Téma: Trónok harca

10/10
Soprano Toni 2019 febr. 27. - 14:28:48 10/10 Előzmény 09090909
(2073/2153)
beteg vagy!
10/10
Soprano Toni 2018 szept. 09. - 19:10:02 10/10
(2072/2153)
a legjobb!!! 10/10
1/10
09090909 2018 júl. 23. - 23:02:39 1/10
(2071/2153)
Jó indulattal. 1/10

10/10
Andrew8 2018 jún. 22. - 00:14:49 10/10
(2070/2153)
SPOILER

Dany a nagynénje nem a húga!
1/10
agarik 2018 jún. 06. - 16:36:39 1/10
(2069/2153)
Hogy lehetett volna jó történet a Got? Íme:

1. alapvetés: Westeros Trónjai (nemesi házai és egyházai) harcolnak a Trónért (az ország vezetéséért). Érted: Game of Thrones
2. alapvetés: a Kereket össze kell törni, azaz hogy a nemesi házak váltogatják egymást a Vastrónon abba kell hagyni, mert mindegy melyik (egy)Ház ül rajta, az ország szív,mert csak a pénzzel, hatalomvággyal, és egymás iránt érzett sérelmeikkel törődnek
3. alapvetés: Senki Sincs Biztonságban, bármelyik karakter bármikor meghalhat.

A sorozat már nem megmenthető, de ha vissza tudnánk nyúlni, akkor aki meghalt, az halott is marad alapon bele kéne nyúlkálni. Mivel minden már egyszer "meghalt" karakter azóta nem ért el semmit, ez meglepő módon a történetben nem okoz igazi változást. Egyik sem. Tehát:
- Havas János. Mr. Snow NEM szabadott volna feltámadjon. A naív fiú elment a Falra, egyesítette az emberiséget azzal hogy áthozta a Falon a Szabad Nép maradékát, aztán a saját emberei felkoncolták, mert nem bírták az überliberális hozzáállását. A Varjak meg jól megdöglenek, mert a Jégember jön, és simán elsöpri őket Őrült Boltonnal egyetemben.
- Merthogy Bolton NEM halt volna meg. Aki meghalt volna, az Bűzös, és Sansa Stark, akik elveszítve abszolúte mindent ténylegesen öngyilkosságot követtek volna el mikor leugrottak a várfalról. Ezzel pedig megfosztották a Boltonokat a Trón Ígéretétől, lévén Sansa gyermeke biztosította volna igényüket és pozíciójukat.
- a Tűz Papnője meghalt. A Hagymalovag bedobta a tengerbe, aztán elkotródott a faszba. A Tűz Kultusza NEM bukkan fel a tengeren túlon Daenerys oldalán.
- Gendryt vissza kell hozni, és meg kell ölni. Mondjuk mutathatnák hogy éhenhalt a ladikjában, miközben valaki megtalálja, vagy ilyesmi. Mondjuk találja meg a Hagymalovag, hogy teljes legyen a kudarca. mondjuk pont ott ahol a Tűz Asszonya vízbe lesz fojtva.
- Arya is kibaszottul megdöglik mikor levadássza a Waif.
- Aryáról szólva: Daenerys épp jókor toppan be legyakni a Melegeket... Bocs: Másokat. De mikor épp győzelmét ünnepelné, megjelenik az Arya arcát viselő Waif, és kinyírja. Miért? Mert Dénáros egy irtóztató nagy seggfej, ÉS RÉSZE A KERÉKNEK (lévén Westeros egyik nagy házának tagja).

Ezek után ki ül a Trónra? Az, akinek saját, megingathatatlan, de a népet szolgáló becsületkódexe van, mely kódex nyilvánvalóan nem kötődik egyik csoporthoz sem.
És akad is egy ilyen alak: Jamie Lanister.
És akad hozzá egy hasonló attribútummal rendelkező királynő: Brienne. Aki ráadásul nő, és gyakorlatilag közember, tehát az SJW-mozgalom is megkapja a magáét.
És akard még egy ugyanilyen jellemzővel rendelkező tanácsos is, aki jól is csinálja, és még élvezi is a munkakört: Tyrion Lanister.

