Téma: Trónok harca

10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 21. - 16:14:33 10/10
(73/2153)
Na itt vagyok végre, kicsit zúzós volt az elmúlt pár óra. Most is rohanok tovább, csak pár mondat erejéig kukkoltam be újra a topicba.
Hogyhogy évek óta megrendelted? Lehet ilyet? Na ezt meg én nem tudtam. Sajnos azt hiszem én nem fogom az angol kiadást megvenni(bár filóztam rajta), mert egyszerûbb szövegeket simán lenyomok angolul, de ezt nem hiszem hogy élvezettel tudnám olvasni. Na annak meg nincs értelme... hát ez van... de majd úgyis elmeséled, nem? :)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 21. - 15:47:01 10/10
(72/2153)
OFF.
jajjj, nem rajtad rágtam be. igazából nem is rágtam be, csak akartam írni ide, és közben történt valami más. szóval ne aggódj ilyenen egy pillanatig se!! ;)
tanhu 2011 ápr. 21. - 15:41:53
(71/2153)
picit off
Nem tudom min rágtál be?Ám a Te véleményed érdekel- no nem azért mert, ha nem csal emlékezetem,talán én javasoltam Neked, ezt a remek olvasmányt,és a filmsorozatot egy másik fórumon,csipetet offolván- hanem sokkal inkább azért, mert Te is nekiálltál,miután szüleidtõl megszerezted, aztán amennyire csak lehetõséged adódott szélsebesen végeztél is, ezzel a valóban hatalmas monstrummal, ami bokros teendõid mellett nem lehetett parányi teljesítmény!Aztán meg,Te tudtál a próbavetítésrõl,és el is jutottál,én ha tudtam volna mehettünk volna akár együtt is,ám nem ez történt,a próbavetítés lehetõsége meg sem fordult a fejemben)))És végezetül ha nem tévedek Te indítottad el ezt a topicot is, ahol remélhetõleg, sokan fogunk érdemben eszmét és különféle érzelmi töltetû magvas gondolatokat cserélni,mindössze ezért, mert gyanítom, legalább ennyire megfogott Téged is a dolog mint sokunkat még...))) Ám hogy a csattanó se maradjon el a folytatást bizonnyal én fogom elõbb olvasni mint Te, mivel már évek óta megrendeltem)))
tanhu 2011 ápr. 21. - 15:19:08 Előzmény Kyoko
(70/2153)
Az idõ kerekei hm, olvastam az elsõ három kötetet, nem minõsítem inkább, a többihez már nem volt fõleg kedvem,idõt meg sajnáltam rááldozni ahogy bármi mást is.A Trónok Harca teljesen más,nem lehet és nem is kell máshoz hasonlítani, ha valaki ismeri és tud hasonlóan lebilincselõ regényt azt örömest veszem,nem mondom hogy Westeroson kívül nem találkoztam valóban jó fentikkel,de az idõ kerekei számomra nem tartoztak közéjük,kifejezetten meg is csömörlöttem tõle, pedig jó szándékkal viseltettem iránta egy darabig.
Igényességét,kidolgozottságát tekintve leginkább az Elátkozott királyokhoz, vagy a Hunyadihoz tudom mérni,illetve a Sógunhoz, meg még pár ritkajó történelmi regényhez, de más tekintetben valójában semmihez, csakis az egymásra sorakozó és építkezõ jobbnál-jobb köteteihez a Tûz és Jég Dala ciklust.
Nem állt szándékomban megsérteni sem az idõ kerekeit, sem az ízlésedet,de azt valóban leszögezhetem, többszöri elolvasások után, amibõl eredetiben is sikerült egyszer,hogy ennek a Martin által megteremtett lenyûgözõ sorozatnak nincs párja!
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 21. - 12:24:52 10/10
(69/2153)
teljességgel off.
képtelen vagyok érdemben bármihez hozzászólni, pedig tanhu esszéjére reagáltam volna... sokkhatás alatt állok... csak annak a valakinek aki biztosan tudja hogy miért... tökre nem értem.
