Téma: Trónok harca

Thousand Lakes 2011 ápr. 25. - 18:36:15 Előzmény tanhu
(93/2153)
Az öncélúság és hatásvadászat kérdése nem olyan egyértelmû. A fantasy mûfaja pedig tipikusan a ponyvát jelenti, ezért én elsõ közelítésben is óvakodnék olyat kijelenteni, hogy "sohasem öncélú vagy hatásvadász".

Érdekes, hogy te a közönséges írói hibát is csupán nyugtalanító körülménynek véled:
"elõfordul,hogy egy szálnak, vagy szereplõnek vége szakad, és mondjuk csak úgy száz oldallal késõbb vagy évek múlva, kerül rá sor,-vagy soha"

Egy rendesen megírt történetben nincsenek szögre akasztott karakterek.
10/10
Ford Mustang 2011 ápr. 25. - 12:19:41 10/10
(92/2153)
...és ma este jön a várva várt 2. rész!
Én már várom nagyon, kíváncsi vagyok mi lesz.
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 24. - 18:56:25 10/10
(91/2153)
A "Requiem for a dream" zenéje egy rendkívül népszerû alapanyag. Ha megnézed a net tele van az erre komponált trailerekkel, fõcímekkel, filmrészletekkel. magát a filmet amúgy nem láttam... Teljesen igazad van abban hogy ez egy markáns, karakteres zene. Nagyon ütõs lenne egy ilyen a GOT-nak... de hát sajna ez a hajó már elment...
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 24. - 18:52:54 10/10
(90/2153)
Szinkronhangok bõvített verzió:

Ned Stark – Kõszegi Ákos
Catelyn Stark – Kovács Nóra
Robb Stark – Csõre Gábor
Arya Stark – Pekár Adrienn
I. Robert Baratheon – Gesztesi Károly
Cersei Lannister – Bertalan Ágnes
Jaime Lannister – Anger Zsolt
Tyrion Lannister – Láng Balázs
Sansa Stark: Dögei Éva
Bran Stark: Ducsai Ábel
Havas Jon: Czetõ Roland
Theon Greyjoy: Szûcs Péter Pál
Benjen Stark: Jakab Csaba
Rodrik Cassel: Orosz István
Luwin mester: Varga T. József
Septa Mordane: Bókai Mária
Viserys Targaryen: Welker Gábor
Daenerys Targaryen: Molnár Ilona
Khal Drogo: Galambos Péter
Jorah Mormont: Epres Attila
Illyrio Mopatis: Schneider Zoltán
Doreah: Nemes Takács Kata
Sandor “Véreb” Clegane: Bácskai János
Joffrey Baratheon: Timon Barna

Infómorzsa: a 8. rész forgatókönyvét maga Martin írta.
Martinnak amúgy van már filmes tapasztalata, több forgatókönyvet is írt. pl. twilight zone, beauty and the beast.
tanhu 2011 ápr. 24. - 12:52:39
(89/2153)
és ez is egy aranyos változat,egész jó néhol az összehangoltság a film és a zene között
Kill Bill és Requim for a Dream, még rímel is )))
http://www.youtube.com/watch?v=CIfjhUDtdsc&feature=related
tanhu 2011 ápr. 24. - 12:32:46
(88/2153)
No igen ebbe akkora tûz van, hogy az emberbe beléfagy a szar és a velõ is.Ezt el tudtam volna képzelni ha már nem lett volna benne ebben:
http://www.youtube.com/watch?v=OsQnDSxnrE4&feature=related
az alatta futó szánalomra sem méltó filmecske miatt kéretik a szemeket becsukni,és a füleket kinyitni.))))
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 24. - 10:48:10 10/10 Előzmény tanhu
(87/2153)
Egyszer találtam a fõcímre egy nagyon király zenét a youtube-on, de sajnos nem sikerült ujra rábukkannom.
De ez sem rossz (az eleje), és persze a grafikát nem kell nézni mert az elég gagyi.
http://www.youtube.com/watch?v=PmNMULtiG_M
Viszont arra ráéreztek hogy sötétebb, baljóslatúbb zene passzolna a sorozathoz.
Ez is elég király zeneileg. És kivételesen az összevágás is egész jól sikerült.
http://www.youtube.com/watch?v=7siXNPnyOL8&feature=related
Ez a zene sem rossz, csak baromira ismerõs valahonnan:
http://www.youtube.com/watch?v=aA56de7qZOo&feature=related
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 24. - 10:36:26 10/10
(86/2153)
A farkasokkal kapcsolatban egy rövid infó:

A filmben szereplõ “farkas” a Northern Inuit fajtájú kutya, mely az 1980-as években jött létre tudatos tenyésztés során, Malamut, Husky és a Német Juhászok keresztezésével. A cél egy a farkashoz rendkívül hasonlító állatka létrehozása volt.

http://www.freewebs.com/mahlek-northerninuitdogs/

Véleményem szerint akkor sem ez a megfelelõ állat a filmben a rémfarkasok "eljátszására" még akkor sem ha a történet szerint nem kifejlett példányok.
tanhu 2011 ápr. 23. - 18:36:57
(85/2153)
Remélhetõleg tetszeni fog.A könyv sokkal több,részletesebb,és még mielõtt a valóban okkal történõ,jogos nyáladzás bûnébe esnék, csak annyit még Isten hozott Westeros és az általa alaposan beoltott kedvelõinek egyre bõvülõ táborában!))))
Remélhetõleg Te is át fogod élni azt az élményt egy idõ múlva mi az mikor egy könyvet valóban lehetetlen letenni, nem pusztán reklámszövegileg,hanem a valóságban is.
andesz89 2011 ápr. 23. - 18:09:56
(84/2153)
nagyon tetszett az elsõ rész!tipikus HBO sorozat.remek karakterek,erõszak és erotika kellõ mennyiségben,kiváló helyszínek és díszlet.alig várom a többi részt és a könyv elolvasására is kedvet kaptam
tanhu 2011 ápr. 23. - 13:20:10 Előzmény yogibear81
(83/2153)
Ha szeretnétek igényes Trónok Harca elsõ rész feliratot jelezzétek.
10/10
yogibear81 2011 ápr. 22. - 15:46:21 10/10
(82/2153)
Irjad csak nyugodtan ,engem is erdekelnek a melyenszanto gondolataid :)
tanhu 2011 ápr. 22. - 12:48:39
(81/2153)
Off.Ha érdekel valami, akkor legyen bármily hosszú átrakom olvasható formába és elolvasom, hiszen ezek a pókfsznyi betûk,valóban fonalvesztõs veszéllyel járnak...
Nem tudom meg nem fogalmazni a mondandómat, noha,három mondatban is megtehetném.Ezt ezért szeretem azt meg azért,ezt meg ezért nem tartom számomra tetszõnek,és akkor három mondatban meg is születne a dolog.Ámde ha leírok valamit, azon soha sem kell gondolkodnom csak úgy kifolyik, aztán kész is van, ennyi, ha valakit zavar, vagy szófosásnak tartja csak felejtse el, akit meg érdekel,úgyis el fogja olvasni. Röviden ennyi.
Írtam Neked privátban is,megkaptad,igaz még nem készültem el)))?És igazán kifejthetnéd Te is a véleményedet, ha már elindítottad ezt a topikot)))
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 22. - 11:08:12 10/10 Előzmény tanhu
(80/2153)
Mondjuk hogy ne ijesszünk el mindenkit a topicról egy kicsit lehetnél lényegre törõbb, és akkor a kecske is, meg a káposzta is...
Na? Milyen békítõ-bíró vagyok? :D
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 22. - 11:05:05 10/10
(79/2153)
Miért gond az ha valaki lelkes? Ha túl hosszú neked, akkor elég egyszerû a megoldás: nem kell végigolvasni. Engem spec érdekel, még akkor is ha jómagam képtelen lennék ilyen hosszúságú kifejtéseket írni a témában. Számomra kimondottan üdítõ néha látni, hogy vannak emberek akik szeretnek gondolkodni és filozofálni dolgokról még a mai világban.
Kyoko 2011 ápr. 22. - 10:36:51 Előzmény tanhu
(78/2153)
Nem tudnál rövidebben írni?A 3.sor után elvesztem a fonalat!
tanhu 2011 ápr. 22. - 04:54:21
(77/2153)
