Téma: Trónok harca

axis85 2016 máj. 31. - 10:16:20
(1973/2153)
Spoiler

Ez a rész most kicsit gyengébb lett, bár Bran szála továbbra is a leg érdekfeszítõbb. Benjen megjelenése nem volt meglepõ, de késõbbre vártam, hogy felfedi magát. Elég uk-mukk-fukk lett. De azok a flashback-ek....
Daene szála, meg a királyváras bagázs továbbra sem érdekel igazán.Az elõbbi azért, mert nem nagyon halad egyenlõre, utóbbi pedig az intrikusok (Tyrion, Kisujj, Varys) hiányában vérszegény nekem, most meg Jaime is lelép.
Arya most kezd nekem megint izgi lenni, kíváncsi vagyok, merre megy tovább.
Sokan panazkodtak Sam szálára, de nekem kifejezetten tetszik, fõleg hogy a könyvben amennyire emlékszem (már régen olvastam) elég izgalmas a hely, ahol mesteré képzését elkezdi.
axis85 2016 máj. 31. - 09:58:18
(1972/2153)
Ignorálva
Torolt Felhasználo 2016 máj. 30. - 21:26:56
(1971/2153)
Köszönöm néked!

Btw, észrevettétek hogy amikor Theon hazamegy egyik pillanatban azt mondja Yarának "olyan ajánlatom van atyádnak hogy ihaj", a következõben meg úgy utal a csajra mint ismeretlenre?
Vagy hogy miért is csodálkozik hogy Yara "fleismerte" ha ott üvöltözte mindnekinek hogy õ Tehon Greyjoy, minden szigetek fiúörököse, letérdelsz és szopsz?

És ha már kiabálás, ugyanott Árja hogy kiabálja a tábor közepén hogy "senki nem tudhatja hogy lány vagyok"?

De gondolom All Hail USA?
Torolt Felhasználo 2016 máj. 30. - 20:22:34
(1970/2153)
1) Kitárgyaltuk hogy ez NEM fantasy,hanem szappanopera.

2) Miért is gondolod hogy útálom a sci-fit és a fantasyt? Merthogy az nem igaz.

3) 10/7 csak, miután milliónyi pontot vásárolta cég? Akkor aza valóságban olyan 5/10. Amúgy ha megnézed, méga kritikusok se mondják már azt hogy olyan jó volna, a 6. évad eddig olyan 10%-ot vesztett az elõzõkhöz képest. És ha egyszer beindul a lejtmenet...

4) "A Zíró"nak nem sikerült határidõre befejeznie a legutóbbi könyvet sem. Mibõl gondolod hogy egy újat a semmibõl össze tud rakni határidõre?

Amúgy lévén én vagyok itt az egyetlen aki oszt bármilyen észt... Szerintem más már nem is nézi, csak MONDJA hogy nézi.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 30. - 19:31:14 Előzmény axis85
(1969/2153)
Hát, kezdjük talán azzal hogy 20 éve kezdte a kövér csóka írni a sztorit, szóval jó esély van rá hogy mivel mára elfogyott az anyag, rohadtul nem fogja tudni kihúzni még 113 évadon keresztül - sebaj, majd megírják helyette a szappanoperaírók négerbe.
Akkor is kínos hogy ami eredetileg egy fantasy-trilógiának indult, az a tehetségtelen de legalább kapzsi írró kezében ma már egy 7+ köettes szappanoperává terjengõsödött.

De legalább tudjuk mi a törzstörténet, ami máig nem változott: Dénáros ül a Vastrónon, elhúz, rakás shenanigan, visszajön a sárkányokkal, lenyomja Westerost, lenyomja a jégzombikat, aztán visszaül a Vastrónra mintha mise történt volna.

Pun intended, ugyanis ha megnézzük még egyszer Jancsika felavatását a Fekete Seregbe (éljen Mátyás Király!) kiderül hogy akkoriban még mindenki vallásos volt (halál az ateistákra, nyilván), és konkrétan csak a Régi és Új vallás volt, amibõl az "új" a zsidóké. A tûz és a víz istenei csak késõbb lettek beerõltetve, teljesen hasraütésszerûen, mert épp olyat szívott.