És ennyi.
PS: Képmutató Varys és Kisujj is megdöglik, ez nyilvánvaló, ős a Kerék két tengelye.
Barna Erdélyi 2018 máj. 18. - 19:20:05 Előzmény idõjós1010
(2068/2153)
de kell-e egyáltalán Havas Jonnak (született Egon Targaryen ugyebár!!!) a vastrón, most már, hogy megtudtuk, hogy ő az igazi örököse a vastrónnak...?! Daenerys meg újra húgocskává fog avanzsálni ("reggel húgom, este dugom" - by Havas Jon).... ??? na szóval ez a vonal szerintem el fog halni, és Gentry (ez egyetlen tökös, jószándékú Baratheon fattyú) lesz a befutó! különben minek szedték volna elő? Arya hozzá fog menni, azt' kész a világbéke! :) Szerintem Daenerys vissza fog menni Meerenbe, mert ott még azért királynő, és nagyokat fog kussolni arról Dario előtt, hogy interperszonális relációba keveredett a féltestvérével... :D ja, és Tyrionról is ki fog derülni, hogy Targaryen fattyú. ó jaj, törpe is, meg fattyú is, és nem is annyira ördög, mint kakukkfióka! :o remélem mindenre választ kapunk a befejező részben. várom!
10/10
idõjós1010 2017 szept. 05. - 11:55:28 10/10
(2067/2153)
Hatodik részt néztem meg az imént au új évadból.
SPOILER
Féltem nagyon tõle, mit reagál majd Daenerys a sárkánya halálára. Mondom ezzel minimum lõttek Havassal való szövetségének, és megmondom õszintén, õt ismerve szinte bugyutának éreztem volna a történetvezetést, ha nem így történik, és most mégis pont az ellenkezõje valósult meg, az viszont egy abszolút elfogadható indokkal. Amit Daenerys mondott Jon ágya felett errõl az egészrõl, az egyrészrõl ült, ahogy kell, másrészrõl meg kettejük kommunikációja, az valami baromi nagy hatással volt rám. Annyira ott volt az arcukon minden érzelem, és ez a Targaryen lány, szerintem még életében nem sírt. Talán legutoljára akkor, amikor Khal Drogo elhurcolta magával. Szóval azoknak a könnyeknek most erejük volt. Egyedül ami picit furcsa volt, az Jon-tól ez a Deni, amit úgy odaszúrt. Rögtön utána következett a másik véglet, gyorsan átkönevertálta királynõmbe.
No de elvileg egy rész következik még. Abban meg muszáj lenne megütközni végre a másokkal, meg elvileg az utolsó évadnak már királyvár meghódításáról kellene szólnia. Az a baj, hogy a mások seregét elnézve, emberük nem marad már a csata után, arra az ütközetre. Szóval nem tudom hogy lesz ebbõl királyvár hódítás. No meg mikor ? Következõ évad elsõ fele a másik ellene csatáról fog szólni, a második fele meg a koronáról ?
9/10
chagaal 2017 aug. 28. - 21:23:12 9/10
(2066/2153)
VII/7 jó volt. Most megint meddig kell várni a folytatásra?
Kovacnora 2017 aug. 27. - 17:29:50
(2065/2153)
Egy kis hangolódás az évad utolsó részére :)
https://www.youtube.com/watch?v=XK_Ko6syRvE
10/10
idõjós1010 2017 aug. 21. - 17:50:10 10/10
(2064/2153)
Negyedik rész megint úgy végzõdött, hogy hú-ha....!!! :-D Most végre picit viszont saját szájíz szerint alakult minden.
Kovacnora 2017 aug. 20. - 18:23:47
(2063/2153)
off topik: Amikor már a trónok harcában is a Despacito megy. :D
https://www.youtube.com/watch?v=5UJgjdttC9w
10/10
idõjós1010 2017 aug. 09. - 00:34:50 10/10
(2062/2153)
Meglestem a második részt is, és hát: Theon B..a..z..dmeg !!...........................
