->official trailer 2

+ egy poszter
_Freddy_ 2014 ápr. 09. - 13:12:25
(6/139)
kybuck 2014 márc. 30. - 05:02:52
(5/139)
A Szellem a gépben és A fûnyíró ember címû B-filmek ugranak be egybõl, de nyilván a Mátrix-al és a Terminatorral is lehet majd párhuzamot találni, meg még néhány filmmel.
cellasto 2014 márc. 21. - 21:27:22
(4/139)
johnny depp sci-fi filmben?
érdekes,ezt lehet megnézem :)
Mozi fan 2014 jan. 25. - 18:52:27
(3/139)
Dr. Will Caster (Johnny Depp) a mesterséges intelligencia legelismertebb szakértõje, egy olyan gép létrehozásán dolgozik, amely ötvözi a világ összes tudását az emberi érzelmek teljes skálájával. Elsõ számú ellensége a technológia-ellenes csoportoknak, akik meg akarják állítani. Bármi áron. Caster tökéletes tesztalanyává válik az általa fejlesztett gépnek. Tudata a gépben él tovább…


http://youtu.be/ZkYv4xLn3P8
Sonic8 2013 dec. 19. - 20:35:22 Előzmény _Freddy_
(2/139)
Dr. Will Caster (Depp) egy mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatócsoport feje egy olyan gépen dolgozik, ami ismeri az összes emberi érzelmet. Tudományos áttörései híressé tették a doktort, ugyanakkor ellenségeket is szerzett velük. Egy csoport kimondottan rossz szemmel nézi az m.i.-kutatásban elért eredményeit, képesek mindent megtenni azért, hogy megállítsák. Egy idõ után Will annyira része lesz munkájának, megszállottja lesz a tudásnak és az ezzel járó hatalomnak, hogy félõ, hogy a végére már senki nem fogja tudni megállítani. Fõbb szerepekben Johnny Depp, Paul Bettany, Rebecca Hall, Kate Mara, Cillian Murphy, Clifton Collins, Jr. és Morgan Freeman. A film Wally Pfister rendezésében 2014. április 18-án mutatkozik be külföldön.

TEASER TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=WHOB49JzbLw

POSTER:
offtopic
_Freddy_ 2013 nov. 08. - 07:32:01
(1/139)
Szuperszámítógépes téma lesz, egy embert vesznek célba aki az egészet kitalálta.