Téma: Trónok harca

9/10
User Friendly 2020 febr. 07. - 12:43:07 9/10
(2113/2153)
Az 5-6. évadig zseniális, aztán egyre erősödő lejtmenet. Nagyon érződik, hogy addig egy író írta, kidolgozott karakterekkel és persze karakterfejlődéssel. Minden szálnak, minden későbbi eseménynek meg volt ágyazva, mindennek volt kifutása. A 7. évadtól szinte teljesen ad hoc történnek a dolgok, sokszor minden megalapozottság nélkül, kapkodva, összecsapva, logikátlanul, ami aztán a 8. évad végére éri el a csúcspontját. Pont az hiányzik az utolsó két évadból, amiért ez a sorozat kiemelkedett az addigiak közül és amiért átélhető, szerethető volt. Beköszönt Hollywood és a kidolgozott sztoriról, a jól megírt karakterekről áthelyeződött a hangsúly a látványra és az olcsó romantikára. Kár a végéért.
szjozsi79 2020 jan. 26. - 18:51:19 Előzmény Sirius111
(2112/2153)
A Trónok Harca nem annyira fantasy, inkább egy mitológiával megspékelt történelmi kalandsorozat. A helyszín ugyan nem valós, mégis sok párhuzam fedezhető fel Nagy-Britanniával. Ha jól tudom, a szereplőket alakító színészek nyelve is az angol tájegységeket/tájszólást idézi. Az új és régi hitvilág szembenállása (kelta-viking mitológia - kereszténység) is az angol történelem leképezése.
tesz-vesz 2019 jún. 28. - 23:10:36
(2111/2153)
még több logikátlanság és ostobaság:
https://www.youtube.com/watch?v=7c_ib-mJTvc
10/10
idõjós1010 2019 jún. 18. - 20:39:05 10/10 Előzmény Sz. Péter
(2110/2153)
Közben megnéztem a befejező részt is. Ugyanaz a probléma. A végére tartogattak mindent, és nem hagytak időt az egésznek. Így nem volt ideje kiforrni. Nem volt idő értelmes levezetésre. ...SPOILER ..
Daenerys-t olyan lazán, és annyira következmények nélkülien iktatták ki, mintha nem róla szólt volna már iszonyat régen az egész sorozat. A győzelem hírére megjelentek hirtelen a Dothraki-k is ha jól láttam, akik amilyen gyorsan érkeztek, olyan gyorsan, és éppen annyira szó nélkül távoztak, azokkal a makulátlanokkal, akik királynőjük halálát, ilyen, vagy olyan oknál fogva, de végeredményt tekintve szó nélkül hagyták. Beleértve igazából a sárkányt is. Havasról mint tudjuk, kiderült hogy vér szerinti örökös, ami a történet egyik legnagyobb csattanója, mégis tulajdonképpen teljesen abszurd módon száműzték, aminél még ennél is abszurdabb módon kiegyezett az egész sereg. Bran királlyá választása pedig, hát nem mondom, hogy teljesen hülyeség, de talán őt vártuk volna a legkevésbé.
Mindenesetre az első pár évadban kétség kívül még bőven azt vártuk, hogy a Starkoké legyen a trón, ami hát most bekövetkezett, szóval na. itt van. tessék.
rocco14 2019 jún. 18. - 11:52:49
(2109/2153)
Nekem nagyon tetszett végig a kedvenc sorozatom,az utolsó részt kivéve,nem így csináltam volna de lehetett volna rosszabb is.
1/10
waheeba 2019 jún. 17. - 18:12:46 1/10
(2108/2153)
Ez az évad egy talicskla foss, mit talicska, konténer. A rendesek adják vissza a diplomájukat a nem rendesek szégyeljék magukat.
Rabolták az időmet, KÁRTÉRÍTÉST!
9/10
Edoardo 2019 jún. 17. - 09:00:19 9/10
(2107/2153)
Mind a nyolc évadot egybevéve jó sorozat volt: Fordulatos, izgalmas és jól követhető.

