Zimka máj. 14. 12:37:53
(527/527)
Azt gondolom, hogy neked nincs meg, hogy ez egy film!!
Még egyszer hangsúlyozom.....nem azt mondtam, hogy miután a mocsárban és a mocskos dzsungelben végigkúszott, azután tette volna be!!!
Ugyanis vannak forgatási napok, amikor a forgatás kezdődik, majd befejeződik, de van közben többször is van snitt, azaz felvétel szünet .....ilyenkor van arra lehetőség, hogy betegyék ...majd később meg kivegyék a kontaktlencséket.......és utána.....ha érdekel, ha nem..............a színészek a saját szemük színét használják, általában!!!! ..............mert vannak kivételek is, de a mellékelt ábra szerint DRJ általában sötétszemű!! Tudom téged ez nem érdekel, mert Kirk Lazarus........kékszemű!! :))))
Öreg.......nézz utána, vagy kérdezz meg erről valakit, aki rendszeresen kontaktlencsét használ......képes lenne-e arra, hogy egy mozdulattal, mindkét szemére....korrekt módon, hogy jól lásson is...... felhelyezzen egy-egy kontaktlencsét!! ......azután kapj a fejedhez, mert ökörségeket beszélsz!!
Amúgy igazad van!!
Valóban hülye vagyok............. veled itt a színekről vitatkozom??????!!!!! ........ hiszen te nem is látod a filmet.........csak hallod..............hiszen te Vakegér vagy:D
Blindmouse máj. 14. 00:12:30 Előzmény Zimka
(526/527)
Az gondolom nincs meg hogy ez egy film, amiben ő nem R. B. Jr, hanem egy Kirk Lazarus nevű színész akinek gondolom kék szeme van. Az senkit nem érdekel hogy az őt alakító R.B.Jr-nek igazából milyen színű a szeme. Kb mintha azt feltételeznéd, hogy Charlize Theron félkarú mert a Fury Roadban az volt :)

2. Nem RDJr a kékszemű hanem a Kirk Lazarus nevű karakter..

Amúgy ugyanilyen egy mozdulattal kontaktlencsét kikapó jelenet van a Gataca-ban is.. Én el tudom hinni hogy képes valaki megcsinálni akinek kontaktlencséje van. Azt nehezebben hinném el hogy ugyanezzel a mozdulattal beteszi miután végigkúszott négykézláb a dzsungelben, meg a mocsárban :D
Zimka máj. 13. 23:26:45
(525/527)

[spoiler]Hát...... lehet, hogy igazad van és némi gyengeelméjüségre utal az, hogy az ember nem tudja a valószínűségeket kellőképpen mérlegelni, ezért én is megkéredezném!!!
Szerinted, mi a valószínübb?
1: R.Downey, akinek sötét színű szeme van, tehát a Satan's Alley trailerében is és ebben a jelenetben is, kék színű kontaktlencsét tettek be a szemébe ( a mellékelt linken, vagy száz R.D-t látsz, akinek a természetes szemszíne sötét - sötétbarna!!!)
https://www.google.com/search?q=robert+downey+jr&rlz=1C1JZAP_huHU895HU895&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=K4PhNJhbQCcTyM%252CEzAEdqZZXFTsSM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQ9Mc7JN0bHSGGMNlo5mcxsVQrkGQ&sa=X&ved=2ahUKEwjwzKjFwsfwAhWCAxAIHXv0DI8Q_h16BAgsEAE#imgrc=K4PhNJhbQCcTyM
2: vagy a szerinted kékszemű Downey.....idézlek........"kétujjal kikapja a szeméből egy mozdulattal."
No, most törd az agyad egy kicsit!!!
Ha figyelmesen olvastad volna, azt írtam....." a két újját a szeméhez teszi......és akkor snitt, leveszi a kezét, kinyitja a szemét és élénk kék" .......ha tudod, hogy mi az a snitt, akkor azt is tudod, hogy közben helyezték, vagy helyezte be saját maga........amúgy egyenként.......... a kék színű kontaktlencséket.
Amúgy, megnézném azt az embert, aki egy mozdulattal......... úgy, ahogyan a filmben láttad........ két újjal, egy mozdulattal ki tud venni a szeméből, egyszerre........két kontaktlencsét!!!
A szöveget, majd még egyszer meghallgatom, már letöröltem a filmet.
Hát jó fejtörést kívánok:)))
Blindmouse máj. 12. 22:52:17
(524/527)
Egyébként eredetiben szó szerint azt mondja:
"I think I might be nobody.."
Blindmouse máj. 12. 22:33:11 Előzmény Zimka
(523/527)
Aha, jólvan, hát téged sem az eszedért lopnak el. :D
Szerinted mi a valószínűbb?
1: Hogy valaki egy mozdulattal kétujjal simán BETESZ egy pár kontaktlencsét, úgy halál mocskosan mert addig a zsebében volt és megjárta a zsungelt, meg minden mocskot, és be van kattanva amúgyis.
2. kétujjal kikapja a szeméből egy mozdulattal.

