Téma: Trónok harca

tanhu 2011 ápr. 18. - 22:12:55
(33/2153)
http://www.youtube.com/watch?v=HWGRnHOhGiE
érdemes meghallgatni de fõleg 04.30k.b ami egyértelmûsíti,hogy miért vacak a GoT T.H fõcímzenéje, míg a Mohikánnak van átütõ ereje,addig ez a klampírozó, plömplöm semmitmondó üres szemét semmi heroikusságot,fennköltséget, vagy éppen szenvedélyt NEM sugároz,mintha egy hülye kerigõszerûség lenne no nem Sárkánytáncos.A számítógépgrafika,meg tökéletes egy bármilyen tucatfentezihez,vagy valami gyerekscifihez 12-es karikával, de nem a világ legizgalmasabb,legszenvedélyesebb,és mindenben legebb felnõtteknek szóló sorozatához.A Gy.U-t hagyjuk az teljesen más mûfaj az holmi éjdíendí a GoTnak azaz TH-nak köze nincsen semmi ilyen édi-bédi badarsághoz,ez egy nagyon kemény világ,és mikor megjelenik a cím maga abban a csili-villi sziporkázó sávban,akkor erõsen joggal szorult ökölbe a talpam....
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 18. - 21:39:11 10/10
(32/2153)
Végre kezdõdik a sorozat, már régóta vártam, nagyon kíváncsi leszek milyen!
10/10
yogibear81 2011 ápr. 18. - 21:39:06 10/10
(31/2153)
na most végeztem az elsõ résszel,eddig tényleg könyvhû szerencsére, a karakterek elég jok, bár ugye minden szereplõnek eléggé összetett személyisége van ami egy részbõl még nem derült ki ,persze ez még nem is várható el ennyire az elején, Nekem másokkal ellentétbe egyedül Daenerys karaktere nem jött be annyira,persze jol nézki meg minden de sztem neki sokkal karizmatikusabbnak kellene lennie, tudom az elején kicsit tesze-tosza de akkor is:) persze idõvel még ez is javulhat, de összességében a szereplõk megformálása a helyszinek a hangulat, a könyvhûség mind teljesen rendben van !
10/10
fmnathan 2011 ápr. 18. - 21:05:09 10/10
(30/2153)
10 részes az elsõ évad. Hál' istennek nagyon könyvhû lett.
rocco14 2011 ápr. 18. - 20:56:28
(29/2153)
Üdv.Tudja valaki hány része lesz az elsõ évadnak?
CsomiTheKing 2011 ápr. 18. - 20:49:03
(28/2153)
Csodás zenei aláfestés és remek felvezetés a Trónok Harca sorozat kezdõ introja. Talán a Gyûrûk urához tudnám hasonlítani ezt stílust, mely magával ragad teljesen.

Intro video 1080p HD:
http://www.youtube.com/watch?v=iN8PKcNGcuI
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 18. - 15:34:40 10/10 Előzmény ronnieweasley
(27/2153)
Nézzétek csak mit találtam!
Ez az oldal is a filmmel foglalkozik.
És már felirat is van fennt a neten.
http://merthinsub.blogspot.com/2011/04/tronok-harca-1-resz-kozeleg-tel-30.html?showComment=1303133159433#c8179017667235991020
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 18. - 12:45:31 10/10
(26/2153)
khmm... szerintem töltsd le valahonnan... ;)
ronnieweasley 2011 ápr. 18. - 12:13:16
(25/2153)
Valaki nem tudna segíteni, hogy hol tudnám megnézni online? Sajnos nincs HBO-m, de akár szinkronosan, akár eredeti hanggal jöhet.
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 18. - 11:28:34 10/10
(24/2153)
Jaaa... kihagytam Khal Drogo jellemzését: Nyami :))
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 18. - 11:24:26 10/10
(23/2153)
Na láttad? :)
Ne aggódj a második részben lesz már erotika rendesen... (most cseppet kárörvendõ vigyorgok ám)
Én is úgy gondolom hogy Viserys és Jeoff szerepére baromi jól választottak, az elõbbit voltak pillanatok amikor megrugdostam volna, pedig még úgy istenesen nem is durvult be. Majd gondolom lesz még olyan is...