Ezen "azt írok ami épp eszembe jut, fogalmam sincs mit írtam korábban" attitûdnek köszönhetõk továbbá olyan dolgok, mint a 4. évadbansemmibõl felbukkanó, addig nem szereplõ Martell Ház, vagy a HATODIK évadban felbukkanó önjelölt vízisten-avatár. Remélem gyûjtitek a gyûjthetõ kártyákat, mert más ok azon - és a tehetségtelenségen - kívül erre nincsen.

De megemlíthetnénk az 1. évad 10. részét is, ahol Danny mellõl hirtelen elvátozik a kalifátus az éjszaka, persze lopakodó-patkót húzva a lovaikra.
Sajna itt logikailag nem áll össze pár dolog, mint:
- HA a dothratyik minden kálposztásit bezárnak az Özvegysátorba, akkor õt miért nem? (nyilvánvaló: abbana stádiumban még nem létezettaz Özvegysátornak még az ötlete sem)
- HA a doof-rakiak "csakaz erõset követik" miért maradt ott bárki egyáltalán?
- és ha már vannak ottmaradtak, miért volt mind egy szálig rabszolga? A rabszolga erõforrás, méghozzá igen drága erõforrás. Miért hagytak volna ott akár egyet is?

Vagy beszéljünk inkább arról, hogy a történetnek ugrania kellett volna egy 5-éves periódust, de az író teljesen elb*szta, és már úgy marad az egész ahogy sikerült?

A jelenetek egyre hosszabbak, de cserébe legalább egyre lényegtelenebbek is. Nem történik semmi, és remény sincs változásra, hiszen nincs anyag amibõl dolgozzanak. De nem kell aggódni mind a 10 évad be van rendelve,így ha azt kell mutogatniuk még 3 évadon át hogy esznek, meg elverik Árját, hát fogják. És eleget fizetnek hozzá hogy minden évben kapjon még egy rakás díjat.
axis85 2016 máj. 26. - 10:38:13 Előzmény Mara60
(1968/2153)
Spoiler

Igen, Sansa lassanként elhagyja ezt a Disney hercegnõ szerepet. Végre, mert szegény nagyon idegesített. Arra még kíváncsi vagyok, hogy Rickonnak lesz e valami szerepe, mert iszonyat elhanyagolták eddig a karaktert.(Kicsi is volt, de akkor is)
Nagyon érdekes Bran "idõutazós" storya, mert úgy néz ki, van beleszólása a múlt eseményeibe .Kíváncsi vagyok, hova fut ki a dolog. A vasszigetekieket sosem bírtam, nekem olyanok mint egy agy-mosott primitív szekta. Yara viszont szimpi.
Mara60 2016 máj. 25. - 16:11:31
(1967/2153)
SPOILER
Sansa egyre jobban a sarkára áll. Bár én nem gondolnám, hogy Kisujj túlságosan a szívére vette volna a szidást. Gondolom megvannak a tervei, és erõs a gyanúm, hogy ezekben a tervekben Sansa nem szerepel.
A Vasszigeti örökösnõ is önállósította magát, nem is hittem volna, hogy ennyi szimpatizánsa van, mint amennyi hajót elkötöttek.
Ezt a Hodorféle zöldálmot még egyszer meg kell majd néznem, mert most a Mások elvonták a figyelmemet. Többen ugyanis az írták, hogy wargolt, de én nem vettem észre, hogy visszatért volna a zöldálomból. Különben is sokkal jobban illik a karakterükhöz, ha Hodor tudatos áldozatot hozott.
axis85 2016 máj. 25. - 09:31:17
(1966/2153)
A sorozat történéseirõl vélemény valakinek?
Spoiler