A nyolcadik évad kilóg egy kicsit a sorból: A hosszabb részek nem hozták a várt drámát vag y meglepő fordulatokat:

*** SPOILER ***

- Hiányzott egy Cersei - Daenerys szemtől-szembe találkozás.
- A Lannister-ek halála a fal alá temetéssel könnyű megoldás volt.
- Nem értem, hogy Arya hogyan tudott az Éjkirály háta mögé kerülni és a sárkánytűz hogyhogy nem pusztító az Éjkirályra nézve.
- A Deresben zajlott csata után jön a szónoklat, de a lovas harcosokról szó sem esik - pedig egy idegen kontinens szinte teljes férfi lakossága esett el a harcban.
- A király megválasztása nem volt sablonos volt - többet vártam volna: egy új államforma kiépítését, elkerülve a gyermeket nem nemzhető új király halála utáni viszályokat.
- Mozgó hajóról elsőre eltalálnak egy repülő sárkányt. Soha nem gyakorolták, mégis sikerült. A várfal is tele van dárdahajítókkal, mégsem tudtak egyetlen egyet sem használni Drogon ellen.
- Daenerys halála után a sárkány nem az elkövetőt, hanem egy vastrónt semmisíti meg.
- És még sorolhatnám....

*** SPOILER VÉGE ***

Nem kapott a sorozat méltó lezárást, ennek ellenére élvezhető és jó évadokkal bír.

Csak ajánlani tudom. :)
9/10
gyereamozibabe 2019 jún. 15. - 21:53:53 9/10 Előzmény pikigeri
(2106/2153)
Kissé komolyan veszed ezt a sorozatot. Pedig ez is csak egy szappanopera. A mai korosztály Isaurája. Engedd el! :-)
Sz. Péter 2019 jún. 12. - 18:47:27 Előzmény idõjós1010
(2105/2153)
Sajnos az utolsó két rész olyan összecsapott lett, mintha a forgatókönyv-leadási határidő előtt jól berúgtak volna, aztán reggel gyorsan összedobtak valamit. :)
10/10
idõjós1010 2019 jún. 12. - 14:03:41 10/10
(2104/2153)
S8. E5 SPOILER
Én még nem láttam az utolsó részt, de ez az ötödik picit olyan volt, mint amikor a galambot húzzák párhuzamba azzal a bizonyos sakktáblás hasonlattal. Felborítja az összes bábút, rász..*..arik a tábla közepére, és a végén kijelenti nagy gőgösen, hogy én nyertem. Az ég világon minden Daenerys ellen szólt ebben a csatában. Nulla realitása volt a győzelemnek, de akkoris őt kellett kihozni győzteen, és pont. A holtak serege úgy szétkapta őket, mint a Foxi a lábtörlőt. Sárkányt ölni pedig Euron hirtelen olyan profin tudott, hogy azt hiszem egyikünk sem fogadott volna rá, hogy egyetlen hajóból sem tudják végül kilőni, azt a maradék egyet. A Targaryen lány megnyerte élete legnagyobb diadalát egyetlen sárkánnyal, gyakorlatilag a serege sem kellett volna hozzá. A hatalmas, és magasztos Aranykompánia pedig azon túl, hogy valóban díszesek voltak, annyit értek, mint szomjúság ellen, a tengervíz. Nagyjából azt kaptuk, amit szerettünk volna, de biztos hogy nem így, és biztos, hogy nem minden áron.
tesz-vesz 2019 jún. 10. - 14:48:09
(2103/2153)
GoT Season 8 But It's Devoid of Logic
https://www.youtube.com/watch?v=9QvZSeOEkrs
Gergice 2019 máj. 28. - 10:21:55 Előzmény Bigpapa
(2102/2153)
Jó sok jogos kérdés, és még lehetne folytatni. Az utolsó rész tragédia, de az egész évad jól el lett cseszve...
tesz-vesz 2019 máj. 23. - 19:07:56 Előzmény Bigpapa
(2101/2153)
Jon elmegy a csatába, de hol a serege? egyedül ott sétafikál? elfelejtették bemutatni a seregét. mintha teljesen lényegtelen lenne, hogy azok ugyan mégis mit csinálnak, amíg Jont bebörtönzik pár hétre.
röhejes, ahogy jon féreg és davos besétafikálnak egy sereg élén a városba az ostromkor.
Bigpapa 2019 máj. 23. - 09:35:16
(2100/2153)
Hát, ez a befejező rész :DDDDDD Azért rajongók, pofán lettetek carva rendesen! :))))