Danny gyönyörû, ez nem vitás, de Cersei se semmi. A Lannisterek mind a 3-an akkora szuper választás hogy nem is igaz, nekem Danny mellett eddig õk a kedvencek ha a szereplõket nézzük. Persze ez nehéz, hisz a maga módján mindegyik választás jó, még Illyn és a Véreb is tetszett, és a Stark család gyerekei is. Jon-t nem nevezném szépfiúnak, legalább is az én szememben inkább puhány mint szép. Lehet hogy izmos a teste, de a feje furcsán pufókos... nem is nagyon értem ez hogy lehet... Aki totál nem tetszik az Robb. A fõcímet azt dícsérték páran, ezen meg is lepõdtem mert nekem sem jött be annyira. Kicsit a Katedrális megsorozatosított fõcíme ugrott be róla, meg egy szó: jellegtelen. Ezt nem fogja sem megjegyezni, sem dúdolgatni az ember. Furcsa, hisz az HBO nem az ötlettelenségérõl híres. No de ez legyen a legnagyobb gond a sorozattal, és akkor nem lesz baj. Kicsit attól félek, hogy a junkie-n írták páran, hogy vannak valami olyan hírek hogy az elsõ évadban meghal egy kulcs fontosságú szereplõ, akinek csak a 3. évadban kéne... hmmm... nem is merek belegondolni. Furcsállnám ha tényleg így lenne, hiszen ezzel jócskán belerúgnának a történetbe, no meg eddig úgy tûnik hogy hûen követik a könyvet. Persze bízzunk Martinban, nem hiszem hogy hagyná hogy bármi baromságot mûveljenek a történetével!
...
Más: az HBO eléggé odateszi magát a kampányban, le a kalappal elõttük. érdemes a honlapjukra is felnézni, folyton pakolgatnak fel mindenféle anyagot a sorozattal kapcsolatban.
10/10
tanhu 2011 ápr. 18. - 10:43:17
(21/2153)
Hát megtekintve az elsõ részt engem azonnal beszippantott,te szerencsés dög ki túl vagy a folytatáson))),én meg heves ká anyázások közepette néztem volna a következõ részt meg a többit....)))). Havas Jonnal még így sem vagyok kibékülve, de lehet õ se bírna engem))))).Ami valóban nem tetszett, az a fõcímzene,milyen felvizezett utolsó mohikán szörnyûség ez, a térképeken számítógégraFIKÁZOTT akármivel brrr?!kockásra karistoltam a monitort kínomban.(igaz nem lehet minden DEXTER fõcímzenés,mert attól jobbat még nem igazán pipáltam) Visseryst és Jeoffreyt ott helyben pofoztattam volna halálra mondjuk vágott ólompihelemezkés karikással, hogy nyúzza csak le jóóó laassssaaan a bõrük,vagy legalábbis kiéhezett vérmókusok közé vetettem volna a genyákat annyira tenyérbemászó volt mind a kettõ))))vagyis telitalálat(!),imádtam Aryát,rühelltem Sansát,Dannynek jó a segge meg formás a combja most még nagyobb emléket nem hagyott hátra bennem, de gondolom tudják kit vettek fel hát bizakodó vagyok,ám aki valóban kiemelkedett az Ned Stark és Tyrion Lannister!A történet tudom sokaknak meglepõ, nagyon pörög, de ez várható is volt, viszont hogy átlássa a nézõ a világot,és a mozgatott szálakat az legalább ilyen kidolgozott alap nélkül teljességgel elképzelhetetlen, noha pár poén már így is besiklott illedelmesen ami sejtetõen kecsegteti a nézõt a sziporkázón robbanó végkifejletek torokszorítóan fordulatos és izgalmas irányába azt sugallva,igen dicséretesen, hogy érdemes ismét lakomázni ebbõl a finomságból,gyakorlatilag ugyanazt teszi amit a könyv; aki nem érdemli meg az nem fogja fogyasztani, és így kihull a rostán,ez igen merész húzás,de roppant tetszetõs.Szerintem megadták a módját,nem vártam és nem is várom el, hogy a könyvet lássam viszont a képernyõn,de a regényfolyam hamisíthatatlan szereplõi,és hangulata az fényesen elénk tárult, ami számomra igen örvendetes.A durvaságot és az érzékiséget most még igen szûkmarkúan mérték, de remélhetõleg,nem ez lesz az évtized visszafogottságáról elhírhedett gyermekmatinéja)))Az H.B.O az utóbbi évek után a szememben ismét letett valamit az asztalra ami többszörösen fogyasztható kellemes darab!!!
off végezetül nem az zavar ha valaki olykor rácuppan egy limonádéra, ki ne tenne ilyet? hanem az amikor csak ilyen szart fogyaszt és megkísérel,-noha meddõ próbálkozás-meggyõzni arról,hogy ez az ami hú meg ha,közben meg hú is meg ha is, csak ezt ne elõjellel, ami azért ordító ízlésbeli eltérés delejezéssel meg nem bolondított kiábrándító iránytúje...