Szegény Hodor!Meg szegény Nyár!
axis85 2016 máj. 25. - 09:23:57
(1965/2153)
Egyet értek! Ignorálni, ignorálni, ignorálni! :)
axis85 2016 máj. 25. - 09:19:22
(1964/2153)
Pont ez jutott eszembe.
Kis spoiler:
Már csak 2 van.:(
offtopic
Mara60 2016 máj. 24. - 14:56:04
(1963/2153)
Legyetek szíves nem etetni a trollt. Csak arra vár, hogy reagáljatok a hülyeségeire, hogy aztán minduntalan kiokádhassa magából a rosszindulatát, és tönkretegye a topikot.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 24. - 13:45:38
(1962/2153)
Hm, szóval belátod hogy TI kevesek vagytok hozzám.
Amúgy miért egy számítástechnikai oldalon lennének "A" rajongók, miért nem egy filmes - vagy könyves - oldalon? Mondjuk a könyves nem érdekelne, a könyvváltozattal nem foglalkozom. És hogy miért nem? Amiért az I Am Legendnél sincs értelme a filmmel foglalkozni ha a könyvváltozatról van szó (meg úgy egyáltalán. Will Smith filmje csak egy Left Behind vallási marhaság).
Torolt Felhasználo 2016 máj. 24. - 13:42:26
(1961/2153)
Az igazi gond hogy már az akárhányadik (annyira nem érdekel hogy számoljam) felhazsnáló TROLLKODIK ellenem.
Mindent megtesznek hogy kiútáljanak, de semmi mást nem csinálnak mint inzultálnak, érveik, állspontjuk, mondandójuk nincsen. Egyetlen céljuk tönkretenni ezt a topicot, meggátolni az eszmecserét.

A linkelt hsz-ed elsõ bekezdése is ezekk özé tartozik.