Kyoko 2011 ápr. 21. - 11:28:44
(68/2153)
Pedig eddig a majd sorra kerül kategória elsõ helyén van, mert most az Idõ Kereke sorozatot olvasom, az is épp eléggé leköt.Csak akkor fogom elhinni, hogy ez valóban egy jó könyv, ha már olvastam, addig nem ;)
tanhu 2011 ápr. 20. - 23:12:05
(67/2153)
Hát ez nem az a "sorra fogom keríteni ezt is" kategória.Vagy belemerülsz, figyelsz, falod,és türelmesen vársz mikor lesz már valami,különösen az elején,és kiérdemled, mert ráébredsz, hogy csak sejtesz valamit,talán azt is, hogy kivételes kincset kaptál;vagy úgy döntesz kösz ezt nem , ez nem lehet, hogy valami ennyire jó legyen végig, ez biztos ellaposodik.A könyv mindenkinek zsákbamacska.Döbbenetes de meg kell harcolni vele, ki kell érdemelni,és nagyon kell figyelni rá, mert sokszor egy ártatlan mondatkának akkora jelentõsége lesz a késõbbiekben amit nem is gondoltál volna...)))
No és persze az is nyugtalanító ismétlem különösen az elején, hogy elõfordul,hogy egy szálnak, vagy szereplõnek vége szakad, és mondjuk csak úgy száz oldallal késõbb vagy évek múlva, kerül rá sor,-vagy soha-noha majd megõrül az ember,hogy megtudja,hogy mi is lesz,ilyenkor a mezei olvasó(amitõl egyébként óva intek mindenkit,hogy megtegye bármely könyvrõl is legyen szó!!!) fogja magát és butuska léhasággal mit nekem a könyv elõrecsévéli a kötet lapjait és a nevet fellelvén örömmel olvas-(sa)-ná tovább, csakhogy akkorát koppan,ugyanis közben egy csomó minden történt amit a "gõgös ki ha nem én" olvasó szemellenzõs vak dölyfösségében kihagyott,hogy képtelen továbbolvasni,mert nem tudja,és azt gondolja,hogy ez nem ér annyit,(megjegyzem némelyik fejezet annyira összetetten lenyûgözõen egész, hogy egy kitûnõ regényt lehetne már abból is rittyenteni, nem is beszélve a szereplõk testi ,lelki jellemi,vagy jellemtelen ábrázolásról)ismerek olyat is,noha csak egy illetõt,aki az elsõ kötet után bedobta a törülközõt,és letette,megszegvén a lóról való leesés õsi szabályát,azaz ha levet a paci azonnal mihelyst lehet,ha megy akkor rögvest))) vissza kell rá pattanni,máskülönben az embert félelme mindig is vissza fogja tartani attól,hogy újra egy ló hátára kerüljön, és ez a könyv pontosan ilyen,vagy behódolsz neki és áldozva rá fõleg idõt és energiát,no és rengeteg észmunkát és teljesen átadod neki magad és élvezed,-és persze garantáltan le fog döbbenteni mind az a csodás varázslat(nem fenteziben ismert meseelemi értelemben, hanem a kötetek hatásaira értendõen),amit hatezer vagy még több oldala csak nyújthat,-vagy hagyod a fenébe.Itt nincseen átmeneti megoldás , vagy vagy.Ha igent mondasz, és leszarod,hogy nem látod át az egészet, és nem tudod mily kalandot kaphatsz a végén, akkor még észbe sem kapsz,már rá is ocsúdsz,hogy benne vagy a sûrejébe,és megfogott,de nem is ereszt.Fenteziben de könyvben sem nagyon tapasztaltam még olyat,ami ilyen hatást tudott volna elérni azokra akik kiérdemelik( ez nem Gyûrûk ura,nem is akar az lenni,de máshoz sem hasonlítható, holott megtették Eriksonnal meg egyéb írókkal,hozzáteszem teljesen fölöslegesen,Ericson pl. akik ajánlották engem egyáltalán nem érdekelt,pedig megpróbáltam, de nem õ nálam a talán majd egyszer, de tudom hogy ez az "egyszer" csak szófordulat, és nem vehetõ komolyan...)pontosan ezen erényei és bûnei okán.Évekig csesztették Martint, meg fenyegették is,hogy miért nem ír, miért foglalkozik minden mással, azok azonban akik átérezték -azt a komótos és olykor igen szõrszálhasogatónak tetszõ ütemtervet amely életfilozófiával operál magánberkeiben is,- azok tudták; ugyanezt a harcmodort a szerzõ a könyv lapjain is jócskán kimeríti,és ez valljuk be ez igen szemtelennek tetszõ húzás, de valójában nem az,hisz az olvasó csak azt követelné, hogy olvashassa kedvencét.Az író meg ennek alázattal eleget is tesz, csakhogy ha lát,észlel valamit abban a csodabarlangban amit létrehozott, akkor veszi eszközeit és nekiáll elébb csákányozni,lapátolni kulimód vért verejtéket adva érte másodjára, kiemeli azt a porból, megmossa,csinosítja,és örömében tovább folytatja munkálatait,közben persze zajlik az élete, eszik iszik,szeret,pihen,mást is irogat,ürít stb-aztán miután levágja a felesleget,jöhet a finomabb munka ami már más embert kíván,más lelki beállítottságot,és ez a dolog fázisról-fázisra igen szisztematikusan,és alázattal addig folytatódik mígnem készen nincsen vele,és ezt nem fogja összecsapni,az író mindig ír még akkor is ha egyetlen sort sem vet papírra.