BTW, akkor nézd meg a film elejét is, és nézd meg hogy a Satan's Alley trailerében milyen színű szeme van Kirk Lazarusnak. (akit a Downey jr. játszik)

A Terence Hilles attitűd viszont létezhet, mert tipik olyan fejeket vág, de nem tudom mennyi TÉNYLEGESEN a valóságalapja, ennek lehet utánakeresek ha már előttem az internyet.
Zimka máj. 12. 18:11:33
(522/527)
Háááát.........most, hogy így kijavítottál, elgondolkodtam, hogy honnan vettem azt, hogy betette a kék lencsét.......mivel emlékeztem arra, hogy Downey sötét szemű, ezért ösztönösen azt írtam, hogy betette a kéket. Na most ismét megnéztem a jenetet........angolul.......kikockázva.........hát amikor leveszi a fekete parókáját, majd a szakállát, becsukja a szemét....a két újját a szeméhez teszi......és akkor snitt, leveszi a kezét, kinyitja a szemét és élénk kék és akkor mondja..........I think...... my name is nobody.
A sajátja meg egész sötét barna.....tehát betette a kéket:))
Amúgy, ennek örömére levettem a filmet, majd este meg is nézem........igazad van, a Terence Hillt nem igen ismerik, inkább európában ismert........spagetti western:))), pedig a Fondával játszik együtt, aki azért nagy sztár volt!!
Blindmouse ápr. 29. 10:39:02 Előzmény Zimka
(521/527)
Nem beteszi a kék kontaktlencsét, hanem kiveszi a barnát. :)
De ez a poén szinkronnal nyilván nem tűnt fel, de mintha amcsiknál nem igazán ismernék a Terence Hill filmeket úgy rémlik..
6/10
sawyerx ápr. 29. 09:13:52 6/10 Előzmény Zimka
(520/527)
Lehet, hogy a forgatókönyvben jól néztek ki ezek a "nagy társadalomkritikák" (amikből aláírom, volt jó is), de a többség elveszett a szokásos Stiller-Black ripacskodás közepette. Legalábbis fél év távlatából nem sok minden maradt meg. Mint írtam, nem vagyok prűd, de ez a fajta paródia-megvalósítás nekem nem jön be. Most példának legjobban a végén lévő akciózást tudnám felhozni, ami vígjátéknak nem vicces, akciónak nem igényes.
Magyar szinkronnal néztem, ami biztosan rontott az eredeti alakításokon, főleg Kálloy nyivákolása, a közeljövőben bepróbálom angolul, HÁTHA :)
De egyelőre osztom gyereamozibabe véleményét: az új generációt már beoltottuk az átlagamcsi butaságával. (Aktuális kedvencem, mikor az összelopott, totál felszínes Jokerbe a sok okos belemagyarázza, hogy ők ilyen komoly, pátoszi magasságú mondanivalójú filmet még nem láttak... :D)
A 2000-es évek előtt zseniális paródiafilmek születtek, amik folyamatos trágár pofázás nélkül is működtek, a Trópusi vihar a nyomukba sem ér.
DrumWednesday ápr. 28. 22:03:54
(519/527)
A társadalomkritikai filmek (egyik) krémje!
Elképesztően jól van megkomponálva!
Zimka ápr. 28. 21:00:18 Előzmény sawyerx
(518/527)