A második bekezdésre reagálva:
- SZ*ROK A KÖNYVRE. Amíg nem adják a tv-változat mellé ingyér, illetve amíg nem kötelezõ a tévéváltozat mellett a könyvet is elolvasni különben letiltják a nézést, addig nem érdekel a könyv, a könyv egy teljesen külön dolog, aminek semmi köze a tévésorozathoz. Ezt már nem elõször vagyok kénytelen a szátokba rágni.
- a tvváltozatban is szerepeltek házak. Jó 100 Kisebb Ház van, csak épp k*rvára nem érdekelnek senkit. Behozhatunk akárhány házat, sõt, alapíthatunk még házakat, meg vallásokat, sõt, jöhetneka köztársasághívõk különbözõ formái, meg mittomén. Mondom én hogy az egészegy sz*r szemét semmirenemjó szappanopera valahol a Barátok Közt és az Izaura szintjén, és mint ilyen a körülötte lévõ hype ugyanaz mint mikor Isaura felszabadítására, vagy Esmeralda szemmûtétjére gyûjtöttek pénzt.
- ha "köze lesz", mert mittomén, a könyvekben volt, és majd a 123. évadban "kiderül mennyire fontos" volt, hát pont lesz*rom ezen a ponton. Eddig azt látom hogy az egész fanservice, shenanigan amiketazért írtak bele hogy az írással lemaradt fickó idõt nyerjen. Mint amikor aD5ragonBallba beírtak még 100 részt ami a mangában nem volt, mert ott is írói válság volt.
- nem is láttad amirõl szó van, akkor mirõl beszélsz?
- nem reagáltál/nem cáfoltad meg - kísérletet sem tettél rá - amit írtam, így a sok "így hülye vagy úgy hülye vagy" írásod egyszerû flame.
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 24. - 06:50:21
(1960/2153)
Ajánlom neked az sg.hu fórumát az ottani "Game of Thrones (TV)" topikot.
Ott kellene osztanod azt észt a témáról. Bár gondolom igazi GoT fan-ok közé nem mersz bemenni. :)
King Diamond 2016 máj. 23. - 23:16:55
(1959/2153)
Az a legnagyobb gond, hogy amit te "megmagyarázásnak" írsz, az szimplán csak egy elfogult, abszolút szubjektív, szûklátókörû maszlag, aminek némelyik része ráadásul még nettó baromság is. És nem igaz, hogy nem veszed észre magad, hiszen már nem egy, nem kettõ egymástól független felhasználó unta már meg ezt a sok ostoba, se füle, se farka baromságot, amivel teleszarod a topikokat (máshol is, nem csak itt). De sajnos úgy látszik, hagynak tovább vergõdni, én meg nem szeretném bezáratni miattad ezt a topikot (is), ezért inkább befejezem, mert el nem tudom mondani mennyire unalmas már ezt a sok faszságot olvasni, de egy idõ után már nagyon nehéz megállni, hogy ne reagáljak valamit.
Az meg sem fordul abban a hülye beszûkült fejedben, hogy nyilvánvalóan a könyvben még vannak olyan karakterek/akár házak is, akik eddig nem szerepeltek a sorozatban, így ahogy megy elõre a történet, bármikor behozhatnak újabbakat, akik még nem voltak. És ennek a történetnek nem is olyan soká vége lesz, mivel még összesen két könyv van hátra, tehát az 50-100 évados trollkodásod szintén nettó baromság.
Azt megint csak nem írom le, hogy nagyon is sok jelentõsége van a visszaemlékezéseknek, a mostani dolognak is köze lesz Havas Jonhoz valószínûleg, és nagyon jól veszik át ezeket a könyvbõl, mint ahogy nagyon sok mindent. És írhatod itt, hogy téged nem érdekel a könyv, mert te a sorozatról "beszélsz", én meg ezt pont leszarom. Vered itt folyamatosan a nyálad ahelyett, hogy inkább rendesen megtanulnál írni, szótagolni.
Én most még azért nem írok a hatodik évadról -mielõtt még szóvátennéd-, mert megvárom, amíg lemegy a tíz rész, és majd egyben fogom megnézni õket, mint az elõzõ évadokkal is tettem. Illetve, az elsõ könyv lassan felénél járok és elmondhatom, hogy nagyon jó.
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 máj. 23. - 22:17:01
(1958/2153)
Akkor most kérnék illetõre egy moderátort folyamatos trollkodásért.
Hiába magyarázom el neki részletesen amit kérdez, trollkodja tovább copy&paste ugyanazt.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 23. - 22:14:28
(1957/2153)
A Palota Ékköve egy történelmi dráma. A drámát ugyan a karakterek egymáshoz való viszonyai mûködtetik, de ettõl nem lesz szappanopera. Kezdve azzal hogy a PÉ alapcélja bosszút állni az akármelyik konyhalányon aki Illuminatit játszik mint a GoT-ban a Veréb-zsidók.

A TH-ban viszont semmiféle cél nincsen, csak lötyögnek egymás mellett karakterek. És már a sorozat végét is tudjuk:
- a pogányok (Fák Istenei)/keresztények (Fény Istene)/muszlimok (Vízbefúlt Isten)/zsidók (Hetek) közül a zsidók nyernek (különben még rásütné vki azalkotókra hogy antiszemiták, ugye, és tagadják hogy a 2VH-t a zsidók vívták a nácikkal Izrael "újra"alapításáért, és végül a 33 elkövetett holokausztjukhoz még egyet hozáírhattak)
- Dénárost elveszi Havas Javas, és lesznek király és királynõ
- Tyrion lesz a Király Segítõje
- Króm Trúper lesz a Király Jobbkeze/Bajnoka (és megöli Jamiet és a Csodalámpát)
- Árja megöli a Hegyet
- Rickon lesz Észak Õrzõje, HA életbenmarad. Mert mint tudjuk a farkasok rég elveszítették jelentõségüket. Ha számítanának, Szalsza már halott lenne. És hamarosan ez a nyikhaj is.
- HA lesz Fal, akkor Sam fogja vezetni, és az Esküt megváltoztatják hogy lehessen családjuk
- Brandon fogja kontrol alatt tartania sárkányokat
- Yara Greyjoy TALÁN életben marad, de még valószínûbb hogy mindenki mással együtt meghal

Bár mint mind jobban kitûnik za sorozatakármeddig eltarthat. Jöhetmég 50 évad,100 évad, az Izaura ehhez képest semmi. A Barátok Közt hamarabb végetérhet mint ez ha azírók úgy akarják. Hiszen folytonjönnek új és új szereplõk.