Sokan pl. a Varjakból a kalandosságot,hiányolták,igaz nem volt benne,úgymond annyi izgalom mint elõdeiben,de sz.v.sz, ez volt a kötet megagigafolyam csúcsa eddig,olyan szépen ki volt az egész dolgozva,hogy megvallom,nem érdekelt ki fog meghalni,vagy ki nem,na jó, bizonyos emberek halálát nagyon áhítottam, ahogy életben maradását is, de,és ez a lényeg, a történet meséjére és mondataira,csavaros párbeszédeire voltam kíváncsi, amit meg is kaptam, no és a tetejébe olyan sejtetéseket, amik mindennél izgalmasabbá tették az egész sorozatot,és elkövetkezendõ köteteit.Szóval zárásképpen vannak könyvek amiket ki kell érdemelni,ez a könyv is ilyen,emberpróbáló bestia,bele sem merészelek gondolni milyen mérhetetlen szenvedélyes rabszolgai elhivatottság,gyûlölet és szerelem kellett megteremtéséhez,korántsem akkora alázat mint elolvasni,ám ekkora és ennyi örömet,izgatottságot,fordulatot,és tanítani is lehetne tárgyalási hadicseleket,amik teljes mértékben az életünkben is alkalmazhatóak lennének,vagy lehetnek vagy akár ötletességet én még regényben nem igazán tapasztaltam,ráadásul úgy, hogy noha elvileg fentezirõl van szó, mindazt a kelléket ami egy fentezit jellemez a legtöbb esetben épphogy csak megemlít,aztán aki ilyet várt volna azt otthagyja a a szerzõ, saját olvasói agyalása szigetén, hogy ott várja, ha várja azt amit megszokott,és nem fogja azt kapni,persze szerencsétlenkémnek errõl fogalma sincsen még,míg meg nem szokja,vagy meg nem szökik))))és Martin ilyen húzásainak ajándékait, csak ki kell(ett) érdemelni nekem is, és noha sok idõt töltöttem már Hét Királyságban egyetlen percét sem bántam meg soha...!!!Kellemes kalandokat,tartalmas,és tengernyi izgalmat,és érzelmi örvényekben hullámzó idõtöltést kívánok hozzá fõleg azoknak akik még nem ismerik)))
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 20. - 21:01:49 10/10 Előzmény Kyoko
(66/2153)
Ha majd kezded a könyvet egy jó tanács: az elején sok a név, kicsit ijesztõ, kitartás kell hozzá! de megéri! (meg a könyvben van hátul egy ki-kicsoda is, amolyan segítség gyanánt)
Kyoko 2011 ápr. 20. - 19:19:36
(65/2153)
Tegnap néztem meg az 1.részt és nagyon tetszett.Sajnos nem igazán tudtam megjegyezni a szereplõk nevét, de annak a szõke manusnak le tudtam volna keverni két óriási pofont! XD Olyan tipikus kis szenya.
A könyvet még nem olvastam, jelenleg mást olvasok, de sorra fogom keríteni ezt is.
aurora89 2011 ápr. 20. - 18:44:26
(64/2153)
En most olvasom az elso konyvet, es ugy dontottem addig nem nezem meg az elso reszt, amig be nem fejezem. 80%na jarok (Kindle-n olvasom, szoval nincs oldalszam), es ket napja kezdtem, szoval szerintem holnap este meg is nezem! :)
a konyv nagyon jo, teljesen magaval ragadott, este is csak azert raktam le, mert rajottem, hogy 6ora mulva csorog az ebresztom... :)
youtube-on fenn van egy 11perces "inside the game of thrones", ha valakit erdekel.
Azoknak meg, akiknek nem adatott meg az hbo, javaslom a sidereel-t.
google-ba beutod; "sidereel game of thrones"
az elvisz az epizodlistara, ahol kivalaszthatod melyiket akarod megnezni.