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 18. - 09:11:31 10/10
(20/2153)
:))))
Havas Jon végül "élõben" nem is volt olyan rossz, eleinte nagyon duzzogtam amikor megláttam a fejét, de most így két rész után pl Robb már sokkal inkább zavart. Rém kíváncsi leszek a Te elsõ-nézõs véleményedre majd, ilyen szemszögbõl is!
Most nincs sok idõm, úgyhogy még csak 1 mondat:
Attól hogy szeretem mondjuk a jó bort, néhanapján ugyanúgy megiszom a fröccsöt is. Mondjuk mert meleg van, vagy mert simán csak az esik jól, vagy mert nem vágyom fejbekólintó töménységre. Ez így van valahogy a filmekkel és a könyvekkel is. Ez jó, és minõségi, de nem zárja ki azt hogy az ember elálmodozzon egy alkonyaton, vagy végigizguljon egy RED-et, csak azért mert akkor éppen ahhoz van hangulata. ;)
Na pusszanat, és azért majd óvakodom nehogy elvigyenek a mások! :PPP
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 18. - 09:06:27 10/10
(19/2153)
Hajrá-hajrá! Nem fogsz csalódni!
Ma pedig nézd meg az elsõ részt (kódolatlan lesz), nagyon kíváncsi vagyok már olyan véleményére is aki nem olvasta még a könyveket! ;)
tanhu 2011 ápr. 18. - 07:22:08
(18/2153)
Ez nem öndomborításról szól, egyszerûen ez van,no meg az hogy általában émelygek,hogy milyen könyvek lettek sikeresek,gondolom ezzel nem képzek gyászkoszorúba font narcisztikus sznobizmustól szagló magános majomszigetet.Ám ha elolvasod Martin mester remek sorozatát azonnal sejteni véled majd, mit értek igényesség alatt,noha meg kell adni ez mennyiségre sem piskóta meglátod.Bár felhívom a figyelmedet arra is,hogy nagyon figyelned kell,és az elején valószínûleg nagyon,nagyon,nagyon lassan és azt az átkos zsákbamacskát emlegetve, zsörtölõdve fogsz elolvasni úgy 200 oldalt,mert nem tudod,és nem is tudhatod, mi ez egy átverés, vagy életed egyik legpozitívabb csalódása amit könyv csak nyújthat.Ám amikor elmédben kezd testet szõni a cselekmény,mint megannyi szál igen csak forgandós kirakósdarabkája, amiben azért még az is különleges -majd megérted miért)))-,hogy az általad összerakott képek,összhatása egyszercsak teljesen más alakot ölt,az erkölcsi ítéletedrõl nem is beszélve, mint amire számítani véltél....Ha csak ennyit tudna a könyvfolyam már akkor is érdemes lenne elolvasni, azonban ez csak a jéghegy csúcsa))))
tanhu 2011 ápr. 18. - 00:30:27 Előzmény Marcipáncica_
(17/2153)
Nem szabad ezen csodálkozni,ez egy rétegsorozat,amikor elkezdtem olvasni csak néztek rám hogy miért tetszik ennyire,no meg, hogy lehet ilyen vastag sorozatot pillanatok alatt felfalni,és azt sem értették miért nem vagyok elszállva más bevett is közismert,általam igen unalmasan laposnak tartott köpedelem klónfenteziktõl, amit fal a tömeg...(megjegyzem ugyanezen emberek közül zsoltárokat zengedeztek az alkonyatról, amivel csak azért nem törölném ki, mert durva a papírja...)
Aztán mikor olvastam a Feast for Crows-t akkor néztek,hogy hogy lehet egy ekkora téglával megharcolni,meg ki az a Martin,nem is hallottak róla...