Öreg, te háttal ültél a moziban!! Nem vagyok Stiller rajongó, de ez így ahogy van jó volt! Minden egyes pillanatában beszólt a fingós-büfögős ordenáré filmeknek. Akkora kis finomságok voltak benne, helyenként, amit még a szinkron fordítók sem szúrtak ki....... amikor R.D. elmélkedik azon, hogy ki is Ő, akkor szőkére vált, beteszi a kék kontaktlencsét és lassan elmélkedik.......ki is vagyok én, mi a nevem és akkor mondja, hogy My Name is Nobody.....ez pedig Terence Hill 73-as.......A nevem Senki című filmjére utal és azután, végig hozza a Terence Hilles fazont. Minden egyes szereplő rendesen kidolgozott forgatókönyv szerint játszotta azt el, amire te úgy gondolod, hogy " elimpróztak!!!
3/10
gyereamozibabe ápr. 25. 20:34:35 3/10 Előzmény Sz. Péter
(517/527)
Tartok tőle, hogy a fingós-büfögős poénokat kedvelők érzik úgy, hogy "most aztán megmondták hollywoodnak! ". Amikor valaki ebben nő fel, akkor elkezdi érezni a nüansznyi különbségeket, és két ordenáré film közül már elmondja, hogy melyik a művészibb fingás. Vagyis melyik a "szarkazmus".
6/10
sawyerx 2020 nov. 30. - 20:06:22 6/10
(516/527)
Az alapötlet és képi világ jó, szeretem a fekete humort, iróniát, szarkazmust, de ez inkább alpári, mint okosan kidolgozott. Nem olvastam utána a készítésének, nekem a jelenetek közben az jutott eszembe, hogy nem volt szövegkönyv, maximum megadták az irányvonalat és a színészek elimprózták. Ben Stillert és Jack Blacket épp emiatt a ripacskodás miatt rühellik sokan, nélkülük egy jobb film is lehetett volna.
Egyébként a fim nem paródia, paródia az a Nagy durranás vagy a Csupaszpisztoly, amikkel egy stílusban említeni ezt a filmet szégyen.
6/10
hercule 2020 nov. 30. - 15:53:16
(515/527)
Sziasztok, eladó a Trópusi vihar c. film zenei CD-je. Képek: https://www.jofogas.hu/budapest/Tropusi_vihar_filmzene_CD_112990439.htm
10/10
Mad Max73 2020 júl. 22. - 20:13:42 10/10 Előzmény Sz. Péter
(514/527)
Hagyd! :))) ;)
Sz. Péter 2020 jún. 23. - 17:24:48 Előzmény gyereamozibabe
(513/527)
Ha jobban figyeltél volna, pont az átlagamcsi buta filmeket figurázzák ki benne.
3/10
gyereamozibabe 2020 jún. 22. - 23:41:58 3/10
(512/527)
Amerikai hulladékfilm, 3-4 jó poénnal. Sajnos az új generációt már beoltottuk az átlagamcsi butaságával, így lett közönsége ezeknek a filmeknek itt Európában is. Szomorú.
Blindmouse 2020 jún. 20. - 22:15:53 Előzmény gyorgyi84
(511/527)
Nyilván szándékos. de zseniális az a trailer...

"Wake up Hop Hop!!!"
https://www.youtube.com/watch?v=U-n_zk7e0ZU
gyorgyi84 2020 jún. 20. - 15:23:35
(510/527)
A fejnyalogatós jelenet tényleg nem kellett volna bele... Vagy ha már így látták jónak, választhattak volna legalább egy másik testrészt, egy kezet mondjuk.
Amúgy meg tényleg nem rossz film. Azoknak, akik értik a szatírát.

(BS meg nem tudom, szándékosan ripacskodott-e úgy abban a Jámbor Jack trailerben, de ha igen, nagyon jól csinálta! XD Mert való igaz, hogy ennyire még az igazi értelmi fogyatékosok sem "nyomják fullba a kretént"! :D )
10/10
Mad Max73 2019 szept. 04. - 08:29:08 10/10 Előzmény horvathzsoltjanos@gmail.c
(509/527)
Na? Te is RTL an vagy? :))))
Sz. Péter 2019 aug. 31. - 07:14:35 Előzmény Mad Max73
(508/527)
Lehúzod a Showder Klub-ot?
Végül is ott minden előadó ugyanolyan.
Ja, nem.