Midnight67 2019 dec. 04. - 12:11:46
(48/48)
Szerettem volna megnézni, de a Filmcafén - szokásához híven - valami egész más megy.
offtopic
foreigner 2015 júl. 11. - 10:50:07 Előzmény wowow
(47/48)
elgurult a gyógyszered - gyerek ?
offtopic
foreigner 2015 júl. 11. - 10:49:14 Előzmény wowow
(46/48)
wowow - a gyógyszered elgurult ?
offtopic
moti77 2014 febr. 18. - 23:20:11
(45/48)
én meg blokkolnám XD
wowow 2014 febr. 18. - 22:21:14 Előzmény Keló Scofield
(44/48)
Sunáznám! :D
Keló Scofield 2013 nov. 23. - 19:19:23
(43/48)
Igaz, azért írtam hogy karakteres az arca. Hidd el, õ egy vonzó nõ azért.
fruska 2013 nov. 23. - 18:16:22
(42/48)
Attól, hogy ez egy b kategóriás film, b kategóriában is lett volna számos szép szinésznõ.
Amúgy meg Heléna nem azért volt szép, mert a segge szép volt, hanem az arca!
Keló Scofield 2013 nov. 23. - 17:00:40
(41/48)
Az tény hogy Diana Kruger(Trója) az egyik legszebb (sõt nálam a legszebb) színésznõ a világon. Viszont azért ez egy "B" kategóriás film, ehhez képest jó választás volt Helené szerepére ez a hölgyike. Elég karakteres az arca és van egy jelenet, amikor meztelenül mutatják hátulról, hát nem rugdosnám ki az ágyamból :)
fruska 2013 nov. 23. - 16:49:13
(40/48)
Csak tudnám, miért kellett ezt a rusnya angol picsát a világ legszebb asszonyának szerepére szerzõdtetni. A Brad Pitt-es változatban legalább szép volt "szép Heléna"
Engem annyira zavar ez fakó arcú, szemernyi nõi szépséget sem birtokló szinésznõ, hogy nem is tudom nézni a filmet.
A Szûz királynõben tökéletesen illett a szintén ronda királynõ szerepébe, a Kaptárban is elfogadható volt, de erre a szerepre egyáltalán nem való.
Ney marsall 2013 okt. 18. - 13:52:09
(39/48)
Hát ez egy szarul sikerült film.Igaz, több ponton jobban követi a mítost, mint a 2004-ben készült Trója, de a film felépítése teljesen rossz lett...

SPOILER


A csatajelenetekbõl nincs túl sok, és az a kevés se valami jó, a kamerával direkt úgy mozogtak, hogy ne lehessen rendesen látni.
A filmben több karakter tök fölösleges negatív, pl. Agamemnón azt mondja Meneláosznak, hogy ha legyõzték Tróját, semmit sem kap, majd, csak Helenét.
Érdekes, hogy azt mondják, hogí nagy színészeket választottak, de nekem nem jöttek be igazán.Aki ebben a filmben alakította Odüsszeuszt, én pl. nem találtam hitelesnek az õ szerepében.
A legrosszabb az kétségtelenül AKhilleusz volt. MÁmrint az ahogy itt ábrázolták eg tk alattomos fickóként egyszerûen annyira nem az õ karakterét képviseli, hogy arra nincs jó szó, mennyire rossz volt. Pl. Hektór-ral való "párviadalban" hátat fordt neki, majd mikor Hektór nem számít rá, rátámad...
Amikor beveszi Tróját, Agamemnn-nak semmi más nem jut eszébe, minthogy megerõszakolja Helenét...És úgy is mutatják, hogy az ember azt gondolná nem is Trója elfoglalása volt a lényeg, hanem Helené "megkaparintása"...
Szóval röviden: szar volt.
SPOLIER vége

A Brad Pitt-es Trója alapvetõen más, és tulajdonképpen kevésbé követi az eredeti történetet mint ez a korábbi film, de mégis az egész film szellemiségét közelebbinek éreztem az eredetihez, a film felépítése is valahogy normálisabb volt.És persze nem utolsó dolog az sem, hogy sokkal jobban kidolgozottak voltak a harc-jelenetek.
Ney marsall 2013 okt. 18. - 13:51:16
(38/48)
Hát ez egy szarul sikerült film.Igaz, több ponton jobban követi a mítost, mint a 2004-ben készült Trója, de a film felépítése teljesen rossz lett...