Ennek a sorozatnak az a legfõbb "vétke", hogy feltételezi, és nem csak feltételezi az olvasójáról, hogy van valami a fejében, ez pedig mint olyan elrettentõ, hisz ha a szöveg nem üti az óvodás gyerek és a kb. kösznópolitan azaz cosmopolitan, és egy átlag nem túl bonyolult regény középszerû vagy inkább az alatt leledzõ szövegemészthetõségét, azzal már bûnt követ el, azaz a tömeg képtelen rá hogy a kezébe vegye.Persze a divathullám csodákra képes végül is a Gy.U-ból is igen népszerû olvasmány vált,noha ez utóbbi nem mérhetõ szerintem a Trónok Harcához, de azért néhányszor azt is el lehet olvasni...
tanhu 2011 ápr. 18. - 00:08:23
(16/2153)
A loszt az egy köcsögség...hogy jön ez ide pffff.Enyhe sarkítással mondhattad volna valamelyik indiai "csodát", vagy az anyátok köztöt is, amit aki nézi az meg is érdemli....illetve mást sem érdemel!
Abban azonban nem tévedsz,hogy az H.B.O nagyot zuhant, szinte az utóbbi évek minden sorozata ami kezük alól jött ki.....itt hatalmas szitokáradat képzelendõ el,kivéve a Boardwalk Emmpiret(azt legalább meg lehetett tekinteni).Azonban (ha ezt elcseszik, de nem hinném, hogy merik),ez valami egészen más dolog,mint ami eddig képernyõre került, ez egyébként látható is, hogy mennyire megadták a módját.Gondolom azok számára is érhetõvé ötvözték egybe, akik még nem olvasták a regényeket(gondolom a herípatert azt igen...).Mondjuk a hp kötetek cselekményét,és fordulatait kimerítõen el lehet intézni,pár sajtcetlin,míg Westerosét,csak a Trónok harcáét 1.kötet sûrûn telerótt papírosokkal lehetne csak, annyi csavar,apróság,és legfõképpen jellembeli változat sorjázik a vaskos ám igen tartalmas lassan belendülõ, a csattanóit kellõ odafigyeléssel,komótosan megalapozó kötet lapjain...
tanhu 2011 ápr. 17. - 23:42:29 Előzmény Marcipáncica_
(15/2153)
Te szerencsés dög, ezért kijárna egy vérdíj a fejedre))),hogy a mások vinnének el,- mert hát nekem eszembe se ötlött egy ilyen elõvetítés lehetõsége,noha x éve készülök rá,(gyakorlatilag a Róma és a Deadwood óta az H.B.O szinte csak vegetált sz.v.sz, a Boardwalk Empire ugyan nem volt rossz,de olyan kiemelkedõ sem, a többi akármiket meg inkább nem minõsíteném,túróbb ládd és katonásdis tsai...)no mindegy pedig -,ami fellelhetõ Westerosból azt beszereztem.Ha a hajó elúszott akkor mivégre a sirám))), amit láttam, azaz az elsõ negyedórát engem meggyõzött,noha Havas Jon inkább néz ki egy homokos nebáncsvirágnak, mint annak a hõsnek akit az olvasmány nyomán elképzeltem,nekem túl nyálas,persze az iskoláslányok tömegével fognak érte dögleni,mint a nem kevésbé irritáló "vasalt orrú bakanccsal rúgnám pofán"-legalábbis elképzelni élvezetes- edverd patiszonér', de ez legyen a sorozat legnagyobb vétke.Biztos vagyok benne, hogy a történet amennyire tudja követni fogja a könyvet,noha az egészet megfilmesíteni ilyen színvonalasan lehetetlen,vagy inkább megfizethetetlen.A többi szereplõrõl ránézésre is tudható hogy kicsoda, a film hangulata kellemesen baljós,remélhetõleg a vér,bél és agyvelõ is fog hullni, frecsegni,ha nem is olyan bõséggel mint pl. a Spartacusban, de itt a ebben a lebilincselõ történetben a szereplõk,és a csavaros ötletek,és cselszövések viszik az egész mese fõvonalát, a többi már "csak" hab a tortán.Mindenesetre a dance is megjelenik három hónapon belül ami nem rossz))))
10/10
yogibear81 2011 ápr. 17. - 22:43:52 10/10
(14/2153)
Azér az érdekes hogy a film szereposztásában elsõ helyre Tywin Lannistert irták, aki igazából a könyv elsõ párszáz oldalába max emlités szinten szerepel, külön fejezete meg nincs is :)