Miért az esőember lett a király? miért kellet Havast elküldeni a picsába? A töketlenek olyanok,mint a nácik, Féreg sima SS tiszt. Ahogy Deni beszél a fekete zászlóval borított romos lépcsőn , egy az egyben egy náci felvonulás,mint Hitler. A sárkány elolvasztja a trónt,de nem öli meg azt, aki megölte az anyuciját? És hova viszi a hullát? Meg minek? Kajának? Egy csomó felesleges fasi ül a sárkányveremben :DDDDD ki a fszom azok? Egy gyilkos lett a kincstárnok? Jó, birom a faszit,de azért ebből kincstárnokot csinálni? Tyrion lemegy a pincébe, ott fekszik a két tesója, pár db tégla alatt. A mennyezet omlott le, mégis van mennyezet :D És még mindig nem értem, hogy lett ennyi Dothraki ,amikor kilovagoltak a sötétbe a hullák ellen és mind meghaltak, erre itt ugyan annyi ült lovon. Meg honnan van ennyi töketlen, amikor 8000 töketlent vett,de egyre többen voltak, a végén meg kb 16000 látszik :D Féreg elhajózik. Akkor nem mindegy, hova megy havas Jon? :D Meg minek éjjeli őrség? Kitől véd? Mások elpusztultak, szabad nép már haver, akkor? Sansa külön királyságot akart. Akkor a többi 6 királyság miért nem? :)))))) Ez nem hiszem, hogy csak nekem tűnt fel! :)))) Én majdnem elaludtam a 6. rész alatt. Egy debil gyerek jobb befejezést írt volna.


Bigpapa 2019 máj. 22. - 18:52:03 Előzmény tesz-vesz
(2099/2153)
Igen,mert lehet, valaki még nem látott törpét :)))))))))))))))))
tesz-vesz 2019 máj. 21. - 19:32:10
(2098/2153)
szürke féreg odaviszi a törpét a tanács alá, a törpe megszólal, erre szürke féreg:
- neked nincs jogod szólni!
akkor minek viszi oda?! megmutatni?a tanácsnak?
tesz-vesz 2019 máj. 21. - 19:31:15
(2097/2153)
MIÉRT VAN MODERÁLVA A KOMMENTEM!!! EGY KÁROMKODÁST NEM ÍRTAM KI! jelöltem a spoilert!!!

ki az az agyhalott aki a moderációt csinálta?
6/10
nikato 2019 máj. 21. - 15:58:18 6/10
(2096/2153)
SPOILER: Nagyon méltatlan és unalmas befejezés volt! SPOILER VÉGE A 8. évad rettenet volt! Kár volt rá ennyit várni!
1/10
Towner 2019 máj. 21. - 12:44:31 1/10
(2095/2153)
Nem vagyok rajongó (nagyon nem) az első résznél kiakadtam, de mondták az itteniek hogy az a fiúcska akit kilöktek az ablakon nem halt meg. Spoiler: sőt ő lett a végén a király...erre ki számitott. Én elégedett vagyok mert szerintem ebben az évadban semmi sem a várakozások szerint történt. Ki gondolta hogy ez lesz a vége? Meglepő lezárás volt, így tetszett. (Jó én nem vagyok oda ezért a sorozatért..ami nekem a jó sorozat a Breaking Bad, Gommora, 24, stb)
Imre Ressinka 2019 máj. 21. - 09:12:50
(2094/2153)
Gratulálok, a végére sikerült ebből is Lost-ot, vagy Twin Peaks-ot csinálni, a legvégét meg átvághatták volna egy az egyben a Gyűrűk urából, fölösleges volt leforgatni mégegyszer azt a szirupos búcsúzkodós meg hajókázós befejezést. Hogy egy örök hazai klasszikust idézzek: -"ez el lett k.rva, nem kicsit, nagyon..."