Az tovabb visz egy oldalra ahol linkek vannak felsorolva. mindegyik a filmhez vezet. en a megavideo-t javaslom! (igaz abbol valami 70perc a limit, utana leall, es 30percet varni kell, amig ujra indithatod. kiveve ha fizetsz erte.)
tanhu 2011 ápr. 20. - 03:15:55 Előzmény Marcipáncica_
(63/2153)
Na valami ilyesmi fõcím kellett volna ez üt,valami igazán jó muzsikával, ez hasított volna
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AJbua7OOSqU

A szinkronról meg noha ez csak játék, remélhetõleg nem ufó dorina, meg ne mán-ya zsó-fika,vagy farföldi robika,(noha ez utóbbi beválna Visserysnek, feltéve ha nem hadarva, hanem érthetõen nyitott szájjal hallhatóan mondja a szöveget,és még szipogni is elfelejt) lesznek, hanem olyanok akiket érteni is lehet,és élvezni is füllel,mert beszélni is tudnak meg játszani is, nem csupán pózolva ripacskodni...Mivel a könyvben a párbeszédek sokkal izgalmasabbnak hatnak sokszor és fordulatosabbak és erõteljesebbek, mint a harcok,hisz már ott eldõlhetnek az ütközetek végkimenetelei(bár nem kívánom az egészet barbárként részekre szabdalni, mert az úgy egész ahogy van)és gondolom, a filmben is inkább a beszélgetések lesznek túlsúlyban mint a monumentális harci jelenetek. Mondjuk a Róma és a Deadwood szinkronja tetszett, noha igen szõrmentén bántak kötõszavakkal, de a hallott magyar hangok kellõ élettel és színnel töltötték meg sorozatot, még Náray E esetében is bár tõle kiütést kapok.
Gesztesirõl mindig a Shrek jut eszembe vagy a valami Amerika...ez már csak így marad, holott láttam már vérkomoly szerepben is DDD
Mondjuk Tyrionnak(vagy Kisujjnak) egy Reviczky Gábor, vagy Csankó Zoltán, azt hiszem remek lenne, Jamienek meg pl. Kautzky Armand,Ákos, vagy László Zsolt, vagy pl. Dörner György Ned Starknak.Cersei: Kéry Kitty, esetleg .Számtalan jó hang van Tywin pl. Csurka László,vagy Lõte Attila,Kovács Lajos igazából mind a három csúcs lenne.Sandornak Nagy Feró se lenne rossz))).Vagy Illyrionak pl. Blaskó Péter.
Ám én igazából a gyerekhangoktól tartok,mert a mostanában hallott gyerekszinkronok a csapnivaló és az elviselhetetlen között libikókáznak,a dizni csatornát ha már csak meghallom, máris kezembe kapnék egy elsõ legközelebb levõ tárgyat és kiverném a lelket a készülékbõl,és gondolatban eljátszom vele, hogy egyenként rugdosom le, vagy legalább lelököm))) szélesen vigyorogva valamennyi szégyenhangú nyafka minidebilt valami hosszú és igen meredek lépcsõsoron)))persze mindez csak fantáziajáték, az viszont korántsem, hogy ezek a környezetszennyezõk,példává válnak sok kiskölök számára,és ezt utánozzak.Hogy egy külföldi nyafog tegye, de nekünk nem kell énekelni,nyafogni,pöfögni, affektálni hozzá, hogy kifejezzük amit érzünk s gondolunk...Viszont a gyerekhangot úgy oldanám meg, hogy erdélyi, felvidéki helyekrõl gyûjtenék hozzá tisztán szépen és emberül csengõ gyerekeket,még Sansának is,neki kifejezetten elõkelõnek és tisztának kell hallania egyes esetekben,míg máskor adnia kell az elkényeztetett rajongva álmodozó hülye 3.14csát.Cerseinek valami dögös hang kell aki a hangjával is képes érzéki lenni,dorombolni,de metszeni is akár a penge, mondjuk Rúzsa Magdit nem tartanám rossznak,vagy Liptait bár Cersei nem csak egy érzéki valaki hanem kobra ravasz királynõ, bármilyen rohadék is, ezért Rúzsa Magdi lenne mégis csak a nyerõ,itt a személyekét kéretik nem azonosítani a szereplõk jellemével...Mondjuk ez mind csak képzeletjáték.A lényeg a szinkron legyen olyan igényes mint a mû maga.A többit meg majd meglátjuk....