**********

SPOILER 6. ÉVAD 3. RÉSZ

********

Elõször is semmi értelme ezeknek a visszatekintéseknek. Senkit nem érdekelnek, puszta idõhúzás. De még rosszul is vannakmegcsinálva, mert pl. itt két bajnok ellen miért nem vittek rendes felszerelést a marhák? Mondjuk teljes vértet, és pajzsot? Miért nem hazsnálták ki a pajzsot akiknek volt? Ketten nekirontunk pajzzsal lefoglalva a karjait, a többiek meg felnyársalják a marhát. Persze ott kellett volna kezdeni hogy pakolunk számszeríjat...
És nem elég hogy Lost módjára elkezdtek vallásozni, most még Hõsök módjára elkezdtek idõutazni is. Meredeken zuhan a sori várható nézettsége.

Ééés már Cersei is alkalmazzsidókat. Ez már a harmadik zsidó szekta a sorozatban. Kizárt hogy ne õk kaparintsanak majd kézbe MINDEN hatalmat, bárki is üljön névlega Vastrónon!

A Hit SEMMINEK nem alappillére, és a Koronákat megdöntöttük és fellógattuk az elsõ fára. Ez mellesleg nem csaka sorozat készítõinek és megbízóiknak, de a Viktátornak is üzenem.
És hiába papol a Zisten(ek) Törvényérõl a parasztja, még a sorozat kitalált világában is kitalált az istene(i). A pogány Fák valódibbak mint a Hetek.
De még ha valósak is volnának... Milyen "jó" dolog már kínozni embereket zsarolhatóságra alkalmas információk megszerzésére! Merrt mit csinált eddig a Fõzsidó és sleppje? Semmi mást! Na jó, elkövettek még pár gyilkosságot is... Le kéne tartóztatni az összeset. Vagy - lévén a sorozat világa - helyben kivégezni az összes hívõt. Nem veszõdni holmi tárgyalás költségeivel. Elárasztani görögtûzzel a Templomot. Az volna szép!

Btw, feltûnt vkinek az idõ múlásának összevissza-volta? Egyesek úgy öregszenek mint ihaj! Eddig csak féléves utakat tettek meg 1-2 hét alatt, no meg a zombik nem bírnak megtenni 2napi utat má2 5. évada, de ez már tényleg röhely.

És ismét gazdagabbak lettünk egy teljesen jelentéktelen halállal. Elvégre az Õrség már régen megszûnt. Voltak talán 50-en. Ebbõl még lehúzni akármennyit - nem oszt, nem szoroz.
De legalább láthattuk mennyire INKOMPETENS H(ü)J(e). Még egy rendes akasztást se tud megoldani.

***********

SPOILER VÉGE
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 23. - 20:58:34
(1956/2153)
A mellébeszélést még mindig profi szinten tolod!
Mellesleg ennyi az érved hogyha szembesítenek azzal, hogy troll vagy, akkor te vissza-trollozol?!
Ez óvodai szint.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 23. - 20:47:27 Előzmény Törolt Felhasznaló
(1955/2153)
Ismételten: megútáltatni a sorozatot nem ugyanaz mint berekeszteni róla a társalgást, trollocska.

Beszélni kell róla hogy egy ekkora hulladék hogyan lehetett valaha is ennyire felmagasztalva. Valami súlyosan elromlott a fejekben.
Vagy csak nem mernek megszólalni attól félve hogy antiszemitának bélyegzik õket.
melanett 2016 máj. 23. - 19:40:50
(1954/2153)
Csak engem borít ki, hogy hullanak a rémfarkasok?:(