Minden történetnek kell alap, ennek meg fõleg! A hihetetlen kegyetlen erõszak(vagy akár békeharc) és a bármilyen (szeretet,szerelem), vagy érzéki alkalmasint szokatlan meghökkentõ,kiakasztó szenzuális játszadozás pedig roppant lényeges itt sohasem öncélú,vagy hatásvadász elem,hisz nemcsak ebben a közel ezeroldalas, -de ha átlag könyvhöz mérem akkor azt jócskán meghaladó- elsõkötetes felütés megalapozásához szükséges remekmû mozgató erejéhez szükséges ez a két, egy tõrõl fakadó ellentétpólus felé hajló érzelmi üzemanyag, amely képes az ingathatatlan hitû eltökéltség bármely világrengetõ eseményeit beindítani.Hanem ez az életben is így van.Egy kegyetlen öntörvényû világban meg fõleg!
Aki azt hiszi hogy az olykor szélsõséges orgiák, vagy népirtó vérengzések, alkalmasint szerényebb kivitelû kistestvéreik -pl egy kóbor numera, vagy csak egy tõr a szívbe- pusztán az eladhatóság, és nézõcsali szerepét töltik be, azok nagyot fognak nézni,juj de bujkál bennem az "Ördögfióka", hogy pár dolgot rejteki nyelven beleszõjek eme ujjam alól most kifolyó irományba,de inkább hallgatok, mert még a végén "felébresztem valakiben a Sárkányt"...DDD)))
Aki azonban 18-as körözöttes bárcával valami "szendeszüzikés megfoghatom a kezed,és ha nem illendõn cselekedsz, nem haragszol,ha képen legyintelek, ám együtt, ha jó leszel, akkor kéz a kézben elmerülhetünk a naplemente romantikus fényeiben" szenvedélytelen maníros opusz minor sztorit vár Westerostól, vagy kirívóan kiismerhetõ fekete-fehér karakterek kidomborodását a vásznon, az ne nézze, mert itt éppen a tüzesen elvakult vagy jéghidegfejû szenvedélymentesnek ható valójában kirobbanó szenvedély a lényeg,ami meghatározhatatlan jellemû szereplõk ábrázolásában jelenik meg, noha akad pár igen ellenszenves ultragenya alak is,akinek az ember egyesével rugdosná ki a vasaltorrú bakancsával a fogsorát, aztán van aki így marad meg bennünk, és garantáltan lesz olyan is, akirõl mindaz amit gondoltunk,egy szempillantás alatt megváltozik,itt ez a kiszámítható szenvedély a mozgatórugója a valóban kiszámíthatatlan eseményeknek, ami valami, vagy valaki megszerzéséhez szükségeltetik, és valójában ott él mindenkiben különféle módokon,és szinteken...
10/10
yogibear81 2011 ápr. 21. - 23:10:24 10/10
(76/2153)
Az elsõ részben te hol láttad Tywin-t?? lehet én voltam figyelmetlen, de nem rémlik hogy benne lett volna
Thousand Lakes 2011 ápr. 21. - 20:30:53
(75/2153)
A felhajtás után egy kicsit többet vártam. Az elsõ rész elég unalmas volt. Úgy tûnik, erõszakkal és meztelenséggel akarják eladni a filmet. Anélkül nem érdekes, kellenek hozzá ezek a díszítõ elemek, s így tulajdonképpen mindig két lefejezés vagy két kutyapóz között mesélõdik a történet.
A film kivitelezése, a látvány egyébként igényes.
Matthias 2011 ápr. 21. - 17:45:54
(74/2153)
Nekem sem volt HBO hétfõn, hiába írták mindenhol, hogy kódolatlan lesz az elsõ rész, le kellett töltenem. Egyébként én meg diginél vagyok.
Nem írók végtelen hosszúnak tûnõ litániákat mint Tanhu, mert bennem egy megnézés után semmi maradandót nem hagyott az elsõ rész. Pedig a könyveket kiolvastam mind , és én is imádom, letehetetlen könyv.
A sorozat elsõ részébõl talán Tywin Lannister lett a legjobban eltalálva, de ehhez hozzá kell tenni, hogy egy idõ után már a könyvben is õ volt a kedvenc szereplõm.
Tök jó, hogy az összes fontos szereplõvel foglalkoznak, az pedig, hogy ennyire könyvhû lett a feldolgozás nagyon jó, de a hangulat nekem nem jött át. És szerintem ez a zenék, vagy a jó zenék hiánya miatt van.