Végezetül itt egy kis spoileres elõzetes a folytatásból
http://www.youtube.com/watch?v=d_30wzerP0M
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 19. - 17:55:38 10/10
(62/2153)
Nézettségi adatok itt:
http://www.sorozatjunkie.hu/2011/04/19/game-of-thrones-nezettseg/
És nagy hír: 2. évad berendelve!!
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 19. - 17:37:27 10/10
(61/2153)
Kõszegirõl mindig Tom Hanks jut eszembe, hozzá illik a legjobban a hangja szerintem. Tóth Enikõ is nagyon jó, õ egyenlõ Julia Roberts-el, Hegyi Barbara se túl jó, számomra eléggé irritáló.
tanhu 2011 ápr. 19. - 14:56:12
(60/2153)
Nem tudom,vannak jó arcok pl. Kõszegi Ákos lásd Tony Soprano.Vagy Hegyi Barbara.Tóth Enikõ.Meg mások is.Ám vannak olyan pöfe és irritálóan affekta beszédhibásan éneklõ,visongó szégyenszinkronorrhangok fõleg nõk akiket kitiltanék még a stúdió környékérõl is,mondjuk cvetlov bazsi se a szívem netovábbja...de pl. ha alföldi r megszólal na attól is derekasan masírozik a hideg a gerincemen )))
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 19. - 14:52:44 10/10
(59/2153)
Mázlista :)

Ford: szívesen!
tanhu 2011 ápr. 19. - 14:46:55
(58/2153)
Na az se lesz ott sokáig)))Két kiadásban jelent meg kemény kötött kartonbrukolattal, nagy alakúban,és puha papír ragasztott silány papírkötésben.Én könyvesboltban 2007-ben leltem rá a keményfedelesre, egy kis eldugott könyvesüzletben, be volt hajítva az elfeledett könyvek közé,meg is vettem 2290-ért,egy barátomnak, és ahogy kiléptem az üzletbõl,mentem pár saroknyit és meglátták a kezemben ,és ott helyben 10.000-et kínáltak érte,persze nem adtam el.Mikor megmondtam hol vettem, a srác mondta hogy ott õ is kérdezte de azt mondták nem is volt ilyen könyv))))
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 19. - 13:32:21 10/10
(57/2153)
Na, jó lesz a szinkron; Kõszegi, Kovács Nóra, Csõre Gábor Anger Zsolt... nagyon jó hangok, zene füleimnek!
Köszi még egyszer!
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 19. - 13:29:03 10/10
(56/2153)
szinkronokhoz mit szólsz? nekem kicsit már elegem van a Gesztesit övezõ gondolkodásmentes rutinból, hogy valamiért ha meglátnak egy testesebb figurát rögtön evidens hogy neki kell szinkronizálnia... aztán persze majd meglátjuk. a titok nyitja ua mint mindíg: nem szabad nagyon megszokni az eredeti hangokat, és akkor többnyire élvezhetõ a szinkron.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 19. - 13:26:38 10/10
(55/2153)
Tegnap a dunaplaza alexandrájában láttam az elsõ 3 kötetet, de foggalmam sincs hogy mikori és milyen kiadások. ránézésre nekem is ezek vannak meg.
tanhu 2011 ápr. 19. - 13:03:44
(54/2153)
Az alexandra ismét csodás teljesítménnyel örvendeztetett meg mindenkit.Itt a film és szinte egyik kötet sem kapható kivéve a Varjakat, az is rusnya papírfedelesben.És ez még mind semmi, a köteteket változatlanul, azaz a régi hibákat, beleértvén az elírásokat,és a félrefordításokat alkalmasint vagy az elütõ elnevezések bakijait de még a nyomdahibákat is gyönyörûen benne hagyták hurrá ez már profizmus a javából.Mikor láttam hogy megjelenik örömtáncot jártam arra gondolván hogy veszek mégegyet, a régieket kímélendõ,de mikor megláttam azt a szörnyûséget, kihagytam a könyvesbolti verziót, és megszereztem antikváriumban a feléért,és most még a szörnyûséges kiadványok is hiánycikkek.Kiválóan értenek hozzá, hogyan nem kéne ezt csinálni.Mindenesetre akinek megvan akármelyik kiadás magyarul az kincsként õrizze,megjegyzem az eredeti paperbacket 1600-2000 per darab be lehet szerezni, na mi ez ha nem vicc.Most még oké mert nem lendült be a cselekmény,na de ha beindul, akkor mi lesz...))))