SPOILER


A csatajelenetekbõl nincs túl sok, és az a kevés se valami jó, a kamerával direkt úgy mozogtak, hogy ne lehessen rendesen látni.
A filmben több karakter tök fölösleges negatív, pl. Agamemnón azt mondja Meneláosznak, hogy ha legyõzték Tróját, semmit sem kap, majd, csak Helenét.
Érdekes, hogy azt mondják, hogí nagy színészeket választottak, de nekem nem jöttek be igazán.Aki ebben a filmben alakította Odüsszeuszt, én pl. nem találtam hitelesnek az õ szerepében.
A legrosszabb az kétségtelenül AKhilleusz volt. MÁmrint az ahogy itt ábrázolták eg tk alattomos fickóként egyszerûen annyira nem az õ karakterét képviseli, hogy arra nincs jó szó, mennyire rossz volt. Pl. Hektór-ral való "párviadalban" hátat fordt neki, majd mikor Hektór nem számít rá, rátámad...
Amikor beveszi Tróját, Agamemnn-nak semmi más nem jut eszébe, minthogy megerõszakolja Helenét...És úgy is mutatják, hogy az ember azt gondolná nem is Trója elfoglalása volt a lényeg, hanem Helené "megkaparintása"...
Szóval röviden: szar volt.

A Brad Pitt-es Trója alapvetõen más, és tulajdonképpen kevésbé követi az eredeti történetet mint ez a korábbi film, de mégis az egész film szellemiségét közelebbinek éreztem az eredetihez, a film felépítése is valahogy normálisabb volt.És persze nem utolsó dolog az sem, hogy sokkal jobban kidolgozottak voltak a harc-jelenetek.
Keló Scofield 2013 máj. 31. - 16:07:10 Előzmény Sz Peter
(37/48)
Igen, de mégis csak Helené adta az ürügyet Trója megtámadására.
Ahhoz képest hogy ez inkább 'B' kategóriás film, nekem kifejezetten tetszett, fõleg mert sokkal korábbról indulnak az események.
Kb. 7-8 éve kaptam ajándékba ezt DVD-n, ahol nem is volt szinkron, viszont az akkori címe "Trójai Heléna".
Sz Peter 2013 máj. 31. - 12:24:55
(36/48)
Amit egyébként nem a hölgy okozott, hiszen tudjuk mirõl szólt valójában ez a háború.
alamuo 2013 máj. 31. - 09:22:57
(35/48)
Roppant érdekes történetet rittyentett a szerkesztõ úr vagy asszony az alaptörténetbõl. Ámbár inkább hölgyeményi fantáziára utal Menelaosz királyfivá lefokozásával, nyilván egy fehér lovon nagy fasszal száguldó királyfival álmodott vala.
Kis ügy a nagy magyar népi félmûveltségben, hogy Menelaosz király vót és pedig spártai, ugyi.
A többi említésre se méltó.
Ne beszéljen arabusul, aki nem tud arabusul. Tudjátok mire mondják ezt? Ne ossza az észt az, akinek halovány fingja nincs a szóban forgó témáról.
Elõbb tanulj, fiacskám vagy cukorbabám.
stenmore 2013 máj. 31. - 08:56:49
(34/48)
Tanulságos hogy mekkora kalamajkát tud okozni egy luvnya.
1/10
tamast2 2010 okt. 19. - 08:53:40 1/10
(33/48)
Hat a Brad Pitt-es valtozat azert sokkal jobb volt. Nem csak a jo szineszek miatt. Ezzel nemigen mondtam ujat a pontozast elnezve.
10/10
fanni.* 2010 aug. 17. - 13:48:46 10/10
(32/48)
Nekem tetszett,nem tudom mért kell fikázni.Sokkal jobban tetszett mint a Brad Pitt-es változat. :)
7/10
Catarina50 2010 márc. 16. - 20:42:06 7/10 Előzmény missvicky
(31/48)
Kereng a neten egypár helyen, de mindenütt Rufus Sewell játssza Agamemnont. Az õ tekintetet szerintem más nõket is rabul ejt. Engem pld. kb. 10 éve, mióta a Velencei kurtizánban láttam.
10/10
merlinandcleopatra 2010 febr. 07. - 17:04:56 10/10
(30/48)
DVD-n azthiszem Trójai Heléna címmel adták ki.
10/10
merlinandcleopatra 2010 febr. 07. - 17:03:15 10/10
(29/48)
Sziasztok!
Szerintem nagyszerû ez a film, hûen követi az eredeti történetet, de ez nem megy a film dinamikájának rovására. Látványos film, amely nem a nagy nevekkel akarja a nézõket megfogni ellentétben a bradpittes orlandós Trójával, amiben a leglátványosabb dolgok Brad Pitt és a Hektor-t játszó színész kigyúrt izmai...