Nagyon bízom benne, hogy lesz annak értelme, amit ez mûvel, mert ha pusztán herélt nyuszi marad, az nagy csalódás lesz.
Daenerys-t is elveszítettük félúton (az évadok során), és ez az évad sem fog használni a jellemének. Eddig úgy látom. Valahol, egy ponton, picit elszállt magától, és elfelejtette, hogy kiknek, ill, továbbá, hogy mennyit is köszönhet. Tök jó, hogy ideáig jutott ez a lány, és hogy legfõbb vastrón várományos, egy masszív sereggel, de az eszét, azt általában mástól kapta kölcsön, mint ahogyan az erejét is. Olykor-olykor önerõbõl is feltalálta ugyan magát, és óriási mázlit is kapott a sorstól, de ez csak az anno még egyáltalán nem létezõ egóját fejlesztette ki, és növelte egyre nagyobbra. Hála az égnek van aki picit terelgesse most már bõven, és némiképp hallgat is rájuk, de még egy hangyányit azért visszavehetne magából, mire ráteszi a seggét arra a trónra, hogy az tényleg megérdemelt legyen.
10/10
idõjós1010 2017 aug. 03. - 11:03:35 10/10
(2061/2153)
Most vagyok túl az új éved elsõ részén. Sokat hallottam róla, hogy nagyon nem történik benne semmi, így féltem is tõle, de az az igazság, hogy az abszolút semminél egyrészt jóval több dolog történik, másrészrõl pedig látványban rengeteget ad. Lehet hogy pl Daenerys nem szól egy szót sem, az egész jelenetben, de azért az a vár, a sárkánykõ sziget, lélegzetelállító. No meg a Lannister birodalom. A belsõ udvaron, az a hatalmas térkép a lábuk alatt...WOW !! ..... Sam-el forgatott rész is nagyon bejött. ...A Stark lány bosszúja, és késõbbi jelenete az õszi erõdben..... No meg Sandor Clegane baktatása a hóban..... Engem ezek lenyûgöztek. Bár tény, ami tény, hogy az elõzõ évadot még nem FullHD-ben néztem, és nem másfél méteres képátlón, így valószínûleg bizonyos körülmények közt, engem is untatott volna picit ez a rész. Így viszont be kell látnia mindenkinek, hogy ha az ember megteremti hozzá otthon a feltételeket, akkor vizuálisan minimum elkényeztet a sorozat. Késõbb pedig szerintem jönni fog majd az izgalom is. Úgy hallottam, hogy a második részben már majd pengéket is villantanak a képernyõn.
Peppo 2017 aug. 02. - 22:19:42
(2060/2153)
Vagy fél éve felrakták már az egész évad vázlatos leírását a netre. Itt a Porton is volt róla cikk.
9/10
chagaal 2017 aug. 01. - 21:40:24 9/10
(2058/2153)
... a UPC directen...
9/10
chagaal 2017 aug. 01. - 21:36:56 9/10
(2057/2153)
... meg még... pechemre kihagytam ezt a szinkronos változat mentést külsõ winyóra az HBO HD-rõl (csak magamnak), ezután csak az HBO 3 minden képváltásnál kockásodni tudó totál fos minõségben lesz elérhetõ... gratula elõfizus HBO... azéert ez gáz egy fizetéses csatinál...
9/10
chagaal 2017 aug. 01. - 21:14:13 9/10 Előzmény Sandor Clegane
(2056/2153)
... azért a Róma követhetõbb volt a megtörténtek alapján, ez mese... de jó mese:-)
és végre a szinkron is megérkezett, én azok közé tartozom, hogy inkább nézni, mint olvasni szeretnének egy filmet:-)
sajnos ma a hozzám hasonlóak vannak többen... akinek felírat sem kell, az már rég nincs itthon:-)
10/10
idõjós1010 2017 júl. 24. - 21:59:42 10/10
(2055/2153)
Mikor jön a szinkron ?
10/10
Sandor Clegane 2017 júl. 17. - 16:26:41 10/10
(2054/2153)
Ettõl jobb sorozat szerintem nem volt és nem is biztos hogy lesz.10/10