Téma: Tréfa

perry 2009 nov. 21. - 22:40:54
(37/137)
Ehhez még azt is hozzá tenném , hogy nekem az sincs ínyemre ha könyvet égetnek, lehet az.....
trebics 2009 nov. 21. - 22:34:17
(36/137)
Nincs ínyemre, ha zászlókat égetnek. Akár izraeli, akár magyar, akár szlovák. Akár másmilyen. És akkor magáról a filmról... Elég gyengus volt, sokkal többet vártam. A furcsa az, hogy remek a rendezés, jók a színészek, nagyon tetszett a képi világa, csak a történet (forgatókönyv) hiányzott, de az nagyon. Üresnek éreztem. Ráadásul mindez a kedvenc íróm-költõm, Kosztolányi ürügyén. Csalódtam!
issti1 2009 nov. 21. - 21:05:34
(35/137)
Köszönöm a tájékoztatást.
Kiegészitésül csak annyit: sajnos vannak "egydimenziós emberek", sajnálatosan sokan..
Alekszandrov 2009 nov. 21. - 19:38:43
(34/137)
Elolvastam az összes hozzászólást! ...Biztos, hogy megnézem a filmet! :-)
Üdv,
P. SZ. Alekszandrov
Ubud 2009 nov. 21. - 19:03:43 Előzmény ghalleck
(33/137)
Csatlakozom
szekkat 2009 nov. 21. - 17:58:04
(32/137)
Nem értem, hogy gondolhatja írni-olvasni tudó, iskolába járt ember azt, hogy egy filmnek vagy irodalmi mûnek a valóságot kell lefestenie, és olyannak kell bemutatnia egy egyházi iskolát, amilyen az a valóságban.
Egyébként meg kíváncsian várom a filmet, nagyon szeretem Kosztolányit.
ghalleck 2009 nov. 21. - 16:19:09
(31/137)
Óz, szívembõl szóltál - kincset érõ figura vagy!
kobres 2009 nov. 21. - 15:35:44
(30/137)
Marvin02 2009 nov. 09. - 20:35:31
(29/137)
Meggyõzõ volt a trailer. El is mentem volna, ha délutáni idõpontban is játszák. De így, hogy leadja a Magyar Televízió, otthon kényelmesen megnézem. Viszont az ilyen hirtelen premier nem fogja befolyásolni a mozikasszákhoz befolyó összeget?
AnchitaDeFitti 2009 okt. 22. - 19:42:12 Előzmény csonkad
(28/137)
A bemutató alapján engem is nagyon érdekelne a film. Sajnos a közeljövõ vetítési idõpontjaiban nem tudom moziban megnézni. Nem lesz hamarosan kiadva, vagy valami más módon elérhetõvé téve? Az öcséd révén hátha van valami plusz információd. A hozzászólásokat olvasva biztosan jól játszik benne. :)
Okos Tóni 2009 okt. 22. - 19:03:58 Előzmény miklos.1
(27/137)
Miklós, ezt el kell képzelni a dolgot fordítva (melyik felekezet melyik iskolájáról készít fílmet, alaposan rátorzítva vélt?/valós? rákfenéire), és akkor itt ájvékolna minden kamerát szokott ember, a heti hetes összes sztárjával kezdve, egészen roman polanskiig.

Nulla díjat kapna a film, az amerikai nagykövet hazamenne, jönne MMari, hogy ez milyen egy rossz film, és kirekesztõ, stbstb.
10/10
MMari 2009 okt. 22. - 01:06:47 10/10 Előzmény miklos.1
(26/137)
Szegény Miklós! Rettenetesen sajnállak! Borzasztó lehet ennyi gyûlölettel a szívedben élni. Próbálkozz jó keresztényhez méltón élni, szeretesd és tiszted felebarátaidat. Próbálj szeretni másokat és fõleg saját magadat. Hidd el szebb és boldogabb jövõ vár rád. Gyakorold vallásodat tiszta szívvel. Sok sikert hozzá!
1/10
miklos.1 2009 okt. 20. - 02:15:04 1/10
(25/137)
Gratulálok, MMari, hogy sikerült elolvasni, amit beidéztem de remélem nem gondolod, hogy ezzel bármit is "bizonyítottál".
Jóval korábban olvsatam a novellát, mégis kicsit kiakadtam,hogy ,mi fenének kell egy zsidó rendezõnek egy keresztény felekezeti iskoláról filmet forgatni. Látszott a filmbõl, hogy egyáltanán nem ismeri,és úgy éreztem, hogy csak az elõítéletei, vagy a gyûlölete vezetheti, hogy ennyire kiforgatott képben élvezkedett.
És továbbra is úgy gondolom,hogy a novella nem errõl szólt volna, mint ez a film, még ha sok szövegi egyezõség is van. Tényleg, még az alapvetõ dramaturgiájával sem törõdtek a filmben. Abszurd,hogy filmbõl egyáltalán nem érthetõ, hogy miért is hal meg a hõsünk, szinte csak a véletlennel lehet magyarázni, holott a novellából érthetõ. És valóban már elkezdték az egymást dicsérõk osztani egymásnak a díjakat. Tréfa? Inkább "Rossz vicc", de sajnos igaz.
10/10
MMari 2009 okt. 19. - 12:35:38 10/10
(24/137)
Idézet a novellából:

"A tanáraink többnyire sovány és szigorú papok voltak, akiknek izmos kezében irgalmatlanul suhogott a sárga nádpálca. Egzaltált arccal csináltak rendet. Mióta neszét vették, hogy az iskolában forradalom üti fel a fejét, minden pillanatban felbukkant hátunk megett a fekete reverenda, egy-egy papi alak szikáran és sápadtan, mint a hittérítõ a vademberek között. A parasztgyerekek vastag nadrágját kegyetlenül kiporolták. Tizennégy-tizenöt évesek voltunk, mégis gyerekek, vásott, furcsa kamaszok. Átkutatták a zsebeinket, a fiókjainkat, nem szabad volt kimennünk a városba, éjjel állandóan virrasztott egy fráter."
1/10
miklos.1 2009 okt. 19. - 11:08:23 1/10
(23/137)
Olvassátok el inkább a novellát. Csak 5 oldal, és nekem jobban is tetszett sokkal:
http://dda.vmmi.org/kal1936_03_23
Okos Tóni 2009 okt. 17. - 23:43:18 Előzmény Charles Foster Kane
(22/137)
"hanem BENYOMÁST keltenek. Sztem Gárdos Péter hatásosan keltette a fenti benyomást a filmjével"

Nem! Egy torz benyomást kelt a filmjével. Volt dolgom egyházi iskolával, sokkal nagyobb formátumú emberek mûködek ott, mint máshol.

Nem, nem vagyok vallásos, sõt... kifejezetten ateista.
Okos Tóni 2009 okt. 17. - 23:40:21
(21/137)
MMari, ez a film a nézõhöz nem egy Kosztolányi novellát juttat el esetleg más értelmezésben, hanem csakis az egyházat akarja lejáratni.
Mindezt Kosztolányi neve mögé bújva.

Tehetséges rendezésben és jó zenei aláfestéssel, de ez még nem menti.

Nem tartom kárnak, hogy a nemrég említett vetítésen csak négyen voltak. Amikor én láttam, tízen voltunk.
10/10
MMari 2009 okt. 17. - 17:20:33 10/10 Előzmény miklos.1
(20/137)
Kedves Miklós, mi a fenének kell belekeverni a zsidótémát egy jó kis beszélgetésbe? Meg akarod talán határozni, hogy mirõl készíthet egy zsidó filmet? Kosztolányit talán már nem is vehet a kezébe egy általad zsidónak nevezett rendezõ? És te miért mész be egy "zsidó" rendezõ filmjére, hiszen elõre tudhatod, hogy egy zsidó, számodra jó filmet különös tekintettel a témára már nem csinálhat.
Kérlek tartsd meg magadnak antiszemita megjegyzéseidet és olvass sok Kosztolányit, sokat tanulhatnál belõle!
1/10
miklos.1 2009 okt. 15. - 19:32:31 1/10
(19/137)
Nem tudom, mi a fenének kell egy zsidó rendezõnek egy keresztény felekezeti iskoláról filmet forgatni, amit nem is ismer. Úgy látom, hogy csak az elõítéletei, vagy a gyûlölete vezetheti, hogy ennyire kiforgatott képet ad, gonosz, ördögi paptanárokkal. Egyébként a cím is megtévesztõ, azt az érzetet kelti, mintha Kosztolányi mindössze 6 oldalas novelláját vitte volna filmre. Pedig a novella nem errõl szólt volna, mint ez a film, még ha sok szövegi egyezõség is van. Aki tud olvasni annak a novella 10 perc alatt tökéletesen elolvasható, és látszik, hogy még az alapvetõ dramaturgiájával sem törõdtek a filmkészítõk. Pl a filmbõl egyáltalán nem érthetõ, hogy miért is hal meg a hõsünk, szinte csak a véletlennel lehet magyarázni, holott a novellából érthetõ. Már elõre látom, hogy csomó díjat fog learatni ez az "alkotás"
Agatha 2009 okt. 08. - 15:23:27
(18/137)
Csatlakozom myatomhoz. Nekem is nagyon tetszett a film. A zenéje is valóban nagyon jó az operatõr pedig zseniális volt.